Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Res je, vendar piše tudi:

4. člen

Na registrskih tablicah ostalih dimenzij (tiste za avtomobil, med ostalimi op. F) je registrska označba sestavljena iz kombinacije petih črk in številk.

5. člen

(registrske tablice z izbranim delom označbe)

(1) Izbrani del označbe sme vsebovati najmanj tri in največ šest črk ali kombinacije črk in številk, od tega najmanj eno črko. Izbrani del označbe lahko vsebuje največ en pomišljaj na kateremkoli delu.

Kar pomeni da lahko za avtomobil izbereš tudi šest znakov, čeprav jih ima običajna tablica samo pet. Moto tablice v nadaljevanju več ne omenjajo ampak samo nedovoljene kombinacije štirih ali petih znakov (kam je izginilo šest znakov??). Moto tablica ima, s pomišljajem vred, tudi pet znakov vendar meni na staro ni uspelo spraviti celega nicka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. člen .... Registrska označba na registrski tablici dimenzije 180 x 180 mm je sestavljena iz kombinacije štirih črk in številk,

ja in ne moreš imeti recimo: MUCA :grrr

ali primer:1930 :grrr te štiri znake lahko kombiniraš med seboj ne morejo biti pa samo črke ali samo številke :grim

preverjeno ko sem naročal sm mislu dat gor 1930 pa ni šlo

poj ime tud ni šlo :grim :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko so tudi samo štiri črke ali številke - pa seveda ta kombinacija ne sme biti že rezervirana...

4.člen

(2) Pri kombinacijah črk in številk je v neposredni povezavi prepovedana uporaba črke »I« in številke »1«, črke »B« in številke »8« ter črke »G« in številke »6«. Črka »O« se zapiše kot številka »0«. Registrska označba je sestavljena iz črk slovenske abecede, razen črk Č, Š, Ž.

5.člen

(3) Izbrani del označbe, ki vsebuje štiri znake, ne sme vsebovati naslednjih kombinacij:

– črka, številka, številka, številka,

– črka, številka, številka, črka,

– številka, številka, številka, črka,

– številka, številka, črka, črka,

– črka, črka, številka, številka.

(4) Izbrani del označbe ne sme vsebovati kratic državnih organov, določenih tujih predstavništev in mednarodnih organizacij.

(5) Ne glede na določbo drugega odstavka prejšnjega člena sme izbrani del označbe registrske tablice vsebovati tudi črke X, Y in W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa stalni tablici si lahko zelo prepoznaven-celo za policijo :grim (če imaš probleme z zakoni)

Drgač pa...če jo bom dal delat po naročilu:LJ-snpy(tablica pa bo mer 18*18)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko so tudi samo štiri črke ali številke - pa seveda ta kombinacija ne sme biti že rezervirana...

no saj lepo piše da številka 1 ne gre not :grim

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj lepo piše da številka 1 ne gre not :grim

Če bi bolje prebral, bi videl da 1 gre not, vendar ne v kombinaciji z " I ". Se pravi 1I** ali I1*** ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bolje prebral, bi videl da 1 gre not, vendar ne v kombinaciji z " I ". Se pravi 1I** ali I1*** ne gre.

jaz dobro berem :grim ti si slabo :devil: če si tolk pozorno bral bi videl da sem želel imeti napisano 1930

kje je tu kaka črka I :headbang: :headbang: :headbang:

ej štromarji :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz dobro berem :grim ti si slabo :devil: če si tolk pozorno bral bi videl da sem želel imeti napisano 1930

kje je tu kaka črka I :headbang: :headbang: :headbang:

ej štromarji :kva2:

Če so ti pa rekl da 1930 ne gre, so pa cepci, ker ta kombinacija gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ni bila rezervirana :grrr

babura je rekla da ne morejo biti samo številke :headbang:

da moram vmes poturit kako črko :wacko:

ma nej se zaleti nekam bo pa drugačna kombinacija samo da bo moja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je pri tem nastalo malce zmede z raznimi verzijami pravilnikov...

Pravilnik iz leta 2006 bo v uporabi šele 6 mesecev po podpisu pogodbe o izdelavi tablic...do tedaj velja tisti iz leta 2004 - vmes pa je bil v letu 2005 še en (tablice brez oznak krajev), ki pa ne velja več

Po pravilniku iz leta 2004 je registrska oznaka vozila za motorna kolesa sestavljena iz kombinacij treh do štirih, črk ali kombinacije črk in številk.

Pravilnik iz leta 2005 je določal da je registrska oznako sestavlja kombinacija črk in številk v zaporedju dveh črk, dveh številk in dveh črk ali dveh črk, treh številk in dveh črk. Med črkami in številkami so presledki. Izbrani del označbe sem vsebovati najmanj tri in največ sedem znakov (odvisno od vozila in veliksti tablice), od tega najmanj eno črko in največ en presledek, ki se ne šteje kot znak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tablco narejeno po želji se plača glede na št.znakov al kot tablco??

menda na tablco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi:

-1. naročiš tablico

-2.ko tablico dobiš greš motor zavarovat

-3.na tehničnega

gre v tem vrstnem redu?Al morš motor najprej zavarovat??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi:

-1. naročiš tablico

-2.ko tablico dobiš greš motor zavarovat

-3.na tehničnega

gre v tem vrstnem redu?Al morš motor najprej zavarovat??

Tehnični je pred zavarovanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kaj narobe, če imaš prej zavarovanje???

Uradno se naj ne bi dalo zavarovati brez tehničnega. Ker potem se recimo voziš z neizpravnim, a zavarovanim avtom, kar ti pa nič ne pomaga v primeru nezgode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!