Skoči na vsebino

MotoGP 2009


Geiger Sturzflug

Priporočene objave

KennyJR, kaj ce bi ti mal prebral 1 stran nazaj, pa bi vidu, da je nekdo uprasal za 250cc motorje....zdej se pa vleces vn, da si mislu za 600cc, ce si pa tko mislu, bi pa tko napisu....

A veš, da sem sam razumel enako? Pa to ne moreš verjet....evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdej bom pa lepo počas razložil... jst sm reku:

...sicer ni čist max, ampak prav daleč pa ne... 150 konj ni tak malo...

danci je vprašal:

Kolko pa imajo 250-ke konjev?

pri tem je citiral mojo zgornjo izjavo, torej gre vedet da ga zanima primerjava med novimi 600cc in starimi 250cc

nato sem jaz odogovoril:

za konje je tm nekje do 120... je igralec mal mal reku... seprav jih je kr precej več pri novih mašincah...

torej tole pomeni da imajo stari 250cc do 120 konj (recimo 110 je ena taka diplomatska vmesna številka, da se nebomo kregali), medtem ko je pri novih 600cc mašinah številka precej večja... zdej točnih podatkov nevem, ampak kolkr sm slišu carmelota je reku da honda mora izdelat motor z okrog 150 konjev...

torej meni se tle ne zdi nič dvoumnega... če pa bereš samo tisti zadnji post je pa logično, da si lahko narobe razlagaš...

sej če boš prebral samo en stavek v knjigi ti tut ne bo nč jasno :headbang:

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdej bom pa lepo počas razložil... jst sm reku:

danci je vprašal:

pri tem je citiral mojo zgornjo izjavo, torej gre vedet da ga zanima primerjava med novimi 600cc in starimi 250cc

nato sem jaz odogovoril:

torej tole pomeni da imajo stari 250cc do 120 konj (recimo 110 je ena taka diplomatska vmesna številka, da se nebomo kregali), medtem ko je pri novih 600cc mašinah številka precej večja... zdej točnih podatkov nevem, ampak kolkr sm slišu carmelota je reku da honda mora izdelat motor z okrog 150 konjev...

torej meni se tle ne zdi nič dvoumnega... če pa bereš samo tisti zadnji post je pa logično, da si lahko narobe razlagaš...

sej če boš prebral samo en stavek v knjigi ti tut ne bo nč jasno :headbang:

Keny ti si kot odprta knjiga........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šešir, je govora o moči na gredi ali na zadnji gumi? :whistle:

Men je tam tip reko,da imajo okoli 100,da pa res nekateri sanjajo tudi o 110konjih!

Kolk sem iskal po netu sem našel,da ima Honda l.2009 izmerjenih na kolesu 92konjev!Kar je po mojem mnenju nekje realno!

@Kenny!Res si neverjeten!Vprašanje je bilo kolk konjev ima GP250!In odgovor na vprašanje si podal 120,da pa imajo ta novi še več!In ne mi zdaj sanjat in filozofirat kaj si ti mislil,sanjal,povezoval.....Jaz pa sem ti dodal linke,ki so tvoje trditve ovrgle!

Si se pač zmotil...kaj zdaj!?Ko se sam kaj zmotim oziroma mislim,da neki vem in se izkaže,da nimam prav to vsaj priznam!Ti pa trd in zadrt ko nakovalo!

Sploh pa si v svojem zadnjem postu napisal,da bodo imeli motorji v moto2 tud 150konjev.Tega ne vem!Vendar tudi v to nekako dvomim!Bomo pa še videli kaj bo!Ker vsaj mislim,da to ni niti vodilnim še popolnoma jasno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tam tip reko,da imajo okoli 100,da pa res nekateri sanjajo tudi o 110konjih!

Kolk sem iskal po netu sem našel,da ima Honda l.2009 izmerjenih na kolesu 92konjev!Kar je po mojem mnenju nekje realno!

@Kenny!Res si neverjeten!Vprašanje je bilo kolk konjev ima GP250!In odgovor na vprašanje si podal 120,da pa imajo ta novi še več!In ne mi zdaj sanjat in filozofirat kaj si ti mislil,sanjal,povezoval.....Jaz pa sem ti dodal linke,ki so tvoje trditve ovrgle!

Si se pač zmotil...kaj zdaj!?Ko se sam kaj zmotim oziroma mislim,da neki vem in se izkaže,da nimam prav to vsaj priznam!Ti pa trd in zadrt ko nakovalo!

Sploh pa si v svojem zadnjem postu napisal,da bodo imeli motorji v moto2 tud 150konjev.Tega ne vem!Vendar tudi v to nekako dvomim!Bomo pa še videli kaj bo!Ker vsaj mislim,da to ni niti vodilnim še popolnoma jasno!

ti si res neverjeten....

pa sem ti lepo razložu da sem pod "nove mašince" mislil 600cc...

pa nevem kako se ti lahko zdi logičen stavek...

250cc majo DO 120 konj... nove mašince pa celo več...

SKRATKA MOJA TRDITEV NIIII BILA DA IMAJO VEČ KOT 120 KONJ... AMPAK DO 120... A LAHKO PROSM RAZUUUUMEŠ????

priznaj da si ti narobe prebral/razumel... sej praviš da priznaš... jest zase že vem kaj sem hotel napisat...

glede moto2, kolkr jst vem ni še nobenega uradnega podatka (čeprou se ne brigam nevem kok za to), tako da ja so vse bolj govorice, ampak pričakuje se tam 150konjska mašina...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si res neverjeten....

pa sem ti lepo razložu da sem pod "nove mašince" mislil 600cc...

pa nevem kako se ti lahko zdi logičen stavek...

250cc majo DO 120 konj... nove mašince pa celo več...

SKRATKA MOJA TRDITEV NIIII BILA DA IMAJO VEČ KOT 120 KONJ... AMPAK DO 120... A LAHKO PROSM RAZUUUUMEŠ????

priznaj da si ti narobe prebral/razumel... sej praviš da priznaš... jest zase že vem kaj sem hotel napisat...

glede moto2, kolkr jst vem ni še nobenega uradnega podatka (čeprou se ne brigam nevem kok za to), tako da ja so vse bolj govorice, ampak pričakuje se tam 150konjska mašina...

Da ti še razložim, zakaj sem vprašal...

Ko si razpredal o prednosti 250GP vs. Moto2, ('150 konjev ni tako malo'), se mi je zazdelo da si morda pozabil na težo... 250GP imajo okrog 100kg. Moto2 bodo pa imeli najmanj 135kg.

Če vzamemo prej omenjenega KTM-a (110 HP / 101 kg), ima moped 1,089 HP/kg. Če vzamemo tvoj Moto2 primer (150 HP / 135 kg), pa ima 1,111 HP/kg.

Zgolj za primerjavo - GSX-R1000 K9 ima 0,911 HP/kg, GSX-R600 K9 pa 0,767 HP/kg.

Meni se zdi, da bodo 250GP in Moto2 precej izenačeni, verjetno bodo v začetku (morda večji del prve sezone) 250GP celo v prednosti.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti še razložim, zakaj sem vprašal...

Ko si razpredal o prednosti 250GP vs. Moto2, ('150 konjev ni tako malo'), se mi je zazdelo da si morda pozabil na težo... 250GP imajo okrog 100kg. Moto2 bodo pa imeli najmanj 135kg.

Če vzamemo prej omenjenega KTM-a (110 HP / 101 kg), ima moped 1,089 HP/kg. Če vzamemo tvoj Moto2 primer (150 HP / 135 kg), pa ima 1,111 HP/kg.

Zgolj za primerjavo - GSX-R1000 K9 ima 0,911 HP/kg, GSX-R600 K9 pa 0,767 HP/kg.

Meni se zdi, da bodo 250GP in Moto2 precej izenačeni, verjetno bodo v začetku (morda večji del prve sezone) 250GP celo v prednosti.

D.

se definitivno strinjam... seveda nebo neke enormne prednosti, ker čene 250cc nimajo kej delat... ampak razlika po mojem mnenju vseeno bo, v korist 600cc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se definitivno strinjam... seveda nebo neke enormne prednosti, ker čene 250cc nimajo kej delat... ampak razlika po mojem mnenju vseeno bo, v korist 600cc

Pa ne bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nicky se pri ducatiju počuti res srečnega, pa čeprav mu gre mogoče še mal slabše kot pri hondi... verjame v uspeh...

kar je seveda razumljivo, saj je bil prej pri hondi :rolleyes:

pol se pa sprašujete zakaj ima pedrosa vs čas tako kislo faco... sam da oblečeš tist oranžnomodrobel kombinizjon ti usta kr sama dol potegne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi de je to kr pričakovan razplet dogodkov. Spies je v WSBK preveč suveren, de bi Yamaha tvegala, da ga pobere kdo drug. Vseeno nisem prepričan de mu bo motogp sedel, tako kot SBK. v SBK ima že precejprecej izkušenj, da je MotoGp ligo višje, so dokazali neuspešni toseland, Vermullen in še fuuul ostalih.

Zanima me kam bodo šli vsi odpuščeni motoGp piloti. DeAngelis Elias Vermullen, Toseland. . . kr naenkat je precej vrhunskih dirkačev brezposelnih. prav vseh tud v WSBK nemorjo pobrat. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš pomoje za Spiesa, da lahko 2011 dobi Rossijev motor če bo šel "v penzijo" :)

Za letos mu pa seveda privoščim WSBK naslov :yea1:

:nono: letos nej ta naslov pobere 41. tolkat je bil tako blizu, je ikona superbika in dirkač po naravi. tako kot sta bla fogarthy in Bayliss. prot obema je dirkal, in vsaj en naslov nej nese u penzijo. Spies nej obdrži ameriške naslove. . pa nej motgp uzame čez sezono al pa tri, nej mal popestri to italjansko/špansko prvenstvo.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster C,

se strinjam, zelo logicen in pameten razplet - pri Sintisajzerjih niso tolk butasti kot so pri Suzukiju in se bodo potrudili za tako odličnega dirkaša kot je Ben!!! kako mu bo šlo je pa vprašanje, se strinjam - IMHO tko gladko kot do sedaj v AMA in WSBK zihr ne, zna pa bit dokaj reden abonent stopničk :OK:

definitivno bo njegov prihod poživitev za MotoGP (in slabo za WSBK), najbrž bodo glih menjave (in nova Moto2 klasa) v sezoni 2010 poskrbele za transfuzijo in podaljšale agonijo zgrešeno vodenega MotoGPja... da je z MotoGPjem nekaj hudo narobe se IMHO vidi prav po tem, koliko odličnih dirkačev bo brezposelnih :rolleyes: in ker Hayateja drugo leto najbrž ne bo več, bodo tekmovale samo še 4 tovarne... jako svetovno prvenstvo tole...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: letos nej ta naslov pobere 41. tolkat je bil tako blizu, je ikona superbika in dirkač po naravi. tako kot sta bla fogarthy in Bayliss. prot obema je dirkal, in vsaj en naslov nej nese u penzijo. Spies nej obdrži ameriške naslove. . pa nej motgp uzame čez sezono al pa tri, nej mal popestri to italjansko/špansko prvenstvo.

Tle se pa jest tut podpišem spodaj. Če pa komu res od srca privoščim SBK naslov( sej ga Spiesu tut sam on ma še dost časa pred sabo) je pa to sigurno HAGA, ker je pa že tolikokrat biu blizu naslova in vsakič mu ga je kdo drug pred nosom spelu, da že vse zgleda kr mal tragokomično :doze:

Podobno zgodbo je imel v Moto GP tudi slavni Randy Mamola, ki nikoli ni osvojil lovorike :cry:

Skozi leta je Haga dostikrat vozil brezglavo in si roko na srce dostikrat odmaknil naslov tudi sam, toda z leti je dozorel in vidi se mu, da vozi taktično in, da ne tvega toliko kot včasih. Skozi sezono se mu je to obrestovalo in je lepo nabiral točke zdej pa mislim, da po tem razpletu ga reši samo še to, da ponovno obudi svoj pravi značaj in ponovno aktivira svoj NITRO !!!!! :yea1::yea1::yea1:

Tko, da NITRONORIK pokaž jim !!! :grim

Mal :topic: s teme k je Moto GP ampak sm mogu zint :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se pa jest tut podpišem spodaj. Če pa komu res od srca privoščim SBK naslov( sej ga Spiesu tut sam on ma še dost časa pred sabo) je pa to sigurno HAGA, ker je pa že tolikokrat biu blizu naslova in vsakič mu ga je kdo drug pred nosom spelu, da že vse zgleda kr mal tragokomično :doze:

Podobno zgodbo je imel v Moto GP tudi slavni Randy Mamola, ki nikoli ni osvojil lovorike :cry:

Skozi leta je Haga dostikrat vozil brezglavo in si roko na srce dostikrat odmaknil naslov tudi sam, toda z leti je dozorel in vidi se mu, da vozi taktično in, da ne tvega toliko kot včasih. Skozi sezono se mu je to obrestovalo in je lepo nabiral točke zdej pa mislim, da po tem razpletu ga reši samo še to, da ponovno obudi svoj pravi značaj in ponovno aktivira svoj NITRO !!!!! :yea1::yea1::yea1:

Tko, da NITRONORIK pokaž jim !!! :grim

Mal :topic: s teme k je Moto GP ampak sm mogu zint :blush:

Sej bo pokazu,sam premal za naslov. Lahko bo postal prvak in ostal v srcu svojih navijačev, verjetno pa nikoli uradni prvak v WSBK. Očitno mu pri parametrih, ki jih fantje rabijo, da postanejo prvaki, manjka en.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dobr sej vem da me boste spet spljuval, sam vseen...

haga je tut meni zelo pozitiven dirkač... velikrat sem stiskal pesti, ampak na žalost je ben pač predober zanj... če letos nebi ben imel toliko smole, kot jo je imel, bi bila prednost sedaj še enormna...

res da je tudi haga imel smolo s poškodbami, samo padci so bili pač njegove napake... vedno kadar mora dati od sebe nekaj več se polomi. imel je res ogromno srečo da se je poškodoval v času ko je bila v 2eh mesecih le ena dirka... čene bi bilo še slabše...

skratka letos bi ben res moral meti nevem kakšno smolo da bi haga zamgal... verjamem da bo razlika nakoncu blizu 50 točk...

sam si želim da ben že naslednjo sezono pride v motogp, ker tukaj bo imel konkurenco, v wsbk naslednje leto hage verjetno nebo več, ben bo še močnejši in če še yamaha nebo nikol zatajila bo že po pol sezone prvak...

medtem ko če nebo bena bi prvenstvo znalo biti zanimivo... fabrizio, rea, biaggi bo na apriliji še boljši, haslam mogoče, max N. če se nebo spet kej polomu... vsi bodo precej izenačeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: sm ti še jest stisnu plus :P

ja če ne bi zmanjkal benza al pa v misanu pa kajlamiju ble okvare bi blo precej drugač pomoje, haga je legenda ampak ne verjamm da mu bo uspel, večno 2. mesto vabi edin če drži pesti pa upa da ben spoka v motogp pa nasledn let proba še enkrat prot fabriziu, rea pa biaggiju :D

aja to je motogp topic :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikol mi nebo jasno zakaj je suzuki spustil iz rok tak dragulj kot je BEN SPIES worship.gif

Maš BENA pa dobiš pol sekunde,smo pa na stopnicah.......whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: sm ti še jest stisnu plus :P

ja če ne bi zmanjkal benza al pa v misanu pa kajlamiju ble okvare bi blo precej drugač pomoje, haga je legenda ampak ne verjamm da mu bo uspel, večno 2. mesto vabi edin če drži pesti pa upa da ben spoka v motogp pa nasledn let proba še enkrat prot fabriziu, rea pa biaggiju :D

aja to je motogp topic :whistle:

naslednje leto bo v WSBK še ene par ljudi ala Vermullen, Toseland, in morda še kdo. mislim, da bo prvenstvo težje dobit kot je letos.

Sori, narobe sm stisnu ... :whistle:

Get A Grip Man :D

Nikol mi nebo jasno zakaj je suzuki spustil iz rok tak dragulj kot je BEN SPIES worship.gif

Maš BENA pa dobiš pol sekunde,smo pa na stopnicah.......whistle.gif

ja. tud men je uganka. jez si lahko sam tako razložim, da je blo v AMA prvenstvu cel kup perspektivnih pilotov, ki so po prihodu v WSBK totalno zvodeneli. recimo Bostrom, pa Gobert je tam doživu drugo pomlad, se vrnu u WSBK in spet pogrnu. podobno je blo v F1 ko je Williams uvozil Vieleneuva, so čez lužo prletelei še Zanardi, Montoya, lani Bourdais, in po JV-ju vsi flopnili. Uspeh v ZDA ni garancija, in, morda so se bali.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!