Skoči na vsebino

PESEK NA CESTAH !!!!!


maggio

Priporočene objave

Dejstvo je da je pesek moteč. Je pa tudi dejstvo da če malo razmišljaš med vožnjo, pelješ po pameti, te noben pesek ne more presenetit. :)

Dejstvo da te noben pesek ne more presenetiti je pa res :wacko: - pelješ se lahko povsem normalno in po pameti in se zgodi da je na cesti enometerski pas peska in si gladko na tleh. V takem primeru ni rešitve, morda samo levi pas, ki pa je v večini primerov žal že zaseden :)

No kaj naj naredimo sedaj da bi spravili to tematiko na višji nivo in ne samo na motosvetov forum - bo kdo napisal pošteno poročilo in pritožbe in jih poslal višjim organom, bomo šli na kakšen sprehod po LJ....al na kak način bomo kaj naredili? Samo z osveščanjem samega sebe bomo storili bore malo. Ker mi že dodobra vemo, da je peska ohoho (no sej to vejo tudi vplivneži SLovenije :angry: ) in da je treba biti pazljiv, samo kdaj bodo urejene vse bankine in izletne ograje temu primerne?

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kaj naj naredimo sedaj da bi spravili to tematiko na višji nivo in ne samo na motosvetov forum - bo kdo napisal pošteno poročilo in pritožbe in jih poslal višjim organom, bomo šli na kakšen sprehod po LJ....al na kak način bomo kaj naredili? Samo z osveščanjem samega sebe bomo storili bore malo. Ker mi že dodobra vemo, da je peska ohoho (no sej to vejo tudi vplivneži SLovenije :angry: ) in da je treba biti pazljiv, samo kdaj bodo urejene vse bankine in izletne ograje temu primerne?

ajd

Jaz tudi mislim da je zdaj čas da se skup zberemo in da damo kako idejo kako spravit tale "PESEK" do zato pristojnih organov.

Ker dejstvo je, da lahko s tem rešimo kako življenje iz naših krogov.

....naredimo meet ........v protest zapremo kako cesto.......protestiramo pred pred skupščino, Mestno hišo ipd......Pogovorimo z Ministrom Žerjavom, Janšo ,Lipo .................

No na dan z predlogi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za bolj odprta ušesa je to treba storiti pred volitvami! Časa pa je še bore malo.

pred volitvami bi blo najbolj, ampak smo žal prepozni.

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa takle.. lahko te preseneti, ampak če se kolč kej normaln prpeleš ni nevaren.

Mi boš povedal svoje mnenje, ko boš imel malce močnejši motor. 100% bo odgovor nasproten ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kdaj in kaj naj mamo na motorjih npisano :) - res maggio bodi pobudnik in zorganiziraj, verjemi da smo vsi zraven, ker je res da je sranja po naših cestah odločno preveč! (bil v Švicil, Franciji, Španiji in res redko redko kdaj naletel na pesek, v Švici se ga ne spomnem - pri nas vsak dan nekajkrat oplazim kakšno liso peska in sem presrečen da pridem cel domu).

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za bolj odprta ušesa je to treba storiti pred volitvami! Časa pa je še bore malo.

Ja, zdaj majo ful čas take nebuloze poslušat, kaj šele se z njimi resneje ukvarjat ... ;)

Pismo, prov posrečeni ste eni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kdaj in kaj naj mamo na motorjih npisano :) - res maggio bodi pobudnik in zorganiziraj, verjemi da smo vsi zraven, ker je res da je sranja po naših cestah odločno preveč! (bil v Švicil, Franciji, Španiji in res redko redko kdaj naletel na pesek, v Švici se ga ne spomnem - pri nas vsak dan nekajkrat oplazim kakšno liso peska in sem presrečen da pridem cel domu)

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj masina ne pretiravej! Pa kaj še malo šale ne sodi več nikamor, da ne bo padel neki hamer al kako? Vsaka tema slej ko prej postane klada za sekače in škoda je, da je tako.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da je pesek moteč. Je pa tudi dejstvo da če malo razmišljaš med vožnjo, pelješ po pameti, te noben pesek ne more presenetit. :)

Pol se ne peljs, ampak cijazis. Ce predivdevas pesek povsod dobis nekoga v rit ki ne predvideva da bo za ostrim ovinkom motorist predivdel pesek in peljal 30 km/h. Jest zadnic nism predivedeval da bo traktorju voz poskocil pocez in sem se gladko zvrnil... Vesga se ne da predvidet. Na nasih cestah je pa treba temu se dodati da mormo imeti se en kup srece....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj masina ne pretiravej! Pa kaj še malo šale ne sodi več nikamor, da ne bo padel neki hamer al kako? Vsaka tema slej ko prej postane klada za sekače in škoda je, da je tako.

Če jep a takih 'pobud' kakih sto na leto ... ugani, koliko se jih potem dejansko vsaj 'začetno zbere'?

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jep a takih 'pobud' kakih sto na leto ... ugani, koliko se jih potem dejansko vsaj 'začetno zbere'?

Vem da bore malo, samo nič ne bi bilo narobe če bi pa ta pobuda prišla na višji nivo - samo to sem želel povedat, da če bo kdo pobudnik in bo naredil kar se bo dalo (ker vedno se potrebuje nekoga, ki naredi namesto nas vse) potem gremo zraven in probamo zasfaltirat vsaj 10km bankin ko smo naredili nekaj, mar ne?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato predlagam:

Da bi se skupaj zbrali in skup zložili kakšno peticijo in jo posredovali kaki stranki predali ne vem kam, na tednik, preverjeno itd..

da začnejo pametnjakoviči razmišljati o kakšni reštvi tega hudega problema, saj tudi motoristi plačujemo cestnine zato da bi se vozili po varnih cestah, ne pa da samo kasirajo in vso krivdo mečejo na preveliko hitrost.

kaj mislite o tem in ali ste že v preteklosti poskusili kaj o rešitvi tega problema?

Leta 2004 smo skupina motoristov pisali na DDC RS glede peska na cesti Hotedršica - Kalce. Pesek na tej cesti je povzročil tudi že več prometnih nesreč. Po našem mnenju bi bilo potrebno samo ustrezno zaasfaltirati bankine, ne pa jih posipati s peskom, ki niti zadostno ni utrjen.

Odgovor odgovornih je bil citiram:

"Sporočamo vam, da vaš opisan problem razumemo, vendar je potrebno glede na zgoraj pojasnjeno razumeti tudi vlogo Direktcije Republike Slovenije za ceste, ki je upravljalec obravnavanega odseka in zagotavlja sredstva za vzdrževalna dela, ki jih nalaga Zakon. Iz navedenega sledi, da je pri vožnji motornih koles potrebno upoštevati Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP), ki v 27. členu določa, da sme voznik voziti vozilo s tako hitrostjo, da ga lahko stalno obvladuje in ustavi pred oviro, ki jo lahko pričakuje. Hitrost vožnje mora prilagoditi stanju ceste, gostoti prometa, vremenskim razmeram, vidljivosti in preglednosti ceste, stanju vozila in tovora tako, da lahko v vidni razdalji vozilo ustavi."

Tak odgovor, (v originalu ga je še nekaj) je podpisal celo podsekretar vodja sektorja za upravljanje, vzdrževanje in varstvo cest.

Torej, komu je mar za varnost voznikov motornih koles?

V kolikor vas postane več, ki boste pripravljeni voditi aktivnosti v smeri očistimo ceste, smo tudi mi z vami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej zato pa imamo ZVCP - da smo krivi za vse mi! bedarija. Kaj torej predlagaš Žuristka?

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da je pesek moteč. Je pa tudi dejstvo da če malo razmišljaš med vožnjo, pelješ po pameti, te noben pesek ne more presenetit. :)

a se nisi mal premlad za nasvete o vozni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa takle.. lahko te preseneti, ampak če se kolč kej normaln prpeleš ni nevaren.

ne vem..jest sm se prpelou 40

:naughty: :naughty:

ne mislt da sm se nate obesu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se nisi mal premlad za nasvete o vozni

Ne vem zakaj bi mladost bila ovira za nasvet ali mnenje, če fant pametno razmišlja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 2004 smo skupina motoristov pisali na DDC RS glede peska na cesti Hotedršica - Kalce. Pesek na tej cesti je povzročil tudi že več prometnih nesreč. Po našem mnenju bi bilo potrebno samo ustrezno zaasfaltirati bankine, ne pa jih posipati s peskom, ki niti zadostno ni utrjen.

Odgovor odgovornih je bil citiram:

"Sporočamo vam, da vaš opisan problem razumemo, vendar je potrebno glede na zgoraj pojasnjeno razumeti tudi vlogo Direktcije Republike Slovenije za ceste, ki je upravljalec obravnavanega odseka in zagotavlja sredstva za vzdrževalna dela, ki jih nalaga Zakon. Iz navedenega sledi, da je pri vožnji motornih koles potrebno upoštevati Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP), ki v 27. členu določa, da sme voznik voziti vozilo s tako hitrostjo, da ga lahko stalno obvladuje in ustavi pred oviro, ki jo lahko pričakuje. Hitrost vožnje mora prilagoditi stanju ceste, gostoti prometa, vremenskim razmeram, vidljivosti in preglednosti ceste, stanju vozila in tovora tako, da lahko v vidni razdalji vozilo ustavi."

Tak odgovor, (v originalu ga je še nekaj) je podpisal celo podsekretar vodja sektorja za upravljanje, vzdrževanje in varstvo cest.

Torej, komu je mar za varnost voznikov motornih koles?

V kolikor vas postane več, ki boste pripravljeni voditi aktivnosti v smeri očistimo ceste, smo tudi mi z vami.

Približno tak odgovor sem tudi jaz pričakoval.

Oni so napisali kot da je pesek na cesti naravna ovira. treba jih je pa podučit, da je to umetno narejena ovira ki jo oni sami naredijo, da naj bi bila cesta "bolj varna ". (ali zakaj že) s tem pa naredijo cesto res nevarno.

in tudi na dolgoročno se bi jim bolj splačalo, če bi bankine zasvaltirali.

ali kdo ve na koliko časa teli cestarji posipavajo tele bankine??

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!