Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Kaj pol? A je ziher, da se bo lahko custom made tablice obdržalo tudi drugo leto, tudi če bodo prišle ven večje?

Svojo dosedanjo tablico boš lahko zadržal do menjave motorja,nato pa hočeš nočeš bo treba novo VELIKO tudi po naročilu, bo pač tavelka zato pohiti in naroči še tamalo po naročilu -dokler je še možno.Kajti samo tablice po naročilu ti pri menjavi motorja ostanejo(so tvoja lastnina ker si psebej doplačal) :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa se da deponirat navadno tablico čez zimo in jo spomladi spet dvignit? Ali jo lahko zadržiš do menjave motorja samo v primeru če imaš motor skozi registriran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če znam računati, bodo velike tablice od 26. januarja 2007? :huh:

Od kje ti pa ta informacija?

Šest mesečni rok prične teči od dneva sklenitve pogodbe o izdelavi in dobavi registrskih tablic - in kot mi je znano dobavitelj še ni izbran...

A pa se da deponirat navadno tablico čez zimo in jo spomladi spet dvignit? Ali jo lahko zadržiš do menjave motorja samo v primeru če imaš motor skozi registriran?

Tablica je vezana na vozilo in jo ni možno deponirati za več kot 15 dni (ZVCP-1-UPB3, Uradni list RS 25/2006) - se pa pripravlja sprememba ZVCPja, kjer bo za motorna kolesa spet omogočeno deponiranje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...iskreno...boli me k**** za te tablice. Če je res 18x18 je to sam mal večja od sedanjih, tko da ni neke krize. Da bi pa zaradi tega 20k dajal....mah......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...iskreno...boli me k**** za te tablice. Če je res 18x18 je to sam mal večja od sedanjih, tko da ni neke krize. Da bi pa zaradi tega 20k dajal....mah......

Kolikor je meni znano po zdajšnjih pravilih odjaviš motor za 6 mesecev samo z prometno na upravni enoti(in prometna je neveljavna)tablica ostane na motorju dokler motorja ne prodaš,(denar za preplačano zavarovanje dobiš nazaj).Kar se tiče izdelovanja tablic pa sigurno nebo razpisa saj regsterske tablice izdeljujejo na Dobu(zapori)in nebi verjel da bi kdo drugi sploh imel kakšne šanse priti zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nove tablice se še ne ve kdaj bojo, ker izdelovalec res še ni znan. Ni nujno da bo izdelovalec KIG, lahko je tudi tuje podjetje...... pol bo šele štala za naročanje.

Tablce za motor ti ni treba vrnt do enega leta po poteku registracije. Če pa hočeš jeseni dobit zavarovanje nazaj, pa zavarovalnica zahteva vrnitev tablic. :angry2: O tem je že bila debata v temi zavarovanj. Če si zavaroval za 6 mesecev (jah plačal si večjo premijo) potem z lahkoto obdržiš tablice na motorju do pomladi.

Kolikor je meni znano po zdajšnjih pravilih odjaviš motor za 6 mesecev samo z prometno na upravni enoti(in prometna je neveljavna)tablica ostane na motorju dokler motorja ne prodaš,(denar za preplačano zavarovanje dobiš nazaj).Kar se tiče izdelovanja tablic pa sigurno nebo razpisa saj regsterske tablice izdeljujejo na Dobu(zapori)in nebi verjel da bi kdo drugi sploh imel kakšne šanse priti zraven.

Odjave brez vrnitve tablice ni!!! (razen pri tablicah po posebnem naročilu, katere maš lahko doma)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah .... itak semo že nekajkrat prišli do zaključka, da je na vsaki UE drugače, tj da si zakon razlagajo drugače. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo dejstvo, da piše da bodo nove tablice čez 6 mesecev ne pomeni čisto nič ...

... gre za inštrukcijski rok, ki državo zgolj načelno obvezuje, če ga ne izplni - pol pa nič .) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem en kaco po domače napisano.Alora včeraj poteklo zavarovanje,tehnični skratka vse.Če vrnem tablico -odjavim iz prometa plačam 2300 sit .Moram tablice vračat in odjavljat iz prometa? ali ... se naredim Tošo pa čakam da mi pošljejo obvestilo ker to delajo(UE).Deponiranje ni možno razen 15 dni pravijoooooooooo gospoda na UE.Alora kaj predlagate :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@GREY WOLF

Jst, bi na tvojem mestu počakal. Mogoče ti bodo pustili imet stare tablice

Sam sem imel letos spomladi podobno situacijo, registracija je potekla več kot mesec dni in sem moral najprej motor odjavit in ga ponovno registrirat, uporabil pa sem iste tablice.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Danes sem na relaciji LJ - obala izgubil tablico LJ-92-0R.

Če jo je kdo videl, prosim, da mi sporoči.

prodam najdeno reg. tablico, možnost plačila na obroke + 2 leti garancije :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Čav sončki! :OK:

Mene pa zanima če gdo ve, kako bo z novimi registracijskimi po 27 (okt/nov). Baje da so v ognju neke nove,...

Lp in uživajte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čav sončki! :OK:

Mene pa zanima če gdo ve, kako bo z novimi registracijskimi po 27 (okt/nov). Baje da so v ognju neke nove,...

Lp in uživajte

bmk, jaz deponiram staro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wind samo na Ptuju po novem več ne!!!!!

Razen če maš custom edition! .)

Pač greš drugam deponirat! Long live the land of the free & home of the brave! :grim B) :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sončki :lol1: še nekaj, če odjaviš in uničiš tablice v upravni enoti plačaš manj in to je 850,00+255,00 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem odjavil motor in deponiral tablico. Na prometni je res napisano za 15 dni, vendar mi je prijazna gospa povedala, da se zakon spreminja in da bodo tablico deponirali za 1 leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, sprememba po 31.10.2006, kjer bo deponiranje RT podaljšano na eno leto. Odjava iz prometa pa stane 850,00 tolarjev.

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, sprememba po 31.10.2006, kjer bo deponiranje RT podaljšano na eno leto. Odjava iz prometa pa stane 850,00 tolarjev.

:grrr :grrr :grrr Po 21. členu ta Zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu RS.

Ker imam Uradni list RS št. 105, pred seboj lahko verodostojno in zagotovo napišem, da bomo lahko tablice deponirali za eno leto od 27. oktobra 2006.

Sprememba v Ur. l. RS, je bila objavljena dne 12. 10. 2006 + 15. dni = petek 27. oktobra 2006. :P :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz prve roke poročam, da je v LJ (amzs) možno deponirati že od ponedeljka naprej za 1 leto (sem šel odjavit motor).

ne splača se vam šteti dnevov uveljavitve zakona, če pa praksa deluje drugače :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!