Skoči na vsebino

Streetfighter predelava


trojan69

Priporočene objave

Ja sem tud jst mal premišljeval pa bo verjetno res bastard, sam sta mi obe všeč tko da se zlo težko odločam :rolleyes: . Bomo vidl kakšen bo izid dražbe dans.

Klemen-stvari so večinoma univerzalne tko da je treba narest kakšen nosilček itd. Največji problem je predvsem z zadkom ker je treba ponavad predelat subframe pa spremenit lokacijo elektronike, drugač pa ni neke krize če si vsaj mal tehnični tip. Pri lučeh ne kupuj ravno najcenejših (npr Acerbis) pa glej da majo E homologacijo. tud za druge dele je dobr da majo TUV.Kar se mene tiče se nekak poskušam držat tega da čimveč stvari naredim oz. predelam sam.Tko zadeva postane res individualen izdelek ne pa skupek nekih aftermarket delov. Seveda pa se pri tem zavedam omejitev svojega znanja, orodja ter proračuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dele večinoma naročate iz tujine? Ali se jih pri nas tudi kje dobi? Bi prosil za kakšno stran iz katere ste že naročali in je pač zanesljivo.

thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dele večinoma naročate iz tujine? Ali se jih pri nas tudi kje dobi? Bi prosil za kakšno stran iz katere ste že naročali in je pač zanesljivo.

thx

Tujina, pr nas ni kaj prida delov. Jst skor vse dele (ne samo za fighterja) naročam iz Nemčije. Zanesljive so ubistvu skoraj vse firme/internetne trgovine ne e-bayu. Seveda pa pogledaš najprej oceno trgovin. Pri tistih z npr99.9% pozitivnih ocen nimaš kaj zgrešit. Ja pa vedno možnost da te nategnejo, čeprav mene do zdaj še niso pa sem že kar dost naročal prek e-baya. Aja pa v Louisu se dobi kakšne smernike, ogledala itd. V kakšem stilu bi pa delal predelavo? Imaš kakšno masko ogledano? najbolš da mi PM da ne bova tukaj reklame delala.

Aja pa poglej si customfighters. com-zlo dobr ameriški streetfighter forum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No zadne čase sem se bol ukvarjal z poliranjem platišč, kitanjem tanka itd. Napredka ni blo preveč ker mi ga je mal zagodel proračun, ki se bo v kakšnem tednu zgleda izdatno popravil-končno :yea1:

Dans je po pošti prišla maska-nisem se odločil za prejšnji dve maski ampak za masko firme Hardcore-fighter, katera bo po možnosti deležna še malo poliestrske predelave. V masko bom namestil Sirius reflektor luči. Zadeva ima poleg kratke luči še funkcijo dvojnih meglenk, tako da ne bo problemov z nočno vožnjo.

Ta ali pa naslednji vikend pa se bom odpravil v Louis po drobnarije kot so smerniki, zadnja luč,... Ter naročil še preostale dele-križe, morda klučavnico (verjetno bo pod tankom z funkcijo vžiga-kot pri avtu), števce,...

post-20343-1241618647.jpg

post-20343-1241618656.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale maska je pa super evil. Moram priznat, da je kombinasija s tako lucjo kr zmaga, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri lučeh ne kupuj ravno najcenejših (npr Acerbis) pa glej da majo E homologacijo.

Kaj zdaj - Acerbis ja ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

@ Dr-Jakob-ja men se zlo tud dopade tale luč :yea1:

Kaj zdaj - Acerbis ja ali ne?

Kar se mene tiče Acerbis NE. Vsaj za cestno rabo....

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Zadne čase mi je mal primanjkovalo časa, ampak sem vseeno uspel narest nekaj stvari. Dobil sem pa tudi težko pričakovane dele.

Montiranl sem nove križe ter superbike krmilo. Ugptovu sem da je bil motor za ene 15mm spuščen, dvignil sem ga nazaj na standardno višino. Ugotovo sem da so ležaji v krmilu več al manj fuč, tko da bom v prihodnosti menjal še te.

post-20343-1244158469.jpg

Ugradil sem led stop lučko, tko da lepo paše v zadek. Naredil nosilec iz 2mm aluminija ter ga z poliestrom pritrdil v zadek. Če koga zanima lahko poslikam.

post-20343-1244158632.jpg

Lotil sem se sprednje maske. Vanjo pritrdil luči. Na sliki je samo poskusno pritrjena z lepilnim trakom. Jutri bom naredu še nosilc iz ene 2 oz. 3 mm aluminija.

post-20343-1244158742.jpg

Blatnik je zaenkrat tudi provizorično nameščen. Preden se lotim izdelave moram namreč dobit gumo in pobarvat platišča. Odločil pa sem se za tega v navadni črni barvi. V odprtine na ˝krilcih˝ pa bom pritrdil mrežo (iste vrset kot je na zadku).

post-20343-1244158825.jpg

Premestil sem tudi ključavnico, ki je novo domovanje našla pod tankom.

post-20343-1244158928.jpg

Pa prebarvani ter spolirani in skrajšani lonci. Seveda mi je zmanjkal polnila ravno za 1/3 ta drugega :rolleyes:

post-20343-1244159051_thumb.jpg

Zdej bi pa rabu še mal vaše pomoči. Potrebujem namreč flašo/jeklenko za paintball puško iz katere bom naredu ekspanzijsko posodo. Najbolš 16oz. Tko da če ima kdo kakšno naprodaj oz, ve kje se jih dobi za normalen dnar naj prosim pove.

potreboval bi še takšne objemke-kje se pri nas dobijo?

post-20343-1244159037_thumb.jpg

post-20343-1244159051_thumb.jpg

Zadne čase se žal bol mal premika zarad kroničnega pomanjkanja časa. Volja še ni usahnila da nebi kdo mislu, kvečemu z vsakim dnevom močnejša :evilgrin:

post-20343-1244159280.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voops mal pomešal slike. Žal ne moram več editat...sej se boste znašli. Aja pa če koga zanima kakšen specifičen del motorja nej pove pa bom posliku-zrihtu fotoaparat :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče le en nasvetek... namesto paintball posode, nabavi neko alu ali krom varjanto in nalepko NOS... Pride kar odbito videt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dejc-ni Honda, je pa res da je legenda-Jawa350

@Stric Burek, ja maš prov. Pred časom sem na e-bayu videl en kup alu ekspanzijskih posod v tem smislu, samo jih ne najdem več. Razmišljal sem tudi o alu posodi za pijačo-se dobijo anodizirane v vse barve. Samo tist plastičen pokrov bi mogu zamenjat z kovinskim pa bi jo pomoje uspešno zamaskiral v nos jeklenko :evilgrin: Bom šel mal pogledat po sport trgovinah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena varjanta je tudi, da daš Pečenkotu narediti pleksi posodo. Bo še videt kako se tekočina pretaka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pleksi posode se dobijo tud na e-bayu, sam mislim da na mojga nekak nebi pasalo. Sem pa nekje videl sliko predelave z pleksi posodo, prozornimi cevmi ter flurestenčno hladilno tekočino (se dobijo dodatki za tekočino). V kmombinaciji z poliranim aluminijem ter airbrushem zgledalo ubijalsko.

Še vedno se nekak nagibam k paintball CO2 aluminjasti posodi. Sam je še vedno nekak nisem odkril nikjer. Tko da še enkrat če ma kdo kakšno staro doma bi se priporočal.

Aja pa potreboval bi še enega kovinarja oz. nekoga ki bi mi naredu helicolil ali pa kakšen podoben vstavek na termostatu. Zamenjat namreč želim senzor za hladilno tekočino, pa nebi rad rezal cevi za vstavek. V prihodnosti imam namen kupit set za popravljanje/urezvanje navojev, ampak zdejle mi ne bo zneslo.

Drugače pa bo zadeva že počas šla na barvanje. Naredu sem naredit nosilec za masko. Pritrditi moram še nosilec tablice pa blatnik pa bo ˝bodywork˝ končan. Naredil sem tudi grob model kako bi števce inkorporiral v tank, pa sem to idejo opustil. Pritrjen bi moral biti namreč pod precej velikim kotom in čist na koncu tanka, kar bi popolnoma pokvarilo linje motorja, če bi ga pa pritrdil na sredini taka in položno bi pa mogu gledat podse, da bi vidu števce. Tko sem se odloču za bol praktično varjanto in jih bom montiru na krmilo. Pa še tank torbo bom lahko uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa potem s papirji za tako predelan motor ? Verjetno je potrebno nardit kake ateste ali homologacijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo se homologira kot celoto. Potrebuješ TUV od vgrajenih delov, ter ustrezne E oznake za svetlobna telesa. Vse pa mora biti vgrajeno skladno z tehničnimi specifikacijami. Narest bom mogu še tehnično risbo pa zračunat nosilnost subframa, ki sem ga predelal. Upam da bo zadeva prišla skoz, druzgač mi pa pomoje na tehničnem ne bodo delal preveč problemov tudi če ne bom imel homologacije. Bojda se obesijo predvsem na luči, zavore ter seveda izpuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. trojan, probaj "ujeti" zgornjo linijo zadka.

Mogoče, dizajnerska poteza, z moje strani: Če boš lonce krivil, jih daj v linijo PODokvirja in NE zadka!

Lepo vzporedni liniji. :rolleyes:

Najbolje, da to narediš že sedaj. Namreč:

Ko boš 1x končal, ti BO TAKO všeč, da neboš hotel nič več predelovat :whistle:

Vem, kaj si misliš: Kaj bom jest govoru, ko sem svoj projekt v kot prtisnu :doze:

Nimam €... Več al manj je to edini razlog, da stoji pri miru... :cry:

Lepa gradnja. Kar tako naprej

p.s. Tiste plastike izgledajo kakor maske iz STAR WARS filma :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam s tabo. Linja podokvirja je vzporedna linji spodnje strani zadka tko da bom poskusil lovit te dve. (na sliki označeni z rdečo črto).

post-20343-1244674295_thumb.jpg

Bo pa mal problema, ker teče izpuh tik pod stopalkami ni preveč prostora za krivit navzgor. Kako se vam zdi če bi prerezal cev na varu (označen z zeleno) ter zavaril nazaj pod kotom? Ma kdo kakšno bolšo idejo?

post-20343-1244674678_thumb.jpg

@Brejker nč si ne mislim v tem smislu. Sem zlo vesel vsakega predloga, mnenja in konstruktivne kritike :) Drugač pa ja, dnar je vedn problem pr nas srednješolcih/študentih. No sej se bo tud to enkrat obrnl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo pa mal problema, ker teče izpuh tik pod stopalkami ni preveč prostora za krivit navzgor. Kako se vam zdi če bi prerezal cev na varu (označen z zeleno) ter zavaril nazaj pod kotom? Ma kdo kakšno bolšo idejo?

Mislim, da ne bo problema, mogoče če bi le zakrivil pod kotom kakšen kos cevi, in ga privaril gor. Ker kakor tebe razumem, bi samo odrezal pobrusil pod kotom in privaril nazaj. Nekako z cevjo izpelji linijo.

Sm ti zrisal zelo na hitro. upam, da razumeš kaj imam v mislih.

lp

post-14902-1244716312_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala, prov si razumel. Zdej ko gledam skice bi zadevo res dušil. Kar pa mogoče niti ni tok slabo. Lonci so namreč popolnoma odprti pa skrajšani za polovico tako da mal blokade nebi bilo kritično? Ali pač? Fora je tud v tem, ker nočem dvakrat švasat izpuha...

No počas bojo deli odšli na barvanje. Barva bo pa čist navadna svetleča črna. Ve kdo za kšnega uredu ne predragega ličarja (najbolš na fuš :whistle:).

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nevem, kako bi se izpušni plini teoretično "zaletavali" v tisti del, kjer bi bilo varjeno pod kotom. Se mi zdi, da bi se tisti del cevi kar pošteno segrel :S.

Hmm, za moje pojme, si umisli kakšne db-killerje na koncu loncev, te krivine pa spelješ po nekakšni liniji, da poleg tega, da je funkcionalno, tudi solidno izgleda. Sicer se pa sam odloči, jaz bi se odločil za krivljeno krivino, ker mi videz veliko pomeni.

Se mi zdi da bi zgledalo zelo amatersko, ce bi tisto samo odrezal pobrusil pod kotom in nazaj privaril. Hmm... :rolleyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgledal bi pomoje še najbolš če bi zadevo skrivil že takoj po stiku kolektorjev, vendar to zaradi višine stopalk ne bo šlo. Drugač pa odrezano pod kotom zgleda kar ok. Na spodnji sliki je izpuh gsxr 750 letnik 95, ki je ubistvu isti kot moj. S tem da je tukaj pod zelo velikim kotom, medtem, ko se bo pri meni dvignil samo za par stopinj tko da bom ujel linjo subframa.

post-20343-1244799358_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredu še držalo za tablico ter smernike.

Počas bo tank, maska, blatnik, platišča itd. šlo na barvanje. Barva bo pa verjetno kar svetleča črna. Candy rdeča se mi drugač zlo dopade ampak mi nekako ne paše na ta motor. Kakšni predlogi? Aja pa če kdo pozna koga, ki se ukvarja z barvanjem.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgledal bi pomoje še najbolš če bi zadevo skrivil že takoj po stiku kolektorjev, vendar to zaradi višine stopalk ne bo šlo. Drugač pa odrezano pod kotom zgleda kar o,.... ko se bo pri meni dvignil samo za par stopinj tko da bom ujel linjo subframa.

Padon.Mislim,da tudi Ice ,no vsaj jaz sem mislil linijo subframe,ko sem ti napisal za izpuhe.Očitno nismo bili na isti valovni :rolleyes:

Če ne bo prevelik kot po mojem ni panike.Ena od rešitev pa so tudi nastavljive stopalke stopalke :naughty: Ali samo tisti del,ki pride med geštel in stopalko-tako kot en distančnik,da so stopalke bolj nazaj in višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!