Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Mater sem bil bedak, da si nisem prej preračunal. Tablica po naročilu se definitvino izplača in to prej kot v 2 letih.

ne bo držalo :nono: ...pri tablici po naročilu, ki ti jo deponirajo, vsako leto prišparaš cca 1700 SIT, kolikor stane navadna tablica .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednje leto ziher. Ampak moram še eno pametno dobiti za ime. Me kar mika, da bi ga zavaroval v Postojni in uporabil idejo Rude Boya :OK: Če nebo Thundercat tega storil .) Z MB pa ni kaj kombinirati.

MB - UTL ti pa ni všeč?

:devil: :lol1:

Popravljeno . Popravil STAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja tudi še en, nekoliko bolj pretkan in sufisticiran način skrivanja tablice, brez ukrivljanja in dvigovanja. Trik se imenuje fotorefleksno steklo, uporablja pa se npr. pri maskah za varjenje. Steklo je načeloma prozorno, če pa ga oplemenitimo z malenkost električne energije, postane črno. Potrebuješ samo eno majčkeno stikalce in meter kabla, tisti W pa že nekje stakneš (štromarija žal ni moja vrlina).

Zakonski gledano pa ti ne more nihče očitati, da si registrsko tablico prekril s steklom, in je to nedovoljeno. Si pač vzoren državljan in paziš na vse, kar ti je bilo dodeljenega od države. Zviti policisti, predvsem prometniki radi potipajo zadnjo tablico, če se premika (je na pantih) lahko verjamete, da bodo poskusili do položnice priti na nek drug način. (globina dezena v pnevmatikah, homologacije, izredni tehnični pregledi, nehomologirane naprave in oprema, stran-smer vožnje, preblizu denega roba...) Staro policijsko pravilo pravi: Ne morejo biti tako žleht, da mi ne bi mogli biti 2x toliko.

In tega pravila se držijo, če se pokaže potreba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Smeško in isto razmišljajoči. Najboljše, da na cesti ko se vozite pokrijete s ponjavo sebe in celotni motor, vključno s tablico... :nono:

To se pa strinjam :hmm: :grim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo držalo :nono: ...pri tablici po naročilu, ki ti jo deponirajo, vsako leto prišparaš cca 1700 SIT, kolikor stane navadna tablica .)

Meni je pa čisto vseeno! Imel sem staro LJ-K7-83 in mi je prirasla k srcu.

Z leti človek postane sklerozen. In zato sem si omislil "svojo". Na pamet se jo bom naučil in bom vedno našel svoj motor. :grim

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Smeško in isto razmišljajoči. Najboljše, da na cesti ko se vozite pokrijete s ponjavo sebe in celotni motor, vključno s tablico... :nono:

pa se vakumsko se poleg zapakirajo naj se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo držalo :nono: ...pri tablici po naročilu, ki ti jo deponirajo, vsako leto prišparaš cca 1700 SIT, kolikor stane navadna tablica .)

Če pa ti tablica po naročilu celo leto ostane doma. Navadna tablica pa stane 5000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK: Če nebo Thundercat tega storil .)

Tc tega ne bo storil....če/ko bom imel tablico po naročilu bo na njej pisalo v moškem spolu..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ti tablica po naročilu celo leto ostane doma. Navadna tablica pa stane 5000 SIT.

spet ne bo držalo :) kot sem že napisal, navadna tablica stane cca 1700 sit, vse ostalo so stroški odjave, prijave, novega prometnega dovoljenja, katere pa moraš plačat tudi, če maš tablico po naročilu .) ...tako mi je povedala teta na UE, ker če motorja na koncu sezone ne odjaviš, ti zavarovalnica ne vrne ostanka premije....in ker je tablica po naročilu 9x dražja od navadne, se ti investicija povrne v kolko že :hmm: letih :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jose ima prav, investicija se ti povrne v 9ih letih - z dvema izjemama.

1. Plačaš zavarovanje samo za šest mesecev (obroki in to) in nehaš plačevati po šestih mesecih, ko motorja več ne uporabljaš.

2. Država se spomni in naredi nove, drugačne, večje tablice (hipotetično). Tebi ostanejo stare tudi če odjaviš/prodaš motor.

Kakorkoli obrnemo so tablice po naročilu dodaten strošek in šminka za motor in dušo. Svoje prve sem kupil za avto in sem jih moral vrniti, ko sem se iz LJ preselil v PO. Leta 1995 še niso nič vedeli o prostem sprehajanju med upravnimi enotami. So mi pa ponudili, da lahko dobim iste tablice s črkama PO odspredaj. Seveda, če še enkrat plačam :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa čisto vseeno! Imel sem staro LJ-K7-83 in mi je prirasla k srcu.

Z leti človek postane sklerozen. In zato sem si omislil "svojo". Na pamet se jo bom naučil in bom vedno našel svoj motor. :grim

Jaz sem imel tudi svojo CE-H3-00 in sem se moral ločiti od nje, sedaj bom dobil..... <_< pa se bomo spet navadli za eno leto :lol1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se ravno v petek pogovarjal z enim serviserjem motorjev na Ptuju, ki se slučajno dobro pozna z ptujskimi moto policisti in ker naju je tema zanesla tud na skrivanje tablice mi je rekel da bodo baje coopsi letos posebej polagali pozornost ravno na ''čudežno gibajoče se tablice'' :P :P

Drugače sem tud sam imel naštudiran en patent, ki pa ga verjetno nebom montiral.

Sicer je pa tak, da v domčem kraju lahko sp..... samo en x pa si že na tapeti, pol pa plačaš še za nazaj.

Najbolja rešitev je da si sam policaj. :yea1: :yea1:

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se vama ni posvetilo, da je najboljša rešitev, če daš tablico gor, kot vsi normalni ljudje in voziš po pameti oz. plačaš, kadar temu ni tako in te dobijo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se vama ni posvetilo, da je najboljša rešitev, če daš tablico gor, kot vsi normalni ljudje in voziš po pameti oz. plačaš, kadar temu ni tako in te dobijo :grrr

SS (sim. stil): Seveda! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Prejšnji teden je bila na relaciji litostrojska-celovška izgubljena rumena tablica LJ K6-594,najditelj dobi za pir ali dva mog :D oče tudi 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri dni nazaj (v petek) sem našel motoristično tablico (na žalost ne vem številke :slap: ) na Javorniku (pred Jesenicami) - na križišču, kjer se iz Blejske Dobrave zapelje proti Jesenicam. Postavil sem jo na vogal tiste rumene hiše, kjer je trgovina z rabljenim blagom - nasproti picerije Čbular. Lastnik jo najde tam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

hvala za izčrpen odgovor zanima me samo kaj se smatra pod ponarejanje ali je to tudi to če si narediš iz svoje veljavne tablice duplikat in ga seveda uporabljaš v kovčku pa imaš original to sem prakticiral na prejšnem motorju tudi plavci so me ustavili pa ni bilo problema verjetno zato ker sploh ni opazi da je skenirana bilo pa je itak vse po zakonu motor registriran tablica pasala k motorju in lastniku meni

verjamem pa da je tudi nekaj takih ki imajo res ponarejene tablice in neregostrirane motorje take pa je treba seveda orenk kaznovati videl sem že veliko tablic lj cd-01 l.p.janih

po zakonu ne bi smel, saj je to ze ponarejevanje uradnih listin

poleg tega npr. ni odboj svetlobe, pa se kaj

zakaj pa si mel eno gor eno pa v kovcku ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po zakonu ne bi smel, saj je to ze ponarejevanje uradnih listin

poleg tega npr. ni odboj svetlobe, pa se kaj

zakaj pa si mel eno gor eno pa v kovcku ?

skenirano sem imel montirano orig. pa v kovčku, če bi policaji kaj težil in bi mu lahko dokazal, vzrok pa je tudi ta, da sem tablico z okvirjem vred izgubil, imel pa sem srečo da sem še kmalu ugotovil in sem jo tudi našel, drugič take sreče nisem več imel in sem moral kupit novo, sicer zdaj ne prakticiram več tega, da imam tablico v okvirju, pač pa jo imam kar direktno pritrjeno na blatnik, skenirana mi je prav prišla tud ko sem še odjavljal motor, tako da se nisem peljal brez tablice na registrtacijo, kar pa seveda ni dovoljeno, je pa lepš zgledal, zdaj tudi motorja več ne odjavljam (-50%)

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skenirano sem imel montirano orig. pa v kovčku, če bi policaji kaj težil in bi mu lahko dokazal, vzrok pa je tudi ta, da sem tablico z okvirjem vred izgubil, imel pa sem srečo da sem še kmalu ugotovil in sem jo tudi našel, drugič take sreče nisem več imel in sem moral kupit novo, sicer zdaj ne prakticiram več tega, da imam tablico v okvirju, pač pa jo imam kar direktno pritrjeno na blatnik, skenirana mi je prav prišla tud ko sem še odjavljal motor, tako da se nisem peljal brez tablice na registrtacijo, kar pa seveda ni dovoljeno, je pa lepš zgledal, zdaj tudi motorja več ne odjavljam (-50%)

janih

ti ze prevec kompliciras :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ze prevec kompliciras :grim

točno, tud sam sem to ugotovu, zato sedaj ne kompliciram več in mam tablico pritrjeno kar na blatnik za skoz, pa tud odjavljam motorja ne več, janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes izgubil tablico :cry: nekje na relaciji Ljutomer-Ormož-Središče. Vsakršna informacija bi bila dobrodošla.

:cry: :cry:

Če bi napisal še številko tablice, bi bilo verjetno iskanje lažje (za tiste, ki bodo iskali)

Tukaj je še številka: MB 21-2H.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes izgubil tablico :cry: nekje na relaciji Ljutomer-Ormož-Središče. Vsakršna informacija bi bila dobrodošla.

:cry: :cry:

Če bi napisal še številko tablice, bi bilo verjetno iskanje lažje (za tiste, ki bodo iskali)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že naslednji dan zjutraj me je kolega s policije klical, da je tablica že pri njih :OK: :worship: :yea1:

Danes jo bom za kazen preluknjal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!