Skoči na vsebino

Popravilo CBR-ke.


kawasaki

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Pred cca. dvema mesecema sem imel prometno nesrečo s svojo CBR-ko. Sedaj je lepotica poškodovana in čaka v garaži, da jo nekdo zrihta. :blush:

Trenutno še čakam zavarovalnega agenta, da oceni škodo, vendar sam ocenjujem, da se motor da popraviti.

Ali mi lahko kdo svetuje, komu naj zaupam popravilo.

Hvala in lp

K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letnik motorja, poškodbe motorja.

kolikor hitro je motor star par let ti ga bodo težko ocenli tako da ti bojo na poblaščenem servisi vse zamenjali za tisto vsoto. Potem ponavadi pridejo v poštev kaki ebay.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Pred cca. dvema mesecema sem imel prometno nesrečo s svojo CBR-ko. Sedaj je lepotica poškodovana in čaka v garaži, da jo nekdo zrihta. :blush:

Trenutno še čakam zavarovalnega agenta, da oceni škodo, vendar sam ocenjujem, da se motor da popraviti.

Ali mi lahko kdo svetuje, komu naj zaupam popravilo.

Hvala in lp

K.

Iz kje si, kaj je poškodovano, koliko je motor star...

A plača zavarovalnica?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravl ti bodo na servisu za hondo, recimo ČEPIN Vojnik, če nisi ti kriv , bo nove dele krila zavarovalnica, kar pa zna bit kr visoka cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Pred cca. dvema mesecema sem imel prometno nesrečo s svojo CBR-ko. Sedaj je lepotica poškodovana in čaka v garaži, da jo nekdo zrihta. :blush:

Trenutno še čakam zavarovalnega agenta, da oceni škodo, vendar sam ocenjujem, da se motor da popraviti.

Ali mi lahko kdo svetuje, komu naj zaupam popravilo.

Hvala in lp

K.

Dej kake fotke motorja, pa se bo dal mal več povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2007. Poškodovan je prednji del. Pri prehitevanju (oz. bolje rečeno vožnji mimo osebnega vozila), je "gospa" zavila levo in me zrinila s ceste.

Pristala sva v bližnjem jarku, oba, Fireblade in jaz. Trenutno sem še v bolniški. Po zapisniku policije, je kriva "gospa", ker se ni prepričala, če lahko varno

zavije. Hitros je bila cca. 60 km/h, sam sem bil že pri njenih vratih, ko je pričela z zavijanjem. Tako sem z roko zadel v njeno stransko ogledalo, motor

pa je oplazil prednji levi platnik in sprednji del voznikovih vrat. Nato je zdrsel s ceste.

Skratka, sedaj čakam cenilca, nato pa bom videl kako dalje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi ti kriv, potem ti itak vso škodo krije zavarovalnica. Najbol da ga pelješ h kakemu pooblaščenemu serviserju, ga pustiš čez zimo tam da ti ga uštimajo in je to to. Mislim da ti nebi imeu nikakršnih stroškov s popravilom. Glede na to, da je motor precej nov, bo pa gotovo tudi ocenjen dobro. Srečno! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dele boš kot je bilo že prej omenjeno znatno ceneje kot nove dobil na e-bayu ali pa celo na bolhi. Drugače ti pa toplo priporočam sevis Čarman motosport!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš se lahko pozanimam za originalne Honda dele. Cene so običajno nižje tam okoli 30%, odvisno od letnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2007. Poškodovan je prednji del. Pri prehitevanju (oz. bolje rečeno vožnji mimo osebnega vozila), je "gospa" zavila levo in me zrinila s ceste.

Pristala sva v bližnjem jarku, oba, Fireblade in jaz. Trenutno sem še v bolniški. Po zapisniku policije, je kriva "gospa", ker se ni prepričala, če lahko varno

zavije. Hitros je bila cca. 60 km/h, sam sem bil že pri njenih vratih, ko je pričela z zavijanjem. Tako sem z roko zadel v njeno stransko ogledalo, motor

pa je oplazil prednji levi platnik in sprednji del voznikovih vrat. Nato je zdrsel s ceste.

Skratka, sedaj čakam cenilca, nato pa bom videl kako dalje.

LP

Ne vem zakaj kompliciraš.... Brezveze se obremenjuješ z vprašanjem kam, kaj, za koliko....... dat popravit. Če krije zavarovalnica, sploh ni več vprašanja. Motor zapelješ k uradnemu serviserju, ta ga popravi seveda z originalnimi rezervnimi deli, fakturo poravna zavarovalnica in ekola, imaš brezhibno popravljen motor. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj kompliciraš.... Brezveze se obremenjuješ z vprašanjem kam, kaj, za koliko....... dat popravit. Če krije zavarovalnica, sploh ni več vprašanja. Motor zapelješ k uradnemu serviserju, ta ga popravi seveda z originalnimi rezervnimi deli, fakturo poravna zavarovalnica in ekola, imaš brezhibno popravljen motor. :worship:

Točno tako, kot sem že napisal par postov nazaj :whistle: pa kar eni komplicirate z neki procenti pa e-bay pa neoriginalni deli, pa cenejče pa ne vem kaj še....plača zavarovalnica :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2007. Poškodovan je prednji del. Pri prehitevanju (oz. bolje rečeno vožnji mimo osebnega vozila), je "gospa" zavila levo in me zrinila s ceste.

Pristala sva v bližnjem jarku, oba, Fireblade in jaz. Trenutno sem še v bolniški. Po zapisniku policije, je kriva "gospa", ker se ni prepričala, če lahko varno

zavije. Hitros je bila cca. 60 km/h, sam sem bil že pri njenih vratih, ko je pričela z zavijanjem. Tako sem z roko zadel v njeno stransko ogledalo, motor

pa je oplazil prednji levi platnik in sprednji del voznikovih vrat. Nato je zdrsel s ceste.

Skratka, sedaj čakam cenilca, nato pa bom videl kako dalje.

LP

Vse si povedal s tem , ko si napisal, da policijski zapisnik govori tebi v prid. Ne razmišljaj preveč, ampak samo odpel motor da ti ocenjo škodo, pa direktno na pooblaščen servis. Ti povem iz izkušen, sicer sem imel nesrečo z avtom, ampak ni veze...če je kriva kot praviš "gospa", ti škodo krije njena zavarovalnica! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz lastnih izkušenj povem...najprej počakaj cenilca, ki bo škodo doma ocenil, ker ti je ne bo znal in niti ne mogel točno oceniti (namreč lahko gre za poškodbe ležajev v krmilu, mogoče poškodovan okvir...), boš motor peljal do pooblaščenega servisa (najbolje) ter ti tam naredili predračun popravila motorja, le tega bojo poslali cenilcu in šele za tem ko ta (cenilec) dejansko ugotovi ter potrdi, da bo zavarovalnica izvedla plačilo ter ko to dobiš pisno odobreno od zavarovalnice, se loti dejanskega popravila motorja in sicer najbolje kar na tem pooblaščenem servisu (razen če se hočeš frčakti z denarjem ter mogoče kaj iztržiti, kar pa pomojem nima smisla).

Namreč v mojem primeru mi kljub priznanju krivde povzročitelja zavarovalnica, takoj za tem ko so ugotovili da je motor "totalka", ni hotela izplačati stroškov popravila. V nadaljne je pravico moč iskati na sodišču, sam pa boš medtem moral kriti stroške popravila vkolikor ga medtem že opravijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2007. Poškodovan je prednji del. Pri prehitevanju (oz. bolje rečeno vožnji mimo osebnega vozila), je "gospa" zavila levo in me zrinila s ceste.

Pristala sva v bližnjem jarku, oba, Fireblade in jaz. Trenutno sem še v bolniški. Po zapisniku policije, je kriva "gospa", ker se ni prepričala, če lahko varno

zavije. Hitros je bila cca. 60 km/h, sam sem bil že pri njenih vratih, ko je pričela z zavijanjem. Tako sem z roko zadel v njeno stransko ogledalo, motor

pa je oplazil prednji levi platnik in sprednji del voznikovih vrat. Nato je zdrsel s ceste.

Skratka, sedaj čakam cenilca, nato pa bom videl kako dalje.

LP

Nič neprehitevaj,vztrajaj naj ti cenilec čimprej oceni škodo,še najbolje bi bilo,da ti prej nekdo od serviserjev pogleda ta motor in oceni koliko bi to poravilo stalo na poblaščenem servisu.Ko ti bo znana cenitev,pa se raje odloči za 80%-no takojšnjo odškodnino in ko dobiš denar, greš šele v popravilo motorja in to tako kot ti je bilo že svetovano,da nabaviš sam rezervne dele iz tujine.Zavarovalnica verjetno zato zavlačuje,ker kot si opisal si prehiteval-vozil mimo je vprašanje ali je bil takrat na avtu žmigavec nažgan ali ne.Namreč če je bil žmigavec nažgan boš škodo sam plačal neglede kaj je napisal policaj,če pa nibil žmigavec nažgan bo krivda deljena in boš svojo škodo plačal sam.Sam sem imel tak primer k sreči sem našel pričo,ki je vse vdela in pričala v mojo korist na denar sem čakal točno 2 leti + 11 mesecev.Kot vidim bo to delo za advokata meni je zelo pomagal in takrt sem dobil od zahtevanih 170K Tolarjev kar 600K Tolarjev(strah+bolečine) in še advokata je morala zavarovalnica plačat 15% od vsote.Kmalu se pocajtaj, ampak bolniško čimdlje vleči,ker to ti zelo poveča odškodnino(strah+bolečino). :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če cenilec oceni totalko, dobim denar, oni pa prevzamejo motor??

Sam bi najraje videl, da zapeljem motor na servis in ga spomladi prevzame. Predvsem zato sem odprl temo, da mi malo svetujete, na kateri

servis naj ga peljem.

To, da bi na denar čakal dve leti in več, niti pomisliti ne upam. Dejansko vozilo pred mano ni imelo blinkerja vključenega! Ni varjante, da grem

prehitevat, če vidim, da bo oni zavija.

Je pa res, da cenilca čakam že tri teden, pa se še ni oglasil. Gospa na zavarovalnici me je najprej vpašala, če se motor da naložit, pa da ga tja

pripeljem. Sem rekel halooooo! Kaj ni bolj razumno, da se cenilec pripelje 20 km do mene, kot pa da jaz motor nalagam :unsure: .

Skratka, malo bom še počakal, nato pa jih pokličem, da vidim, zakaj stvari še niso stekle.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kja bi jaz naredil, če ne bi bil kriv

1. cenilca da oceni škodo (tečnaril bi dokler se ne prikaže)

2. motor na uradni servis

tukaj se vključi serviser...

3. serviser pogleda, če je cenilec dobro ocenil, če je zavzeta vsa škoda, če ni....

4. serviser pokliče ponovno cenilca na cenitev.

5. če cenilec oceni tako kot mora in potrdi popravilo (nalog) ok..se popravlja

5a. če cenitev ni v mojo korist.....odvetnik!

Pa ne mislit da je totalka boljša izbira....Tukaj lahko kratko potegneš (cenitev po eurotaxu - vrednost razbitine, ki ti ostane).

V primeru, da nisem kriv, se ne bi zajebaval z poravnavami in nekim nabavljanjem delov preko ebay inp (samo za to da bi kak € ostal v žepu). Naj servis popravi, če zavarovalnica že plača.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!