Skoči na vsebino

MotoGP 2009


Geiger Sturzflug

Priporočene objave

Pomoje bo letos dokazal Lorenzu kdo je glavni, nasledn let pa tud....a bo pol se potrebna debata? :lol1:

rossi zdej mal pizdi, ker je tud njemu jasno, da bo Lorenzo naslednjo sezono še močnejši, in predvsem bo imel za sabo že dve sezoni in ne le eno. Pomoje bo kregancija u boxu. prepričan sem, da bo PorFuera drugo leto še hujši nasprotnik kot je letos.

Za Pedroso so pa precej potrpežljivi pri hondi, čudno da so sploh podaljšal pogodbo, je pa tist 1 let pomoje zadnje leto če ne bo prvak.

Če bo Spies letos že prvak WSBK pa nej bi imel možnost kar nasledn let že v motoGP namesto Toselanda, naj bi z njim čakal na razplet sezone :whistle:

jaz na spiesa u motoGp nebi stavil. edini superbiker ki mu je uspelo v motoGp je Hayden. pa so bli tuki Gobert, Haga, Bayliss, Vermullen, Toseland. . . Osala sta nam nicky in Edwards. toseland in vermullen sta letos popolnoma zgubljena. in spies je že SBK veteran, nebo mu lahko kar preskočt na MotoGp. toseland je ob prestopu pojamral, da je bil kar nekaj sezon hitrejši kot motor, da je iz wsbk strojev potegnil vse, iz MKotoGp specialke pa niti slučajno ne potegne vsega, in to je govoril lani, ko mu je šlo neprimerno bolš kot letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da je Lorenzo iz sezone v sezono bolj navajen motorja in je manj na tleh, pa mal hitrejsi. :lol1: Tko, da bo naslednje leto res napet, ce bo napredoval. Bomo vidl iz kaksnega testa je resnicno Rossi... :hmm::D Ceprow, a se ni ze za Pedroso napovedoval, da bo nwem kaj naredu, sam je res, da je mel potlej smolo in se je polomil.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz na spiesa u motoGp nebi stavil. edini superbiker ki mu je uspelo v motoGp je Hayden. pa so bli tuki Gobert, Haga, Bayliss, Vermullen, Toseland. . . Osala sta nam nicky in Edwards. toseland in vermullen sta letos popolnoma zgubljena. in spies je že SBK veteran, nebo mu lahko kar preskočt na MotoGp. toseland je ob prestopu pojamral, da je bil kar nekaj sezon hitrejši kot motor, da je iz wsbk strojev potegnil vse, iz MKotoGp specialke pa niti slučajno ne potegne vsega, in to je govoril lani, ko mu je šlo neprimerno bolš kot letos.

jst bi vseeno stavil na bena... pa sej ne prvo sezono... pa niti ni tolk važno al bo prvak al ne... samo da bo v vrhu pa da se bori za zmage... in on je vsaj po mojem mnenju tega sposoben kjerkoli v kateremkoli prvenstvu. že lani je na suzukju pokazal, da se tud v motogp zna peljat. dvomim da bi kar pogorel, tako kot tisti ki si jih naštel... čeprav mislm da bayliss ni kej pregorel, vozil je kot pač je... ni bil nevem kakšen superšampion, sam sej na stopničke se je pa vseen kdaj pripeljal... po mojem je tut kasneje precej napredoval, kljub letom in postal bol suveren, kar mu prineslo še 2 wsbk naslova in motogp zmago.

vermeulen pa je bil v svoji prvi sezoni glede na suzukijevo formo izjemen, naslednje leto pa vse do zadnjega z johnnyjem v boju za 4. mesto v prvenstvu... še lani je dosegel nekaj stopničk, ampak glavni problem naj bi bil ta da ni mogel uporabljati kwalifikacijskih gum in je večino najbolših časev dosegel kar na race gumah... letos je pa mal izgubljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naprimer v brnu sem "stavil" na rossija in na lorenzov padec, pa sem mel prav... smile.gif

na zadnjih dveh dirkah sem svoje upe polagal na danija, pa mu ni zneslo...

hayden je zame favorit v PI, nikoli ga še nisem uvrščal med kandidate za zmago, sem pa povedal že neki časa nazaj da ga pričakujem vsaj na 2. stopnički v PI-ju... če ga nebo spet de angelis zbil v prvem ovinku... čeprou tut v estorilu bi hayden znal bit nevaren, lani je peljal daleč najboljšo dirko prve polovice sezone tam, pa je potem odletel...

glede na to da je pri nickyju veliko odvisno od piste bi se znal dobro odrezat...

Skratka en sam če, lahko bi, zna biti.....ja kaj češ poznavalec pač...worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka en sam če, lahko bi, zna biti.....ja kaj češ poznavalec pač...worship.gif

ko nekaj napoveduješ za naprej je to skor nujno uporabit... ker itak ne morš vedt kako bo... :headbang:

nimaš nč pametnega za čez rečt pol morš pa nabijat sam da čez mene govoriš... in ti si nevem kaka znalica glede vsega... :whistle:

a poznaš bena in sta šla lih zanč na pir ane? vermeulen te pa itak že 5 let za nasvete sprašuje... zato pa je tm kot je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vem, ti čisto pred vsako dirko staviš ali na Lorenza, ali na Caseya ali pa na Danija, celo na Haydna kdaj... Nikoli še nisem opazil, da bi karte položil na Doktorja :grrr

Zato pa si u qurcu poznavalec.:grim

Eni loleti pač stavijo na tistga konja, za kterga ŽELIJO, da zmaga, ne pa na tistga, ki ima realno največje možnosti :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hayden je zame favorit v PI, nikoli ga še nisem uvrščal med kandidate za zmago, sem pa povedal že neki časa nazaj da ga pričakujem vsaj na 2. stopnički v PI-ju... če ga nebo spet de angelis zbil v prvem ovinku... čeprou tut v estorilu bi hayden znal bit nevaren, lani je peljal daleč najboljšo dirko prve polovice sezone tam, pa je potem odletel...

glede na to da je pri nickyju veliko odvisno od piste bi se znal dobro odrezat...

Hayden je lahko kvečjemu favorit med unimi, ki se bodo za 2. mesto borbali ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi zdej mal pizdi, ker je tud njemu jasno, da bo Lorenzo naslednjo sezono še močnejši, in predvsem bo imel za sabo že dve sezoni in ne le eno. Pomoje bo kregancija u boxu. prepričan sem, da bo PorFuera drugo leto še hujši nasprotnik kot je letos.

In logično je, da je to iz vidika Rossija, ali Rossi fanov (jaz, recimo) - narobe. Ker, če imaš zmagovalnega psa ... a res hočeš tudi doma k njemu v boks dat še enga popadljivga?

Lepo je Rossi povedal, in se strinjam - to lahko prinese še boljše rezultate, lahko pa je katastrofa.

Jaz bi prej stavil na katastrofo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko nekaj napoveduješ za naprej je to skor nujno uporabit... ker itak ne morš vedt kako bo... :headbang:

Saj, zato pa utihni že enkrat, ker ne poveš nič pametnega, nič uporabnega, nič zanimivega ... samo nakladanje u tri krasne ... over & over & over & over again ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, zato pa utihni že enkrat, ker ne poveš nič pametnega, nič uporabnega, nič zanimivega ... samo nakladanje u tri krasne ... over & over & over & over again ...

če kdo ne pove nič pametnega si to ti...

jst debato na forumu jemljem kot neko razpravo, v kateri se razpravlja kako bo, kaj se dogaja, se podajajo nove informacije in se pač razglablja o samem dirkanju in vsemu kar sodi zraven... torej en pove svoje mnenje, drugi pokomentira in se razvije debata, pri kateri pride do zaključkov...

ni forum samo zato da po dirki nekdo nalima sliko od ducatija in spodaj 10 smejkotov, al pa da se popiše 2 strani z gooo vale...

sigurno pa ni za to, da nekdo napiše svoje mnenje ostalih 20 pa kritizira in žali, sami pa še v življenju niso napisali nič konkretnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko nekaj napoveduješ za naprej je to skor nujno uporabit... ker itak ne morš vedt kako bo... headbang.gif

nimaš nč pametnega za čez rečt pol morš pa nabijat sam da čez mene govoriš... in ti si nevem kaka znalica glede vsega... whistle.gif

a poznaš bena in sta šla lih zanč na pir ane? vermeulen te pa itak že 5 let za nasvete sprašuje... zato pa je tm kot je...

Kaj ti je dekl du vrglo, junior??? Zgleda da je primlo....trance_25_naughty.gifwhistle.gif Evo ne bom več, prisežemwhistle.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že na TVju se je vidl kok je Hayden jezen, ampak tale posnetek pa to samo še potrdi

Me pa zanima kako bi zgledal, če bi Rossi res prestopu k Ducatiju. Ravno zdej sm prebral njegovo avtobiografijo in mi je tut bolj jasno vse skupi (njegov stil vožnje, njegove "šale" ob zmagah, "jeza" oziroma izjava zaradi yamahe in Lorenzota). Sicer sam ne spremljam MotoGP od 8. leta (pa nism zato nč umsko zaostal - ali pač?) in tudi meni ni bil od začetka ravno simpatičen tale Rossi. Ampak, ko vidiš kako nekdo zmaguje v vseh možnih motogp razredih, morš ugotovit, da je to posledica znanja in pa truda :worship:. Seveda je tuki tut dobra ekipa za njim, ampak motor se ne vozi sam. Sam sem prepričan, če bi sedu na Ducatija bi bil spet glavni za naslov prvaka, samo zato, da bi potem lahko spet reku "pa so vsi govoril, da je to nemogoče, tako kot so govorili za prestop k yamahi". Sicer zdle nism odkril tople vode, ampak nekaterim zgleda, da to ni jasno. Rossi je eden izmed tistih, ki se bo ob besedi MotoGP vedno govorilo, ker je že toliko naredil v tej sceni. In če kdo napiše, da je Rossi car, je to pač upravičeno. Pa ne zato, ker je nosil oslovska ušesa, ker je "lep" ali pa se peljal po zadnjem čez ciljno črto. Face it.

Pa upam, da sem napisal kaj konkretnega. Lp, S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi je eden izmed tistih, ki se bo ob besedi MotoGP vedno govorilo, ker je že toliko naredil v tej sceni. In če kdo napiše, da je Rossi car, je to pač upravičeno.

Dejansko je za "prepoznavnost" moto gp zelo velik naredil.Navsezadnje že vsaka stara mama ve kdo je Rossi,kar za vse druge voznike zelo težko trdim-š!

Go Vale! da malo ujezim kenija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sergini

heh de angelis je ravno taprava dva zbil, glede reakcije mislm... :evilgrin:

nicky je že sam napovedal dramo v prvem ovinku, edwards pa tut ni držal jezika potem :D

drgač si pa super napisu...

nikol nisem reku da rossi ni car, seveda je, tut zame, kar se dirkanja tiče...

samo če bi pa šel na ducatija, pa nevem kaj bi blo... vsak ki je šel na ducatija (razen stonerja) je padel na kakovosti... in lahko da bi tudi rossi za malenkost... tista malenkost pa že pomeni da nebi bil več kos jorgeju... vsekakor bi se to najprej moralo zgodit da bi zares lahko bili prepričani... ampak bi ga pa sam res rad videl na ducatiju... in če osvoji prvenstvo z ducatijem in caseyjem kot moštvenim kolegom, potem mu pa tut jest izrečem vso slavo in nebo nobenega dvoma več da je boljši od caseya... samo da ga nebo prej starost ujela, pa artritis in podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak bi ga pa sam res rad videl na ducatiju... in če osvoji prvenstvo z ducatijem in caseyjem kot moštvenim kolegom, potem mu pa tut jest izrečem vso slavo in nebo nobenega dvoma več da je boljši od caseya... samo da ga nebo prej starost ujela, pa artritis in podobno...

No tud jz bi ga rad videl na dukatiju,da bi vsem vam zaprl...kot jih je "vsem" z prestopom k yamahi.Zdaj pa bi jih še tistim parjim,ki ste bolj trmasti ko osel oz. mula!

Če gre Rossi od Yamahe,bo v 2sezonah yamaha tam kot je zdaj Honda.Dukati pa seveda na vrhu!

Pa kdo sploh dvomi,da ni boljši kot casey?Še ti v tvoji t...buči ne moreš menda dvomit u to?

Pa ne mi zdaj sanjat o voznikih,ki se jim je pač "usralo" bit eno leto prvak!Sploh pa tistih,ki niso pomagali v razvijanju motorja!

Pa nočem se s teboj neki prepirat!Saj kdaj pa kdaj kaj ok napišeš!Vendar Rossija raje izpusti iz tvojega pisanja!Ker ima z temi tvojimi ala talenti skupno samo to,da vozijo v istem razredu.Je pa DOKTOR klasa za sebe!Bil in bo!

Želim,sanjam,upam,da bo dosegel še 100zmag in vsaj še 5 naslovov :yea1::yea1::yea1:

Verjetno pa se bi tudi po tem najdel kak bebec,ki bi "trdil",da je boljši smrkavec z enim naslovom ali celo smrkavec brez naslova v moto gp!

Casey...125 prvo leto končal 8,drugo leto 5

250 končal 2

990 končal 8

800 končal 1

Dalje tema!

In takšnega voznika ti primerjaš z Rosijem :yawn: :kva2::kva2::lol1::lol1:

  • Všeč mi je 7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si, da je zacel v GP dirkati leta 2002 v razredu 250ccm z Aprilio in se sele naslednje leto preselil v 125. Kaksne rezultate je dosegal, zal ne vem. Spomnim se le, da je v prvi dirki padel, ko je bil v prvem krogu na drugem ali tretjem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si, da je zacel v GP dirkati leta 2002 v razredu 250ccm z Aprilio in se sele naslednje leto preselil v 125. Kaksne rezultate je dosegal, zal ne vem.

Res je...12 pa je bil v skupnem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stonerjev naslov je bil, če si priznamo al pa ne, splet okoliščin. dobil ga je v sezoni ko so se pravila spremenila. ducati je takrat naredil kar je pač znal. budget je napram yamahi in hondi majhen, in motor ni bil neka briljantna stvar. je pa bil noro hiter na ravninah. stoner je prišel na tak motor. on ni kej dost razvijal. pač usedu se je in dal gas. Prvenstvo je osvojil popolnoma nepričakovano. razn morda za kenija. on je zihr vedu. spomnimo se, yamaha je bla na zadnjih testiranjih pred sezono 1 in 2. zgledalo je de bodo zmagali že u petek. . . ne šele u nedeljo. . pol pa so prišle nove michelinove gume in so dobili chatter, ki ga tudi burgees ni znal rešit. Stoner je mel bridgestonke in motor ki je na ravninah japonce osmešil. on je sfajktal skoz ovink, in počakal na ravnino. če cel grid nemore skoz ovink ker se trese, in nima s čim potegnt na ravnini, je jasno de se jim je odpelal. Kaj se je zgodilo potem vemo. jez dečkotu ne zamerim, taljani imajo extremo visoke zahteve, in ko kej ne gre je tisk in publika neusmiljena. če maš 23 let in si kr naenkrat že bivši svetovni prvak, ti ni lahko. njih ne briga če maš ropotijo pod ritjo, oni čjo naslove. . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno naštejem dejstva in jih podprem z argumenti... lm, ne pa ker pač tko je... kako je ve samo par tistih ki za tem stojijo...

..če bi to blo res ne bi vsakič besed nazaj jema(enkrat pri 6-ih letih drugič pri osmih......potem govoriš da je Rossi dobil gotovo Hondo...par postov naprej se nazaj vlečeš)....to so dejstva, ki si jih sam podkrepil

lej trenutno so v motogp 3 konkurenčne ekipe, s tem da se ducatija vsi bojijo kot hudič križa, zato je tudi horhe verjetno ostal...

Ma Horhe nikol ni mislu iz Yamahe it...cilj vsega je bla višja plača...sam se zaveda, da bi ob prestopu zgubil par let(lahko tud, če bi prestopil v katero koli drugo ekipo)

ame='Terminator' date='07. September 2009 - 08:51 PM' timestamp='1252349515' post='1669810']

(v bistvu majo veliiiiko vlogo pr tem njegovi inžinirji in s takimi inžinirji ti ni treba bit rossi da ti rata)

...ja je treba met šoferja, ker motor ti sam od sebe ne bo reku, kaj mu ne paše in kaj bi bilo boljše...lahko imaš 50000 telemetrij pa 50000 strokovnjakov, ker na koncu vozi človek(če si opazil so že takrat ko si bil star 6 let na motorjih sedeli ljudje in ne roboti)...

nevem zakaj se je tako "veselil" danija, češ da bi bil dober moštveni kolega. dani bi bil lahko še nevarnejši od horheja...

in nenazadnje zakaj je šele sedaj začel jamrat, ko je že vse podpisano?

špekulacija....mogoče se pa yamaha čisto drugač vozi in bi mogoče bil slabši...če nisi opazil Hondi ne manjka moči in mogoče mu to sede

hm letos verjetno ne...

naslednje leto pa v kolikor bomo spet gledali boje rossi-lorenzo, pa bodo odločale res malenkosti... in verjetno rossi to ve, zato pa jamra...

samo naslednje leto jst vseeno stavim na caseya in na danija. samo da bo dani težo sestavil celo sezono...

Ne vem kje sem slišal, da je Horhe mal prepisoval nastavitve(oziroma dobil podatke) od soseda v boxu ;)....mogoče naslednje leto ne bo možno...

kok bi šele Horhe jokal, če mu Rossijev del ekipe ne bi dal vseh delov(in podatkov) na voljo, ki jih bodo čez zimo razvili...slaba stran za Rossija je, da se vsak napredek implementira na oba bicikla...ergo se mogoče sprašuje zakaj bi pa jst delal za oba(vsaj do zdaj je)...sam pač nima izbire, saj bo ostala konkurenca tudi migala-največji profiter tukaj je pa ravno Horhe...

samo če bi pa šel na ducatija, pa nevem kaj bi blo... vsak ki je šel na ducatija (razen stonerja) je padel na kakovosti... in lahko da bi tudi rossi za malenkost... tista malenkost pa že pomeni da nebi bil več kos jorgeju... vsekakor bi se to najprej moralo zgodit da bi zares lahko bili prepričani... ampak bi ga pa sam res rad videl na ducatiju... in če osvoji prvenstvo z ducatijem in caseyjem kot moštvenim kolegom, potem mu pa tut jest izrečem vso slavo in nebo nobenega dvoma več da je boljši od caseya... samo da ga nebo prej starost ujela, pa artritis in podobno...

Toliko hipotetičnih izjav in nikjer pomisleka, da mogoče bi pa Stoner imel težave z drugim motorjem...da je Ducatija navajen in to da se drugače pelje od drugih je lahko samo dodatna skrb zanj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuntakinte, ma tebi je keni res res popio živac a? :D

Ah niti ne...dejansko me motita sam dve stvari...da gre drugim očitat nekaj, kar sam ne dela(resnična argumentacija)....in da zna edino navijat proti nekomu in ne za nekoga...mi je dobr, če kdo hvali svojga favorita, ker so na tem nivoju, vsi za pohvalit in vsaj res dobri šoferji(določeni so pač odlični), sam skoz proti drugim govorit, mi je pa mim(zmerjat s sralcem in podobno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje sem slišal, da je Horhe mal prepisoval nastavitve(oziroma dobil podatke) od soseda v boxu ;)....mogoče naslednje leto ne bo možno...

kok bi šele Horhe jokal, če mu Rossijev del ekipe ne bi dal vseh delov(in podatkov) na voljo, ki jih bodo čez zimo razvili...slaba stran za Rossija je, da se vsak napredek implementira na oba bicikla...ergo se mogoče sprašuje zakaj bi pa jst delal za oba(vsaj do zdaj je)...sam pač nima izbire, saj bo ostala konkurenca tudi migala-največji profiter tukaj je pa ravno Horhe...

V boksih je pregrada.Delijo pa si vse nastvitve in podatke-tako vedno in povsod piše :whistle:

Tega si verjetno Yamaha ne bi privoščila saj ji je voda na mlin,da sta prva dva voznika na Yamahah!Bi pa blo res zanimivo.No upam,da si vsaj nastavitev ne bodo več delili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da ima Yamaha dva odlična voznika, brez Burgessa Yamaha nebi bila nikoli to, kar je sedaj v GPju.

In brez Rossija, navsezadnje je ravno on pripeljal Burgessa in ostalo druščino s sabo.winkiss.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!