Skoči na vsebino

WSBK, WSS, AMA Superbike...2009


Sam dePihlja

Priporočene objave

Organizatorji mnogo prvenstev so italjani, tut pri motocrossu pa zato se ne pomeni da so italijanske ekipe priviligirane! Pac italjani so motoristicen narod kar dokazuje tudi to koliko dirkacev imajo v vrhih razlicnih prvenstev! In glede na to da narod podpira dirke (ne tako kot v nasi bogi sloveniji) je to biznis in zato se pac italjani lotevajo organizacije!

Za gume se verjetno ne tebi ne meni ne sanja zakaj so izbrali italjansko znamko ter na podlagi katerih kriterijev in zato o tem ne mores sodit!

Ducati definitivno zivi od uspehov, tradicije in ugleda in verjemi; majo ga mnogo vec kot japonci! Ducati je zmagoval ko so japonci se kopirali motorje od evropskih znamk oz so delali tocno tko kot zdej kitajci!

Pa se tole bi ti povedu! Spremenil so pravila tocno zato ker bi radi privabil cim vec firm da sodelujejo v WSBK-ju, saj to pomeni vecje denarje za organizatorje in seveda tudi bolj zanimive dirke za gledalce. Pac nocejo biti kot pri MotoGP-ju ki hoces, noces zgublja na stevilu motorjev itd.

Pravila so spremenil z namenom da privabijo tudi KTM, Aprilio,...

In obenem ne mores mimo dejstva da je WSBK prvenstvo z najvec tovarniskimi ekipami torej po cem ti sodis da pravila o kubaturi niso postena...

ce nebi blo posteno bi se verjetno kaksna ekipa izstopila iz tekmovanja!

Pa se o prodajni uspesnosti ducatija...

ocitno motor ni tko slab ce majo motorje razprodane in mors cakat da ga dobis! Pac ducati je mal bl ''ekskluziven''!

Sicer je pa en moj kolega (vozi japonca) enkrat dobr reku: Ducatija vsi pluvajo ampak to zato ker bi ga radi meli pa si ga ne morjo prvoscit!!

glej, jaz pač nism tako pametn kot ti, in tvoj kolega je res dedc. sej je tvoj kolega. Oprosti ker mam svoj pogled na stvar k jo mam zelo rad in jo gledam 15 let, včasih sm bral članke v treh, zdej v šterih jezikih. od kadar je internet je to lažje, oprosti ker kdaj kašno rečem z ljudmi, ki so to vozili, in meli tovarniške Ducatije. Še dobro de mi kdo na MS kej pove. ker sm zabit. Hvala za to.

Ker se mi zdi da nisi dojel, ti povem še, da jaz nism debatiral o znamkah in poreklu, o ugledu in neugledu. ampak o politiki, ki nikoli ni bla 100% korektna. Tako kot ni na Dakarju, tako kot ni v motoGpju niti v F1. . . .

@Airoh: 999 je zmagoval predvsem sam proti sebi. kljub temu, da je serijski WSBK prvak so jih na otoku v treh letih in pol prodali manj, kot so pobrali prednaročil za 1098 v treh dneh!!! pa 999 niti pod razno ni bil slab stroj. sam grd ko prasec.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je pa en moj kolega (vozi japonca) enkrat dobr reku: Ducatija vsi pluvajo ampak to zato ker bi ga radi meli pa si ga ne morjo prvoscit!!

za vsako možgansko celico v tvoji glavi lahko povem osebo, ki bi si ducatija lahko privoščila, pa ga noče imeti..

no sej za to so itak zadosti samo 3 osebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, jaz pač nism tako pametn kot ti, in tvoj kolega je res dedc. sej je tvoj kolega. Oprosti ker mam svoj pogled na stvar k jo mam zelo rad in jo gledam 15 let, včasih sm bral članke v treh, zdej v šterih jezikih. od kadar je internet je to lažje, oprosti ker kdaj kašno rečem z ljudmi, ki so to vozili, in meli tovarniške Ducatije. Še dobro de mi kdo na MS kej pove. ker sm zabit. Hvala za to.

Ker se mi zdi da nisi dojel, ti povem še, da jaz nism debatiral o znamkah in poreklu, o ugledu in neugledu. ampak o politiki, ki nikoli ni bla 100% korektna. Tako kot ni na Dakarju, tako kot ni v motoGpju niti v F1. . . .

@Airoh: 999 je zmagoval predvsem sam proti sebi. kljub temu, da je serijski WSBK prvak so jih na otoku v treh letih in pol prodali manj, kot so pobrali prednaročil za 1098 v treh dneh!!! pa 999 niti pod razno ni bil slab stroj. sam grd ko prasec.

Ma kaj se zdej reveza delas....noben NI reku da si zabit! Po stevilu jezikov ki jih zastopis sodec si pravi intelektualec! :worship:

Drugace pa jest tko pravim...politika nikdar ni bla 100% korektna...vedno je neko ravnotežje vendar za vsem tem stojijo tudi mocni interesi posameznikov, firm,...

Zdej na stran koga je v sbkju nagnjena stran je zgolj subjektivno!

dejstvo je da smo letos mogoce ravno zaradi takih pravil kot so zdaj price dobrim dirkam v WSBK-ju in zaradi tega imamo mi kot gledalci korist!

res da je haga mocno v vodstvu za naslov ampak ce smo posteni pa skoraj vsaka dirka postreze z dobrim dirkanjem na noz!

ce nebi blo ducatistov bi spies gladko zmagoval in dirke bi bile dolgocasne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav incidenti na štartnih ravninah po pravilih niso šala se mi tale še vedno zdi

:D

Vrača se Lanzi! Dečko je 999 na trenutke gnal tako hitro kot Bayliss! Zamenjal bo hudo sesutega Laconija.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lanzi je kar imel neke momente včasih, mislim da celo nekaj zmag, večinoma pa nič posebnega :whistle:

drugač pa a je kdo gledal dans BSB? škoda za guintolija, je še pred začetkom dirke en v njega priletel pa mu zlomil nogo, baje ga ne bo 8-10 tednov, tanove R1ke pa zdaj ko imajo WSBK spec praktično letijo še bolj, edino Camierju je na drugi dirki nekaj ugasnila pa je končal 12. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lanzi je podobno kot Fabrizio na momente zelooo hiter voznik ampak bo zmeraj v senci šampionov kot so Bayliss, Haga,...

drgač je pa moj dober znanec :whistle::P

post-1406-1243288680_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7. zaporedni pole za Spiesa in s tem postavljen rekord :worship:

a je treba še kej dodat :D....haga štarta kot deveti,še dirki da mu uspejo pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 ur je razlike... ob 20:00 na eurosport 2 je race 1 pa ob 23:30 na eurosport 1 je race 2, vmes je pa ob 21:30 na eurosport 1 še supersport :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha torej je local time mišljen od dirkališča in ne od UK..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak so hago pojedli :O:O:O še tisti ki ga niso so bli za njim, pravo gužvo je naredu...

ben pa razred zase...

rdeča zastava... a se letos ne štejejo več zaostanki al kako? vem da lani v doningtonu so se, ko je vodil sykes pa se mu je prednost potem štela še v 2 del...

san komentator je pa omenju da gre vse od začetka???

go ben ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap fajn se je...

srečo je mel da je pršu do 9 mesta, haslam pa byrne sta bla čist bliz po časih, tak pa oba pred njim... če nebi prekinl bi blo mogoče še slabš...

lepo vidt karlosa na stopničkah ;)

bravo ben, mogoče se prvenstvo še vedno zdi osvojevljivo ;)

go ben ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waahahaha sej druzga ni blo za pričakovat kot de bo spies zginu. druge dirke nism še pogledu, ampak po prvi dirki so me začudli solidni Kawasakiji in kako gre aprilija po ravnem :blink: 41 te piste ne mara, al pa, ta pista ne mara njega. lani mu je zlomila ključnico, in letos ga je tud mal zdelala. . .

pa supersport dirko je kdo gledal? sufoglu jih je u zadnjem krogu tud tako nabil, de Laverty in Cruchlow nista nit vedla kaj se dogaja :D kenan je lepo pokazal zakaj je bil prvak. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo ben

haga je bil 2x slab in iz 88 na 53 točk kar je še povsem ulovljivo

gooo ben

škoda haslama na 2. dirki :/

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo ben

haga je bil 2x slab in iz 88 na 53 točk kar je še povsem ulovljivo

gooo ben

škoda haslama na 2. dirki :/

Haga je bil "2x slab" zaradi tega.

Po takem poletu in pristanku se je včeraj še kako dobro vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ne da je blo to tle že 2x povedano...

pa sj nism reku da je slabo vozu, samo uvrščen je bil slabo, gledano z vidika boja za naslov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

čez dva tedna bosta v Doningtonu v WSBK kot wildcarda dirkala tudi Camier in Ellison iz BSB na R1kah, podatke iz BSB dirke par tednov nazaj pa boste delila tud s Spiesom in Sykesom :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
dež v Misanu, tokrat se bo pa mogoče končala serije pole positionov Spiesa, edino če zna po dežju tud vozit :D

po eni strani je mel zelo slab čas danes po drugi strani pa je odpeljal cela 2 kroga :D fabrizio pa 9 :)

nevem zakaj je tak malo vozu, glede na to da bi lahko tudi superpole potekal v dežju...

če zna vozit v dežju al ne... lani je bil v indyju v motogp 5. pa tut danes se je z 2ma krogoma uvrstil na 13. mesto, biaggi pa naprimer s 16imi krogi za njim...

pomojem da mu tudi v dežju kr gre in da bo spet v borbi za pole, tut če bo mokro, čeprou v SST600 so vozili skoraj po suhem (samo +3 od včerajšnjih časov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!