Skoči na vsebino

BMW LoRider


Zdrawc

Priporočene objave

Prilagam par fotk od Hellcata, meni najljubšega kofetkarja. Čisto, da se ve od kod je BMW pobral design.

http://www.confederate.com/

jao........

take in podobne studije kurzirajo ze dobro desetletje in pol po cajtngih in netu (vsaj dokler sem spremljal customizing sceno). z razlicnimi masinami, vpetji in barvami, a vedno ekstremno slecene. mehanicni ekshebicionizem pac.

poglej malo stare streetfighters, custom bike, choppers in podobne revije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao........

take in podobne studije kurzirajo ze dobro desetletje in pol po cajtngih in netu (vsaj dokler sem spremljal customizing sceno). z razlicnimi masinami, vpetji in barvami, a vedno ekstremno slecene. mehanicni ekshebicionizem pac.

poglej malo stare streetfighters, custom bike, choppers in podobne revije.

jaooo...

tu si se zmotil. Hellcat ni nobena studija ampak motor, ki ga lahko kupiš in seveda voziš tako kot sta to naredila tudi Brad Pitt in Tom Cruise.

Če glih hočeš, take studije se po časopisih vlečejo bistveno več kot desetletje in po, da ne govorimo o cafe racer sceni in 60ih let, bobber sceni iz 50ih let.... Lahko ti posodim kakšno starejšo revijo iz prejšnjega stoletja (recimo angleški Back Street Heroes ali prve številke Streetfighter) :naughty:

Tukaj gre v obeh primerih za retro princip, kjer se najsodobnejša tehnologija kombinira z dizajnom inspiriranim iz moto zgodovine.

Sicer, zakaj mehanicni ekshebicionizem? Ker ne moreš montirati top case? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem komentiral že ob članku - je tako "grd", da je zaradi tega lep. Ta motor sploh ni narejen za to da bi bil praktičen(sploh ne vem kako lahko nekdo pomisli, da bi na tak motor obesil kovčke :? ), je motor za dušo, za pozirat :naughty: . Za peljat se do gostilne, pa nazaj, da ga malo pokažeš, potem pa očistiš in postaviš nazaj v dnevno sobo .) ...Če bi mel dnar...bi si privoščil tale drag okrasek...

sam kaj ko nimam prostora v dnevni sobi :P

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem komentiral že ob članku - je tako "grd", da je zaradi tega lep. Ta motor sploh ni narejen za to da bi bil praktičen(sploh ne vem kako lahko nekdo pomisli, da bi na tak motor obesil kovčke :? ), je motor za dušo, za pozirat :naughty: . Za peljat se do gostilne, pa nazaj, da ga malo pokažeš, potem pa očistiš in postaviš nazaj v dnevno sobo .) ...Če bi mel dnar...bi si privoščil tale drag okrasek...

sam kaj ko nimam prostora v dnevni sobi :P

Lp,

Z

Ne, res ni narejen zato, da bi bil praktičen, kot sem bil do sedaj tega pri BMW-ju vajen. In to me moti.

Sicer pa ne vem, od kje ti kufri. S tem skorpucalom se še do gostilne ne da peljat. :rolleyes:

Naj BMW poziranje prepusti raje makraonarjem, ki za razliko od njih vedo, kako se tem stvarem streže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, res ni narejen zato, da bi bil praktičen, kot sem bil do sedaj tega pri BMW-ju vajen. In to me moti.

Sicer pa ne vem, od kje ti kufri. S tem skorpucalom se še do gostilne ne da peljat. :rolleyes:

Naj BMW poziranje prepusti raje makraonarjem, ki za razliko od njih vedo, kako se tem stvarem streže.

Če se gor ne dajo namontirat kufri, pol to ni motor ampak je kr neki... , še na vsaga HD-ja (ki je tut za pozirat) grejo kufri, pa na SS-variante (če si malo posilen) tut! :evilgrin:

KUFRI, KUFRI, KUFRI.... To mu manjka... no, pa spredna šajba, pa zaščitni rori, meglenke, resice, ameriška zastava, pa hajd na Route 66... :whistle:

EEE... pol bi pa že razmišljal o takem Bemflnu... drugače pa NABRUH! :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem komentiral že ob članku - je tako "grd", da je zaradi tega lep. Lp,

Z

Je tako grd, da je zaradi tega daleč najlepši! Pubeci to moje reklo velja samo za en motocikl, to se ve; :naughty:

Triumph Speed Triple :worship: post-238-1226093393_thumb.jpg

Drugače pa bi konkurencu temu nagravžnemu bavarcu lahko komot delal recimo njegovo veličanstvo, legenda, Norton Vintage. Prepričan sem, da še dandanes požre manj olja kot recimo...kakšen BMW GS! :whistle: :naughty:

post-238-1226092613.jpg

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps; marsikateri tu na forumi bi imel in vozil BMW-eja,pa še pljuval nebi več po BMW-ejih,če mu nebi bilo malo žal dat toliko denarja več za BMW v primerjavi z Japonci (pa niso slabi sam imam doma 3-kom-1X Kawasaki 2X Honda)! ! ! ! :hmm:

Kolega, moja izkušnja z BMW pa negira vse kar si napisal. Mogoče, da so bili BMW včasih zakon - starejši modeli (sam ne vem, ker sem premlad). Naredil sem točno to o čemer ti pišeš (nismo na forumu sami reveži, res pa je da nismo bahači) in sem bil tako razočaran ... nad vsem: sposobnostmi, kvaliteto, šlamparijo izdelave. Zaključil sem, da so to povprečni motorji za povprečne in malo posebne motoriste. Če ti to potrdijo še serviserji, da ni več tako kot je bilo (ne bom imenoval, seveda priznanje po dolgih mukah stiskanja v kot) ...

... zato o tem motorju: cool je, nekaj, kar bo še več voznikov drugih znamk premamilo, da poskusijo. Potem pa na tuje forume, kaj vse ne dela kot bi moralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, res ni narejen zato, da bi bil praktičen, kot sem bil do sedaj tega pri BMW-ju vajen. In to me moti.

Sicer pa ne vem, od kje ti kufri. S tem skorpucalom se še do gostilne ne da peljat. :rolleyes:

Naj BMW poziranje prepusti raje makraonarjem, ki za razliko od njih vedo, kako se tem stvarem streže.

Ni letelo nate...splošno mišljeno, glede na komentarje ob članku .)

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaooo...

tu si se zmotil. Hellcat ni nobena studija ampak motor, ki ga lahko kupiš in seveda voziš tako kot sta to naredila tudi Brad Pitt in Tom Cruise.

Če glih hočeš, take studije se po časopisih vlečejo bistveno več kot desetletje in po, da ne govorimo o cafe racer sceni in 60ih let, bobber sceni iz 50ih let.... Lahko ti posodim kakšno starejšo revijo iz prejšnjega stoletja (recimo angleški Back Street Heroes ali prve številke Streetfighter) :naughty:

Tukaj gre v obeh primerih za retro princip, kjer se najsodobnejša tehnologija kombinira z dizajnom inspiriranim iz moto zgodovine.

Sicer, zakaj mehanicni ekshebicionizem? Ker ne moreš montirati top case? :naughty:

da je bmw potemtakem ravno hellcat-a kopiral/pobral idejo/whatever ?!

preberi ti tvoj sespis zgoraj in (si) odgovori na vprasanje. BTW je to tema o BMW in ne hellcat in ostali eksoticni navlaki, katere si postavljajo razni "pitti in cruisi" v garazo.

sedaj ves zakaj moj "jaoo" ali ti narisem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je bmw potemtakem ravno hellcat-a kopiral/pobral idejo/whatever ?!

preberi ti tvoj sespis zgoraj in (si) odgovori na vprasanje. BTW je to tema o BMW in ne hellcat in ostali eksoticni navlaki, katere si postavljajo razni "pitti in cruisi" v garazo.

sedaj ves zakaj moj "jaoo" ali ti narisem ?

1. Moja omemba Hellcata je bila zelo v kontekstu BMW Lo Riderja. Čudno, da se nisi oglasil pri tistem, ki je zalimal fotko Speed Triple? :rolleyes:

2. Eksotična navlaka?!?!? :rolleyes: Zelo zanimiva definicija inovativne ustvarjalnosti. Jaz bi prej rekel umetniška dela. Verjetno podobno misliš tudi o kakšni Bimoti ali MV Agusti, da ne omenjam še kakšna bolj "eksotična" imena, ki delajo to "navlako". :whistle:

3. Zanimivo kako hitro prešaltaš iz moči argumentov na argument moči. Abuse of power comes as no surprise

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti BMW-ji so mi všeč ampak v smislu stila ali koncepta niso čisto nič novega. to je čisti nazaj k "caffe-racer" obliki. že pred leti je to bolj serijsko probal voxan, kar nekaj italijanov je imelo take prototipe predvsem pa je ta stil že dolgo prisoten pri predelovalcih, z edino razliko da so ti večinoma to delali na osnovi harlijev oz. v twinov. kar nekaj takim modelov si lahko videl tudi na discoveriju v biker buildoff in v raznih revijah. torej za mene nobene revolucije, razen da je pač bmw velika firma in ne en mail butični predelovalec.

sicer pa je bmw v zadnjih letih že večkrat pokazal da ima jajca in si upa naredit nekaj nekonvencionalnega in vseeno preživi in to dobro. kar se tega tiče so japonci pač od nekdaj zelo konzervativni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Moja omemba Hellcata je bila zelo v kontekstu BMW Lo Riderja. Čudno, da se nisi oglasil pri tistem, ki je zalimal fotko Speed Triple? :rolleyes:

2. Eksotična navlaka?!?!? :rolleyes: Zelo zanimiva definicija inovativne ustvarjalnosti. Jaz bi prej rekel umetniška dela. Verjetno podobno misliš tudi o kakšni Bimoti ali MV Agusti, da ne omenjam še kakšna bolj "eksotična" imena, ki delajo to "navlako". :whistle:

3. Zanimivo kako hitro prešaltaš iz moči argumentov na argument moči. Abuse of power comes as no surprise

ad 1. to ti mislis. hellcat (oz. confederate motrcycles) je zelo eksoticna navlaka, ker niso toliko inovativni kolikor bi radi bili (vse je bilo ze videno pri res inovativnih motorjih; npr. britten).

ad 2. da, eksoticna navlaka za ljudi, ki drugega ne poznajo (obrazlozitev glej zgoraj).

ad 3. ne sodi drugih po sebi. argument moci ne uporabljam v kontekstu v katerem bi ti rad prikazal.

kar se trudim tebi in podobnim prikazati je dejstvo, da ni samo tisto "oh in sploh" kar nekdo trenutno najde na netu. mogoce je nekdo nekje nekoc ze nekaj ustvarjal v ta-isto smer.

BTW MV, bimota, morini in podobne znamke niso toliko eksoticne (vsaj ne vec) in jih tudi ne uvrscam med zgoraj omenjene. bimota npr. je bila inovativna znamka dokler japonci niso sami zaceli vgrajevati spodobne komponente v lastne motorje. bakker, egli so sicer eksoti, a vendar dalec oddaljeni od confederate. po kvaliteti (boljsa) in ceni (nizja). je pa egli bolj tuner in eksperimentalist kot proizvajalec. etc. etc.

confederate, razni HD-schrauberji in podobni so pa bolj surferji trenutnega hypa bad ass choppers kot inovatorji. ce je tebi to vsec imas vso pravico to izjaviti in se veseliti. samo ne povzdigovati tega kot ideal motoristicne inovativnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ad 1. to ti mislis. hellcat (oz. confederate motrcycles) je zelo eksoticna navlaka, ker niso toliko inovativni kolikor bi radi bili (vse je bilo ze videno pri res inovativnih motorjih; npr. britten).

ad 2. da, eksoticna navlaka za ljudi, ki drugega ne poznajo (obrazlozitev glej zgoraj).

ad 3. ne sodi drugih po sebi. argument moci ne uporabljam v kontekstu v katerem bi ti rad prikazal.

kar se trudim tebi in podobnim prikazati je dejstvo, da ni samo tisto "oh in sploh" kar nekdo trenutno najde na netu. mogoce je nekdo nekje nekoc ze nekaj ustvarjal v ta-isto smer.

BTW MV, bimota, morini in podobne znamke niso toliko eksoticne (vsaj ne vec) in jih tudi ne uvrscam med zgoraj omenjene. bimota npr. je bila inovativna znamka dokler japonci niso sami zaceli vgrajevati spodobne komponente v lastne motorje. bakker, egli so sicer eksoti, a vendar dalec oddaljeni od confederate. po kvaliteti (boljsa) in ceni (nizja). je pa egli bolj tuner in eksperimentalist kot proizvajalec. etc. etc.

confederate, razni HD-schrauberji in podobni so pa bolj surferji trenutnega hypa bad ass choppers kot inovatorji. ce je tebi to vsec imas vso pravico to izjaviti in se veseliti. samo ne povzdigovati tega kot ideal motoristicne inovativnosti.

Jaooo! :rolleyes:

1) Vrnimo se na začetek zgodbe. Mal sem pobrskal po netu in tukaj si lahko prebereš prispevke novinarjev in bralcev iz Anglije, ZDA, Kanade, Italije, ki zanimivo, delijo moje mnenje glede podobnosti BMW in Hellcata:

http://motorcycles.about.com/b/2008/11/05/...concept.htm#gB3

November 6, 2008 at 9:46 am

(2) Mick says:

As for the “Lo Rider,” looks like someone in the bimmer design group owns a Confederate Hellcat (more than just a passing similarity)…

November 7, 2008 at 8:54 pm

(6) Bill says: Hmmmm….. looks like a Confederate!

http://www.thebikergene.com/custom-bikes/b...nd-sensational/

The overall look is highly reminiscent of the certified bad-ass Confederate Hellcat

http://www.learntheinternet.com/aggregator/sources/11?page=1

Reminiscent of the certified bad-ass Confederate Hellcat, the 1200cc Boxer-engined Lo-Rider is a nasty-looking stubby musclebike that takes BMW's conservative image and beats it to a pulp behind the school toilets.

http://hellforleathermagazine.com/2008/11/...-forecasts.html

In the spec seen here, the Lo Ride looks like the bastard flat track love child of an R1200C, a Confederate Hellcat and a Sachs Madass, which, surprisingly, is no bad thing.

http://www.gizmag.com/bmws-brutal-lo-rider...ma-milan/10315/

Reminiscent of the certified bad-ass Confederate Hellcat ,

http://f800riders.org/forum/showthread.php?p=205233

highmount boxer exhausts. GS wheels. F800GS fork. F800R/K1200R front end. Saddle looks like it's from a Confederate bike!

http://motori.alice.it/moto/speciale/speci...,cnt=91554.html

Può scegliere se montare scarichi bassi o alti, entrambi da un lato o da entrambi i lati, se mettere una cortissima sella monoposto (che ricorda un po’ la Confederate)

http://www.canadianmotorcyclerider.ca/news...categories=News

It looks like it's borrowed a Confederate motorcycle lighting system up front,

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

2) »Eksotična navlaka« Confederate ima bistveno manj skupnega z HD, kot pa recimo Bimota z Ducatijem.

3) Britten, Egli, Bakker so zelo pomembna imena zgodovine motociklizma :worship: :worship: :worship:

4) Ne meči mi v usta besed v stilu “samo ne povzdigovati tega kot ideal motoristicne inovativnosti.” , ker jih tega nisem ne napisal, ne rekel. Nekaj malega iz moto zgodovine vem, pa o idealih raje ne govorim. Kar se inovativnosti »eksotične navlake« Confederate tiče, obstaja Google, pa poguglaj.

5) Nehaj se obnašati tako pokroviteljsko in profesorsko v stilu :

- »za ljudi, ki drugega ne poznajo«

- »v katerem bi ti rad prikazal.«

- »kar se trudim tebi in podobnim prikazati je dejstvo«

6) Glede bad ass, etc, jaz vsaj ne vozim wanna be »Bandit«. Če že, naj bo vsaj ime motorja politično nekorektno, a ne?

7) Še par fotk "eksotične navlake" iz Confederate

post-11340-1226342978_thumb.jpg

post-11340-1226342996_thumb.jpg

post-11340-1226343059_thumb.jpg

post-11340-1226343074_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...MA kaj ste se razpisal o eni škatli, ko še kufrov ne moreš gor naštimat.. :zzz: ... za do oštarije pa sploh NI - TAM Štajerci spijemo par pirov + 2x 2deci, pol pa itak ne smeš na moped :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaooo! :rolleyes:

1) Vrnimo se na začetek zgodbe. Mal sem pobrskal po netu in tukaj si lahko prebereš prispevke novinarjev in bralcev iz Anglije, ZDA, Kanade, Italije, ki zanimivo, delijo moje mnenje glede podobnosti BMW in Hellcata:

In kaj zaj - naj se zjočemo al pa na glavo postavimo?

Dejstvo je simpl - če bo to BMW dal v "obtok", bo vsaj dostopno nekim normalnim smrtnikom ... in ja - točno tak bajk bi si želel kdaj imeti ... v tem stilu ... pa mi je vseeno, kero značko ma nalimano na tank ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni važn a je lep al je grd.. važn je da so ideje in inovativnost... ker to spodbudi kreativne ljudi da nardi še več zanimivih motorjev... kar pomen da se bo 100% najdu kšn motor ki ti bo ušeč :)

men osebno je ql.. za v šolo pa to :D pa nedelske izlete do morja na kavico... (ker predvidevam d če bi meu keš za ta motor pol bi tud na morje hodu za pou urce na kavo :D )

torej trr:10029308 joke :D ni taprav.. če res čete tapravga PM me ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...MA kaj ste se razpisal o eni škatli, ko še kufrov ne moreš gor naštimat.. :zzz: ... za do oštarije pa sploh NI - TAM Štajerci spijemo par pirov + 2x 2deci, pol pa itak ne smeš na moped :kva2:

ja boljse se je razpisat o tej škatli, kot pa o kakšnem 2 cilinderskem kafe mlinčku ki sploh motorju ni podoben.

brutalno dober pač :worship: :worship: aja bmw mislim :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si napisat KO BOM IMEL DENAR in če boš pripravljen toliko plačat.Pa neme spet narobe razumet,to je ravno tako,ko če greš v Švico kupit uro gledaš Omego,Heuer,Doxo,Tisot,Rado,Certino,itd. kupiš pa Jap. Seiko(pa ni slaba ampak ni OMEGA) ! ! ! ! :whistle:

Ps; marsikateri tu na forumi bi imel in vozil BMW-eja,pa še pljuval nebi več po BMW-ejih,če mu nebi bilo malo žal dat toliko denarja več za BMW v primerjavi z Japonci (pa niso slabi sam imam doma 3-kom-1X Kawasaki 2X Honda)! ! ! ! :hmm:

brumer vidi se da se ne spoznaš na vse. Ure ti ravno ne gredo, ker nisi naštel ravno nehit top znamk.

Aja da ti razširim malo tvoje obširno znanje

IWC, Vacheron Constantin it..... aja kak si lahko Breitlinga pozabo no :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja boljse se je razpisat o tej škatli, kot pa o kakšnem 2 cilinderskem kafe mlinčku ki sploh motorju ni podoben.

... za nekoga, ki se "kao" spozna na motorje zanimivo mnenje o mopedu (če opazka leti na ER-6F), ki ima v svoji (600) klasi, med najboljšimi navor, med najmanjšimi porabo goriva, je med najlažjimi, najbolj zanesljivimi, med najcenejšimi za vzdrževanje, najlažjimi za vozit in za najbolj ugodno ceno zraven ponuja še ABS in poln oklep (cca 6100 €), ki omogoča potovalne hitrosti 160 km/h in poskoči do 220 km/h, če je treba! ...in na katerem rit ne protestira todi po 500 km dnevno... :naughty: ...daj, naredi kak krog z njim - boš spremenil mnenje!

ajd, :topic:

Lo RIder je pa sicer KR neki, BI bil pa zanimiv takole malo za zapeljat... sam ne za do Grčije al pa Švice, ...torej me sploh ne gane, dokler ga ne opremijo s kulturnim sedežem, vetrobranom, kufri... pol dobi pa glede na izgled TAKOJ moj glas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predam se. seveda si najlepsi, najbolj pameten, najbolj bogat.

pa se :topic: si.

:whistle:

pa ne no ice, ti se pa res ne mores predat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!