Skoči na vsebino

MotoGP 2009


Geiger Sturzflug

Priporočene objave

začeli bojo vozit street legal gume v stilu dunlop gp, diablo supercorsa... :krneki:

za dež in sonce...

bo pa verjetno problem za marsikaterega voznika če bo dal na isti motor sred dirke dežne gume...

nastavitve morotja so za dež čisto drugačne.. se bojo highslidali ko norci :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne veš je bila dosedanja praksa menjava motorja z že nameščenimi dežnimi gumami. Ne vem od kod teb, da bi med dirko jemal gumo iz feltn. Pri katerem moto športu si pa to videl?

Ja valda da bodo zamenjal, al kaj si mislu ,da bodo v dežu s slicki naprej vozili???

zamenjat kolesa nebo problem. zaplete se pri zavorah. za suhe dirke so karbonski diski, za dež pa kovinski. . . čist drugačne so tud ploščice, premer diska. . . . . če je povod za prepoved dveh motorjev varčevanje, se mi zdi, da ubirajo zelo čudne načine. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki malo, k ni letos prepovedana uporaba karbonskih diskov? :hmm:

točno tako

kolikor je meni znano, bodo karbonski žlajfi prepovedani v sezoni 2010. kar ravno tako reši problem dežnih dirk,

tako pravijo pr motociclismo.es

keny, bo šlo v španščini al morm prevest? lahko tud narišem. čeprav, ti slikce pr eurosportu niso kej dost pomagale, ti je blo treba dokazat. . . na 200 načinov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, mislim, da se tukaj ti motiš.... :unsure:

KLIK

pod 3. točko.... :whistle:

:hmm: :blush: očitno sm out of date. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

kot je mojster nekdo že ugotovil, keramika nima nobene veze s karbonom; in če bodo res prepovedali (elektronska) pomagala se pa res zna zgodit da bodo morali ubogi revčki dirkači čist sami, s svojim znanjem, talentom in znojem, vozit svoje motorje :unsure: (in ja, mi tudi... :rolleyes: ) kam pelje množica elektronskih pomagal se krasno vidi v F1... :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman a clo brez slikce si razumel ;)

no ja čestitam, drugič se pa raj ne deli pametnega...

kaj me veze s keramika, ki je sam zravn omenjena, prepovedani so vsi kompozitni materiali (nevem če v tem članku to piše, ampak pravila so pa taka)?

glede elektronskih pomagal je pa tak, da so prepovedal samo naprimer elektronska vzmetenja, pa štartno elektroniko... tisto glavno itak ostaja...

p aše to v F1 ni elektronike več sploh nč...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

kaj me veze s keramika, ki je sam zravn omenjena, prepovedani so vsi kompozitni materiali (nevem če v tem članku to piše, ampak pravila so pa taka)?

...

če pogledam slikce 2009 motorčkov za MotoGP, majo vsi (spredaj) karbonske diske, npr poglej Gresinijevo Hondo na slikci spodaj

...

p aše to v F1 ni elektronike več sploh nč...

my point exactly :OK: mel so jo pa celo morje, kajne?? pa so vse prepovedali :naughty: človek bi si mislil da bi se pri Dorni lahko kaj naučili iz tega, pa se očitno (še) niso :doze:

post-163-1238435320_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman a clo brez slikce si razumel ;)

no ja čestitam, drugič se pa raj ne deli pametnega...

kaj me veze s keramika, ki je sam zravn omenjena, prepovedani so vsi kompozitni materiali (nevem če v tem članku to piše, ampak pravila so pa taka)?

glede elektronskih pomagal je pa tak, da so prepovedal samo naprimer elektronska vzmetenja, pa štartno elektroniko... tisto glavno itak ostaja...

p aše to v F1 ni elektronike več sploh nč...

Ti, zgleda de bodo še naprej žlajfali s karbonom, na british eurosportu veš. in v F1 je še precej precej elektronike, vendar, večinoma enaka za vse ECU proizvaja McLaren. Letos je elektronike še precej več, saj je na sceno padu KERS, le-ta pa ni voden pod engine manegment, in mam filing, da bo kmalu to glavni faktor na štartu. slikce al pa ne slikce, ni važno. se imam za pismenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pogledam slikce 2009 motorčkov za MotoGP, majo vsi (spredaj) karbonske diske, npr poglej Gresinijevo Hondo na slikci spodaj

my point exactly :OK: mel so jo pa celo morje, kajne?? pa so vse prepovedali :naughty: človek bi si mislil da bi se pri Dorni lahko kaj naučili iz tega, pa se očitno (še) niso :doze:

ta ma pa že skor "polne" diske :P

http://www.motosvet.com/playboyev-zajcek-n...dirkalniku.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja valda da bodo zamenjal, al kaj si mislu ,da bodo v dežu s slicki naprej vozili???

Zakaj pa ne bi? Pač bolj počasi pa z občutkom... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pogledam slikce 2009 motorčkov za MotoGP, majo vsi (spredaj) karbonske diske, npr poglej Gresinijevo Hondo na slikci spodaj

my point exactly :OK: mel so jo pa celo morje, kajne?? pa so vse prepovedali :naughty: človek bi si mislil da bi se pri Dorni lahko kaj naučili iz tega, pa se očitno (še) niso :doze:

hm nebom trdil da ni tole karbonski disk, ampak letos bi morali bit prepovedani...

ok sorry ko nism dujeu unu od f1 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, zgleda de bodo še naprej žlajfali s karbonom, na british eurosportu veš. in v F1 je še precej precej elektronike, vendar, večinoma enaka za vse ECU proizvaja McLaren. Letos je elektronike še precej več, saj je na sceno padu KERS, le-ta pa ni voden pod engine manegment, in mam filing, da bo kmalu to glavni faktor na štartu. slikce al pa ne slikce, ni važno. se imam za pismenega.

dobr no ne spremlam tolk F1...

pa tut mislu sm pač preprosto elektoniko proti zdrsu pogonjskih koles in teh stvari... nenazadne je tut tista lučka ki vtripa zadi "elektronika" :P tega menda ja niso ukinli, mogoče bodo pr brawnGP iz te lučke nardil 3 nastropni difuzor in bodo še hitrejši...

torej če se imaš za pismenega, tukaj preberi, da so kompozitni materiali prepovedani tukaj, ti pa lepo piše kaj je karbon... torej?

aja pa še zakaj so 24ur zanesljiv vir? ker vse skopirajo z drugih strani, ki so zanesljivi vir ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj me veze s keramika, ki je sam zravn omenjena, prepovedani so vsi kompozitni materiali (nevem če v tem članku to piše, ampak pravila so pa taka)?

http://www.motogp.com/en/news/2009/FIM+ann...9+regulations+0

3. Ceramic composite materials are not permitted for brakes disc or pads.

=Keramični kompozitni materiali. Kje ti kompozitne materiale posebaj vidiš in ne v povezavi s keramiko pa res ne vem.

In ne vrjamem, da bi bili na uradni strani tako površni in bi izpustili te "malenkosti" oziroma se zatipkali.

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motogp.com/en/news/2009/FIM+ann...9+regulations+0

3. Ceramic composite materials are not permitted for brakes disc or pads.

=Keramični kompozitni materiali. Kje ti kompozitne materiale posebaj vidiš in ne v povezavi s keramiko pa res ne vem.

In ne vrjamem, da bi bili na uradni strani tako površni in bi izpustili te "malenkosti" oziroma se zatipkali.

na slikah iz Jereza so diski, khm, nekam veliki, in nekam svetli . . . . :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster Cartman,

sem šel pogledat in maš res, na precej slikah so prednji diski "nekam veliki in svetleči" - ampak vedno v kombinaciji z dežno gumo :naughty:

na slikcah s slick gumami so "normalni", temno sivi diski :P no, zazihr še enkrat preveri

meni zgleda da te barabe res bojkotirajo ukaze z vrha, al kako že pravi mojster KennyJR :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na katerem programu pa bo letos smiselno gledat MotoGP :?

Že vnaprej ignoriram predloge pop tv. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!