Skoči na vsebino

PESEK NA CESTAH !!!!!


maggio

Priporočene objave

Hm... ko berem kako se nekateri trudijo da bi izboljšali vsaj varnost na cesti, me stisne ko pomislim kako se drugi zgražajo - češ sej ni pesek kriu da ti padeš!

Moj prvi padec v življenju je biu z Automaticom in ne boste verjeli zakaj.... ravno zaradi tega omenjenega peska sredi ceste! Pa se bo sedaj spet nekdo našel pa mi reku da sm biu takrat prehitr in nism znal vozit in tralalala....

Hočem povedat da tudi če prideš 40km/h in imaš za ovinkom pesek(ponavadi še droben in da ga je spregledaš)si ne moreš dosti pomagat kot da loviš motor kakor ena budala!!!

In navsezadnje saj plačujemo cestnino in ne vem zakaj se moramo vozit po makedamu in tako ogrožat sebe in druge udeležence!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, lahko pa tud sami kaj naredite, js sm recimo tukej pri nas eno križišče sam pometel ker je blo res celo svinjsko in je kolega skor odleto k ni vidu (ni bil domač :rolleyes: ).. pač vzameš metlo, 15 minutk časa.. te nič ne košta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, lahko pa tud sami kaj naredite, js sm recimo tukej pri nas eno križišče sam pometel ker je blo res celo svinjsko in je kolega skor odleto k ni vidu (ni bil domač :rolleyes: ).. pač vzameš metlo, 15 minutk časa.. te nič ne košta :)

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Če je to tko pridi še na naš konc pometat pa ne mislim v razdalji 2metrov ampak celoten odsek Keltike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, lahko pa tud sami kaj naredite, js sm recimo tukej pri nas eno križišče sam pometel ker je blo res celo svinjsko in je kolega skor odleto k ni vidu (ni bil domač :rolleyes: ).. pač vzameš metlo, 15 minutk časa.. te nič ne košta :)

Jaz sem to tudi ze naredil, na zalost sele potem, ko sem se ze zlozil.

Drugace me pa najbolj moti odsek Kalce - Godovic, tako lepi ovinki, pa vedno vse poplavljeno z peskom. Res beda, da ne morejo urediti tistih nekaj ovinkov. Enkrat sem ze klical na 113, je bilo toliko peska na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem povedat da tudi če prideš 40km/h in imaš za ovinkom pesek(ponavadi še droben in da ga je spregledaš)si ne moreš dosti pomagat kot da loviš motor kakor ena budala!!!

Odvisn, kolk si nagnjen... A ne?

Tudi s tem se moram žal strinjati.

In v katero smer bi potem debato usmeril sedaj, ko si bogatejši za to spoznanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... ko berem kako se nekateri trudijo da bi izboljšali vsaj varnost na cesti, me stisne ko pomislim kako se drugi zgražajo - češ sej ni pesek kriu da ti padeš!

Moj prvi padec v življenju je biu z Automaticom in ne boste verjeli zakaj.... ravno zaradi tega omenjenega peska sredi ceste! Pa se bo sedaj spet nekdo našel pa mi reku da sm biu takrat prehitr in nism znal vozit in tralalala....

Hočem povedat da tudi če prideš 40km/h in imaš za ovinkom pesek(ponavadi še droben in da ga je spregledaš)si ne moreš dosti pomagat kot da loviš motor kakor ena budala!!!

In navsezadnje saj plačujemo cestnino in ne vem zakaj se moramo vozit po makedamu in tako ogrožat sebe in druge udeležence!

pelji se malo po A

in povej razliko med našimi cestati in tam

pa mal še okolico dodaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te bom probal rahlo popraviti....pa brez zamere

MOTOR+PESEK+OVINEK+NEPRILAGOJENA HITROST+NEPRIPRAVLJENOST=PADEC

ugani, kateri dve stvari na levi strani enačbe sta najbolj neugodni za motorista....

Al pa MOTOR+SERPENTINA+PRILAGOJENA HITROST=AVTO V RITI

Ce sploh vidimo okoli serpentine pesek, je treba prilagoditi hitrost ma blizu nic km/h. Predvidevaj pesek pa traktor, pa norca cez crto, pa kolesarja, pa pesca, pa prevrnjen voz, pa kaj jaz vem kaj vse, pa si po pol ure zrel za norisnco... Ce ze placujem cestnino, bi rad izvzel luknje, vectedenski pesek z bankin itd iz enacbe... Tkole kot te jaz razumem je nemogoce a bi ne bil motorist za neki kriv... ali USEDI SE NA MOTOR+ODPELJI=NEPRILAGOJENOST.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po Slovenskih hribih in ovinkih v Furlaniji niti enga najmanšega peska pa so ble same rovte.

V petek pa na italijanski strani mejnega prehoda Ucja spet polno hlevskega gnoja v dolzini cca 7-8 km. Motoristicno popolnoma neuporabna cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa MOTOR+SERPENTINA+PRILAGOJENA HITROST=AVTO V RITI

Ce sploh vidimo okoli serpentine pesek, je treba prilagoditi hitrost ma blizu nic km/h. Predvidevaj pesek pa traktor, pa norca cez crto, pa kolesarja, pa pesca, pa prevrnjen voz, pa kaj jaz vem kaj vse, pa si po pol ure zrel za norisnco... Ce ze placujem cestnino, bi rad izvzel luknje, vectedenski pesek z bankin itd iz enacbe... Tkole kot te jaz razumem je nemogoce a bi ne bil motorist za neki kriv... ali USEDI SE NA MOTOR+ODPELJI=NEPRILAGOJENOST.

to si pa zelo dobro napisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisn, kolk si nagnjen... A ne?

:worship: :worship: Zelo pametno razmišljaš :winkiss: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: Res je vsi norimo in vsi drsimo s koleni po asfaltu... razn tebe ki se pelješ 10km/h :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa MOTOR+SERPENTINA+PRILAGOJENA HITROST=AVTO V RITI

Ce sploh vidimo okoli serpentine pesek, je treba prilagoditi hitrost ma blizu nic km/h. Predvidevaj pesek pa traktor, pa norca cez crto, pa kolesarja, pa pesca, pa prevrnjen voz, pa kaj jaz vem kaj vse, pa si po pol ure zrel za norisnco... Ce ze placujem cestnino, bi rad izvzel luknje, vectedenski pesek z bankin itd iz enacbe... Tkole kot te jaz razumem je nemogoce a bi ne bil motorist za neki kriv... ali USEDI SE NA MOTOR+ODPELJI=NEPRILAGOJENOST.

Če nisi sposoben vsega tega predvidet se sprašujem, kako to, da si še živ?....predlagam, da se odpelješ malo ven iz te naše tako slabe zaplate na riti Evrope imenovane Slovenija in si malo oglej ceste tam....pa da ne bo pomote, ne mislim na kakšne dolomite ali kaj podobnega....pelji malo bolj južno, pa ti vidi.

Zanimivo, da nihče od "dolgoprogašev" ali "starih hropcev" ne pizdi čez tisti drobiž peska na naših cestah, saj vsi vozijo s predvidevanjem,rezervo ,predvsem pa veliko mero zdrave pameti. In če imaš avto v riti, je to lahko zaradi dveh stvari....ali ti zadnja stop luč ne dela (za kar si kriv sam) , ali pa je voznik za tabo sila zasanjan in nepreviden (na kar pa ti kot voznik pred njim ne moreš vplivati)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že letel s ceste zaradi peska. K sreči le s kavbojskm letom po zraku in pristankom na nekem vrtu, šaltanjem v prvo in izvozom nazaj na cesto. Bi bilo možno brez preskakovanja ovir? Seveda, le gledati bi bilo treba prav in ne misliti, kako bom čez 5 ovinkov ujel kombi in ga prehitel.

Napačna prioriteta opazovanih objektov zna biti hudič.

Naslednjič sicer ni bilo peska, napaka pa ista. Opazovani objekt je imel čudovite joške stisnjene med dve plastenki osvežilne pijače.

Ja, težka je bajkerska. :naughty:

Here is the point my friend....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi sposoben vsega tega predvidet se sprašujem, kako to, da si še živ?....predlagam, da se odpelješ malo ven iz te naše tako slabe zaplate na riti Evrope imenovane Slovenija in si malo oglej ceste tam....pa da ne bo pomote, ne mislim na kakšne dolomite ali kaj podobnega....pelji malo bolj južno, pa ti vidi.

Zanimivo, da nihče od "dolgoprogašev" ali "starih hropcev" ne pizdi čez tisti drobiž peska na naših cestah, saj vsi vozijo s predvidevanjem,rezervo ,predvsem pa veliko mero zdrave pameti. In če imaš avto v riti, je to lahko zaradi dveh stvari....ali ti zadnja stop luč ne dela (za kar si kriv sam) , ali pa je voznik za tabo sila zasanjan in nepreviden (na kar pa ti kot voznik pred njim ne moreš vplivati)

Moj znanec je PRAVILNO stal v kriziscu in cakal da se vkljuci v promet, ko je pridrvel avto, katerega je zaneslo (baje na pesku) in rezultat so bile svecke ob cesti. Moj point je da ne mores VSEGA tlaciti v krivdo ali nepricakovanje ali neprilagajanje motoristov. Ziv sem ker tudi jaz pricakujem marsikaj in tudi velikokrat prilagodim hitrost... Pa sem tud ze z ceste zletu pri mali brzini, ker je traktor vleku lojtrnik ki je poskocil na mojo stran. Mala brzina je bla zato, ker SEM videl traktor. Ne strinjam se v tem, da se vseeno VSEGA le ne da predvidet! In ne strinjam se s tem, da je tudi za stalne probleme z peskom (zanic bankine) resitev samo "prilagodi hitrost". Po moje je tudi na mestu, da ce ze placujemo cestnine, da so nekako urejene. Mi je povsem jasno, da ce z kamiona pade pesek, ali pa ce ga veter napiha, da ne bo pospravljen v 5minutah. Ce se pa peljem cez Cerklje in je tam pesek na cesti zaradi del, mi pa ni vseeno, se sploh ce je isti odsek isto usran se naslednji teden. Preverjeno letos! In ce tule pac nekdo malo pizdi okrog peska je najlazje biti vseved in reci, oh "predividevaj" in pa "cudi me da si se ziv" itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, vedno si si sam kriv - kaj pa se na motor spravljaš in na cesto . Saj vsi vemo, da se dogajajo tudi NESREČE, ne le 'skoraj naklepni uboji s peskom ali avtom' ... Kajne?

Skratka - kdor hoče res tvegati 0%, naj se že po rojstvu fenta ... da ga ne bo doletelo 'življenje'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, no more Mr. nice guy.....

Moj znanec je PRAVILNO stal v kriziscu in cakal da se vkljuci v promet, ko je pridrvel avto, katerega je zaneslo (baje na pesku) in rezultat so bile svecke ob cesti. Moj point je da ne mores VSEGA tlaciti v krivdo ali nepricakovanje ali neprilagajanje motoristov.

A ti slučajno kaj razmišliš preden kaj napišeš, ali je tipkovnica hitrejša od možganov? Govora je bilo o pesku na cesti in ne drvenju avtomobila,katerega je BAJE zaneslo na cesti v tvojega znanca.Kdo je rekel, da je življenje fer? So stvari,na katere nimaš vpliva,jebi ga. Sprejmi igro ali prodaj motor.It's your choice....in avtomobil je zaneslo pri 50km/h kajne?

Ziv sem ker tudi jaz pricakujem marsikaj in tudi velikokrat prilagodim hitrost... Pa sem tud ze z ceste zletu pri mali brzini, ker je traktor vleku lojtrnik ki je poskocil na mojo stran. Mala brzina je bla zato, ker SEM videl traktor. Ne strinjam se v tem, da se vseeno VSEGA le ne da predvidet! In ne strinjam se s tem, da je tudi za stalne probleme z peskom (zanic bankine) resitev samo "prilagodi hitrost".

ne ni edina rešitev za stalne probleme s peskom samo prilagodi hitrost. Tega tudi nihče ne trdi .But what will you do about it?....ena rešitev je vožnja z metlo (ne na metli, da ne bo pomote)

Po moje je tudi na mestu, da ce ze placujemo cestnine, da so nekako urejene. Mi je povsem jasno, da ce z kamiona pade pesek, ali pa ce ga veter napiha, da ne bo pospravljen v 5minutah. Ce se pa peljem cez Cerklje in je tam pesek na cesti zaradi del, mi pa ni vseeno, se sploh ce je isti odsek isto usran se naslednji teden. Preverjeno letos! In ce tule pac nekdo malo pizdi okrog peska je najlazje biti vseved in reci, oh "predividevaj" in pa "cudi me da si se ziv" itd..

Da,imaš prav....in ker plačujem davke je tudi na mestu, da se mi vsi klanjajo,da imam zastonj vožnjo z mestnimi avtobusi,itd.....In mimogrede najino pojmovanje "malo pizditi" se zelo razlikuje...tema ima namreč že šest strani....in ne, nisem vseved in nikakor to nebi hotel biti.....le ta "grdi,zlobni,zli" pesek me nikoli ni pretirano motil,celo več kot to....kadarkoli me je presenetil na cesti mi je dal vedeti, da sem premalo zbran na motorju.In nikoli nisem dosegal svetlobnih hitrosti na motorju, tako da ni bilo večjih problemov pri izogibanju pesku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa mi povejte tisti z metlo v roki, a ste res pripravljeni pometati cesto Kalce- Godovič cc11 km ob petkih naprimer za vsakim kamijonom, (ki se vračajo na domač parking) ,ki zmeče pesek iz bankine na cesto, kajti tukaj kar jaz razumem ni govora o pesku ki prileti iz kamiona ali ki je nanošen po neurju. Ta pesek je izključno pesek, ki ga navozijo iz bankine, kot po rallyu, nekaj takega.

Pa še to, ta domači matadorji to oviro poznajo in ni blema, kaj pa tujci in ti največkrat najebejo. Pa tudi ko se pelješ ZA (ali ga srečaš) vtomobilom ni prijetno ko te zasuje po motorju in čeladi in ti vse opika.

Tisti ki se pa z motorjem nikoli še niste peljali, in se verjetni tudi ne boste, pa pametujete tukaj notri, se pa preselite v PEŠSVET pa ne po motosvetu odkrivat tople vode. Kajti poznam par primirov, ko so ljudje po klancu navzdol padli ravno zaradi peska, pa upam da niso prehitro hodili. Tako da lahko o takih primirih pametujete na svojem portalu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki se pa z motorjem nikoli še niste peljali, in se verjetni tudi ne boste, pa pametujete tukaj notri, se pa preselite v PEŠSVET pa ne po motosvetu odkrivat tople vode. Kajti poznam par primirov, ko so ljudje po klancu navzdol padli ravno zaradi peska, pa upam da niso prehitro hodili. Tako da lahko o takih primirih pametujete na svojem portalu!

Je tebi v resnici ime Mesija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bomo zdej s tem peskom?

a se splača matrat okol tega al pustimo tko kot je?

Mislim, da bi se vsekakor splačalo. Predlagam pa, da se v to "matranje" vključimo samo tisti, ki problem razumemo. Nekateri odgovori so namreč .........

Poznam kar nekaj "starih" izkušenih motoristov, ki bi zelo radi k temu problemu prispevali tudi svoje izkušnje, oz. v kolikor pride do pismenih zadev svoj podpis.

Pustimo, da se vroče in konfliktne glave malček ohladijo in najdejo drugo temo, kjer bodo pametnikovali, nato pa se lahko začnejo zadeve peljati naprej.

Pa lep dan, predvsem pa varno vožnjo (če se boste seveda vozili)!!!!!! vsem, ki boste sedaj začeli z odgovori.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi se vsekakor splačalo. Predlagam pa, da se v to "matranje" vključimo samo tisti, ki problem razumemo. Nekateri odgovori so namreč ......... :naughty:

:whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Poznam kar nekaj "starih" izkušenih motoristov, ki bi zelo radi k temu problemu prispevali tudi svoje izkušnje, oz. v kolikor pride do pismenih zadev svoj podpis.

...

Podpise se bo pobiralo v bufetu? :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons šel v ovinku zaradi peska po tleh ker sem ga prepozno vidu :headbang: Popraskano koleno in komolc boli ko hudič :unsure: Čudi me edino da nisem strgal enduro rokavic ki so zelo tanke in čeprav em z njimi ril spo asfaltu nimajo niti praske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!