Skoči na vsebino

Novi Marof 09'


jose

Priporočene objave

Jest sem te videl, si prišel povsem po notranji strani, samo sem bil še dokaj pred ovinkom in povsem na zunaji strani in meni ni predstavljalo problema. Se pa recimo zelo nerad vozim z zimsko podkapo, ker se proti odprti čeladi čisto ni ne sliši pod čelado :hmm: . Pa nisem naglušen. Verjetno si opazu, da sem se skoraj ves dan vozil z odprto čelado, razen zgodaj dopoldan zaradi hladu. Pri odprti imam namreč mnogo več informacij iz okolice (kako škripanje, sirena, pa občutek hitrosti, ...), pa recimo suho mrvo se tut lepo vonja (na TS ali T furah) :D .

Zdaj mi je pa res na bad. Res sem mislil, da si me videl. Sem že neki časa vozil za vama, pa se mi je zdelo že dovolj časa, da bi me lahko opazila. Še enkrat se opravičujem in se posipam s pepelom.

@gsx750f V Dunlop Q RR. Kako to misliš agresivno? Če bi bil bolj nežen, ne vem če bi lahko sploh v ovinek šel :D Meni se glih zdi, da sem premalo agresiven.

@dolenc A to boš za nas Motosvetovce najel :beer2: ?

+385 915166949 Najbolše, da pokličeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500/27= 19, koliko nas je blo v soboto na pisti? :hmm:

Idejno je bilo za aprilijaše, ker to z suzukiji je blo pa zdej pa že preveč :D , se že neki časa menmo da bi se grobnik zakuplo, pa nekak ne rata, marof bi pa celo uspel.

Lahk bi pa tud motosvetovci, čeprov smo ga dejansko že mel v soboto, na netu sem najdu da nej bi koštalo cca 500eur med tednom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se proge NE da več najeti, razen za tekmovanja, teste inp. Vsaj tako je gazda rekel enrat, ko sem ga povprašal po tem.

Lahko, da je sedaj drugače, sam je tudi cena potem druga :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzukiju ne bo všeč, ampak moram povedat po resnici. Si naredu kar dobro reklamo

za Aprilio. Te bom prjel ob priliki za besedo za probo. Zgleda, da bo treba kmal moto menjat. Me prav zanima dvovaljnik probat. :naughty: . Po pameti seveda.

Idejno je bilo za aprilijaše, ker to z suzukiji je blo pa zdej pa že preveč :D , se že neki časa menmo da bi se grobnik zakuplo, pa nekak ne rata, marof bi pa celo uspel.

Lahk bi pa tud motosvetovci, čeprov smo ga dejansko že mel v soboto, na netu sem najdu da nej bi koštalo cca 500eur med tednom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš agresivno? Če bi bil bolj nežen, ne vem če bi lahko sploh v ovinek šel :D Meni se glih zdi, da sem premalo agresiven.

pust agresivnost doma pa vzemi s seboj odločnost..

Zvikija pa sem ocenil kot pre-drznega in sem ga nežno okaral.

Zato ne odobravam takega prehitevanja na silo.

Mojster je reku, da vedno tisti zadaj pazi na onega pred seboj :worship: !

amm..tole ni cesta ampak pista in res ne vem zakaj ne bi smel prehitet..

je pa včasih treba bit tudi malo nesramen pri tem manevru..

mojster ma seveda prav, vendar pa mora vsak ki pride na pisto gledat okol sebe..tako kot na cesti tudi na pisti nisi sam..

če gledaš nekoga za seboj dalj časa imaš dve možnosti..ali ga spustiš naprej ali pa lahko pričakuješ da ga enkrat zagledaš ob sebi..

Idejno je bilo za aprilijaše, ker to z suzukiji je blo pa zdej pa že preveč :D, se že neki časa menmo da bi se grobnik zakuplo, pa nekak ne rata, marof bi pa celo uspel.

Lahk bi pa tud motosvetovci, čeprov smo ga dejansko že mel v soboto, na netu sem najdu da nej bi koštalo cca 500eur med tednom.

pa misliš da se splača se "jebat" s tem? razen če pripelješ 30 ljudi in še kak evro v žep spraviš..

drugače pa prideš in voziš

Bo v sredo kdo na NM? :)

skoraj sigurno bom jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj sigurno bom jaz.

torej se vidimo, pridemo(jaz, Vmasina, FrigoFrops.) :)

PS: prostora na prikolici je še za EN MOTOR!

Odhod iz Celja v sredo ob 8:00.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

evo mene, vidim da ste bli kar pridni z limanjem - lepe, hude slikce, zato najprej pohvala in zahvala fotografom (in fotografinjam!) se strinjam z gsx750f, Neja zasluži posebno zahvalo - mam že nekaj v mislih, če boste ZA :naughty: kdaj gremo spet?? :naughty:

@ DenisR: hvala za čestitke, stari :)

@ biker77: še mičkenmal manjka da bo pod 13, naslednjič ;)

@ gsx750f: res, 70 - 200 mm bi bil zlo fajn; in ker body že maš, bi se ti morda splačalo pogledat na foto forum če se dobi kaj fajnega rabljenega :hmm:

@ Dolenc: zakaj nisi vprašal ko smo bli gor, pišuka?!?! lanska cena ja bla 1500€/dan za vikend, med tednom najbrž manj, letos pa nisem vprašal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idejno je bilo za aprilijaše, ker to z suzukiji je blo pa zdej pa že preveč :D , se že neki časa menmo da bi se grobnik zakuplo, pa nekak ne rata, marof bi pa celo uspel.

Lahk bi pa tud motosvetovci, čeprov smo ga dejansko že mel v soboto, na netu sem najdu da nej bi koštalo cca 500eur med tednom.

Dolenc tole bi pa blo :OK: , d bi vsaj enkrat se sam motorji vozli po tej pisti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

evo še moje slikce - seveda samo iz boksov, moj trotlbutlzihr fotič ni za akcijske slikce:

post-163-1248695711_thumb.jpg post-163-1248695717_thumb.jpg

post-163-1248695724_thumb.jpg post-163-1248695754_thumb.jpg

post-163-1248695762_thumb.jpg post-163-1248695771_thumb.jpg

žal nismo vsi, ker so šli eni že prej domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogovori tečejo ubistvu na hrvaškem aprilija forumu, kjer jih je malo več kot pri nas, jst sam pomagam idejno (pa mal sem jih navdušu ko sem jim prlimu mal slikc iz sobote :D).

Če bo kaj seveda napišem tukaj, pa ma da zagrmi :)

Pa upam da bo v bodoče še kak tak "neuradni" motosvet dan, ker je blo res fino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gledaš nekoga za seboj dalj časa imaš dve možnosti..ali ga spustiš naprej ali pa lahko pričakuješ da ga enkrat zagledaš ob sebi..

Hmm, a mi lahko poveš kako lahko nekoga gledaš za seboj brez vzvratnih ogledal? Še slišim ga težko če nima glasnega motorja-izpuha...

Lepe slikce, suzuki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@GT filing, filing :P Drajsaš linijo in bo že pihnil mim tebe :)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej se vidimo, pridemo(jaz, Vmasina, FrigoFrops.) :)

PS: prostora na prikolici je še za EN MOTOR!

Odhod iz Celja v sredo ob 8:00.

lp

Nalaga se v torek zvečer, ko sonce že zaide :).

Kakšen interisent?

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, a mi lahko poveš kako lahko nekoga gledaš za seboj brez vzvratnih ogledal? Še slišim ga težko če nima glasnega motorja-izpuha...

Lepe slikce, suzuki ;)

jah..če gledaš sam pred svojo prvo gumo pol ga bolj težko..

možnosti:

-na vsakem 180 ovinku ki jih je na marofu dovolj..že če pogledaš v smeri vožnje (ne pred svojo gumo) ga vidiš..

-ga slišiš..

-če spremljaš dogajanje potem vidiš ali se ti približuje ali oddaljuje..

ko boš parkrat na pisti in se ne boš ukvarjal samo s sabo boš avtomatsko to opazil..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetn bi vam fotograf prav pršu.

Bi se dalo zment sam za dejanske stroške :naughty: .

Pogovori tečejo ubistvu na hrvaškem aprilija forumu, kjer jih je malo več kot pri nas, jst sam pomagam idejno (pa mal sem jih navdušu ko sem jim prlimu mal slikc iz sobote :D ).

Če bo kaj seveda napišem tukaj, pa ma da zagrmi :)

Pa upam da bo v bodoče še kak tak "neuradni" motosvet dan, ker je blo res fino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fotograf bi bil fajn :)

Sej zaenkrat je sam ideja, ponavadi potem nič ne rata, ampak pustmo se presenetit, če kej rata seveda nardim reklamo tle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne bi bilo odveč v izogib kaki sceni naredit kategorije :hmm: .

Pa s tem ločit oba ekstrema (ta hitro in "počasno").

Pa kakega intruktorja/mentorja občasno za počasnejše.

Bodo radi dali za pijačo al pa čevape recimo.

En zdrs, padec se mi zdi preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak do iz šolanja si lahko na tleh :headbang: .

Recimo Spiess-u (WSB da ne bo pomote) celo plačajo da lahko vozi ne samo, da mu dajo vso opremo! Po padcu pa seveda novo!

jah..če gledaš sam pred svojo prvo gumo pol ga bolj težko..

možnosti:

-na vsakem 180 ovinku ki jih je na marofu dovolj..že če pogledaš v smeri vožnje (ne pred svojo gumo) ga vidiš..

-ga slišiš..

-če spremljaš dogajanje potem vidiš ali se ti približuje ali oddaljuje..

ko boš parkrat na pisti in se ne boš ukvarjal samo s sabo boš avtomatsko to opazil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, pač je bil prvič na pisti, tist k ga je prehitu pa tud ni ravno veteran. Tko se pač nabira iskušnje.

Pa tud nasveti drugih ti ne pomagajo kaj dosti dokler sam ne probaš, oziroma ti pomagajo šele takrat ko sam toliko veš, da zastaviš vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

hej, ne zdej izumljat neke hude znanosti, obnašanje na pisti je dokaj enostavno, a ni enako kot v prometu! tole velja za povsod, ne samo za Marof:

- ko prideš prvič na pisto se vedno pozanimajte za pravila (naučite se pomen posameznih zastavic!!!), če kaj ne veste, vprašajte bolj izkušene; gušterji na veliko pistah oblečejo varnostne odsevne jopiče, da so ostali bolj pozorni nanje pri prehitevanju

- vedno uporabljaj dobro varnostno opremo (čelado, usnjen kombinezon, usnjene rokavice, škornje, želvo, dodatne ščitnike... )

- vedno se voziš samo po liniji (razen če je kaj narobe in greš počasi proti boksom, to pokažeš z roko ali nogo)

- enako nakažeš z roko ko greš dol, v bokse

- nikoli ne zaviraš kr brez veze, ker ti bo zadaj vozeči priletel v rit, saj ti ne zna brati misli

- odstranite ogledala in smernike z motorjev in/ali jih zaščitite z duct tapeom, na pisti nimaš kaj gledat v špegle + vir črepinj

- zadaj vozeči pazi na sprednjega (kar seveda ne pomeni da sprednji lahko dela kar hoče, ampak vozi po liniji)

- ne ustavljaš se na pisti, tudi če kdo pade, saj mu ne moreš pomagat (razen če tud svoj motor vržeš ob tla, saj nima stojala) pomagajo streckenpostni, zato so tam (OK, tega ni na Marofu ampak tle se vse vidi iz boksov)

- nikomur se ne umikaš oz daješ prostor; hitrejši te bodo prehiteli, počasnejši bodo ostali za tabo, simpl ko pasulj

- če nekdo nekajkrat pride vštric je najbrž hitrejši od tebe, a ne toliko da bi te prehitel; lahko ga spustiš naprej, al pa se zavedaš, da se bo prej ali slej na zaviranju nalimal na tvojo notranjo stran

- zavedat se je treba da je to pista in na pisti se dirka, zna prit do kontakta, čeprav vsi pazimo da ne

- padec je nezaželjen, a stalen sopotnik vožnje na meji; vsak pade, prej ali slej, to je že v ceni in ni treba posebej plačat (razen popravila sebe in motorja) zato se pri večkratnem obisku piste splača kupit poliestre, se neverjetno hitro izplačajo

- ne izzivaj usode, tvoj motor in oprema naj bosta tehnično brezhibna (zlasti gume in zavore, puščanje tekočin!!), itak zna vsak od nas narest dovolj dobro napako da lahko kvalitetno pade

- uradna literatura o dirkanju pravi, da se 80% nesreč na pistah zgodi kot posledica cestnih gum; to seveda ne pomeni da moramo met zdej pa vsi dirkalne gume gor, ampak da se zavedamo omejitve svojih gum

tolkle se zdele spomnim, če sem kaj pozabil prosim dopolnite... in prosim brez slabe volje, na piste pridemo uživat, al ja :naughty:

srečno, veselo in zabavno drajsanje želim, naj bodo vaši padci čim bolj redki in čim cenejši ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!