Skoči na vsebino

Streetfighter predelava


trojan69

Priporočene objave

Ja nastavljive stopalke bi ble super. Na e-bayu se jih dobi že tam za 80 eur-sam ne za moj letnik :headbang: . Mogoč bom kdaj v prihodnosti kakšne custom kje staknu al pa dal clo narest-ampak zdaj žal ni proračuna.

No predelava se zgleda bliža koncu. Zdej mam še nekaj izpitov na faksu za narest, potem pa pospešeno delo na motorju pa upam da bo na cesti nekje v drugi polovici julija. Odvisn predvsem od ličarja, majstrov za zavorne cevi pa seveda stricov na tehničnem.

Zgleda da bom skor celo sezono letos spustu :headbang::headbang::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za inspiracijo. :worship: :worship: :worship: :worship:

trojan69 ne se zgledovat po teh slikah :slap: , prav ni mi všeč tale motorček, zadnji blatnik nikakor ne potegne. Sicer, pa nima kaj dosti veze z trojan69.ovim motociklom.

trojan69 Kako to, da se nisi odločil za standarden položaj tablice? da je pravokotna na zadek, ne tako kot sedaj, ko je vzporedna? Lahko bi naredil kakšen rosfrai nosilec, s katerim bi potem nastavljal tablico.

Samo tako vprašam. Je res, da imajo vsake oči svojega malarja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ne vem. Osebno mi lepš zgleda vzporedno z zadkom-nekak bol ˝čiste˝ linje ohrani se mi zdi, pa še žice od žmigavcev, osvetlitve tablce itd se skrijejo. Mogoč bom pa kdaj probu tud na tak način. Sej tist nosilček nebi smeu bit prevelik problem narest.

@baddad-zanimiv motor. A je tole ameriški izdelek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ne vem. Osebno mi lepš zgleda vzporedno z zadkom-nekak bol ˝čiste˝ linje ohrani se mi zdi, pa še žice od žmigavcev, osvetlitve tablce itd se skrijejo. Mogoč bom pa kdaj probu tud na tak način. Sej tist nosilček nebi smeu bit prevelik problem narest.

@baddad-zanimiv motor. A je tole ameriški izdelek?

Ja to kar sem skiciral mal je res bolj nekako "standardna" verzija. Jaz bi recimo naredil takšne smernike, da mi bili integrirani na zadek, se pravi, da bi bilo videti samo pač pokrovčke smernikov. recimo, da bi za smernike uporabil kakšne stranske smernike, z kakšnega avta. Upam, da razumeš kaj mislim.

Drugače pa super projekt, nič zamerit prosm, jaz samo bolj na glas razmišljam, sm tehnični tip, jebela cesta pa mi ideje kar prekipevajo na dan. bo treba se kdaj lotit kaj podobnega.

Kar tako naprej.... :photo:

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja taki integrirani smerniki, pri katerih bi se vidlo samo steklce bi dobr zgledal. Se dobijo tudi v louisu. Mogu jih bi pa montirat na zunanje boke zadka, ker zakon določa da morajo smerniki gledat čez navpični ravnini, ki tečeta po straneh motorjev, eden od drugega pa morata biti oddaljena najmanj 18 cm. To je tud eden od razlogov da se za njih nisem odloču. Ker kar se smernikov in luči tiče so na homologaciji pa tehničnih baje zelo zahtevni.

Drugač pa kr povej mnenje pa ideje pa tud kakšna konstruktivna kritika je dobrodošla-sej zato sem pa odpru to temo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za inspiracijo. :worship: :worship: :worship: :worship:

ma nevem :unsure: men je to en zmazek. če že gredo neko jebačko mašino delat, nej ji usej vilce pa ene zaresne bremspince prvoščijo. tole ma zobotrebce k da bi blo iz fazerja narjeno. in zdi se mi, da tisto kar je videt ni okvir, ampak navadn pleh, pritrjen da kao zgleda. . . zadnji blatnik mi je pa nekako všeč ma ne nobenmu povedat :krneki:

@Trojan: priznat moram. mislil sem da boš Suzo razkopal in eventuelno prodal po koih. oprosti, ker sm te sodil po sebi :D vseen se mi suze zdi škoda, je bla lepa predn si jo razkopal. . . upam de ti bo ifiniširanje šlo dobro od rok, in ne se zaletet, raj izpusti sezono, kot kej na silo kočevat, take stroji živijo in umrejo od detailov. srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naroben post citiral :)

smerokazi bočni od fiat marea so zakon za motor!V Italiji vidiš več tega in res zgleda!Mam tud sam dva shranjena :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ful všeč :) Vsa čast mu za tako predelavo, ni kej.. Ogromno znanja, inspiracije ter seveda tudi orodja, ki omogoči izdelavo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojan69 eno vprašanje :P. Spet jaz :whistle: . Kako to, da si se odločil za črno barvo, glede na to, da že imaš tudi črne izpuhe, se ti ne zdi, da bo nekoliko pusto? Tko mimo grede vprašam. Drugače že kaj novega? Daj če bo kaj časa kakšno sliko od spredaj, pa malo s strani, zdaj ko si popravil križe, da vidimo kako zgleda z novim krmilom.

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem. Črna mi je preprosto všeč. Tko posamezni deli ne izstopajo tok, sploh ker mam v prihodnosti namen povdercotat geštel, nihajko itd. v mat črno. Razmišljal sem v perla temno modri pa candy rdeči ampak sem pršu do zaključka da bi zadeva zgledala nekako preveč načičkana. Probam se tud držat nekako streetfighter tradicije-anti bling bling hooligan stajl :evilgrin: kar se pa tiče slikic sem zadevo že razdrl-gre po vsej verjetnosti naslednji tedn na barvanje (če bom dobu kakšnega ugodnega ličarja itd.) tko da bom posliku ko dobim dele nazaj.

Drugač pa nič novga-izpiti pač. Če bo vse po sreči se bom naslednji teden lotu montaže števcev (kar pomoje ne bo prevelik problem) pa izdelovanja ekspanzijske posode (P.S. še vedno iščem paintball flašo 16-20 oz če ma kdo kupim!!), potem priklop luči, smernikov, alarma...

Baddad-se mi je zdel da je to američan delal-majo nekak značilen stil, podobno kot npr. Nemci. Je pa izdelovalec res pravi mojster. Najprej sem mislu da so maska pa ščitniki iz poliestra, ko sem pa vidu da je vse kovina :eek: . Čeprov koncept motorja ni najbol po mojem okusu (vsake oči majo pač svojga malarja) lahko izdelovalcu samo :worship::worship:

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni ve kdo kje v slo. se prodajajo streetfighter maske z lučmi....ker v louisi se mi ne dopade tista, al pa če ma keri kako za prodat me naj kontaktira.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(P.S. še vedno iščem paintball flašo 16-20 oz če ma kdo kupim!!), potem priklop luči, smernikov, alarma...

Veš kaj ti predlagam, če imaš kakšne veze v bolnišnici ali na urgenci. Uporabljajo se kisikove bombe, tiste tamale, ki so ob kakšnih posteljah, ali pa jih imajo v rešilcih, tisto ti bi znalo prav pridt, samo nevem ali ne bi bila prevlka??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HyperJack-že dobu primerno flaško na e-bayu. Tista za kisik bi bla OK-sam je verjetno pretežka.

@Dvaid46- uglavnem nemški E-bay firme kot hard-core-fighters, hardcore-customs, Bimbo fighters. Samo za večino morš luči sam ugradit v masko, pa kakšen nosilček narest, kar pa ni tak problem. Od Megatec-fighters (na 5 strani so like) se mi zdi da že majo zugrajene luči pa zraven nosilčke. Tista iz louisa je pa res bedna.Kakšno predelavo pa delaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ta teden sem pokital poliestre ter tank in jih dal v šprickit, tako da je treba pihnit samo še bazo in lak. Priredil sem ekspanzijsko posodo (ni še čist končana) ter naredil nosilec za njo. Namen imam pa še nekje staknit opletene cevi za hladilno tekočino.

post-20343-1246228717.jpg

post-20343-1246228744.jpg

Sledi menjava ležajev krmiljenja, predelava izpuhov ter namestitev števcev in priklop luči ter alarma. Potem je pa treba zadevo samo še sestavit, kar ne bo problem. Temeljito čiščenje motorja (se vidi na slikah koliko prahu se je nabralo :headbang: )Pa tehnični in gasa.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trojan, kako se to zadevo potem homologira?

Recimo da si sam naredim masko(poliester), nabavim luči od nekega avta npr., dodam sam LED lučke in tko naprej... Se da to homologirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf močno dvomim da bi se dal to homologirat. Po vsej verjetnosti bi moral delat razne teste, kar se pa zagotovo ne splača. Poliester deli rabijo TUV certifikat in nalepko na samem delu, ki se je ne da odstranit brez tega da jo uničiš. Luči pa rabijo E oznako. Ampak se verjetno da mal zgolfat.

Jst mam uglavnem za vse dele (razen za blatnik) TUV oz. certifikate o materialu, vsa svetlobna telesa imajo E oznako, vse je oz. bo ugrajeno po TSV specifikacijah, potrdilo varilca za subframe, naredil bom tudi izračune nosilnosti pa me pošteno skrbi kako bo z homologacijo. Na tehničnih pa bojda ne komplicirajo preveč-gledajo uglavnem zavore, glasnost izpuha in luči. Tko da čez tehničnega bi po moje z tako masko prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Takle projekt se kar hiro bliža koncu.Zamenjal ležaje v sprednjem koncu ter spoliral spodnji križ. Pokital in pripravil dele za barvanje, danes pa so mi jih pihnili z črno bazo in svetlečim lakom-iskat jih grem v ponedeljek, ko bodo dokončno suhi. Izpuhe sem po vašihih predlogih speljal v linji subframa in zadka. Štrlijo majčkeno na V-opazil ko so bile zadeve šele sheftane ampak mi je blo všeč (podobno kot izpuhi pri hot rodih, ki štrlijo izpod havbe) tko da sem kr tko pustu pa nesu zašvasat.

Najbolj sem se pa namučil z relokacijo termostata pod tank. Nredil nosilček-zadeva paše pod tank na milimetre, pa mal seštukal cevi za hladilno tekočino. Dobil tudi 20mm opleteno cev za hladilno tekočino. zgleda super.

post-20343-1247271629_thumb.jpg

post-20343-1247271640_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekspanzijska posoda oziroma nivo tekočine v njej mora biti v isti višini kot hladilnik, drugače ne opravlja svoje naloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

simonsi, to pa nevem, če bo držalo. Zakaj imajo potem nekateri motorji ekspanzijske posode pri zadnjem amortizerju? Tu je ekspanzijska posoda t.i. slepa veja!

post-4329-1247331712_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imajo že kakšno samosvojo rešitev. Ampak če je original v višini hladilnika, potem je pomojem ni pametno prestavljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ne vem. Tole je dost pogosta rešitev pri fighterjih, predvsem na 1100-kah in kar deluje. Mogoče bi to blo za catch tank-ki ubistvu samo lovi odvečno tekočino. Tuki se mi pa zdi da je vakum, ki se ustvari pri ohlajanju oz. segrevanju tekočine vseeno dost močen da potegne vodo nazaj v sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Deli pršli iz barvanja. Narejeno je že več al manj vse. Prklopit moram še svetlobna telesa in števce ter alarm, grem jutri po material (konektorje, požirke,.. .) . Pa seveda nalit hladilno, zavorn tekočino ter olje. Upam da bo zadeva v zlo kratkem času gotova. Držte pesti da se ne bo kej zavlekl :)

Še ena slikca pobarvane maske-pol mi je pa žal zmankal batarij v foto aparatu. Bom naslednič poslikal.

PS:če se komu valja doma kakšen majhen rezervoar za zavorno tekočino, al pa ve kje se ga da pri nas dobit ker v Luis ne bom hodu še neki časa, bi se priporočal ;)

post-20343-1248388533_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!