Skoči na vsebino

Motociklizem kot športnorekreativna dejavnost


Cricek

Priporočene objave

Živjo,

v mesecu juniju sem diplomiral na Fakulteti za šport na temo Motociklizem kot športnorekreativna dejavnost. Mislim da bi bilo škoda, če informacije, ki so zbrane v diplomskem delu, ne bi dosegle večjega števila voznikov motornih koles. V upanju, da vam bodo koristile, prilagam link do COBISS-a, kjer se nahaja diplomsko delo v PDF obliki. Vrjamem, da bo vsak v njem našel nekaj zanimivega in uporabnega. Moj prvotni namen je bil pisanje diplomskega dela samo na temo tehnike vožnje motocikla, vendar se je zataknilo pri iskanju mentorja, ki bi sprejel diplomsko nalogo na to temo. Zato je nastal kompromis, kjer sem dodal še športnorekreativni vidik vožnje motornega kolesa, in tako diplomiral pod okriljem prof. Hermana Berčiča in katedra za športno rekreacijo.

Diplomsko delo je monografskega tipa, oziroma po domače, je PREPIS iz večjega števila knjig (vse misli so citirane). Avtorje idej, ki so zapisane v diplomskem delu, boste našli v poglavju 13. Viri in literatura. Med pomembnejšimi so Cocco, Code, Ienatsch in Parks.

Prijetno branje!

Blaž Erjavšek

http://www.fsp.uni-lj.si/COBISS/Diplome/Di...rjavsekBlaz.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še uspel prebrat, sem nahitro preletel ker mam gužvo z izpiti ampak mislim da je dobra zadeva in bo mnogim lahko koristila. Hvala ker svojho nalogo deliš z nami!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro sem preletel in se ne morem pravnomocno sodit, ampak, kar sem videl, mi je vsec. Lepo, da nekdo tudi v univerzitetne kroge vkljucuje motorizem. Sem pocasi mislil, da sem edini "cudak".

lp j

p.s. Si peljal mentorja kak krog? Mislim, da bi bilo edino pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro sem preletel in se ne morem pravnomocno sodit, ampak, kar sem videl, mi je vsec. Lepo, da nekdo tudi v univerzitetne kroge vkljucuje motorizem. Sem pocasi mislil, da sem edini "cudak".

lp j

p.s. Si peljal mentorja kak krog? Mislim, da bi bilo edino pravilno.

:D Ne na to da bi peljal mentorja pa nisem pomislil! Mogoče če bil g. Berčič malo mlajši (je že v pokoju, dela na fakulteti pogodbeno), in če bi bil K6 mal bolj "prijazen" do sovoznika, bi razmišljal tudi o tem.. Drugače pa lahko povem, da je bil tako mentor, kot vsi ostali na fakulteti zelo vesel, da je nekdo načel to tematiko. Očitno je, da se veliko ljudi (ne samo motoristi) zaveda, da je glede varnosti v prometu v slovenskem prostoru potrebno storiti veliko več. In če boste prebrali diplomsko nalogo v celoti, boste videli, da je v najširšem smislu namen diplomske naloge predvsem povečati prometno varnost. Oziroma povedano na kratko, je namen spodbuditi motoriste, da začnejo analitično razmišljati o vožnji (zato je potrebno nekaj teoretičnega znanja), na eni strani, in jih prepričati, da za "dirkanje" uporabljajo dirkališča ne ceste na drugi strani..

Odziv vseh profesorjev na fakulteti pa je bil zelo zelo pozitiven (profesor Berčič si tudi močno želi, da bi po vzoru diplomske naloge nastal nek pripočnik). Tako da res lahko rečem, da me je odziv vseh na fakulteti zelo pozitivno presenetil in da je bilo diplomsko delo lepo sprejeto!

LP Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Ne na to da bi peljal mentorja pa nisem pomislil! Mogoče če bil g. Berčič malo mlajši (je že v pokoju, dela na fakulteti pogodbeno), in če bi bil K6 mal bolj "prijazen" do sovoznika, bi razmišljal tudi o tem.. Drugače pa lahko povem, da je bil tako mentor, kot vsi ostali na fakulteti zelo vesel, da je nekdo načel to tematiko. Očitno je, da se veliko ljudi (ne samo motoristi) zaveda, da je glede varnosti v prometu v slovenskem prostoru potrebno storiti veliko več. In če boste prebrali diplomsko nalogo v celoti, boste videli, da je v najširšem smislu namen diplomske naloge predvsem povečati prometno varnost. Oziroma povedano na kratko, je namen spodbuditi motoriste, da začnejo analitično razmišljati o vožnji (zato je potrebno nekaj teoretičnega znanja), na eni strani, in jih prepričati, da za "dirkanje" uporabljajo dirkališča ne ceste na drugi strani..

Odziv vseh profesorjev na fakulteti pa je bil zelo zelo pozitiven (profesor Berčič si tudi močno želi, da bi po vzoru diplomske naloge nastal nek pripočnik). Tako da res lahko rečem, da me je odziv vseh na fakulteti zelo pozitivno presenetil in da je bilo diplomsko delo lepo sprejeto!

LP Blaž

Ja, to sem tudi jaz opazil pri nas (FF-psihologija). Veliko jih zanima, zakaj se raje odrecemo varnemu avtu in se raje peljemo z motorji. Pa sem zadnjic peljal enega od glavnih profesorjev pri nas na en krog in sedaj ze razmislja o raziskovalni temi zame... Bom se videl.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zadeva, čestitke na končanju študija s takšno super iztočnico za prihodnost.

Mentorju "kapo dol", ker je podpiral tematiko :worship: .

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Čestitke k izbrani temi in izdelku. Prebral v celoti in ni mi žal.

Uporabno, sem nehote primerjal z lastnimi izkušnjami v teku

letošnjega leta kar intenzivne vožnje z motociklom (se je nabralo 17000km).

In se stvari lepo ujemajo/pokrivajo.

Pohvalno.

Zadevo je čimbolj spraviti med ljudi. Sam sem poslal link svojim motorističnim prijateljem.

lep pozdrav in SREČNO :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!