Skoči na vsebino

DAKAR 2009


Cartman

Priporočene objave

A danes zaradi skrajšane etape sploh niso šli čez Ande? Pa tak hrup je bil okrog tega, kot vrhunec tega dakarja. :glare:

Seveda so šli čez Ande, saj so že v Čilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tu ni nobenega,ki bi vedel,če se nadzorujejo vozila preko gps?

GPS je sam po sebi samo sprejemnik, torej ve lokacijo samo uporabnik GPS-ja. Vožnjo izven predpisane rute lahko ugotovijo iz podatkov v voznikovem GPS sprejemniku, ki shranjuje podatke o trenutni poziciji. Povratna informacija o lokaciji voznika mora iti preko nekega drugega sistema. Na Dakarju verjetno preko satelitske telefonije, pri "civilni" uporabi (sledenje kamijonov, avtobusov) gre ponavadi preko GSM/GPRS. Ne vem pa ali se na Dakarju podatki o lokaciji samodejno občasno pošiljajo v center ali samo takrat, ko voznik sproži "emergency".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Dakarju verjetno preko satelitske telefonije, pri "civilni" uporabi (sledenje kamijonov, avtobusov) gre ponavadi preko GSM/GPRS. Ne vem pa ali se na Dakarju podatki o lokaciji samodejno občasno pošiljajo v center ali samo takrat, ko voznik sproži "emergency".

Če nimajo, se mi to v tem času zdi zelo žalostno.No ampak vsak,ko je sprožil "emergency" so mogli pol točno vedet kje je al ne?Ni mi jasno kaj so ga pol tolk časa iskali!Men je to vse skupaj zelo čudno oz. kr smrdi!Sploh za leto 2009!Ajd,da je leto 1980 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimajo, se mi to v tem času zdi zelo žalostno.No ampak vsak,ko je sprožil "emergency" so mogli pol točno vedet kje je al ne?Ni mi jasno kaj so ga pol tolk časa iskali!Men je to vse skupaj zelo čudno oz. kr smrdi!Sploh za leto 2009!Ajd,da je leto 1980 :whistle:

Saj je blo že povedano - 12 ur prepozno so signal posredoval, so ga šli drug dan zjutraj iskat, pol so pa v taboru vidl priimk njegov (k njegov brat tudi vozi), pa so narobe mislili, daj e to on, pa so ga nehal iskat, pol ko so pa pogruntal, pa so ga spet šli iskat ... pa najdl mrtuga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je blo že povedano - 12 ur prepozno so signal posredoval, so ga šli drug dan zjutraj iskat, pol so pa v taboru vidl priimk njegov (k njegov brat tudi vozi), pa so narobe mislili, daj e to on, pa so ga nehal iskat, pol ko so pa pogruntal, pa so ga spet šli iskat ... pa najdl mrtuga.

Ja no in meni se vseeno zdi nedopustno,da se ne nadzoruje motorja ves čas!Pa tud to,da so ga šli iskat je malo...pol bi ga videli,vsaj motor,če bi šli gledat!Oziroma bi se signal še vedno javljal od kje pač že...

No sej ok!Naredili ne bomo nič...ampak vseeno je pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprimer letošnjo dirko Carbon Black Od Prage do Budimpešte, Benetk, Rima, Monte Carla in nazaj v Veliko Britanijo,prečkajo tudi Slovenijo. Si lahko ves čas nadzoroval kje so dirkači.Tako,da je še bolj čudno,da tega na takšni dirki kot je dakar ni!

Carbon black

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"konkurenčna" dirka, africa race je končala. v Dakarju. med motoristi je zmagal Juan Manuel Pellicer, med avtomobilisti JL Schlesser, najhitrejši kamjonar pa je Jan De Rooy, fotr od tega De Rooja k vodi Dakar Aergentina Chile

Stanovnik je še zmer umed top 20, a kdo ve, kdaj in zakaj je dobil 6 minut kazni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponovno skrajšali etapo za 200 km!

Zanimivo mi je to, da praktično vsak dan spreminjajo in krajšajo etape, zato da omogočijo večjemu številu tekovalcev nadaljevanje dirke. Očitno klasične Dakarske avanture, ki je veljala za najtežjo na svetu, ni več. Zame je letošnji Dakar le običajna off road dirka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik je še zmer umed top 20, a kdo ve, kdaj in zakaj je dobil 6 minut kazni?

Se mi zdi, da je na povezovalni etapi bil prehitr na eni izmed omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezvezno tole krajšanje etap :BUA: Kot smo videli so trase nevarne, ampak, da bi preizkusili kako vzdržljivi so vozniki, tega so se pa izognili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponovno skrajšali etapo za 200 km!

Zanimivo mi je to, da praktično vsak dan spreminjajo in krajšajo etape, zato da omogočijo večjemu številu tekovalcev nadaljevanje dirke. Očitno klasične Dakarske avanture, ki je veljala za najtežjo na svetu, ni več. Zame je letošnji Dakar le običajna off road dirka...

to gre tud men mal u nos. očitno so malo precenili privatnike. . . .pomembno je, da majo tovarniške specialke live coverage. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A moje oči prav vidijo, da je bil Stanovnik danes osmi, takoj za Desprejem, skupno 11? :worship:

Pa trenutno jih je komaj 13 v cilju.

Coma, vodilni med bajkerji pa sploh še ni prišel do cilja!? :krneki:

Mislim, da če nebi krajšal etap, bi ostali samo še profesionalci s tovarniškimi moštvi. Po eni strani to nebi bilo preveč pošteno do privatnikov. Po drugi strani je pa to biznis, ker če bi bilo pretežko, bi imeli manj prijav in manj denarja.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da če nebi krajšal etap, bi ostali samo še profesionalci s tovarniškimi moštvi.

Pa naš Miran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Coma, vodilni med bajkerji pa sploh še ni prišel do cilja!? :krneki:

Pa tudi na mirjenju (530km),ga ni nikjer videt.

Če se lahko zanesemo na trenutne rezultate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes imajo spet ''kolektivni dopust''! :yawn:

Mislem-kot, da bi prvič organizirali Dakar...

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja če helikopterji ne morjo letet pol je res boljše da prekinejo (megla) drugače pa tudi meni grejo te krajšave etap pošteno na živce.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A moje oči prav vidijo, da je bil Stanovnik danes osmi, takoj za Desprejem, skupno 11? :worship:

Pa trenutno jih je komaj 13 v cilju.

Coma, vodilni med bajkerji pa sploh še ni prišel do cilja!? :krneki:

Mislim, da če nebi krajšal etap, bi ostali samo še profesionalci s tovarniškimi moštvi. Po eni strani to nebi bilo preveč pošteno do privatnikov. Po drugi strani je pa to biznis, ker če bi bilo pretežko, bi imeli manj prijav in manj denarja.

Stanovnik po včerajšnji etapi skupno 15 :worship: , Coma pa končal etapo na 7. mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!