Skoči na vsebino

Škotska 2009


popotnika

Priporočene objave

Torej vsem lep pozdrav iz sveže zapečenih škotov. Vrnila sva se v četrtek ob cca 1 uri zjutraj po skoraj treh tednih potovanja na Škotsko. Vse se je končalo super če upoštevamo:

1. dan: Švica in 3 C na prelazu ter snežilo

2. dan: dež in malo sonca na obroke ter pot preko Strasburga proti Bruslu

3. dan: edini dan sončen in pot preko Brusla v Zeebruge ter na trajekt za Hul (Kingston) - da skrajšam od tu dalje vsak dan dež med malo predaha vmes s ščepci sonca, enkrat pa celo toča na odprti cesti

4., 5., ... itd dnevi: narejenih 7.316 km od tega po Škotski 2.900km od doma do John O Groatsa natanko 3.380 km

Najin najlepši prostor okolica Fort Wilamsa - veliko možnosti vožnje po "gorskih" cestah, ozkih in zavitih ter obdanih z gorato okolico in malimi zaselki. Gradov preveč za obiske zato nujna selekcija. Pazi pa na finto: odpiralni časi od 10.00 do max 17,00 ure zato velika "izguba časa" ko čakaš zjutraj ali popoldan za malo zamudiš. Ogledi so vodeni zato spet finta: čakaš da se formira skupina in nato počasi z vsemi zgodbicami skozi grad - ogled lahko tudi dve uri ali več - zato dva, tri max štiri in nehaj!

No zadnji finale je bil štrajk črpalkarjev v Italiji in naot sistem znajdi se da prideš domov - fehtanje in beračneje za bencin. Še zadnji dan naju je bog imel rad in naju je pospremil iz Francije v rahlem dežju in 13 C ter nato v Comu dodal 30 C, ter ob polnoči ob Benetkah malo bliskanja in grmenja. Pa ja, vse v stilu Škotske. Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo ga banda, pa smo tud midva prišla domu :) Ma blo je res hudo, noro, vsega kar ti srce poželi in tud ne poželi, hehe. Je minil lepih 19 dni in 7220km. Poštena bera nimaš kaj. Prilagam ene par slikc pa še zemljevid da bote vidl kje sma se vse peljala. Od začetka lepo po AC pol pa uživanje po levi, pa zakon folk, pa noro lepa zelena, pa deža kok češ, sonca pa tud, pa pakiranje vsak dan pa regen bekleidung, pa štifel pa.... Ma zakon res noro, nimaš kaj. Bo še treba kdaj pičit, ker mi še ni blo nikjer lepš kt pa čisti sever škotske!!! :worship: Noro, pa še moped z lahkoto zdržu, SV kakopak :)

No sej potopis se bo kmal začel pisat tak da kmal bojo užitki na paleti.

ajd

post-14218-1249387299_thumb.jpg

post-14218-1249387304_thumb.jpg

post-14218-1249387311_thumb.jpg

post-14218-1249387318_thumb.jpg

post-14218-1249387328_thumb.jpg

zemljevid___z_potjo_manj__i.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga banda, pa smo tud midva prišla domu :) Ma blo je res hudo, noro, vsega kar ti srce poželi in tud ne poželi, hehe. Je minil lepih 19 dni in 7220km. Poštena bera nimaš kaj. Prilagam ene par slikc pa še zemljevid da bote vidl kje sma se vse peljala. Od začetka lepo po AC pol pa uživanje po levi, pa zakon folk, pa noro lepa zelena, pa deža kok češ, sonca pa tud, pa pakiranje vsak dan pa regen bekleidung, pa štifel pa.... Ma zakon res noro, nimaš kaj. Bo še treba kdaj pičit, ker mi še ni blo nikjer lepš kt pa čisti sever škotske!!! :worship: Noro, pa še moped z lahkoto zdržu, SV kakopak :)

No sej potopis se bo kmal začel pisat tak da kmal bojo užitki na paleti.

ajd

post-14218-1249387299_thumb.jpg

post-14218-1249387304_thumb.jpg

post-14218-1249387311_thumb.jpg

post-14218-1249387318_thumb.jpg

post-14218-1249387328_thumb.jpg

zemljevid___z_potjo_manj__i.bmp

Če mi poveš kako se slike zalepijo gor dam še sam par slikic iz Škotske od letos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm ti poslal PM že nekaj časa nazaj, tako da poglej pod sporočila pa ti bo vse jasno :) ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

začel sem delati road book za Škotsko 2010,se pravi prvo zbiranje vseh mogočih informacij,čitanje potopisov vseh ,ki so že bili,filtriranje Googla in podobno...Iz Škotske planiramo skočiti tudi na otok Man...

Popotnika,predvidevam,da sta se vidva vkrcala na trajekt v Zeebruge,sem pa gledal,da vozi tudi iz Roterdama pa še cenejši je.Za nas je ugoden ,ker mislimo iti preko Kolna.

Kako je z rezervacijo trajektov,je rezervacija vnaprej obvezna,priporočljiva ali nepotrebna.Na pot mislimo iti nekje sredi julija.

Suhi,vidva sta ga pičla iz Dovra proti Škotski po cesti,se vama zdi,da kaj posebnega zamujamo,če gremo z trajektom do Hull-a?

Lep pozdrav

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ...informacij,čitanje potopisov vseh ,ki so že bili,filtriranje Googla in podobno...Iz Škotske planiramo skočiti tudi na otok Man...

2. Kako je z rezervacijo trajektov,je rezervacija vnaprej obvezna,priporočljiva ali nepotrebna.Na pot mislimo iti nekje sredi julija.

3. Suhi,vidva sta ga pičla iz Dovra proti Škotski po cesti,se vama zdi,da kaj posebnega zamujamo,če gremo z trajektom do Hull-a?

Čao

1. Moj potopis bo objavljen najverjetneje v naslednji številki MotoSI-ja, tako da če ti ni odveč ga nabavi k ravn objavit tu ga ne smem :) hehe. So mi pa informacije tu na forumu kar prov prišle

2. Trajekt sma midva rezervirala lepo prek neta (sma bla julija gor), dva dni preden sma prišla do tja in nazaj grede naredila identično kar na poti nekje na jugu Anglije. Samo midva sva se zapeljala samo od Caleja do Dovra, ne vem kako je s preostalimi trajekti, a pomoje na tej relaciji ni takšne gužve, da je predhodna rezervacija potrebna...poteka pa vseeno vse hitreje, če že imaš nabavljeno

3. Kaj zamujate :) hehe, najbolj Angleško vzdušje, vožnjo z njimi, ki je malce svojstvena, je pa res da se lepo šele od Hulla na sever prične.

Kakšen krog pa imate gor v planu, daj prilepi kakšno okvirno sliko google mapa ali podobno,da malo pokomentiramo :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao

1. Moj potopis bo objavljen najverjetneje v naslednji številki MotoSI-ja, tako da če ti ni odveč ga nabavi k ravn objavit tu ga ne smem :) hehe. So mi pa informacije tu na forumu kar prov prišle

2. Trajekt sma midva rezervirala lepo prek neta (sma bla julija gor), dva dni preden sma prišla do tja in nazaj grede naredila identično kar na poti nekje na jugu Anglije. Samo midva sva se zapeljala samo od Caleja do Dovra, ne vem kako je s preostalimi trajekti, a pomoje na tej relaciji ni takšne gužve, da je predhodna rezervacija potrebna...poteka pa vseeno vse hitreje, če že imaš nabavljeno

3. Kaj zamujate :) hehe, najbolj Angleško vzdušje, vožnjo z njimi, ki je malce svojstvena, je pa res da se lepo šele od Hulla na sever prične.

Kakšen krog pa imate gor v planu, daj prilepi kakšno okvirno sliko google mapa ali podobno,da malo pokomentiramo :)

ajd

Zdravo,:yea1:

ne bom še pripopal nobenih tur,ker še imam premalo informacij.Zadeva mi je začela rojiti po glavi šele prejšnji teden,v soboto smo se srečali vsi iz letošnje Ameriške ture in ko sem jim zadevo omenil smo bili zopet vsi zaaaaa.:kva2:

V Ameriki se izkazala super varijanta imeti zraven kombi,kar bomo poskušali prakticirati tudi tokrat.

Se pravi da smo na čistem začetku.Na grobo bi pa tadeva potekala takole; prvi dan bi potegnili do Kolna,naslednji dan do Roterdama in od tam do Hull-a (nočni trajekt),potem pa najdemo nekje na sredini pokrajine kakšen dober hostel ali kmetijo ,ki oddaja sobe in iz te baze šibamo okoli.

V nadaljevanju je plan obiskati otok Man,ki na srečo ni velik in bi bil verjetno en cel dan dovolj-dve nočitvi,je pa trajekt tja kar drag.

Potem pa po zahodni strani VB do Rokavskega preliva in od tam iz ene od luk v Francosko Normandijo,pogledati katero od plaž kjer so se izkrcali zavezniki in obiskati otok Moint Saint Michael,mogoče dirkališče Le Mans,...

Pod domov od tukaj je še odprta,verjetnose bomo pa sproti prilagodili vremenu,ali severno ali pa južno od Alp,lahko da celo preko Švice...

Skratka veliko je še neznank,je pa tudi še ogromno časa,vsak predlog,izkušnja,sugestija dobrodošla.

Toliko za tokrat,čao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dobronameren nasvet: do Koelna v enem dnevu bo kar muka, ker vožnja z avtom vzame tudi po 12 ur (moj rekord je slabih 9 ur, ampak je bila skoraj prazna cesta - izven sezone, pa med tednom, pa ponoči,..), z motorjem pa res še nisem preizkusil - prosim: ne dvomim v motoristične sposobnosti vaše skupine, ampak vem kakšen si po 10 urah vožnje. Poleg tega, da je podnevi na avtocestah gneča, ponoči pa je ogromno živali (in da je pač tudi na nemških in avstrijskih cestah ogromno norcev). Zato bi si drznil predlagati dve varianti:

- da potujete do Koelna dva dni in vmes prenočite

- da uporabite vlakovno povezavo nemških železnic (DB) na relaciji Villach-Duesseldorf (obvezna rezervacija)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ...do Koelna v enem dnevu bo kar muka

2. ...Poleg tega, da je podnevi na avtocestah gneča, ponoči pa je ogromno živali (in da je pač tudi na nemških in avstrijskih cestah ogromno norcev)

1. Daj ga srat, midva sva na Suzuki SV-ju lansko leto napokala 930km v enem dnevu, brez da bi bil ne vem kako strašno crknjen, letos pa sva tudi prišla ravno do 200km pred Kolnom in tam prvič spala (sma bla itak v izi, ker sva mela rezerviran trajekt in itak ni blo naglice). Oni majo že itak omiljeno varianto (ne zamerit no :) ), k bojo mel kombi zraven, pa še pol Britanije ne mislijo prefurat, tako da ravno do Kolna menda prehudo ne bo. Je pa res da mate do Rotterdama vsega skup 1400km in ne vem zakaj si ne razdelite bl na izi, to pa ti dam prav.

2. Midva sva šla seveda podnevi, pa to se mi zdi da 17. julija (v gneči), pa ni blo neke pretirane gužve. 2x vmes smo se malce zaustavili, to je pa to. Norcev ni veliko, glede na to da narediš 1500km do Calaisa, pa sta samo 2 odbita ogledala da sva bila zgolj nekajkrat spregledana, se mi v primerjavi s SLO izkušnjami ne zdi, da bi jih lahko imenoval norci. (si že bil v Črni gori? :hmm: )

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Daj ga srat, midva sva na Suzuki SV-ju lansko leto napokala 930km v enem dnevu, brez da bi bil ne vem kako strašno crknjen, letos pa sva tudi prišla ravno do 200km pred Kolnom in tam prvič spala (sma bla itak v izi, ker sva mela rezerviran trajekt in itak ni blo naglice). Oni majo že itak omiljeno varianto (ne zamerit no :) ), k bojo mel kombi zraven, pa še pol Britanije ne mislijo prefurat, tako da ravno do Kolna menda prehudo ne bo. Je pa res da mate do Rotterdama vsega skup 1400km in ne vem zakaj si ne razdelite bl na izi, to pa ti dam prav.

2. Midva sva šla seveda podnevi, pa to se mi zdi da 17. julija (v gneči), pa ni blo neke pretirane gužve. 2x vmes smo se malce zaustavili, to je pa to. Norcev ni veliko, glede na to da narediš 1500km do Calaisa, pa sta samo 2 odbita ogledala da sva bila zgolj nekajkrat spregledana, se mi v primerjavi s SLO izkušnjami ne zdi, da bi jih lahko imenoval norci. (si že bil v Črni gori? :hmm: )

ajd

suhi!

Če boš ti svoj potopis objavil, ga pa komaj čakam!

Imaš smisel za humor. Še najbolj pa mi je všeč, ker se stvari lotevaš s hudomušnim pogledom do motoristično-popotnega življenja. Nič ne pametuješ, ampak stvari posreduješ preprosto, všečno in berljivo. - Bravo! :worship:

LPmr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi!

Če boš ti svoj potopis objavil, ga pa komaj čakam!

Imaš smisel za humor. Še najbolj pa mi je všeč, ker se stvari lotevaš s hudomušnim pogledom do motoristično-popotnega življenja. Nič ne pametuješ, ampak stvari posreduješ preprosto, všečno in berljivo. - Bravo! :worship:

LPmr

To pa je lepo od spoštovanja vrednega gospoda slišat :) Potopis bo, so ga bli veseli, slikc pa še bl.

Bm napisal PM, da ne bojo spet hudi na mene :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisal na začetku,je vsa zadeva še v povojih,Do Kolna je res veliko vožnje ampak iz izkušenj iz prejšnjih potovanj prakticiramo narediti prvi dan najdaljšo turo,ekipa smo ulaufana in " jurja" ni nek bav-bav,Koln smo izbrali ,ker imamo tam prijatelja in naslednji dan smo bolj na izi po Nizozemski proti pristanišču.Seveda je druga opcija zmiraj v igri,recimo temu plan B.

Ne bom trdil,da sem nek strašen popotnik,imam pa nekaj izkušenj z načrtovanjem in izvedbo moto potovanj,ravno toliko,da vem,da nekateri vedo marsikaj več in tistim sem pripravljen prisluhniti.

Suhi sprašuješ če sem bil v Črni Gori,ja sem bil parkrat,kompletna obala,nekaj smo raziskovali okolico Skadarskega jezera In Šaskega jezera,predvsem mi je pa ostala v spominu vožnja od Pivskega jezera do Žabljaka preko Durmitorja-takrat še po zaj... makadamu,zame je Črna gora čudovita,ne vem pa kaj ima veze z Škotsko.:hmm:

Za pisanje potopisov glih nisem neki znalac je pa nekaj fotk v mojem albumu.

Horn 3 Hvala da si me opmnil na vlak,ampak te ideje si "mojim" ne upam omeniti :?,imam občutek,da bi raje vozili gor tri dni po cesti,vseeno hvala

Zanima me pa,kako je pa kaj po Franciji če po žabarsko ne znaš nič drugega kot dober dan :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suhi sprašuješ če sem bil v Črni Gori,ja sem bil parkrat,kompletna obala,nekaj smo raziskovali okolico Skadarskega jezera In Šaskega jezera,predvsem mi je pa ostala v spominu vožnja od Pivskega jezera do Žabljaka preko Durmitorja-takrat še po zaj... makadamu,zame je Črna gora čudovita,ne vem pa kaj ima veze z Škotsko.:hmm:

Zanima me pa,kako je pa kaj po Franciji če po žabarsko ne znaš nič drugega kot dober dan :blush:

Ma ja 1000 bo že šlo :) Spraševal sem Horna3 če je bil v Črni gori, saj je nekaj omenjal, da so Avstrijci in Nemci kar norci na cestah. Zato bi se moral kdaj zapeljat v Črno goro, ker tam pa je divje :whistle:

Po Francije se da zmeniti vse, je pa res da se moraš bolj na roko pa na "oko" zmenit, kaj več ne bo šlo, ker res skorajda nihče ne zna drugega kot Francosko - pa ne sekiraj se, na podeželju so res face in se vedno vse pošlihta :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem rekel, da so Nemci in Avstrijci norci na cestah, ampak da so na njihovih cestah norci - razlika :evilgrin: (tablice niso nemške ali avstrijske, so pa khm.. recimo norveške, ampak vem, da tisto niso Norvežani), je pa tudi res, da ne morem primerjati s Črno Goro, ker tam pač še nisem bil. Kot rečeno, bila je samo ideja, pač glede na to, da sem bil v zadnjih petih letih kar nekajkrat na tej relaciji in sicer preko vseh možnih podvariant, bi se lahko reklo, da sem kar domač tam okrog. Sicer vama dam prav, da 1000 km ni ne vem kaj, tudi sam nisem nikoli počival (pa bi sicer moral, vsaj po "predpisih" :whistle: ) in kot rečeno - tega nisem nikoli preizkusil z motorjem. Poznam pa človeka, sicer že kar nekaj let motorista, ki se je z druščino odpravil iz Koelna proti Hrvaški, pa jih je večino "zvilo" tam okrog meje nemške meje z Avstrijo in so šli raje spat v nek penzion. Mogoče pa Nemci malo drugače pojmujejo utrujenost, kaj vem (pa mogoče so imeli neprimerni motorji tudi kaj s tem).

Zamere ni nobene, saj tudi ni razloga zanjo, tu pač vsak poda svoje mnenje. Jaz sem svojega, vidva vsak svojega, pri čemer ima vsak svoje izkušnje in sebe najbolj pozna. Odločiti se bo moral pa na koncu HRC z druščino, saj se bodo oni vozili, ne jaz.

Bom pa še naprej z zanimanjem prebiral tole temo, drugače pa pohvale za že realizirano pot do Škotske in idejo za drugo pot tja gor. Potopis bom pa tudi jaz z zanimanjem prebral :worship: .

Lep dan še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luštno prebirat modre ljudi kot si ti :worship:

Seveda imaš prav in gladko te lahko tudi po 500km na AC "zvije", je pa res vse odvisno od kondicije na motorju. Poznam kolege (znance), ki bi se radi z menoj kam zapeljali, pa bi ga cukali na polno (pa se meni pač ne da) pa OK se malo peljemo, pa so vsi fascinantno že po 20 do 30km popolnoma utrujeni, kakšno neko divjanje da je to in se potem naslednjih 200km peljemo kot upokojenci. Kondicija je najpomembnejša. Sam vem, da na začetku sezone nisem sposoben delat daljših tur, zaradi riti, zaradi koncentracije, zaradi rok, oči... po nekaj mesecih pa mi nikakor ni problem 600km (navadne ceste seveda) s popolnoma identičnim (dinamičnim) tempom skozi cel dan.

Če je skupinica HRCja upeljana in se vsi vozijo precej, potem res teh 1000km ni neka ovira, če pa samo eden bolj lenari doma in raje gleda popoldanske limonade, kot da bi naredil kakšen krogec z mopedom, potem pa je "kažim" (kot pravijo kolegi na zahodu pa še mal dol) kaj hitro v igri.

Ajd

aja še to - neprimernih storjev ni :naughty: hehe, hec, sej so, samo menim, da če gre z malim SV-jem pol gre skorajda z vsem.

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanta se strinjam z enim in drugim,dodam samo še tole,da je naš vozni park sledeč; Varadero,Gold Wing,Rt1200,(Zxr 1400) pa zna bit še ena Tdm-ka.

Ne bi rad ,da bi preveč zašli iz teme:whistle:,zato prosim raje za kakšno uporabno informacijo recimo hrana,policija,nočenje,varnost,cene,...kraji,ki jih je enostavno "treba" videti:photo:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanta se strinjam z enim in drugim,dodam samo še tole,da je naš vozni park sledeč; Varadero,Gold Wing,Rt1200,(Zxr 1400) pa zna bit še ena Tdm-ka.

Ne bi rad ,da bi preveč zašli iz teme:whistle:,zato prosim raje za kakšno uporabno informacijo recimo hrana,policija,nočenje,varnost,cene,...kraji,ki jih je enostavno "treba" videti:photo:.

Naj ti bo :) Vozni park bi moral it čez, ni tak podhranjen, hehe :D

Torej nekaj o hrani - midva sva bol na "nizkokaloričnem" potovanju, kar se vsega skupaj tiče, pa vedno posegava po raznih "Mercatorjih" z malce drugačnim imenom povsod po EU. Gor jih je precej, tudi na čistem severu boš zlahka našel kakšen Tesco ali Lild (al nekak drgač se mu gor reče, pa je isto). Res glede tega ni problema. Midva sva pač mela s seboj gorilnik + renglo pa sva si lepo kuhala, je blo odlično. Kar se cen po gostilnah/restavracijah tiče boš moral pobarati koga drugega, edino vem za kako pivo (pa jih res ni blo velik :( ), ki pa je vseen lahko tudi do 3x dražje kot v SLO, večinoma pa je pivo okoli 1,5x dražje. Ostala roba po trgovinah ima razmeroma podobne cene kot tu.

Policija - jih sploh nisem zaznal, kot da jih ni, vseskozi popoln mir, pa sem se že dolgo nazaj nekako navadil da vozim malo prehitro vseskozi. Res nikakršnih problemov z njimi, tako da ena skrb manj zagotovo.

Nočenje - midva se kot že omenjeno poslužujeva cenejše variante in sva vlekla s seboj šotor+spalke+armiče+povštrčke in sva skorajda vsako noč našla kamp in užitkarsko prenočila. Užitkarsko jemlji z rezervo, saj je blo kr pestro kakšno jutro z dežnim kombinezonom in čelado na glavi pospravljat šotor in vse vezat na moped...včasih sva kar nekaj časa tudi iskala kampe (a v splošnem jih je veliko)...sva pa našla tudi take, da ni sploh možno opisati z besedami, tako noro lepo je bilo (eden je bil celo zgolj 2funta :OK: ). Cene kampov so nekje od 10 do 15 funtov (to na vzhodu Britanije) pa od 20 do 25 funtov na zahodu (cena je za 2+šotor+moped). Men se to ni zdelo pretirano, kampi so vsi urejeni, skratka ni kaj skrbet. Če pa mislite bl na kamot, potem pa tud ni skrbi. Bed and Breakfast (oznaka B&B ) hiš je neskončno in vse so vedno kar ob glavnih cestah, zgledajo super, zajtrk je torej zagotovljen, kaj je še lepšega. Cene so od 20 funtov na enega naprej. Midva sva se na čistem severu poslužila tudi hostla, za katerega sva dala (se mi zdi) 36funtov za oba, pa je bil prov OK, ne pa baš svašta :)

Varnost - nimaš kaj skrbet, res ne. Tok kot je pa to fajn folk, bl kot greš na sever, bl fajn so :) Res so vsi nasmejani, prijazni, zadovoljni, niti enkrat nisem pomislil, da bo karkoli zmanjkalo in seveda tudi ni. Aha, saj res. V Manchesterju sem se edino zbal, ker tam pa je nekak slab občutek, tako da sva raje spizdila, preden bi kdorkoli karkoli sploh lahko poskušal. Drugje je OK, tudi Cambridge, Lincoln, Edinburg, Glasgow se nama niso zdeli strašni, ravno nasprotno.

Kraji :) to lahko naštevam zdaj eno leto se mi zdi. Pomoje najbolje, da počakaš moj potopis, če se ti da, ker sem vse lepo dokaj doživeto opisal, pa se da kar hitro odločiti iz tistega kam ja in kam ne :P Kratko - Nikakor ne spustite čistega severa od V do Z in potem zahodne obale, to nikakor!!! sam tud ostalo je kr hudo :)

ti kr direktno vpraši, pa bomo laži kaj napisal

Ajd

Popravljeno . Popravil suhi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!