Skoči na vsebino

Prebarvanje motocikla


Atrax

Priporočene objave

Zanima me nekaj.

Naprimer imaš motor modre barve in si ga hočeš prebarvat na črno. Kak je s tem? Si ga lahko prebarvaš kr tako ali moraš še po tem narediti kakšno homologacijo ali kaj podobnega ??

:hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor ni tak problem k pr avtih, ker motorji so po večini večbarvni tko da nikjer ne koplicirajo (ne policaji, ne na tehničnih pregledih) in ga ti kr prebarvi na svojo barvo :D

No sej se bo najdu kšn " pametnjakovič z trdnimi argumenti", da ni tako, samo ti jest govorim z lastne prakse in 18 let motociklizma.

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so ti že prej napisal: prebarvaj, na tehničnem ti novo barvo vpišejo.

Osebno prebarval iz belo-rdeče-vijola na rumeno-črno, pa ni noben kompliciral ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa razni airbrushi....? Videl sem že chopperje, ki so bili eno samo slikarsko platno, kaj je s tem?

Sem pa že manjal barvo na dveh motorjih. Ja, na tehničnem ti vpišejo spremembo barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot so rekli, sem tudi sam že mel tak primer, sem prebarval iz rumene na rdečo, na tehničnem pregledu te samo opozori da barva ni pravilna in ti naredi novo prometno z pravilno kodo barve, ampak to so samo osnovne barve, naprimer vsake barve imaš tri različne, npr. temno rdeča, navadna rdeča in svetlo rdeča, isto gre za vse barve, vpiše ti pa tisto ki na oko prevladuje, če je naprimer večbarven motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OO najlepša hvala za odgovore vsem. Res hvala. Jaz sem pa mislil da je nekaj takega kot pri avtih. Te pa tak ni problema. Pa bomo šli malo delat eksperimente :D preden se spet začne sezona :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor ni tak problem k pr avtih, ker motorji so po večini večbarvni tko da nikjer ne koplicirajo (ne policaji, ne na tehničnih pregledih) in ga ti kr prebarvi na svojo barvo :D

No sej se bo najdu kšn " pametnjakovič z trdnimi argumenti", da ni tako, samo ti jest govorim z lastne prakse in 18 let motociklizma.

:grim ker itak zelo malo ljudi ve katera je oznaka za katero barvo!Če pa ti je pa lahko kot so ti drugi napisali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot so rekli, sem tudi sam že mel tak primer, sem prebarval iz rumene na rdečo, na tehničnem pregledu te samo opozori da barva ni pravilna in ti naredi novo prometno z pravilno kodo barve, ampak to so samo osnovne barve, naprimer vsake barve imaš tri različne, npr. temno rdeča, navadna rdeča in svetlo rdeča, isto gre za vse barve, vpiše ti pa tisto ki na oko prevladuje, če je naprimer večbarven motor

Zanima me še s katero barvo je najboljše pobarvt?(mislim firmo barve če lahko zvem :ninja: )

Kot ste rekli da ste to sami počeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še s katero barvo je najboljše pobarvt?(mislim firmo barve če lahko zvem :ninja: )

Kot ste rekli da ste to sami počeli.

Če maš cel motor ga ne barvaj!Nikoli ne bo kot bi mogu bit!Plus tega ga boš velik težje prodal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še s katero barvo je najboljše pobarvt?(mislim firmo barve če lahko zvem :ninja: )

Kot ste rekli da ste to sami počeli.

sem se narobe izrazil. mislil sem: sem ga dal prebarvat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prebarval že par motorjev, ne samo mojih, da se, ampak je fajn da to počneš v za to namenjeni komori, vedet moraš kaj delaš, predvsem pa imet pravo orodje in ličarske pištole.. Če imaš dostop do ličarske delavnice, potem ti bom z veseljem pomagal z nasveti kako se lotit in če imaš malo žilice, lahko vse skupaj še ok izpade :) Če pa misliš to počet v domači garaži s tisto pištolo, ki pride zraven kompresorja in šmirglom kupljenim v Mercator domu, potem pa bog ne daj, ker bo verjetno izdelek grozen.

Kot sem rekel, če hočeš da je narejeno kot se šika, moraš barvat v komori, uporabit prave materjale ter predvsem orodje in pištole (ki so btw zelo drage), drugače daj raje barvat tapravemu ličarju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še s katero barvo je najboljše pobarvt?(mislim firmo barve če lahko zvem :ninja: )

Kot ste rekli da ste to sami počeli.

Najpametneje boš naredil,če se odločiš za neko original številko barve npr. od Yamahe V-max črn z dodatkom metalik zlata in nato povrhu še zaščitni prozorni lak.Seveda apsolutno nekupuj sam barve,ker ti noben ličar nebo hotel z njo barvat.Zato pojdi k ličarju se z njim dogovori in on ti bo zmešal barvo ali kupil tam kjer njemu mešajo barve.Saj za motor pobarvat rabiš zelo malo barve max. 1 kg in tu neboš nič profitiral,če jo sam nabaviš,raje najdi poceni ličarja in prepusti to njemo sicer bo katastrofa kot ti je že nekdo napisal!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ličarji imajo cele kupe knjig z vzorčnimi barvami. Jih je toliko kot dreka in ti samo izbereš! Sigurno ti bo katera všeč. Potem, ko ga malo popraskaš čez dve leti prideš nazaj in rečeš ''Stric malar-tole bi bilo spet malo za poštrihat.'' On pa odgovori: ''Ja kako naj pa vem katera barva je to?'' in ti rečeš ''Od Forda letnik 95' Electric Red'' :rolleyes:

In vsem je takoj vse jasno. Barve danes ličarji že večinoma mešajo sami tako, da pri tem nimaš kaj sam čarat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok te pa najboljše da tak naredim kot ste rekli. Ker jaz sem mislil sam to doma spocat :naughty: :kva2: .

Vrjetno se res nebi dobro končalo :cry: . Tak da bom rajše poiskal kakega ki se ukvarja s tem,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še s katero barvo je najboljše pobarvt?(mislim firmo barve če lahko zvem :ninja: )

Kot ste rekli da ste to sami počeli.

jupol gold

helios ma menda dost kvalitetne barve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok te pa najboljše da tak naredim kot ste rekli. Ker jaz sem mislil sam to doma spocat :naughty: :kva2: .

Vrjetno se res nebi dobro končalo :cry: . Tak da bom rajše poiskal kakega ki se ukvarja s tem,...

Modra odločitev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!