Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Ah, je že vse za mano .) - nekaj časa sem se pač vozila brez (cca 1 mesec); prejšnji teden ko sem odjavila pa sem pač samo podpisala izjavo, da sem izgubila tablico - plačala nič; to je to :D

Drugo leto bom morala pa itak novo kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej tole:

195. člen ZVCP ima tudi tele alineje:

- (4) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

- (5) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

- (6) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s četrtim ali petim odstavkom tega člena.

Zamenjava registrskih tablic

196. člen

(1) Lastnik vozila mora zamenjati registrske tablice za nove:

– kadar je vsaj ena registrska tablica pogrešana ali uničena;

– kadar postanejo zaradi obrabljenosti neuporabne.

(2) Namesto pogrešane, uničene ali obrabljene registrske tablice se na zahtevo lastnika vozila izda nova registrska tablica, ki ima registrske oznake pogrešane, uničene oziroma obrabljene registrske tablice.

(3) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek lastnik vozila, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.

(4) Z globo najmanj 200.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pravne osebe pa z globo najmanj 20.000 tolarjev.

(izposojanje tablic) 197. člen ima tudi tole postavko:

- (8) Z globo 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katerega niso bile izdane.

@Buba - odgovora na tvoje vprašanje zaenkrat ne najdem ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

hvala za izčrpen odgovor zanima me samo kaj se smatra pod ponarejanje ali je to tudi to če si narediš iz svoje veljavne tablice duplikat in ga seveda uporabljaš v kovčku pa imaš original to sem prakticiral na prejšnem motorju tudi plavci so me ustavili pa ni bilo problema verjetno zato ker sploh ni opazi da je skenirana bilo pa je itak vse po zakonu motor registriran tablica pasala k motorju in lastniku meni

verjamem pa da je tudi nekaj takih ki imajo res ponarejene tablice in neregostrirane motorje take pa je treba seveda orenk kaznovati videl sem že veliko tablic lj cd-01 l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V okolici kamnika, natančno ob cesti Kamnik- Črnivec leži tablica z reg PO-_____

Kdor jo pogreša ve ostale št. pa naj jo pride iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Grbi, oznake mest. zelena črta, spet lepe črke, oznaka SI... to so se končno vredu zmenil. :OK: Samo kaj bo pa z velikostjo motorističnih tablic :? A še vedno nameravajo naredit večje (grše) kot so te :? :nono: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grbi, oznake mest. zelena črta, spet lepe črke, oznaka SI... to so se končno vredu zmenil. :OK: Samo kaj bo pa z velikostjo motorističnih tablic :? A še vedno nameravajo naredit večje (grše) kot so te :? :nono: :slap:

kdo pa je rekel da se bojo dimenzije spreminjale.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

zijo! jst imam yamaho tzr50, in im ze usje nstimnu (sam se z ugradit) tak motorck kr j prkloplm n akumulator, in kdr ga uklops potjgne zajlo in tistu nej bi bvignlu tablco... teoreticnu mi usje deluje, sam me znima se vase mnenje prej ku ga ugrdim noter.... :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš fuke špilo, da rabiš tako tablico :krneki: (kar ti odsvetujem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zijo! jst imam yamaho tzr50, in im ze usje nstimnu (sam se z ugradit) tak motorck kr j prkloplm n akumulator, in kdr ga uklops potjgne zajlo in tistu nej bi bvignlu tablco... teoreticnu mi usje deluje, sam me znima se vase mnenje prej ku ga ugrdim noter.... :OK:

lp

Pol ti jo bodo pa taplavi dvigenli oz. sneli. Pa še pocen niso. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: nowp! tablca je na panth in je nebojo kar tako sneli... ja sej pa prow za "taplave" jo jo imam kr tzr-ka je perdelana in kar leti... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... takole si jst to razlagam... potrebno je voziti predvsem po pameti.

problem je za nas, ki vozimo 50ccm mašince, zato ker te lahko policaj ustavi tudi na cesti, kjer je omejitev 90 km/h, ti pa se pelješ recimo 55 km/h, kar je že 10 km/h nad zakonom!

ne vem, zakaj prodajalci motorjev pravijo, da je potrebno v takšnih 50 ccm motorjih odstranit blokade, da je potem vožnja bolj varna, policisti pa pravijo drugače. tu bo vedno neka bedna razlika, ki je ne bodo nikoli spravili do neke pametne meje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

deni46... a ti ne znaš malo bolj slovensko govoriti?

Ja vsaj približno, bi se lahko potrudil, ker mi hči noče več prevajati objav na forumu. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: nowp! tablca je na panth in je nebojo kar tako sneli... ja sej pa prow za "taplave" jo jo imam kr tzr-ka je perdelana in kar leti... :OK:

Deni, daj malo pofotkaj to tvojo zadevo. Da vidimo kakšno čudo si pogruntal :) Jaz sem tudi nekaj časa razvijal svoj sistem za skrit tablco, vendar sem po premisleku prišel do sklepa da ni vredno tvegat.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<Ampak moraš motor odjaviti in ti tablico uničijo. Odjava-prijava-tablice-stroški skoraj 10000sit. :( :?

A se pri motorjih ne da deponirati tablice za eno leto oz za 6 mesecev.

Potem imaš te stroške izničene!

Ali pa se jaz motim , popravite me prosim če kdo ve natančneje, ampak mislim da je bilo tako nekako! :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je bolje imeti tablico normalno v okvirju če že pa bi jo jaz dal na kašno magnetno ploščo in ko bi rekel no zdaj pa ga bom malo '' stisnil'' pač samo vzameš tablico dol in je. Ker ko škif vidi da si jo zaprl si te bo zapomnil 100% še posebej kje v domačem kraju in sigurno te bo en krat dobil v taki kočljivi situaciji magari pred gostilno in kako mu boš potem razložil zakaj je pa to na tečajih.( Verjetno ne zaradi boljše aerodinamike :OK: )

Kazen pomoje nebo mala! :devil: :eek: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<Ampak moraš motor odjaviti in ti tablico uničijo. Odjava-prijava-tablice-stroški skoraj 10000sit. :( :?

caki, tole pa ne razumem lih najbl. zakaj bi pa tablco unicli? sej jo lahko shranijo in ko zopet prijavis motor placas shranjevanje ter dobis nazaj tablico,...? A si jest tole na narobe predstavlam...al...so spet kej spremenil? pa kokr vem mors met motor prjavlen 1 dan vec kot 6 mesecev, tko da ti bonifikacija naprej tece (vsaj za triglav)? Ce mam narobe nej me kdo poprav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

caki, tole pa ne razumem lih najbl. zakaj bi pa tablco unicli? sej jo lahko shranijo in ko zopet prijavis motor placas shranjevanje ter dobis nazaj tablico,...? A si jest tole na narobe predstavlam...al...so spet kej spremenil? pa kokr vem mors met motor prjavlen 1 dan vec kot 6 mesecev, tko da ti bonifikacija naprej tece (vsaj za triglav)? Ce mam narobe nej me kdo poprav

Pa kje živiš človk :devil: :P

Če odjaviš moraš uničit tablco, za popuste je pa od človeka do človeka drugač :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!