Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Se pravi:po papirju naj bi menjali oz.začeli izdelovati tablice18x18 6.1.2007

Dejansko novih tablic še ni?Kdaj naj bi prišle?

Danes dvignil tablico, je še vedno 15x15. Vprašal gospo za šalterjem glede 18x18, pa mi ni znala odgovoriti, kdaj bodo prišle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tiste tete zadnje zvejo kaj se dogaja v tej naši državi... :grim

To je sicer žalostno, ampak ponavadi popolnoma res. Je pa tudi to res, da dobivajo uradni list, internet tudi imajo in je tudi njihova dolžnost, da se malce pozanimajo o aktualnih spremembah zakonodaje in trenutnem dejanskem stanju.. Ampak se jim ponavadi ne da in pol je kakor je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primeru da odjaviš motor oz se odločiš bit brez par let, ali ti tablica po naročilu še vedno ostane v lasti, doma za pečjo recimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primeru da odjaviš motor oz se odločiš bit brez par let, ali ti tablica po naročilu še vedno ostane v lasti, doma za pečjo recimo

Tablica je tvoja :grim mater jim cigansko... ne bodo me več jebali... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablica je tvoja :grim mater jim cigansko... ne bodo me več jebali... :devil:

mislim da jo lahko deponiraš za daljše obdobje kot "navadno", sigurno pa je ne bom mogel imet doma, razen če so spet kaj spreminjali zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da jo lahko deponiraš za daljše obdobje kot "navadno", sigurno pa je ne bom mogel imet doma, razen če so spet kaj spreminjali zakon

Če jo daš delat po naročilu... pravijo, da je tvoja last in jo ne nesem več na UE :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri grem v GO, naročit tablco... Če so seveda še tamale...

Bom seveda prej poklical na upravno enoto...

Sej mi ni treba prej odjavit motorja? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijava izgube je problem, ker potem jo ne moreš več uporabiti, razen če se čez čas zopet najde, ampak ker je tablica bila preklicana, bi mogla po najdbi it na uničenje.

vsaj tako je z dokumenti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v Ilirski Bistrici(KP) naročil GO tablico po naročilu. Cena 52€ čez čas ko pride pa grem dvignit in plačam še okrog 15€ za tablico :OK:

Seveda sem tam visel skor eno uro in je končno ratalo...

Pač mal so nesposobni, ko nič ne vejo na pamet, pa premetavajo tiste fasciklne in listajo ku nori :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablica je tvoja :grim mater jim cigansko... ne bodo me več jebali... :devil:

To si, na žalost, samo misliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa razloži :eek:

Če odjaviš ne obdržiš tablice doma??? :eek: Kaj sem pa potem naredil, ko sem jo naročil? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bomo res imeli po novem "avstrijske" tablice? :cry: :cry: :cry:

Ne pretiravati.

18 x 18 cm je podobna velikost, kot je italijanska tablica za motocikle, torej še vedno majhna.

Avstrijska velikost pa je velikost avtomobilske visoke tablice (največkrat jih vidiš na terencih in katrcah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa razloži :eek:

Če odjaviš ne obdržiš tablice doma??? :eek: Kaj sem pa potem naredil, ko sem jo naročil? :eek:

Vse OK nč se sekirat. Tvoja je tvoja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da jo lahko deponiraš za daljše obdobje kot "navadno", sigurno pa je ne bom mogel imet doma, razen če so spet kaj spreminjali zakon

Perverznjače jedan, tablico imaš lahko doma dokler te med nepozabnim seksom infarkt ne zadene. :P Če ga slučajno preživiš, lahko greš ponosno spet na UE, obrišeš s tablice 15-letni prah in ponovno prijaviš motocikel. :D Tako velja trenutno, čeprav je pa tudi res, da mi jugoslovanski potni list ni veljal do leta '95, kot je na njem pisalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej, a je zdej že povsem jasno kako je s temi tablicami.

Na naši UE (Žalec) nimajo pjma o čem govorimo. Baje je odločba za nove tablice bila, ni pa še proizvajalca le teh. (ni podpisana pogodba). Po izbiri proizvajalca, pa naj bi bilo še pol leta časa za stare tablice.

Je to res ali ne -- Kdo ve??? (Naj pove)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijava izgube je problem, ker potem jo ne moreš več uporabiti, razen če se čez čas zopet najde, ampak ker je tablica bila preklicana, bi mogla po najdbi it na uničenje.

vsaj tako je z dokumenti

Je tako. mislim, da jo po odjavi vozila lahko hraniš še eno leto potem pa zapade (nisem ziher).

Nisem želel nakazovati na to, da lahko tablico prijaviš kot izgubljeno, potem se pa z njo voziš kot, da bi imel registrirano vozilo. Hotel sem reči le, da je to možnost za tiste, ki so sentimentalno navezani na ta kos aluminija, da zadržijo to tablico za vekomaj. v bistvu pa je to navajanje neresničnih podatkov in je najmanj prekršek, just for info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registrska tablica na vozilu je uradni dokument. V kolikor prijaviš izgubo tablice in se z njo voziš naprej, se šteje kot kriva prijava. Vozilo je seveda neregistrirano in zagrožena kazen je 500 eur. Za takšno "hecanje" si nakoplješ po nepotrebnem, ogromne teževe. Se ne splača. Lahko pa ti, po novem, deponirajo tablico za 12 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!