Skoči na vsebino

PESEK NA CESTAH !!!!!


maggio

Priporočene objave

Približno tak odgovor sem tudi jaz pričakoval.

Oni so napisali kot da je pesek na cesti naravna ovira. treba jih je pa podučit, da je to umetno narejena ovira ki jo oni sami naredijo, da naj bi bila cesta "bolj varna ". (ali zakaj že) s tem pa naredijo cesto res nevarno.

in tudi na dolgoročno se bi jim bolj splačalo, če bi bankine zasvaltirali.

ali kdo ve na koliko časa teli cestarji posipavajo tele bankine??

Jebalo vas teoretiziranje ... Da ni mogoče to od posipanja proti snegu/ledu? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebalo vas teoretiziranje ... Da ni mogoče to od posipanja proti snegu/ledu? ...

Jebalo ....- Kje si vidu da v avgustu pada sneg na višini 400metrov :headbang:

Te bankine zasipavajo večkrat letno, in to zaradi zaščite asfaltne prevleke, da nebi pri straneh odletela, ker je že praksa da se vozi po kanalih (kamijoni in vlačilci),in s tem nanašajo ogromno peska na vozišče. Ko pa je bankina 10-15 cm nižja od asfalta, pa majstri prpelejo nov pesek ga skipajo po bankinah mal poglihajo pa je zopet dobro????? za par mesecev.

V kanalih in luknjah ob krivinah pa lahko opazite veliko ostankov razbitin od avtomobilov, ki so leteli čez. Verjetno tudi s pomočjo na novo urejenih BANKIN. KAO niso prilagodili hitrosti.... Pa ker niso imeli kaska niso prijavili nesreče, tako da veliko nesreč ni niti evidentiranih.

Torej dokler ne bo kdo mrtev,se pa dajmo tolažit

Pač tak je zakon. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej dokler ne bo kdo mrtev,se pa dajmo tolažit

Pač tak je zakon. :headbang: :headbang:

Jaz mislim da je mrtvih zaradi tega že precej, samo nobeden ne izpostavlja ta pesek, ker ko naletiš nanj te ponavadi odnese na nasprotni pas , ki je pa najraj takrat zaseden z nasproti vozečim avtomobilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah pesek...s cestakom je malo hecno se lovit po njemu, letos sem se že parkrat :closedeyes:

zanimivo, da v prometnih monadah v katerih so udeleženi prometni policisti (na motorjih in privat) ni nikjer zapisana neprilagojena hitrost razmeram na cesti...vedno le pesek, olje, senca itd...

bankine se da lepo rešit z betoniranjem, vsaj tiste bi lahko, kjer vsakič kak kamion zmeta na cesto kup peska ko jih prevozi. sem nekje že omenil dva ovinka iz Mirna proti Kostanjevici, tako so jih "popravili" da sta ratala pravi kolovoz :rolleyes:

Počasi pa bodo morali spoznat nekateri "samsisikrivrazenkosemenizgoditiči", da smo v letu 2008 in ne v časih konjskih vpreg, da je na cestah veliko različnih vozil, različnih lastnosti in teže ter, da je potrebno infrastrukturo temu prilagodit. je pa vedno tako, da dokler se ne skanta do mrzlega kak sin ali hčer kakega buđota se nič ne premakne.. razen z neprilagojeno hitrostjo no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem..jest sm se prpelou 40

:naughty: :naughty:

ne mislt da sm se nate obesu :D

a dej nakladej teb moped sploh 40 ne gre :whistle:

itak pa nis mu cajta na števc gledat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste ZA bi sestavil dopis Ministru za promet oz. odgovornim službam , da se bomo v prihodnje lahko bolj varno vozili in, da ne bomo vedno krivi motoristi za tuje napake.

zato bi prosil če bi lahko nalepili kakšne slike npr.. preveč nasutega peska po ovinkih, padcev zaradi peska, ali zadeve iz kronike ki so povezane s tem peskom.

seveda pa tudi kakšne ideje.

****Najlepše bi pa bilo če bi bil med nami kak odvetnik, ki ve kako se taki dopisi pišejo da zaležejo********

hvala

lahko tudi na PM

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste ZA bi sestavil dopis Ministru za promet oz. odgovornim službam , da se bomo v prihodnje lahko bolj varno vozili in, da ne bomo vedno krivi motoristi za tuje napake.

Obvezno je treba dati kopijo na televizijo kašna odaja svet, ker znajo biti kar kritični! Drugače bo gospa uradnica uporabila samo copy paste odgovora, ki ga je verjetno že večkrat poslala nezadovolnjim uporabnikom cest in stvar bo potihnila do nadalnjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno je treba dati kopijo na televizijo kašna odaja svet, ker znajo biti kar kritični! Drugače bo gospa uradnica uporabila samo copy paste odgovora, ki ga je verjetno že večkrat poslala nezadovolnjim uporabnikom cest in stvar bo potihnila do nadalnjega.

tudi to sem imel v mislih- tednik ali pa preverjeno

se zberemo in gremo tja povedat svoje izkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste ZA bi sestavil dopis Ministru za promet oz. odgovornim službam , da se bomo v prihodnje lahko bolj varno vozili in, da ne bomo vedno krivi motoristi za tuje napake.

zato bi prosil če bi lahko nalepili kakšne slike npr.. preveč nasutega peska po ovinkih, padcev zaradi peska, ali zadeve iz kronike ki so povezane s tem peskom.

seveda pa tudi kakšne ideje.

****Najlepše bi pa bilo če bi bil med nami kak odvetnik, ki ve kako se taki dopisi pišejo da zaležejo********

hvala

lahko tudi na PM

prav v to smer sem razmišljala. Najprej naberemo malo fotk, mogoče vključimo kakšnega novinarja iz revije motorist in nato jih odgovorne povabimo da odgovorijo na nekaj vprašanj. Mogoče ne bi bilo slabo, da bi ob vsaki taki umetno narejeni oviri, poklicali na pristojne službe in jih pozvali, da oviro odstranijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da bi dali slike na TV bi bilo super, vendar ljudje, ki to gledajo se večina strinja z ministrstvom. Najprej bodo pomislili češ "ti motoristi itak skoz divjajo"... Pač raja, ki je motor komajda videla, pa že obrača gobce.

Drugače sem pa tudi jaz ZA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zberemo in gremo tja povedat svoje izkušnje

Morali bi se zbrati kakšni starejši in izkušeni motoristi s potovalniki ali čoperji, če ne bo splošen odziv lajične javnosti ravno obraten kot bi ga pričakovali, podobno kot so kakšni bebavi komentarji, ki jih pišejo ob kakšni tragični nesreči mladca s superšportnikom.

prav v to smer sem razmišljala. Najprej naberemo malo fotk, mogoče vključimo kakšnega novinarja iz revije motorist

Dobro bi bilo, če bi podav svoje mnenje kakšen Legan, ki je spoštovan strokovnjak tudi pri nemotoristih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vam povem.....kdo je glavni krivec tega stanja!!!!!!!!

Žlender.........sedaj ga zanimajo samo še železniški prehodi!!!!!!

Na pesek je pozabil............zida hišo in ga ima polno dvorišče :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, da v prometnih monadah v katerih so udeleženi prometni policisti (na motorjih in privat) ni nikjer zapisana neprilagojena hitrost razmeram na cesti...vedno le pesek, olje, senca itd...

Počasi pa bodo morali spoznat nekateri "samsisikrivrazenkosemenizgoditiči", da smo v letu 2008 in ne v časih konjskih vpreg, da je na cestah veliko različnih vozil, različnih lastnosti in teže ter, da je potrebno infrastrukturo temu prilagodit. je pa vedno tako, da dokler se ne skanta do mrzlega kak sin ali hčer kakega buđota se nič ne premakne.. razen z neprilagojeno hitrostjo no...

ad. 1 - ali lahko predložiš kak dokaz, k svoji trditvi? Kak zapis o nesreči policista, kjer piše, da se je ponesrečil zaradi...

ad. 2 - ja, infrastruktura je odzadaj, kar se vidi že po gužvah, ki jo vsa pločevina ustvarja. In kaj zdaj? Ko se bom zložil, ker bom pripeljal prehitro in ne bom mogel odreagirat si bom v večji meri še vedno sam kriv, ker bi to, glede na stanje na cestah, moral pričakovati. In vesel bom, če se bom potem lahko pizdil in razmišljal o tem kako bi koga tožil, ne pa kako bom živel naprej. V vsakem primeru bom še naprej in še posebej na nekaterih cestah vozil tako kot, da je za vsakim ovinkom pesek.

Da se razumemo, moralno vas popolnoma podpiram v prizadevanjih in imate, konec koncev prav. Vsi udeleženci v prometu si zaslužimo kolikor tolikor varne ceste za naš tip vozila (ali obutve). Realnost je pač drugačna in do doseganja idealnega stanja se bom raje prilagajal realnosti.

Morali bi se zbrati kakšni starejši in izkušeni motoristi s potovalniki ali čoperji, če ne bo splošen odziv lajične javnosti ravno obraten kot bi ga pričakovali, podobno kot so kakšni bebavi komentarji, ki jih pišejo ob kakšni tragični nesreči mladca s superšportnikom.

Včasih se gre tudi vprašati koliko sami pripomoremo k večinsko razširjenemu mnenju lajične ali lajave javnosti ;)

Žlender.........sedaj ga zanimajo samo še železniški prehodi!!!!!!

A je preklopil v "One thing at a time" način?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej bodo pomislili češ "ti motoristi itak skoz divjajo"... Pač raja, ki je motor komajda videla, pa že obrača gobce.

In zakaj le bodo tako pomislili? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj le bodo tako pomislili? ...

pri moji nesreči je bil pesek

bila pa je na koncu neprilagojena hitrost, tak da ...

Saj v tem je fora da njihovo šlampavost kategorizirajo kot neprilagojena hitrost.

Kako naj prilagodiš hitrost če je ponavadi pesek enake barve kot cesta in ga sploh ne vidiš ? zraven pa še to da gledaš čez vizir kar ni enako pogledu brez njega. ali naj čez vsak ovinek motor nesem na hrbtu?

dokazat jim je treba da je kombinacija:

1) MOTOR+PESEK+OVINEK = PADEC (skorajda neglede na hitrost) in če imaš srečo ostaneš na svojem pasu.

2)Enako nevarna kombinacija je pa tudi, to da, ko rahlo zdrsneš na pesku (hitrost je lahko tudi pod 25kmH) in potem se začneš lovit kot balerina si hitro na nasprotnem pasu, kateri je prepogosto zaseden :eek: ali v kakšni ograji oz. jarku

Jaz sem bolj pristaš 2 varijante in sem se zaenkrat še vedno ujel brez večjih posledic - razen nekajdnevnih bolečin v hrbtu (od lovljenja motorja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) MOTOR+PESEK+OVINEK = PADEC

te bom probal rahlo popraviti....pa brez zamere

MOTOR+PESEK+OVINEK+NEPRILAGOJENA HITROST+NEPRIPRAVLJENOST=PADEC

ugani, kateri dve stvari na levi strani enačbe sta najbolj neugodni za motorista....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te bom probal rahlo popraviti....pa brez zamere

MOTOR+PESEK+OVINEK+NEPRILAGOJENA HITROST+NEPRIPRAVLJENOST=PADEC

ugani, kateri dve stvari na levi strani enačbe sta najbolj neugodni za motorista....

eeeh, zdaj se bodo začele težke debate

tu je res lahk več variant, po tvojem je pa sigurno na prvem NEPRILAGOJENA HITROST + NEPRIPRAVLJENOST

je pa lahk MOTOR + SITUACIJA po drugi strani tudi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa lahk MOTOR + SITUACIJA po drugi strani tudi :whistle:

Lahko je tudi NEDOJEBANOST, ampak je BMW iz spoštovanja do kolegov motoristov ni dal v enačbo ... jo pa dam jaz ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok sem ga malo preteral, ker pol bi bil na vsakem drugem ovinku po tleh :lol1:

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že letel s ceste zaradi peska. K sreči le s kavbojskm letom po zraku in pristankom na nekem vrtu, šaltanjem v prvo in izvozom nazaj na cesto. Bi bilo možno brez preskakovanja ovir? Seveda, le gledati bi bilo treba prav in ne misliti, kako bom čez 5 ovinkov ujel kombi in ga prehitel.

Napačna prioriteta opazovanih objektov zna biti hudič.

Naslednjič sicer ni bilo peska, napaka pa ista. Opazovani objekt je imel čudovite joške stisnjene med dve plastenki osvežilne pijače.

Ja, težka je bajkerska. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!