Skoči na vsebino

MotoGP 2009


Geiger Sturzflug

Priporočene objave

Se pravi, HiRes is the way to go. normal nebo kul? sori ker je moje brbljannje bolk tehnika kot MotoGp. . . . AMPAK zadevi je treba pridet do dna, predno se začne sezona. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal off topic ali pa tud ne.

Ima kdo izkušnje z ogledom dirk preko MotoGp.com? jez se u video tehniko res ne zastopim in me zanima kaj to v resnici pomeni: * Hi-Res: 720x450 px at 1000kbps

* Standard quality: 533x300 px at 500kbps

* Low quality: 400x225 px at 250kbps.

internet provider lahko zagotavlja tako hitrost, to nebi smel bit problem, me pa zanima kako to zgleda na old schooll TV, 4:3 in katodna cev. a je kdo že počel kaj podobnega?

torej... bistvo je v resouciji...

dejstvo je da bo na manjši hitrosti velik bl delal kot pa na večji... manjša slika je manjša po velikosti in se bo seveda prenašala hitreje (video je bolj tekoč) seprav ni res da bi se na mali kvaliteti bolj zatikalo...

seprav Hi-Res je hitrost 1000kbps, kar je se mi zdi 10mega net, ker praviš da to nebi smel biti problem, bo verjetno ok.. in je s tega vidika vseeno kaj vzameš, ker bi tut Hi-Res predvajalo povsem tekoče...

naprimer jst sm s svojo 1M linijo gledal na standard neki QP-jev par let nazaj in mi je delalo ok po ključu da sm pržgal dal na pavzo, slika se je prenašala, jstsm pa gledu s 15min zamudo... tk da se tut z manjšo linijo da... sam morš tolk naložit, da pred koncem ne zmanka...

seprav resolucija... 720x450 je bolje od kateregakoli dvd-rip filma (pozor ne DVD filma) tolk mal za prestavo, standard je pa "mal" slabši od dvd-ripa... tisto malo je kr precej velik...

tolk da maš mal za predstavo, lahko daš na tv (prek dvd predvajalnika naprimer) sliko take resolucije, pa boš vidu kolk te zadovoljuje... pač kolk kvadratkasta bo ipd... ampak pozor ta kvaliteta bo še vedno nekolk slabša, ker pač prenos preko neta, vedno zgubi neki ostrine... ampak če maš dobro linijo nebi smel bit problem... nevarnost je le, da bi bla stran preveč obremenjena, ampak odkar so tak zasolil tele cene, mislm da nebi smel bit problem...

nekak na uč bi bla slika pri standardu taka, da bi se vse vidl, razn časi pa priimki bi bli mogoč mal popačeni, da bi mogu mal oči napet, medtem ko na Hi-Res bi blo pa tut to ok, s tem da je oboje precej slabše od navadnega TV prenosa... (govorimo o tvju z diagonalo 50-55)

tolk z moje strani, če me boš poslušu, me dej na lastno odgovornost, da me ne boš pol linčal, če boš dobil manj kot si pričakoval...

sploh pa odkar pravjo da bo na ES še kar prenos, vsega razn MotoGP dirke v živo (ki naj bi bila uro do dve za tem), so vsaj pri meni take skrbi pošle...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory da se spotikam ob tvoj post ampak nekatere stvari si narobe razlagaš.

- resolucija je za internet streaming res dobra - kot si napisal nekje v rangu dvd rip filmov

- at 1000kbps pomeni da oni oddajajo z 1 mega bit na sekundo

to oboje pa pomeni da bo na tv super slika če imaš sam dovolj zmogljivo povezavo (z 1 mega bi žal moral gledat na standard)

- prenos preko interneta je digitalen in ne slabša kakovosti slike če je ta v osnovi dovolj kvalitetna, omejuje jo le

resolucija s katero oddajajo (kar v tem primeru sploh ni problem)

- multistreaming oz. multicast omogoča da server pošilja samo 1 signal katerega gledajo vsi kar pomeni da tudi če bi prenos hkrati gledalo

10.000 ljudi ali pa samo eden bi bila kvaliteta enaka in tudi do prekinitev nebi smelo prihajat razen če se gleda direktno preko

strani in se le ta preveč obremeni...

...po domače povedano.. če maš linijo vsaj 2M nebi smelo bit problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod prvo alinejo se strinjava...

druga alineja... am... mi pravmo netu ki ma max dowlnoad 128kb/s 1mega... seprav 10M je 1000kb/s... sej razumeš no... pač morš met 1000kb/s downloada pa je to to pa tut če netu rečeš polenta...

tretja alineja... sej sm reku da nebi smel biti problem...

sej sm reku... stran preobremenjena... torej... da dol pade... se dogaja, oz zdej ne več kot sm napisu...

torej se ne strinjaš govoriš pa isto kot jst :S jao...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tenkju tenkju stop spaming s televizijo! ravnokar sem "pogruntal" da stvar lahko stestiram na easy. z worldsbk stranjo!!!!!! oni majo 550k stream, in to je standard paket na motogp, če bo :SS: bova pač uzela HiRes. Skeptičemn sem bil, ker sem nekako sklepal, da je to prilagojeno novi generaciji TVjev, ampak trenutno res nimam namena kupovat nove televizije. . .mogoče še ta teden zvlečem kable in en PC v sobo. . . pa takoj javim kaj se dogaja. hvala za help!!

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod prvo alinejo se strinjava...

druga alineja... am... mi pravmo netu ki ma max dowlnoad 128kb/s 1mega... seprav 10M je 1000kb/s... sej razumeš no... pač morš met 1000kb/s downloada pa je to to pa tut če netu rečeš polenta...

tretja alineja... sej sm reku da nebi smel biti problem...

sej sm reku... stran preobremenjena... torej... da dol pade... se dogaja, oz zdej ne več kot sm napisu...

torej se ne strinjaš govoriš pa isto kot jst :S jao...

spoštujem tvoje mnenje ampak 128kbp/s ni 1 mega in tudi 10M ni 1000kb/s

in v tem primeru ni govora o njegovi povezavi ampak o zmogljivosti oddajanja strežnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok še zadnji post...

vem da je 1 mega 1024 kilo bla bla... ampak pac nwm pr nas vsi tko pravjo...

drgač pa če strežnik oddaja z 1Mb/s pa ti lahk sprejemaš sam s 100Kb/s bo spektakl.. in to sm hotu povedat, sm tut dodal da to nebi smel bit problem...

zdej pa nehiva smetit ok? :) če pa hočš še kej pripomnt pa na zs pošl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk časa sem čaku do klika, da sem zamudu :D

No pol pa to spodaj.

z Rocky... pardon Rosijem v glavni vlogi :D Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo bom še 1x tle napisu, vem da je off topic, ampak se mi zdi pametno ker marsikdo ne ve:

1 Mb/s (=1024 x 1024 bitov na sekundo) prenašamo datoteke z največ 131.072 bajti na sekundo oziroma, če zaokrožimo, 128 KB (kilobajti)

torej 1mega internet (1meba bit) je 128 kilo bajtov internet...

_________________________________________________________________

drugač pa škoda zarad madžarske, če bi bla bi sigurno šel :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže, ne bo nič letos z VN Madžarske. :unsure:

KLIK

ja no. . . IMHO vsaj mal bol realno. Ker bi me zelo presenetlo, da bi se komplet pista nardila v dobrem letu. Mislim de to negre tako na izi. Pa drugo leto. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

2009 Hungarian Grand Prix officially cancelled

sej jih razumem, kot je Cartman reku, zlo ambiciozno zastavljeno da bo kar vse v 1 letu... škoda ker bo zdaj ena dirka manj - pa tud nč zlo hudga, itak bo bolj zanimivo gledat WSBK dirke na Eurosportu :naughty:

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ta poteza kawasakije me je močno razočarala ker si ne predstavljam da nebi pri koncernu kot je kawasaki, kjer so motorji samo en promilček dejavnosti, zmogli kak miljonček dat tudi za image. po drugi strani pa me pri japoncih nič ne preseneča, so pač totalno svoj razred kar se razmišljanja tiče.

:SS za vodstvo kawasakija in upam da bo marco dobro vozil. privoščim mu da jih da tako kajlo kot jo je dal rossi vsemogočni hondi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Kdo bo letos prenašal dirke,kvalifikacije in eventuelno treninge?

POP TV

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bo letos prenašal dirke,kvalifikacije in eventuelno treninge?

če se ne motim ali ni kaj novega nastopilo, upam da bo za nas, ki ne govorimo italijansko tako:

pop bo prenašal v živo samo dirko motoGP, eurosport pa treninge, kvalifikacije in dirko 125 in 250, dirko motoGP pa z nekaj urno zamudo ker bo dirka v živo na BBC.

torej gledaš ostalo na eurosportu in za dirko motoGP preklopiš na POP ali se nekaj ur izogibaš vsem informacijam in pogledaš tudi dirko motoGP na eurosportu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne motim ali ni kaj novega nastopilo, upam da bo za nas, ki ne govorimo italijansko tako:

pop bo prenašal v živo samo dirko motoGP, eurosport pa treninge, kvalifikacije in dirko 125 in 250, dirko motoGP pa z nekaj urno zamudo ker bo dirka v živo na BBC.

torej gledaš ostalo na eurosportu in za dirko motoGP preklopiš na POP ali se nekaj ur izogibaš vsem informacijam in pogledaš tudi dirko motoGP na eurosportu.

British Eurosportu... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je malo mimo vprašanje, ampak vseeno. A mogoče kdo ve, da kakšen lokal (okolica Lj) prenaša te dirke? Ponavad kadar hočem gledat dirko v miru in naglas, se zmeri najde nekdo (beri druga polovica), ki me kaj sprašuje, razlaga al pa skače pred tvjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!