Skoči na vsebino

Staro olje


BRANE

Priporočene objave

Imam eno vprašanje:

Na mopedu moram zamenjat olje. Doma imam 1l olja novega, vendar stoji tam v njegovi embalaži že 1 leto. Ali lahko to olje uporabim kot novo?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje:

Na mopedu moram zamenjat olje. Doma imam 1l olja novega, vendar stoji tam v njegovi embalaži že 1 leto. Ali lahko to olje uporabim kot novo?

Hvala.

Prav gotovo, ker ni bilo izpostavljeno skoraj nobenim dejavnikom staranja.

(tlaki, visoke temperature, temperaturne razlike, primesi drugih snovi, itd)

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne moreš ga uporabiti kot novo, ker to ni saj sam praviš, da je staro eno leto. je pa še uporabno. poglej rok trajanja( kot na klobasah). :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kr veselo zamenjaj saj ni bil izpostavljen vroci temp....itd,....., za moped pa itak ni tako vazno kaksen je , vazno je da nekaj je , pri meni je moped delal celo brez olja ,vendar samo slab teden, da ne govorim o opilkih ki so bili v masini ......

Se splaca menjat olje.

Lp, ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa resno zanima kako je z rokom staranja raznh sintetičnih olj, saj imam kar lepo zalogo Motul 300V, pa me zanima ali ga moram začet kar menjavat, da mi ne bo propqdel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa resno zanima kako je z rokom staranja raznh sintetičnih olj, saj imam kar lepo zalogo Motul 300V, pa me zanima ali ga moram začet kar menjavat, da mi ne bo propqdel...

več ko je sintetke, dalj časa bo držal... mineralni stuffi pa prej ali slej izgubijo svoje lastnosti, pa tud če ni v mašini... pomoje bi skor res mogu bit kje kakšen rok uporabe al pa kej.

Če maš sintetko, se ni treba secirat... preveč :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

več ko je sintetke, dalj časa bo držal... mineralni stuffi pa prej ali slej izgubijo svoje lastnosti, pa tud če ni v mašini... pomoje bi skor res mogu bit kje kakšen rok uporabe al pa kej.

Če maš sintetko, se ni treba secirat... preveč

LP

... pa sej smo rekli, da je podobno kot pri klobasah.... :lol: :lol: :lol: Konzervansi, sintetika....

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj pomembno pri tem je shranjevanje, v zaprti posodi na temnem(zakaj če je že posoda zaprta) brez velikih temperaturnih razlik.

v motoristu sem zasledil celo članek oz. nadaljevanko o oljih in mazivih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa resno zanima kako je z rokom staranja raznh sintetičnih olj, saj imam kar lepo zalogo Motul 300V, pa me zanima ali ga moram začet kar menjavat, da mi ne bo propqdel...

..propadel bo sigurno. Imam isto olje v mašini, ga lahko pri meni stran vržeš. :wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..propadel bo sigurno. Imam isto olje v mašini, ga lahko pri meni stran vržeš. :wink: :lol: :lol:

haha ... you wish :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

BRANE- olje začne propadat, čim ga enkrat daš v mašinco, mal pogreješ z eksplozijam in zmelješ z zobniki, zato so servisi npr na 6.000 km ali 1x na leto

1 leto staro olje je, če je primerno skladiščeno, sigurno k novo iz trgovine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ... sem šel prav zaradi tegale topica pogledat na mojih 15l Motula in na embalaži ni ne duha ne sluha o kakšnih "best before..." ali kaj podobnega. SKlepam, da je olje dokler ni v motorju "večno".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa če je sintetika. Jest sem že razmišlju, če bi ga s kolegom kupu kar en 50 l sodček, sam sem pol vidu, da bi bilo pol to olje res predolgo odprto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje lahko neomejeno stoji, jaz bi si tak "orto" sod kupil če to cenovno nebi bil pain to the pocket

na servisih majo 200 litrov sode, k jih sigurno ne ponucajo hitro, al črpajo ven iz pokončnih, ali majo pa položenega in točjo skoz pipco, zrak pa sigurno vleče nazaj notri

to se splača, če se več uporabnikov istega olja zmeni, kupi (dobi ceneje) in tanka

300V comp mislim da je največ v 50 litr sodih :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olja kot maziva nimajo omejenega roka trajanja, zato na njihovi embalaži ni oznake, do kdaj so uporabna.

Eno, dve , tri in več let stara originalno zaprta olja lahko mirno uporabiš, če še zadoščajo specifikacijam tvojega motorja, ker se olja vedno bolj izboljšujejo, to pa izkoriščajo konstruktorji motorjev in postavljajo vedno višje zahteve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem šel prav zaradi tegale topica pogledat na mojih 15l Motula...

:shock: 15l? Hotschko - naftni mogotec... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem šel prav zaradi tegale topica pogledat na mojih 15l Motula...

:shock: 15l? Hotschko - naftni mogotec... :lol:

bla cena skoraj polovico nižja pa sem kar zalogo naredil ... :D (dvatisocsitnaliter press)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!