Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

itak da bom šel po novo samo nekam še moreš it prijavit da si jo izgubil. to me zanima kam. eni mi pravijo na Večer. sem iz mbja

Izgubljeno tablico prijavi na policiji. Strici ti bojo povedali, da pocakaj kak teden, preden das delat novo. Vmes se lahko vozis.

Ce se tablica ne najde, gres na UE, izpolnis en formular, kjer izjavljas, da si jo cisto zares izgubil, oddas staro prometno in dobis novo tablico in prometno. That's it, dela za cca. 3 minute. Nobenih preklicov v ur.listu in kaj jaz vem kaj vse.

Ce je bila tablica ukradena, je postopek podoben, le da ti morajo na policiji izdat se neko potrdilo o kraji in prijavi kraje. Za izgubljeno, kot ze receno, tega potrdila ne rabis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgubljeno tablico prijavi na policiji. Strici ti bojo povedali, da pocakaj kak teden, preden das delat novo. Vmes se lahko vozis.

Ce se tablica ne najde, gres na UE, izpolnis en formular, kjer izjavljas, da si jo cisto zares izgubil, oddas staro prometno in dobis novo tablico in prometno. That's it, dela za cca. 3 minute. Nobenih preklicov v ur.listu in kaj jaz vem kaj vse.

Ce je bila tablica ukradena, je postopek podoben, le da ti morajo na policiji izdat se neko potrdilo o kraji in prijavi kraje. Za izgubljeno, kot ze receno, tega potrdila ne rabis...

Jst sm šu kr drug dan na UE pa sm reku d sm jo zgubu med vožno :huh: in sm spolnu en obrazc pol sm pa novo dubu... sam $ moraš met :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wind:

Vmes se lahko vozis.

pomoje si kle fejst mim udaru :grim brez tablice ti ne bo noben dovolu da se voziš čeprav imaš registrirano vozilo :grrr

kakor mi je znano edino na podlagi preizkusne tablice :grim

dokler se ne najde izgubljena

ali naroči nova tablica :grim

seveda pa moraš izgubljeno prijavit kot izgubljeno ali ukradeno

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wind:

Vmes se lahko vozis.

pomoje si kle fejst mim udaru :grim brez tablice ti ne bo noben dovolu da se voziš čeprav imaš registrirano vozilo :grrr

:nono: Dobiš neko potrdilo in se lahko voziš tudi brez tablice (oz. jo napišeš z voščenkami)...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: Dobiš neko potrdilo in se lahko voziš tudi brez tablice (oz. jo napišeš z voščenkami)...

D.

Točno tako in nič drugače. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wind:

Vmes se lahko vozis.

pomoje si kle fejst mim udaru :grim brez tablice ti ne bo noben dovolu da se voziš čeprav imaš registrirano vozilo :grrr

kakor mi je znano edino na podlagi preizkusne tablice :grim

dokler se ne najde izgubljena

ali naroči nova tablica :grim

seveda pa moraš izgubljeno prijavit kot izgubljeno ali ukradeno

Govorim iz izkusenj, ce pa imas drugacne, pa prijavi svojo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak da bom šel po novo samo nekam še moreš it prijavit da si jo izgubil. to me zanima kam. eni mi pravijo na Večer. sem iz mbja

jaz sem šel samo na UE povedal kar se mi je zgodilo podpisal izjavo o izgubi plačal 5000sit dobil novo tablico in novo prometno, to je to

l.p. janih

Govorim iz izkusenj, ce pa imas drugacne, pa prijavi svojo!

pametno je da takoj prijaviš izgubo ali krajo, drugače jo lahko nekdo zlorabi

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pametno je da takoj prijaviš izgubo ali krajo, drugače jo lahko nekdo zlorabi

l.p.janih

Ja, prijavit izgubo na policiji ni obvezno, je pa priporocljivo iz prav teh razlogov.

Naj se dodam, da se je moja tablica nasla po 10ih dnevih. Gospa, ki jo je najdla, jo je dala policiji, oni so jo dali na UE, od koder sem dobil dopisnico, naj si pridem po njo. Brez dodatnih stroskov... Tako da se vcasih splaca pocakat kak teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko črk je pa lahko na tablici po naročilu?

LP

mislim, da glih tolk kot na serijski...ali manj.... sam je dragooo.. ni za moj žep. sem se zanimal.. nekje okol 20.000SITnih bi dal za 1 tablco :eek: nooooo spenkju... sem si pa domiselno "naročil" serijsko tablico, ki ima črke in številke sestavljene v "tehnično oznako" vozila... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje vse se pa dobijo tablice :? Ali jih še imajo na upravnih enotah,ali samo na tehničnih pregledih? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko črk je pa lahko na tablici po naročilu?

LP

Za motorno kolo:

Registrska tablica po naročilu.

Štiri črke ali številke (brez šumnikov)!!!

Cca 15.000 sit.

Dobava 14 dni.

Tako so mi zagotovili.

Za naročilo tablic je prijava na Upravni Enoti.

Se vidimo na cesti. (Samo, če ne boš prehiter?)

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tu je še vprašanje, kaj narediti, če nekdo to tablico najde, da na svoj motor in dela pizdarije po cesti ter tanka "brezplačno"... tablici (izgubljena in nova) sta enaki, ne? se pravi bodo iskali tebe?

prec grem svojo s silikonskim lepilom prilepit.

ja, če je še motor enak, kot tvoj, pa barva, pa vsi detajli, pa voznik, pol si res v dreku, sicer pa se ne rabiš pretirano sekirat ...

kmalu registracija preko interneta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, če je še motor enak, kot tvoj, pa barva, pa vsi detajli, pa voznik, pol si res v dreku, sicer pa se ne rabiš pretirano sekirat ...

No, res je, da ni take panike kot pri avtomobilih, ampak, če ti jo načrtno sunejo (npr na zboru... ), policaja ne bo zanimalo, da ti nimaš takega kombinezona, če bo motor enak (barva, proizvajalec, model) tvojemu.

Za avte je večji problem-pred meseci sem v medijih zasledil, da so prijeli nekega tipa z belo astro (se mi zdi) in v prtljažniku našli 6 kompletov tablic - vse od belih aster.. zbiratelj ali "free-rider"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko dobiš isto novo, najboljše pa je, da vzameš novo z novimi ciframi

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motorno kolo:

Registrska tablica po naročilu.

Štiri črke ali številke (brez šumnikov)!!!

Cca 15.000 sit.

Dobava 14 dni.

Tako so mi zagotovili.

Za naročilo tablic je prijava na Upravni Enoti.

Se vidimo na cesti. (Samo, če ne boš prehiter?)

Malo te bom popravil: novembra sem naročil tablico za motor -posebnno.(izbereš lahko)

Pet znakov (črke štev. ali kombinacija) brez šumnikov lahko pa je X ,Y in W.

Rok dobave ,dolenjska (jug Slovenije verjetno se tu dela počasneje zato pa dražje) ,je 3 mesece,potem pa naj bi te poklicali samo radi pozabijo.Pri meni je minilo 4 mesece,pa še niso javili.Včeraj sem bil slučajno na upravni enoti,hotel sem jih spomnit da bo kmalu lepo vreme in so mi hitro pokazali tablico. Še cena 16K+ drobiž .Cena ni fiksna ampak se izračuna na dan naročila in sicer 8 kratna cena navadne tablice. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men osebno nič več ni jasn kar se teh tablic tiče :? pa kako je lahko država Slovenija tok glupa :slap:

Dve leti nazaj sem odjavil motor in deponiral tablice (ni blo problema dobit nazaj), pol sem se odloču pa da ne bom odjavlu, ker sem si hotel nabijat popust.

Letos si pa mislim kupit večji motor in se mi bo bol splačal ga odjavit (glede na to sranje 6mescev = 70% zavarovanja, kar je čista ciganarija :angry: ) sam potem pa tuki berem, da enim so deponiral tablice, enim niso ker bodo baje nove tablice, tretji pravjo da bodo tablice iste... (halo če bodo iste za kaj jih pol ne mormo deponirat??)

Bistvo vsega je da je ta država čist mim, da o tem da naj bi semaforji že spet utripal zeleno niti ne govorim :blink:

a obstaja tema o semaforjih :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede zavarovarovanjna za krajše obdobje in s tem sorazmerno višje premije je že bilo vse razloženo, pač ekonomska računica sestavljena iz višine premije, obdobja za katero je motor zavarovan in možnosti nastanka škode...

glede tablic je takisto že precej napisano...lani oktobra bi morale priti nove - brez krajevnih oznak, če se ne motim je že bil izbran tudi proizvajalec - vmes so si na vladi premislili in do nadaljnega so še vedno stare, čeprav pripravljajo nove, malenkost spremenjene (in za motocikle malce večje)...

tudi o semoforjih je že debata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, vladi pol dogaja... sam kaj pa k bodo nove tablice, a pol se jih pa bo dal deponirat, k boš imel enkrat novo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsebino tablic določa pravilnik (in ta je bil razveljavljen, tako da velja tisti iz leta 2004), vrnitev oz. uničenje tablic pa je določeno v ZVCPju - tablice je potrebno ob odjavi vozila vrniti (uničiti), prav tako jih moraš vrniti v 30 dneh po preteku prometnega dovoljenje (zavarovanja), razen za motocikle, kjer je ta rok eno leto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to sranje 6mescev = 70% zavarovanja, kar je čista ciganarija

...namenjena imbotom, pa brez zamere :angry:

Kva ste res tok nesposobni, ze nekaj nas je napisalo, da je mozno zavarovati normalno za 1 leto in da lahko kadarkoli zavarovanje tudi prekines in ob tem ti vrnejo sorazmerni del pre-placila (ce odjavis po pol leta ti tudi vrnejo polovico denarja), ce se pa se malo znajdes ali imas prave veze in placujes na 12 poloznic, enostavno ko odjavis ti ni treba vec poloznic placevat (meni so predlani celo nekaj 100 SIT vrnili, ker sem imel registrirano xyz-mesecev + nekaj dni; tako so mi vrnili tisto razliko do datuma do katerega je zavarovanje placala zadnja poloznica)

Kje: Adriatic (vse kar sem moral naresti je bilo prinesti potrdilo o odjavi motorja na njihovo izpostavo na Dunajski v Lj.), pred tem pa tudi Triglav (v tem primeru potrdilo o odjavi nesel na Brinje - zraven LEKa )

LP pa se enkrat brez zamere .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...namenjena imbotom, pa brez zamere :angry:

Khm, fora je v tem, a se ti bolj splača plačat stroške odjavljanja pa to, al pa mal več plačaš pa so ti nekateri stroški in opravki prihranjeni.

Zastuvopš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopm, ma ti meni povej kateri so ti stroski, da jih nanese za 20% zavarovanja? (za pol leta placas 70% namesto 50% ....vsaj tako par postov visje pise)

V mojem primeru je 20% veliko :grim

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!