Skoči na vsebino

UNICEF


moto rider

Priporočene objave

Vaša mnenja in predlogi: ....................................?

Milena Zupančič, Lado Leskovar, Anika Horvat....... & ubogi, lačni otroci

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bojim, da tole "ambasadorstvo" pri nas več stane, kot je efekta od njega. Sem sicer le mimogrede pogledal oddajo včeraj, a zbrana sredstva, (če je tista cifra spodaj predstavljala €) so pri nas bolj kot ne majhna in če potem nekdo odpotuje v afriko, da ta denar razdeli, ga verjetno porabi še enkrat toliko za pot do tja.

Mogoče mesec ali dva nazaj sem pri zanncih naletel na mali kupček brošuric in podobnega, kar je prispelo na hišni naslov z Unicefa. Tudi taka promocija je mogoče malo predraga. Saj namen je dober, to se popolnoma strinjam ampak sem vseeno malo skeptičen. Smo pred časom videli, kako grejo te stvari pri rdečem križu :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bmwslo se povsem strinjam s tabo.

Pesek v oči. Do tistih katerim je izkupiček namenjen pride prgišče denarja ki se ga nakazuje. Se vmes pristavi toliko piskrčkov da drugače ne more biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UNICEF porabi beč kot 65% sredstev za lastno delovanje. :wacko: V njihovo upravno stavbo v Švici zjutraj pride čez 40 TAAAAKIH mercedezov da te srat prime :SS . Pol pa še Barcelono sponzorirajo :headbang: . Najbrž Messi dobi več soldkov kot vsi Afriški otroci skupaj! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti dečko Jusuf iz reklame... Če bo par % denarja prišlo do tja, bo veliko. Žal. Kako je že bilo s tistimi obveznimi prispevki in solidarnostno soboto za Posočje? Mogoče ne vse, ampak večina dobrodelnosti funkcionira na tak način.

Daš nek prispevek, mirno spiš, ker si ''pomagal'' revežem, -potem si pa debeloriteži kupujejo Mercedese in zidajo vile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa vids kaksnga miljonarja k ma dnarja k dreka pa da pol 50.000 evro v dobrodelne namene in je pol sploh in oh, ceprov bi lahku dal 5mio€. Dobri so tisti ki dajo 500€ evro pa majo 1000€-1500€ plače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo sem odprl zato, ker me je zanimalo, kako (dobrodelno) razmišljate?

Akcija je nekaj, kar človeku zvabi solze v oči in omehča čutečo dušo. Dejstvo pa je, da določeni "ambasadorji" nebi nikoli videli Afrike, če bi si letalske karte in hotele plačevali sami. To je osnovni problem, ki je več kot zgovoren. Da o nepotrebnih in potratnih stroških itd, nebi govorili.

Samo zanima me, če bi lahko povedali javnosti; Koliko sredstev se nabere na računu UNICEF (do decimalke) in koliko jih podelijo ubogim, bolnim, sirotam in trpečin?

Ambasador UNICEFA bi moral biti srčen in (premožen) človek, (takšnih pa vemo da je bore malo), ki bi delal na prosotvolni bazi in zastonj!! Potovanja pa bi si plačeval iz lastnih sredstev. - To je dobrodelnost, ne pa, da imaš na podlagi UNICEF-a zagotovljena svetovna potovanja. So pa tudi taki, ki se radi kažejo v javnosti zaradi lastne reklame, ne pa zaradi ubogih in trpečih.

Pa še to me zanima, koliko "novopečeneh (ki so pokupili koncerne) bogatašev" je sinoči prispevalo, in koliko cekina?

A, da ne bo pomote;

VSA ČAST TISITM, KI TO POČNO NA LASTNE STROŠKE, S SRCEM IN ZATO, DA BI REŠILI VSAJ KAKŠNO AFRIŠKO SIROTO!!!

:worship: Z vsem spoštovanjem!!! :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splošno znano dejstvo je, da si ljudje v Afriki sploh ne želijo pomoči bogatejših držav, ker skoraj vsa pomoč konča v rokah lokalnih bogov, le to prodajo naprej za dober denar in potem s tem denarjem krepijo svoje privatne armade. To pomeni še večji pritisk na revne ljudi, saj se dobro oboroženim izkoriščevalcem ne morejo upirat. Kar se mene tiče, lahko razne UNICEF-e takoj ukinejo, podkupljivo bando pa pozaprejo.

BTW... Tema bolj sodi v foruma Politiziranje ali pa Kr neki...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglejte si zeit geist. UNICEF si ne zasluži niti enga eura. Sej je Benka Pulko lepo napisala kaj se zgodi s tem denarjem ali pa oblačili. Oblačila se pogosto preprodajajo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splošno znano dejstvo je, da si ljudje v Afriki sploh ne želijo pomoči bogatejših držav, ker skoraj vsa pomoč konča v rokah lokalnih bogov, le to prodajo naprej za dober denar in potem s tem denarjem krepijo svoje privatne armade. To pomeni še večji pritisk na revne ljudi, saj se dobro oboroženim izkoriščevalcem ne morejo upirat. Kar se mene tiče, lahko razne UNICEF-e takoj ukinejo, podkupljivo bando pa pozaprejo.

BTW... Tema bolj sodi v foruma Politiziranje ali pa Kr neki...

Točno tako !!! :> Zeit geist lepo pokaže kam gre denar in za kaj sploh delamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne spada sem, ali pa tudi. Kolega je pred leti (vojna v Bosni, kdaj je že bilo...), peljal eno humanitarno robo (oblačila, hrano,...) dol. Pripelje v tisti center, pa so mu rekli, da zastonj ga pa že ne bodo razložili, naj plača.... Je lepo zaprl kombi, do prvega sela, parkiral, odprl vrata kombija: ''Evo, to vam pošilja Slovenija'' Pa lepo poslikal v dokaz. Je vsaj v prave roke prišla roba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem ne gre mešat UNICEF in razne unicef, ker je verjetno razlika ogromna.

Zanimivo mi je razmišljanje v smeri, ambasadorji so tam zato, da letijo v Afriko.

Nekateri afričani bi radi prišli do znanja in rabijo denar.

UNICEFa in njihovih dejavnosti ne podpiram !!!!

Me pa zanima, zakaj ni oz. ga jaz ne najdem, novinarja, ki bi postavil vsa ta naša vprašanja ambasadorjem in njihove odgovore serviral raji.

Čeprav raja ima toliko bolj pomembnih problemov, da do tega sploh ne pride. Oz. je ta problem daleč zadaj v čakalni vrsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne spada sem, ali pa tudi. Kolega je pred leti (vojna v Bosni, kdaj je že bilo...), peljal eno humanitarno robo (oblačila, hrano,...) dol. Pripelje v tisti center, pa so mu rekli, da zastonj ga pa že ne bodo razložili, naj plača.... Je lepo zaprl kombi, do prvega sela, parkiral, odprl vrata kombija: ''Evo, to vam pošilja Slovenija'' Pa lepo poslikal v dokaz. Je vsaj v prave roke prišla roba.

:worship: :worship: :worship:

Al pa Križnar, ki se z biciklom dol pripelje, sleče gate, jih enem' šenka in gre "nag" naprej!! :OK:

Po moje je tale fajmušter, "šenjor" Opeka iz Buenos Airesa, ki si ga tako sedaj lastimo, na smetišču več naredu za reveže, kot ves Unicef skupaj. Pa se nič ne hvali.

Tele naše TV zvezde bi blo treba na smetišče dat, pa naj se dokažejo. Tako kot g. Opeka! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship:

Al pa Križnar, ki se z biciklom dol pripelje, sleče gate, jih enem' šenka in gre "nag" naprej!! :OK:

Tele naše TV zvezde bi blo treba na smetišče dat, pa naj se dokažejo.

Mene zlo zanima kaj Križnar prau na Unicef.

In pa kaj je z zvezdami nasploh, ne samo našimi. Tm u linku se prikažejo razni fuzbalerji, pa igralci, pa pjevalci. Pa vsi veljajo za cool ljudi.

Pa Lučka Kajfež Bogataj je bila nekje omenjena. Kako je zdej ona sm notr zašla?

A zna to kdo obrazložit????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!