Skoči na vsebino

MotoGP 2009


Geiger Sturzflug

Priporočene objave

mah dej... takrat je razmišljal v vsem čem drugem kot pa pritisku...

najbrž še sam neve kako se je to zgodilo...

http://www.youtube.com/watch?v=rHGY44hjNHQ&feature=player_embedded

še en link... zanimivo je to, kako se je peljal v prvi ovinek... se vidi da je bil potem ko ga je vrglo kr precej nagnjen... očitno je res mal pretiraval... ampak da te takole vrže... očitno je mel res gume mrzle kot špricer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo pač kenny je videl da je stoner bi jezen čez čelado.

aja rentgen pa toworship.gif

aja glej drugo leto bo rossi spet prvak.

aja to se niti lorenzu ne more zgoditworship.gif

ja poglej si tisti pogled... pa takrat ko je pokazalo posnetek ko je prišel v garažo... kr ubijal je s pogledom...

pa ne nabiji neki v prazno, ker nima veze...

rossi prvak? dej kje si pa to že vidu, ko da je bil že kadaj... haha :P

bomo vidl kaj bo, ampak mislm da zdej je mel pa casey dost smole in naslednje leto se more poklopt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja poglej si tisti pogled... pa takrat ko je pokazalo posnetek ko je prišel v garažo... kr ubijal je s pogledom...

pa ne nabiji neki v prazno, ker nima veze...

rossi prvak? dej kje si pa to že vidu, ko da je bil že kadaj... haha tongue.gif

bomo vidl kaj bo, ampak mislm da zdej je mel pa casey dost smole in naslednje leto se more poklopt biggrin.gif

Plačuje za leto 2007evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklopl se bo unmu kamnitmu sam to da bo še zmer kamnit ke u butasto bučo...

Ta člouk mi je pa res tok antipatičn da joj...

Vsem drugim voznik pa itak samo :worship:

Rossi legenda itak največja, takoj za njim pa Edvards...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je Stonerju zgodl? Kenny je par strani nazaj dejal, da Stoner sedaj kaže, kaj bi bilo, ČE ne bi vzel pavze... verjetn je na to mislil...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah dej... takrat je razmišljal v vsem čem drugem kot pa pritisku...

Ja verjetno se je namerno po tleh vrgu :whistle:

Ni bolje,da pravijo-pravimo,da pritisk kot pa nesposobnost :evilgrin:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklopl se bo unmu kamnitmu sam to da bo še zmer kamnit ke u butasto bučo...

Ta člouk mi je pa res tok antipatičn da joj...

Vsem drugim voznik pa itak samo :worship:

Rossi legenda itak največja, takoj za njim pa Edvards...

vsakemu svoje... men je casey pač nr.1 ;)

Ja verjetno se je namerno po tleh vrgu :whistle:

Ni bolje,da pravijo-pravimo,da pritisk kot pa nesposobnost :evilgrin:

je pomoje kr nesposobnost boljši opis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strokovna razlaga kenny jr. je ni mel ogrete gume :lol1:

eee, ducatijev šef moštva Guaresci je to mal zavil u celofan in razložil da ima ducati letos težave s porabo goriva (kako se je to spremenilo v dveh sezonah, ne?) zato v ogrevalnih krogih uporablja drugačne mapinge motorja ki manjšajo porabo in motor drugače pospešuje, in tc ni tako učinkovit. na stonerjevem motorju je ta sistem zatajil, in skupaj z zelo mrzlim vremenom je 27 pač pogrnu. podobno akorobacijo so izvedli že mamola, biagi tud 46ko so omenili taljanski novinarji.

Dani je IMHO zasluženo obdržal skupno tretje mesto, od 99 sem pričakoval več ognja, najbrž je (poleg dovija) en bol pokalpanih ljudi na dirkališču. dirko je končal tretji nabila pa sta ga teammate in sonarodnjak. zayebana situacija. kot opravičilo je navedel slab štart in trenutek groze, takrat je odnehal.

Spies ni znal izkoristit polnega potenciala novih bridgestonk, zato je imel manj razburljiv prvi del dirke. ko je bil fuelload manjši in gume ne več nove je razturil!! letvico si je postavil zelooo visoko, upam da mu bo v 2010 uspelo to počet konstantno!!! persoanal battle ki bo mene zelo zanimal bo Spies Vs Simoncelli. kdo bo rookie of the year?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah dej... takrat je razmišljal v vsem čem drugem kot pa pritisku...

Mogoče pa imaš prav in mislil na...

post-18324-125771368134_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz,da sem pošten se sploh ne spomnim :whistle: :unsure: :hmm:

Stoner je pač dokazal,da enostavno ni dirkač Svetovnega kova :whistle:

Ben pa mislim,da je še tistim skeptikom pokazal-dokazal,da je voznik :OK::worship::worship::worship::worship:

Za zadnji krog pa... :worship::worship::worship:

Očitno je še boljši kot smo nekateri mislili-nažalost pa ne kot smo nekateri po tiho upali :whistle:

Mislim,da res zna že drugo leto kdaj pa kdaj mešat štrene prvim trem....

Benu res vsaka čast, fant se pelje in mislim, da se bo drugo leto kar redno vozil med prvo polovico dirkačev, pa tudi kakšne stopničke mu pomoje ne uidejo..

Stoner je pa pač zajebal, vendar ni ne prvi ne zadnji..

Ampak reči, da pa Stoner ni dirkač svetovnega kova je pa enostavno neumno.. Fant se res pelje oreng, če vzamemo zadnje obdobje 800ccm mašin, ima Kamenko od 49 štartov 20 zmag, medtem ko jih ima celo sam Doktor 19 torej 1 zmago manj, s tem da je štartal na več dirkah! Kamenko je torej v tem pogledu boljši kot vsi najboljši dirkači na svetu, ki trenutno dirkajo.

Ajde, razumem, da vam je antipatičen, saj tudi meni ni ravno simpatičen, ampak kljub temu, če taka statistika ni dovolj, da se ti prizna status dirkača svetovnega kova, potem pa res ne vem kaj je..

Pa ne navijam zanj, niti nikoli nisem, ampak me pa vseeno zmoti, kako nekateri enostavno dajate uspehe nekoga v nič zaradi popolnoma nerelevatnih razlogov kar se tiče samega dirkanja.

Drugače pa tudi drugo leto držim pesti za Američane, za Nickya itak, po novem pa še za Bena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se je dirka zdela bolj dolgočasna, razen ogrevalnega kroga :whistle:

sem pa toliko bolj vesel novice, da se v letu 2012 verjetno vračajo na 1000cc agregate :)

Texas terror :worship:

post-8684-125771655599_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eee, ducatijev šef moštva Guaresci je to mal zavil u celofan in razložil da ima ducati letos težave s porabo goriva (kako se je to spremenilo v dveh sezonah, ne?) zato v ogrevalnih krogih uporablja drugačne mapinge motorja ki manjšajo porabo in motor drugače pospešuje, in tc ni tako učinkovit. na stonerjevem motorju je ta sistem zatajil, in skupaj z zelo mrzlim vremenom je 27 pač pogrnu. podobno akorobacijo so izvedli že mamola, biagi tud 46ko so omenili taljanski novinarji.

jaz sem razumel malo drugače, da se je ulegel zaradi štartne ''taktike'', ki naj bi bila da na začetku spusti vse naprej

nato na polno odpelje ogrevalni krog, da se na štart pripelje z gumami na delovni temperaturi in z minimalnim čakanjem

štarta

ta taktika pa se jim je zalomila, ker kot si napisal je bilo zelo mrzlo in ko je začel na polno pospeševati z mrzlimi gumami je sledil BUM

46 pa se je res ulegel in sicer v ogrevalnem krogu l. 01 v mokrem mugellu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem razumel malo drugače, da se je ulegel zaradi štartne ''taktike'', ki naj bi bila da na začetku spusti vse naprej

nato na polno odpelje ogrevalni krog, da se na štart pripelje z gumami na delovni temperaturi in z minimalnim čakanjem

štarta

ta taktika pa se jim je zalomila, ker kot si napisal je bilo zelo mrzlo in ko je začel na polno pospeševati z mrzlimi gumami je sledil BUM

46 pa se je res ulegel in sicer v ogrevalnem krogu l. 01 v mokrem mugellu :grim

vsaj mokro je bilo :D

drugače pa kolkr jst gledam #27 v warm up lapu je tako da spusti vse naprej, da se jim ne nastavlja in nato pelje zadaj cel krog, na grid pripelje med zadnjimi, tudi ko s fotrom gledava, vedno mora rečt, a je stoner rajš v box zapelu...

na ES so lani to lepo razložili, da varčuje z gorivom in da u bistvu pri ducatiju dajejo zelo velik povdarek na to itd...

tako da bi prej rekel da je tvoj podatek malce ne točen.. seveda ne trdim 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem razumel malo drugače, da se je ulegel zaradi štartne ''taktike'', ki naj bi bila da na začetku spusti vse naprej

nato na polno odpelje ogrevalni krog, da se na štart pripelje z gumami na delovni temperaturi in z minimalnim čakanjem

štarta

ta taktika pa se jim je zalomila, ker kot si napisal je bilo zelo mrzlo in ko je začel na polno pospeševati z mrzlimi gumami je sledil BUM

46 pa se je res ulegel in sicer v ogrevalnem krogu l. 01 v mokrem mugellu :grim

:oops: očitno sm ga narobe zastopu. :blush: na crash.net Preciozija takole citirajo:

“We've been using this grid strategy for the past two seasons, but the only risk is that the tyres are colder than they should be for the warm-up lap,” said Ducati Corse general director Filippo Preziosi. “We obviously need to change this for the future and make sure there is enough temperature in the tyre."

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: očitno sm ga narobe zastopu. :blush: na crash.net Preciozija takole citirajo:

“We've been using this grid strategy for the past two seasons, but the only risk is that the tyres are colder than they should be for the warm-up lap,” said Ducati Corse general director Filippo Preziosi. “We obviously need to change this for the future and make sure there is enough temperature in the tyre."

A je ze kdo slisal, da bi reku Stoner po padcu, da je SAM zaj...? (edino v Laguni 2008, ....še kje?)

Ta mudel si res zna zasrat imidz... sej ne recem, da ni eden najboljsih v zgodovini... sam je pa najboljsi, kar se tice from hero to zero variante... seveda moje mnenje. Spet se mu pol sveta smeji...skoda, upam, da bo naslednjo sezono fural vse dirke in se boril kot moski ter sprejel napake, kot jih mora.... res popestri motogp in ga je skoda, k je tak karakter...

Ben je odpeljal po pricakovanju in lepo, da je se mal stisnil in tako pomagal Edwardsu do 5.mesta v skupnem.

To da bodo pa leta 1012 presaltal nazaj na 1000 je pa ena lepsih novic tega tedna oz. leta :naughty:

lepo se imejte!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolš to ko konc sveta

Pa če je kdo opazu na poptv, tandem skubic-kržišnik delujeta čedalje bolj usklajeno :)

ja samo še vedno gaber skače v besedo skubicu :headbang: mislm isti kot ališič :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja rossi jih je postavil pred dejstvoworship.gifworship.gif

Italijanskemu svetovnemu motociklističnemu prvaku razreda motoGP Valentinu Rossiju je prekipelo. Od šefov ekipe zahteva, naj se odločijo, na katerem izmed motociklistov nameravajo graditi prihodnost po izteku njegove pogodbe, torej po sezoni 2011. "Yamaha naj se odloči med mano in Jorgejem," je za BBC dejal Tavulijec.

Šefom moštva je med drugim dejal, da si ga mnogi želijo, tudi Ducati. "Lahko zamenjam motocikel, vozim za Ducati in skušam z novim motorjem osvojiti naslov svetovnega prvaka. Na italijanskem motorju bi bilo to vsekakor posebno doživetje," je povedal muhasti Rossi in dodal: "Ta trenutek sem osredotočen na Yamaho, saj je moje razmerje z ekipo nekaj posebnega."

Pri Ducattiju bodo vseeno poizkusili narediti korak naprej in se s popularnim Valejem dogovoriti za sodelovanje v eni izmed prihodnjih sezon, najverjetneje pa ciljajo na leto 2011, ko se Italijanu pri japonskem gigantu izteče pogodba.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je ze kdo slisal, da bi reku Stoner po padcu, da je SAM zaj...? (edino v Laguni 2008, ....še kje?)

itak da ne, stoner NIKOLI ne zajebe :D

za neuspeh vedno išče in najde vzrok kje drugje, le pri sebi ne

po padcu v laguni je bil kriv rossi, ker je baje prej zaviral kot ponavadi in mu pokvaril tempo :doze:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja rossi jih je postavil pred dejstvoworship.gifworship.gif

Italijanskemu svetovnemu motociklističnemu prvaku razreda motoGP Valentinu Rossiju je prekipelo. Od šefov ekipe zahteva, naj se odločijo, na katerem izmed motociklistov nameravajo graditi prihodnost po izteku njegove pogodbe, torej po sezoni 2011. "Yamaha naj se odloči med mano in Jorgejem," je za BBC dejal Tavulijec.

Šefom moštva je med drugim dejal, da si ga mnogi želijo, tudi Ducati. "Lahko zamenjam motocikel, vozim za Ducati in skušam z novim motorjem osvojiti naslov svetovnega prvaka. Na italijanskem motorju bi bilo to vsekakor posebno doživetje," je povedal muhasti Rossi in dodal: "Ta trenutek sem osredotočen na Yamaho, saj je moje razmerje z ekipo nekaj posebnega."

Pri Ducattiju bodo vseeno poizkusili narediti korak naprej in se s popularnim Valejem dogovoriti za sodelovanje v eni izmed prihodnjih sezon, najverjetneje pa ciljajo na leto 2011, ko se Italijanu pri japonskem gigantu izteče pogodba.

Sam nekaj jamra. Že glede gum je moral bit neka izjema, zdaj bo še odločal kdo bo kaj vozil v motoGPju. Svašta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nekaj jamra. Že glede gum je moral bit neka izjema, zdaj bo še odločal kdo bo kaj vozil v motoGPju. Svašta.

glede kolikokrat je bil sv prvak je normalno da ima previlegije.

samo poglej z marketinškega vidika koliko yamah se je prodalo itat.....

primerjava f1 ko je ata vozo( ni smel rubinijo zmagovat)

in koliko ekip ima 2 enakovredna dirkačaunsure.gif

vse se vrti okrog denarja.

bo pač na rdeči kafe mlinček sel, takrat pa bodo italjani dozivljali ograzmewhistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nekaj jamra. Že glede gum je moral bit neka izjema, zdaj bo še odločal kdo bo kaj vozil v motoGPju. Svašta.

glede na uspehe, ki jih je v karieri dosegel mu je dovoljeno malce pojamrati

in na koncu bo res on odločal kdo bo kje vozil, ker ko bo prišel čas za nove pogodbe

bo trg stagniral dokler ne bo on podpisal, podobno kot je letos trg stagniral ko so vsi čakali

kje bo podpisal lorenzo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!