Skoči na vsebino

MotoGP 2009


Geiger Sturzflug

Priporočene objave

hm...............men dela ok, sem gledal v živo sicer le 250ccm, prek HDMI kabla na plazmo 106cm, slika ni ravn za prehvalt no, ampak delal je brez problema

a je tut kej komentarja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je tut kej komentarja??

gobcajo 100 na uro......................mislim, da lahko v treh jezikih izbiraš...............no slo ni vmes, da ne bo pomote :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoče ve v čem je fora te vožnje z nogo ne na tački pred ovinkom?

Komentator na BBC sport je reku da je to Rossijeva pogruntavščina, da lahko še bolj zavira pred ovinkom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi zaradi noge bolj zaviral dvomim.. mogoče lažje poravna motor pred vstopom v ovinek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste, ki si ogledujete tekme v živo ali pa posnetke kasneje preko Motogp.com:

Ali vse deluje brezhibno? Mi imamo precej težav z zatikanjem videa (hi-res ali med-res) - live malce bolj, posnetki malce manj.

Poskusili smo z dveh različnih lokacij (internet link 20/10 in 10/4, preverjeno deluje kot je treba), s celega kupa računalnikov, stanje enako.

Vnaprej hvala za posredovanje vaših izkušenj.

Boštjan

teh dirk še nisem gledal, na prejšnjih dveh je live stream delal kar uredu. slika ni televizijska, ampak se da.. . . Motegi nama ni preklopil na Hi-Res, ampak z zatikanjem nisva imela problemov. zdej gledam posnetek in teče zelo lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dani je vsekakor izjemen voznik, sposoben osvojit naslova, ampak s hondo to trenutno ni mogoče, je pač motor preslab. in namesto da bi pri hondi mal bolj resno razmišljali glede izboljšanja motorja, pa hočjo danija odslovit, ter ga zamenjat z lorenzom, z nekom ki je bil danes še na boljšem motorju krepko za danijem, kaj bi blo šele na hondi.

sej ne pravim da rossi dans ni bil boljši od danija, nasploh je dani vodil, ker je rossi ostal bol zadaj na začetku in je moral prit naprej.

je pa rezultatom celega tedna botorval bolj dani kot honda, je pač le njegova domača proga, kjer je vedno hiter, tut če nima tolk hitrega motorja kot ostali.

nevem zakaj mora biti yamaha vedno najslabši motor, ostali pa morajo biti najboljši. a res ne premorete tolk razuma, da bi opazil moč yamahe.

še men je všeč da je yamaha tak dobra, pa sploh ne navijam za rossija.

Tole si bom sprintal na poseben glossy papir in si dal v okvir pa na steno ... Najbolj odfukan zapis na forumu v zadnjih 8 letih (Razen nekaterih umotvorov od neke osebe, ki je ne bom omenjal ...).

Zamudil :headbang: .

Ali kdo ve kje se da videti posnetek dirke?

torrent poiščeš pa zdownloadaš, pa je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi zaradi noge bolj zaviral dvomim.. mogoče lažje poravna motor pred vstopom v ovinek

lani, je Paolo Beltramo (novinar italia 1) intervijuval Pedroso, zakaj dajejo nogo dol...

Pedrosa je reku, da mu pred vstopom v ovinek zarad zaviranja in nastalih vibracij zdrsne noga dol in ne, da bi jo sam hotu dat... ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej sm gledal dirko, na motogp.com je hi res teku precej gladko, ene trikrat je zatrokiralo za desetinko, lih tolk, da nemorm rečt da ni zatrokiralo :D

Meni dirka ni bla nevem kaj, bl neki šahu podobnega zelo napeto z malo odločilnimi potezami. Rossi se res odlično stara, in ko je biu čletrti na gridu, človek pomisli, da si je pustil element presenečenja. da tamladi trije nebi računali nanj :D carsko jih je pospravil. Mene je presenetlo kako leseno zgledajo Kawasaki in Ducati, (honda niti ne tako zelo) ko za njimi prleti Yamaha. ko je 46 dohitel Stonerja, je zgledalo kot da lahko pelje za njim po katerikoli linji hoče, da lahko yamaho postavi na vsak cm dirkališča. podobno je zgledal Edwards ko je vozil za Melandrijem. . . Melandri in Kawasaki je zgodba ki me spominja na Subaru in solberga iz WRC, zadno sezono so ustavili razvoj avta in se lotili razvijat novo imprezo, staro pa so samo dirkali in optimizirali, štelali. . . nardili zanbesljivo. in avto je dosegal uvrstitve ki jih prej niti slučajno ni zmogel. . .in Hayate najbrž ne komplicira z novimi deli. to imamo, iz tega moremo potegnit maximum. Svaka jim čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je presenetlo kako leseno zgledajo Kawasaki in Ducati, (honda niti ne tako zelo) ko za njimi prleti Yamaha. podobno je zgledal Edwards ko je vozil za Melandrijem. . .

z eno razliko - edwards ni mogel mimo :evilgrin:

še vedno trdim da je lahko kawasakiju žal ker hayate konstantno premaguje suzukije in praktično vse netovarniške ekipe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z eno razliko - edwards ni mogel mimo :evilgrin:

še vedno trdim da je lahko kawasakiju žal ker hayate konstantno premaguje suzukije in praktično vse netovarniške ekipe.

res je. Edwards ni znal. zato je Edwards druga liga, Melandri je IMHO pilot prvre jakostne skupine. Kawasaki najbrž ni znal sestavit motivirane in k rezultatom orientirane, homogene ekipe. odkadar so nogirali Eckla je šlo navzdol.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se Melandri zaveda, da je to njegov zadnji vlak da ostane v motoGP-ju. Doseči kako dobro uvrstitev in upati, da drugo leto katera od ekip pokaže zanimanje.

Sicer pa si je lansko sezono nabral dosti kondicije na ducatiju, kjer je vožnja bolj podobna jahanju bika.

Popravljeno . Popravil Matic doc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole si bom sprintal na poseben glossy papir in si dal v okvir pa na steno ... Najbolj odfukan zapis na forumu v zadnjih 8 letih (Razen nekaterih umotvorov od neke osebe, ki je ne bom omenjal ...).

no zdej pa točno povej, v katerem delu mojega posta sem se zmotil.

pa da neboš spet začel z izjavami kot so, ja vse je narobe, bedn si ipd., ker so res bedne.

torej da slišm ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavi kogar koli razen Stonerja na Ducatija in potem še na Hondo, pa da vidimo, kaj bo boljše in kaj slabše... Sta dva odlična voznika poskusila oboje, najprej Honda in potem Ducati, pa poglej rezultate, lansko leto Melandri, letos pa Hayden... :krneki:

DUCATI-talentkiller

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Casey = Ps2 geek ;) ...vozi tako, kot bi igral igrco...

Nc narobe, jst sem se ze ob izidu RBR zamislu, da ce bi iskal talente bi zihr poskusil najdit kandidate, ki postavljajo najboljse case iz igrce, ker ce si v igrci dobr ze pr 15letih pa da se mal v RL natreniras je kr dost moznosti, da lahka kej vec nardis, kot pa z enim k kaze solidne case iz RL. Spet odvisno, sam sej veste na kaj ciljam.

Mladina preko simulacij lahko dosti natrenira.... vem da ni dosti primerjave, sploh pa pri motorjih... sam ce ne drugega, trenira koncentracijo, linije, razlicne varijante tehnike...

Men se zdi, da bodo letos dosti bolj zanimive dirke, kot lani... Stoner mal bl premisljeno vozi, Lorenzo tezk, da bo naredil iste napake, Dani tud bl izkusen in pa Rossi v formi... zna bit zelo napeto. Sam da ne pobegne noben pa sm cist zadovoljen :)

Ta dirka v Jerezu mi je bla ful vsec... sam skoda, da ni se Lorenzo ulovil Stonerja pa bi bila ena boljsih v zadnjih 8 mescih al kolk je ze od LAgune ;)

Lepo se imejte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Casey = Ps2 geek ;) ...vozi tako, kot bi igral igrco...

Nc narobe, jst sem se ze ob izidu RBR zamislu, da ce bi iskal talente bi zihr poskusil najdit kandidate, ki postavljajo najboljse case iz igrce, ker ce si v igrci dobr ze pr 15letih pa da se mal v RL natreniras je kr dost moznosti, da lahka kej vec nardis, kot pa z enim k kaze solidne case iz RL. Spet odvisno, sam sej veste na kaj ciljam.

Mladina preko simulacij lahko dosti natrenira.... vem da ni dosti primerjave, sploh pa pri motorjih... sam ce ne drugega, trenira koncentracijo, linije, razlicne varijante tehnike...

Men se zdi, da bodo letos dosti bolj zanimive dirke, kot lani... Stoner mal bl premisljeno vozi, Lorenzo tezk, da bo naredil iste napake, Dani tud bl izkusen in pa Rossi v formi... zna bit zelo napeto. Sam da ne pobegne noben pa sm cist zadovoljen :)

Ta dirka v Jerezu mi je bla ful vsec... sam skoda, da ni se Lorenzo ulovil Stonerja pa bi bila ena boljsih v zadnjih 8 mescih al kolk je ze od LAgune ;)

Lepo se imejte

:stupid:

Jap, leta 2006 za Božič je Stoner še PS nabijal, 2007 se usedel na Dučeja in zmagal. Hvala za recept, drugo leto pričakujte novega prvaka!

:headbang:

Jasno kot beli dan, tehnike na motorju z lahkoto treniraš na ekranu...

Sej ne more človek verjeti, če ne prebere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:stupid:

Jap, leta 2006 za Božič je Stoner še PS nabijal, 2007 se usedel na Dučeja in zmagal. Hvala za recept, drugo leto pričakujte novega prvaka!

:headbang:

Jasno kot beli dan, tehnike na motorju z lahkoto treniraš na ekranu...

Sej ne more človek verjeti, če ne prebere.

Hehe... ja nvm kaj naj ti recem :D

Jst sm en cas dosti oz. prevec nabijal spile in tud naredil par svetovnih rekordov v RBR in sem se dosti naucil... vrjemi ;)

Pa tud glede tega, da je Casey nabijal PS2 je tud sam omenil in omenili so ze veckrat po raznih clankih in tudi komentatorji na Eurosportu so doskarat ze to omenli...

Z danasnjo elektroniko je motor dosti lazje obvladovati in lahka taksni mladenici predlagajo svojo vizijo o drugacni voznji

motorja in se da priblizat temu.... sej ce si kdaj spremlju stil in pa telemetrijo Stonerja. Pozno zaviranje, ostro v ovinek in agresivno ven... ducati je nastiman tako in tako tudi najbolj deluje skupaj z B gumami....

Nvm no men se zdi tk... ce pa ti najdes kako boljso teorijo... bi jo pa z veseljem prebral.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... ja nvm kaj naj ti recem :D

Jst sm en cas dosti oz. prevec nabijal spile in tud naredil par svetovnih rekordov v RBR in sem se dosti naucil... vrjemi ;)

Pa tud glede tega, da je Casey nabijal PS2 je tud sam omenil in omenili so ze veckrat po raznih clankih in tudi komentatorji na Eurosportu so doskarat ze to omenli...

Z danasnjo elektroniko je motor dosti lazje obvladovati in lahka taksni mladenici predlagajo svojo vizijo o drugacni voznji

motorja in se da priblizat temu.... sej ce si kdaj spremlju stil in pa telemetrijo Stonerja. Pozno zaviranje, ostro v ovinek in agresivno ven... ducati je nastiman tako in tako tudi najbolj deluje skupaj z B gumami....

Nvm no men se zdi tk... ce pa ti najdes kako boljso teorijo... bi jo pa z veseljem prebral.

Lp

O ja najdem, v AU je v njihovem prvenstu nabil vse, tisto mu je bilo premalo in je šel dirkat v Evropo. Nekaj motovilil tam po 250 brez hudega uspeha, prvo leto v MotoGP je uspešno Hondo metal v pesek, drugo leto se vsede na Dučeja in postane prvak. Dva pilota svetovnega kova se mu približata na koliko, sekundo na krog na dirki?

V tem desetletju je očitno edini, ki kaj pametnega potegne iz tistega rdečega tovornjaka, če odmislimo nekaj Capirosijevih zmag.

Jap, to bo ziher od PS2.

Tista telemetrija, ki jo ti vidiš na TV je bolj ali manj neuporabna, na oko vsi enako pozno vletavajo z zavorami v ovinek(glej Pedroso pri tem), odpirajo približno enako hitro.

Jaz tudi BMWja M3 okoli Nordschleife peljem v 7:46, v realnosti pa tak avto ne gre pod 8:05. Ni ravno nek pokazatelj, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa upam, da nisi mislil, da sem en laik, k spremlja motogp kake 3 lete... ga ze kr ene 12 let... pa se to, sem športnik in in trener... tk da tud ogromno vem o talentih in razvoju motoričnih programov, koordinaciji...psihologiji... itd.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... ja nvm kaj naj ti recem :D

Jst sm en cas dosti oz. prevec nabijal spile in tud naredil par svetovnih rekordov v RBR in sem se dosti naucil... vrjemi ;)

Pa tud glede tega, da je Casey nabijal PS2 je tud sam omenil in omenili so ze veckrat po raznih clankih in tudi komentatorji na Eurosportu so doskarat ze to omenli...

Z danasnjo elektroniko je motor dosti lazje obvladovati in lahka taksni mladenici predlagajo svojo vizijo o drugacni voznji

motorja in se da priblizat temu.... sej ce si kdaj spremlju stil in pa telemetrijo Stonerja. Pozno zaviranje, ostro v ovinek in agresivno ven... ducati je nastiman tako in tako tudi najbolj deluje skupaj z B gumami....

Nvm no men se zdi tk... ce pa ti najdes kako boljso teorijo... bi jo pa z veseljem prebral.

Lp

ah dej no. . . ne nabijaj. ko je Toyoto F1 vozil še Olivier Panis, ga je na sponzorski konzoli nabilo pol mehanikov. pa noben ni bil sposoben odpelat kroga z avtom. kako fino obvladljiv stroj je ducati, z vso elektroniko vred, smo najlešpe vidli na štartni listi. Hayden Kalio Canepa. bogato zadnji trije. (glede canepe sm bil zelo skeptičen že pred začetkom sezone). Stoner in Ducati sta pač rojena en za drugega. imata isto filozofijo. očitno je 800ccm stroj še bol specifičen kot je bil 990, saj sta z 990 zmagala dva pilota Capirossi in Baylis, z 800 pa se zna pelat samo Stoner. ampak to nima noben veze z igricami. Stoner je pač strgan in najbrž stvari čuti drugače kot ostali svet. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh... jst govorim o tisti piki na i ;) Zakaj samo Stoner cota na dučetu...

...ne o celotni voznikovi sposobnosti.

Pa sej sm vidu, kaj si mi odgovoril... mal si prehitr odreagiru ;) ...mislu si da sm spet kr en rossi fan, k ne ve kaj je to motosport.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ok... sej pac moje mnenje o men najbolj vrjetnem mnenju, ki so ga omenili veliki strokovnjaki, ki jim 99% vrjamem.

Pac se mi je zdel, da bi omenil... ni treba dej cele stale nardit, kk nimam pojma... vazn da se men tk zdi :) ...ne vem zakaj bi drugace glih Stoner obvladu... pa nema veze... bomo vidl, kk bo v prihodnosti, sploh pa ko presalta na drug motor, ce bo se psiha na takem vrhuncu.

lp ... im out ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ok... sej pac moje mnenje o men najbolj vrjetnem mnenju, ki so ga omenili veliki strokovnjaki, ki jim 99% vrjamem.

Pac se mi je zdel, da bi omenil... ni treba dej cele stale nardit, kk nimam pojma... vazn da se men tk zdi :) ...ne vem zakaj bi drugace glih Stoner obvladu... pa nema veze... bomo vidl, kk bo v prihodnosti, sploh pa ko presalta na drug motor, ce bo se psiha na takem vrhuncu.

lp ... im out ;)

neee zkaj aut. debata je fajn :D Stoner je že prešaltal iz, baje, uporabniku zelo prijazne RCV211 na desmo16. z tako hondo kot jo je vozil on je zmagalo nebroj pilotov. (hayden pedrosa rossi melandri gibernau barross elias pišem napamet, najbrž sm koga izpustil :blush: ) mislim da z njo ni uspelo zmagati Biaggiju in Stonerju. pa o kvalitetah obeh pilotov nemoremo bit skeptični. Stoner se je na duca usedel in zletel. Capirossi Gibernau Melandri in Hayden (človek kar pozabi kakšne ase je ponižal desmo16) pa s tega stroja neznajo potegnit maximuma. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabljate da je stoner z hondo bil tudi zelo hiter edino padal je nonstop. besede randija mamole (da ne bo kdo rekle da se pametnega delam pa nimam pojma) ko je stoner začel razturavat z ducatijem:

"fant je že (lani) kazal talent ampak prej ni imel porihtano v glavi, bil je neizkušen in zaletav in zato ogromno padal. zgleda mu je poroka koristila, pa tudi ducati je taka ekipa kjer je bolj sporščeno vzdušje in to se pozna - fant ne vozi več tako na silo!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno kot beli dan, tehnike na motorju z lahkoto treniraš na ekranu...

Sej ne more človek verjeti, če ne prebere.

Še bolj neumne tehnike imajo za trenirat, verjemi ...

recimo "vizualizacija", ko mora voznik na 'suho' vedet, kolk sekund ma v keri brzini in kdaj šalta in kda jbremza - v fotelju v dnevni sobi ... za določeno progo ...

Hehe... ja nvm kaj naj ti recem :D

Jst sm en cas dosti oz. prevec nabijal spile in tud naredil par svetovnih rekordov v RBR in sem se dosti naucil... vrjemi ;)

kaj je RBR?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj neumne tehnike imajo za trenirat, verjemi ...

recimo "vizualizacija", ko mora voznik na 'suho' vedet, kolk sekund ma v keri brzini in kdaj šalta in kda jbremza - v fotelju v dnevni sobi ... za določeno progo ...

kaj je RBR?

Mislim, da je to Richard Burns Rally, igra pač.

McKnez, nisem hotel biti agresiven, se opravičujem če sem tako izpadel, ampak tiste izjave, da je natreniral na PS pa so lovske. Mogoče lahko natreniraš linijo v ovinku, če je proga natančo narejena, ampak bolj v avtu, ''na motorju'' težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!