Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Pri odjavi vozila je potrebno obvezno izročiti reg.tablice (razen tablic z izbrano označbo), ki jih hranijo 15 dni, potem grejo na uničenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič več ... zdaj se da deponirat tudi za dlje ...

a lahko kaj več poveš o tem :hmm: ....so spet zakonodajo spremenili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nazadnje, ko sem odjavljal motor (letos) mi je teta rekla, da lahko pustim tablico pri njih za 9 mesecev. očitno so spremenili pravilnike, ker je bila prejšnja varianta res glupost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odjavo vozila in vračila tablic določa ZVCP...in v zadnji verziji iz marca 2006 ni določila o deponiraju tablic...

(197.člen ZVCP-UPB3, Uradni list RS 25/2006 z dne 9. 3. 2006)

Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice.... Registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice 15 dni od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo.

Na portalu e-uprava (http://e-uprava.gov.si) je v zvezi z deponiranjem tablic sledeče pojasnilo:

Odjava vozila (Zadnja sprememba: 11.05.2006): Pri odjavi vozila se lahko registrske tablice deponirajo za dobo največ 15 dni od dneva izročitve. Če v tem roku ni s temi registrskimi tablicami registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo.

Sicer pa so bile že lani informacije "na šalterju" različne od uradnika do uradnika...nekateri so dejansko sprejemeli tablice na deponiranje, spomladi pa je lastnike čakalo obvestilo, da so šle tablice na uničenje...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal razmišljam da bi vzel tablice po naročilu, ker mam dost teh preseravanj z uničenjem/deponiranjem pa še napovedane planke mi ne dišijo.

Ker se ne spomnem kakšnega napisa ki nebi bil bebast, bi vzel kar eno številko na šalterju in rekel takole naročam, plačal ceno za tablico po naročilu in je potem moja za (upam) nekaj let. :fredy:

Imam pa vseeno občutek da moja kmečka logika na šalterju nebi bila čisto razumljiva ali pač?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa vseeno občutek da moja kmečka logika na šalterju nebi bila čisto razumljiva ali pač?

Imaš prav. Ne bi bila.

V navedenem pravilniku je tudi zapisano, da na tablici po želji ne morejo biti zaporedja številk in črk, kot so na običajnih tablicah, zato je potrebno uporabiti malo Domišljija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdite se raje pozanimat na vašo Upravno enoto oziroma tehnične preglede, kajti tako na Upravni enoti Ajdovščina kot tudi na tehničnih pregledih v Ajdovščini in Novi Gorici se tablice lahko deponirajo za dobo enega leta, zato te tudi na začetku sezone, ko motor registriraš tudi vprašajo do kdaj misliš imet motor registriran .)

Zato ne paničarit brezveze. Obstaja ena fora zakaj tako. Mene so samo opozorili, da ko bom na koncu sezone "odjavljal" motor, da jim striktno takrat povem, da mislim motor čez šest mesecev ponovno registrirat, tako, da mi potem tablice ostanejo in še štos je v temu, da tablic ne deponiraš pri njih, ampak ostanejo pri tebi doma .) Po moje bodo to kmalu spremenili, ker se bo folk vozil na črno tudi čez zimo :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa z deponacijo tablice, če odjaviš motor.. Nekaj se je govorilo tu na forumu, da deponiranje tablice ni več mogoče.. :( Če je to res, bom kot kaže drugo pomlad dobil tisto tablo.. :BUA:

Dex!

Pojdi na UE, izmisli si kombinacijo štirih znakov (črke in številke), plačaš 16.000 sit in tablica bo tvoja last za večne čase, pa tudi če si ablast omisli "planke"!

Jaz sem naročeno tablico dobil v štirinajstih dneh. Tiste šolde sem pa že zdavnaj pozabil. Če jih ne zapraviš tu, jih pa v gostilni! :yes: :o :nono:

Sicer pa po svoji vesti... :hmm: :? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bi jst dal kar svojo sedanjo po naročilu naredit...ko je pa tko fajn številka :grim

Ne bo šlo. Sm se pozanimal. Te tablice, ki jo že imaš ne moreš naročit. Lahko neki svoj napis.Stane 15.000 sit. (Vsaj tako je na naši UE)

Če pa vsako leto kupiš novo, je pa 1800 sit. To se pravi, osem let imaš vsako leto novo tablico za ta denar. Jaz osebno bi raje imel eno...vsaj par let.Potem pa že včasih paše da imaš drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije fantje, bom res verjetno kar šel na UE, pa dal naredit tablico DEX :D Plakatov je dovolj ob cesti, ne rabim enega še na zadku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj točno (datum) bodo začeli izdajati ta velike tablice?

15. člen

(uveljavitev)

(1) Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporabljati pa se začne šest mesecev po sklenitvi pogodbe o izdelavi in dobavi registrskih tablic za motorna in priklopna vozila.

(2) Do začetka uporabe tega pravilnika se uporabljajo določbe Pravilnika o registrskih tablicah motornih in priklopnih vozil (Uradni list RS, št. 29/04) in Pravilnika o delnem prenehanju uporabe pravilnika o registrskih tablicah motornih in priklopnih vozil (Uradni list RS, št. 6/06).

Št. 007-130/2006

Ljubljana, dne 26. julija 2006

EVA 2006-1711-0021

Torej, če znam računati, bodo velike tablice od 26. januarja 2007? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7kratna cena tablice.. Okol 15 jurju se mi zdi :)

bil ped kratkim pri meni na domu policaj z provido ,da si ogleda motor ,ker je nek motorist naredil piz...,na

avtocesti ,po kratkem pogovoru ugotovi ,da nisem taprav , v prijaznem pogovoru pove kakšne so kazni za skrivanje tablic,da te kap :( poleg tega še namigne ,da je večina motorjev in motoristov poslikanih,tako da ti da dobro mislit kaj se splača in kaj ne........... :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil ped kratkim pri meni na domu policaj z provido ,da si ogleda motor ,ker je nek motorist naredil piz...,na

avtocesti ,po kratkem pogovoru ugotovi ,da nisem taprav , v prijaznem pogovoru pove kakšne so kazni za skrivanje tablic,da te kap :( poleg tega še namigne ,da je večina motorjev in motoristov poslikanih,tako da ti da dobro mislit kaj se splača in kaj ne........... :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

:hmm: A to te prov kaps slika.Zato ker nedolgo nazaj sem se peljal čez Lesce in na nasprotni strani ceste so bli policaji,ko sem se pripeljal dovolj blizu sem samo videl fleš in men ni blo nč jasn,ko sem pa v ogledala gledov pa sploh ni tablce pa nč pogledov :huh:

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko sem se pripeljal dovolj blizu sem samo videl fleš in men ni blo nč jasn...

Na policijskem forumu imajo galerijo mopedistov u ljetnjim haljinama. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal OFF pa useen...

a kdo ve kulk te pride ce si das delat svojo tablco oz. da ti neki gor pise?

za motor ne vem...za avto je pa okol 40k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!