Skoči na vsebino

Zares varno pri rdeči


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Tek zelenih puščic na semaforjih je vedno več tudi v Nemčiji.

Pa ni vedno na voljo posebni pas za zavijanje desno, kot je omenil nekdo zgoraj. Če tisti, ki je pred tabo čaka pri rdeči, ker bi rad peljal naravnost, ti pač ne moreš desno in čakaš. Enostavno kot pasulj, čeprav ga Nemci malo pojedo.

Je pa zadeva funkcionirala v vzhodni Nemčiji in jo počasi pravzemajo tudi na Zahodu.

Sicer pa, kot vidim, nekateri pametnjakoviči v SLO težko sprejmejo kaj novega, pri tem pa se izgovarjajo na druge, ki so baje nevarni in nesposobni.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot avtomobilist z volanom na levi, brez sopotnikov ZA, z njimi PROTI, kot motorist PROTI, kot biciklist PROTI, če slučajno kolesarske steze ni. Zelena, rumena barva s puščico sta za naš sistem in rutino neprimerni. Dodajanje barv je vprašljivo, v vsakem primeru bodo nesreče vsaj na začetku, kar je prevelika cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V malo večjih križiščih imamo to že vpeljano. Desni pas, ki gre posebej ločen mimo semaforjev in zavija desno kot neprednostna cesta. Torej nič novega, le infrastukturo je potrebno delati kot se šika. A danes so pač modernejši rondoji v katerih ljudje prižigajo leve smernike in to že pred vstopom v rondo.

Poizkusni projekti prometa brez prometne signalizacije lahko uspevajo v malih skupnostih kultur, ki so drugačne od naše. Na take rešitve na Balkanu in soseščini pozabite!

Rondoji se mi ne zdijo slabi. Bolj se mi zdi, da bi vse takšne novitete morali "oglaševati" oz. državljane voznike o tem poučevati v top terminih na TV. Tako kot je nekdo omenil zadrgo pri zoženju dveh pasov v enega, redko kdo to izvaja pravilno. Marsikdo je tudi delal izpit, ko vsega tega še ni bilo in si sedaj predstavlja vse te zadeve malo po svoje. Lahko se pa, seveda, tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti iz večih razlogov, že tako nekje ki so ločeni pasovi za prosto zavijanje desno (pač tista rumena lučka ki utripa) Folk sploh ne gleda levo in desno in že tako izsuljije, vendar tu ima saj hitrost, se naprej spelje, iz križišča bi vrjetno speljal z manjšo ter bi se mu napopal direktno na tablico ali v pritljažnik.

Dejansko na slovenskih cestah ni dovolj "pametnih" oz. voznikov ki dejansko upoštevajo prometne predpise (pa ne govorim hitrost, pač pa saj poznavanje prometnih znakov, kje imaš prednost - kje je nimaš) Dejansko vsak drugi vozi tudi brez luči, že ene parkat se mi je zgodilo da folk vozi z na noter pomaknjenimi ogledali, HALO pa kako to da ne dojame - aja nič ne gleda --žalost!. Levi smerniki v krožnih križiščih, WTF! Nevem no, kakor je bilo že ene 2x povedano...Spregledalsemga.press ali prehitroješel.press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za :) Seveda pa bi bilo fajn najprej probat nekje, predno se uvede splošno pravilo..

Pa se zapelji do Californie pa boš videl kako to lepo deluje pa še kaj drugega tudi. Ko boš pa že tam pa ne pozabi skočiti do Tijuane, da vidiš kaj je življenje, samo žensko doma pust. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V malo večjih križiščih imamo to že vpeljano. Desni pas, ki gre posebej ločen mimo semaforjev in zavija desno kot neprednostna cesta. Torej nič novega, le infrastukturo je potrebno delati kot se šika. A danes so pač modernejši rondoji v katerih ljudje prižigajo leve smernike in to že pred vstopom v rondo.

Poizkusni projekti prometa brez prometne signalizacije lahko uspevajo v malih skupnostih kultur, ki so drugačne od naše. Na take rešitve na Balkanu in soseščini pozabite!

Govor je zaviti desno pri RUDEČI luči in ne takrat ko sveti zelena puščica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govor je zaviti desno pri RUDEČI luči in ne takrat ko sveti zelena puščica.

Kakšno zeleno puščico pa vidiš v mojem primeru? Še nisi videl takega križišča kot ga omenjam in jih je dokaj po mestih?

In ne vpij!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rondoji se mi ne zdijo slabi. ...

Največja težava pri teh tako popularnih rondojih je ta, da jih naredijo ravno kjer se kdo zmisli. In posledično so premajhni ter se ljudje obnašajo enako kot so se prej, ko je bilo to navadno križišče. Dnevno se vozim skozi takega in videvam vse sorte. Je pa res, da gre v mojem primeru za pretežno Janševe volilce in to pove svoje. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja težava pri teh tako popularnih rondojih je ta, da jih naredijo ravno kjer se kdo zmisli. In posledično so premajhni ter se ljudje obnašajo enako kot so se prej, ko je bilo to navadno križišče.

V Angliji sem videl tudi navadna krizisca, preurejena v rondoje - brez zelenice na sredini. Sredi krizisca je samo zarisan majhen krog in pred kriziscem jasne oznake, da gre za rondo. In deluje. Treba je pac samo ljudi dobro poduciti, kako se kaka sprememba uporablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Angliji sem videl tudi navadna krizisca, preurejena v rondoje - brez zelenice na sredini. ...

To bi bilo enostavno rečeno križišče enakovrednih cest z levim pravilom, kjer je treba le dovolj globoko zapeljati v križišče? Pri nas se prvi teden pobije pol folka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je v rondojih kar precej sranja ampak edino takrat ko pride vanj kak "moj avto je moj svet in sem sam v njemu in okoli mene vsaj 4 svetlobna leta ni nič drugega vidim pa tudi le naprej" pajaco. kar jst opažam pr teh treh tle u NG je, da so ljudje še kako previdni, čeprav je izsiljevanja in čudnih voženj kar nekaj, ma je vse dokaj pod kontrolo in v mejah normalnega.

je še dosti drugega za poštimat, da bi se igrali z vožnjo skozi rdečo...to bi šele bla voda na mlin raznim objestnežem, ki bi seveda povsod se vrivali kjer bi bil počasen promet skozi križišče kar pri rdeči :closedeyes:

odločen NE.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rondo je v redu ker ne morš ne vem kok hitr skoz pripelat - razen čez kot se dogaja ko ga postavjo, sploh proti litiji se je. Pa če te že gdo izsil nimaš velke hitrosti in so posledice dost manjše kot če ga pravilno prgaziš čez zeleno pol te pa en izsili ker je šel "varno skozi rdečo". Kr se pa gužvanja tiče so pa rondoji včasih dost slabš kot navadna križišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!