Skoči na vsebino

bob7 ima težave!!!


moto rider

Priporočene objave

Bob7 se je obrnil name, ker ima v Jordaniji težave z BMW-jem.

Sem odreagiral in ga skontaktiral z Avtoval-om (BMW servis).

Vas pa prosim, ker "vsi ljudje vse vedo", če mu lahko kdo pomaga, morda s kakšnim naslovom, ali konkretno v zvezi z okvaro.

Prilagam njegov tekst, kjer opisuje težavo;

Se Vam v njegovem imenu zahvaljujem in upam, da s skupnimi močmi rešimo falota!

hej...

Najprej en lep pozdrav iz Jordanije vSlovenijo

No tokrat te kontaktiram ker imam majhen problem z svojim motorjem in ga skusam urediti...

V bistvu mi je masina danes med voznjo ko sem obrnil po 300m kar sasma crknila in ne vzge vec.. sem kontaktiral bmw v slo in po nihovih napotkih razdru pol motorja a tezave se ne opravil.. sumim da gre za problem vbrizga goriva v motor ko sem poskusil z uzigalnikom na max vbrizgavati plin zraven teh cevi kjer ubrizgava bencin mi je motor skoraj vzgal.. rastavil sem plastiko in odstranil rezervar in potegnil pumpo ven, jo odklopil in na baterijo previrir da deluje ..previril tudi stanje bencina in nasploh cistoco v rezervarju tudi ok..

Naceloma bi moral slisati ko dam kontakt da pumpa napolni pritisk z niskim tonom a tega ni slisati..

odklopil sem tudi stikalo tacke ki ponavadi povzroca probleme in prekine tok in motor ugasne .. atudi to ni nic pokazalo... odvil sem svecke in previril iiskro tako da to tudi deluje normalno.. previril sem vbrizgavanje v motor tako da sem cevi izvlekel in pritisnil na start ki pa se mi zdi da ne ubrizgava dovol skoraj nic nevem... nisem mehanih na nekaj stvari se ze spoznam a na na vse.. ze pred nekaj dnevi ko sembil v libanonu in v rezervarju siriski bencin mi je motor kar med voznjo ugasnil in po nekaj minutah nazaj uzgal .... natocil sem libanonski bencin in je delovalo breshibmo tri dnikasneje pa ponovno isti problem ko mi masina je komaj uzgala.... zadnji premeri so sepojavljali zjutraj ko jemotor bil se hladen in dvakrtat po 1urnem matranju le na tek uzgal.. potem pa normalno uzigal... cudno ..naceloma nimam nobenega problema z samim motorjem le nekaj je narobe in skusam ugotoviti zakaj gre...

jutri ga bomz avto vleko odpeljal do Amanain nekje probal stakniti mehanika ker naceloma bmw nima servisa za motorje v jordaniji... Ce imas kaksen koristen nasvet bi ti bil zelo hvalezen in loh to sporocilo posljes naprej tistim ki bi vedel da loh kaj svetujejo.. ne bi pa tega objavljal na forumu da ne bo kdo zacel kakega nopvega posta... sej razumes...

in tudi ce mogoce ma kdo kaksen koristen naslov primerne mehanicne delavnice v amanu bom res hvalezen pomoci

hvala hvala hvala

lp...

Bostjan

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsak slučaj! Še mobi številka od "bob7" (Boštjan)

+386-41-757-255

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti poslal PM

Drugače pa sem jaz, ko mi je motor crknil, odvlekel zverino na BMW servis za avte. Imajo navodilo, da spravijo motor v vozno stanje, kljub temu, da nimajo servisa za motorje. Se povežejo z Nemčijo in od tam dobijo navodila in rezervne dele iz najbližjega skladišča.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poizkusil nekako pomagati.....

Če se ne motim, ima v bencinskem tanku poleg pumpe tudi bencinski filter , kateri se lahko ob umazanem bencinu zapaca (ponavadi je na dveh "hitrih" klemah, tako da ga ni problem vzeti dol in spihati)....potem naj poizkusi dati kontakt preden natakne cevke rezervoarja nazaj, saj bi takrat moral bencin špricat iz cevke (tako lahko izloči napako na pumpi,oziroma da pumpa ne daje dosti pritiska)....nadalje naj preveri regulator tlaka bencina (mislim da je lociran pred akumulatorjem).In zadnja, vendar glupa fora je injektor sam. Pred injektorjem je ena taka tanka mrežica, ki ravno tako ne pusti bencinu naprej, če je zapacana. Injektor stakne ven, ga spiha in nazaj natakne.Če se še kaj spomnim, napišem.

PS :Če se ne motim, v novemberski številki motoristične revije piše nekaj o vpoklicih za R1200GS zaradi napake na bencinskih pumpah in čitalcu kodnega ključa, vendar je to v Angliji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naceloma bi moral slisati ko dam kontakt da pumpa napolni pritisk z niskim tonom a tega ni slisati..

odklopil sem tudi stikalo tacke ki ponavadi povzroca probleme in prekine tok in motor ugasne

To mi je sumljivo - stikalo tačke ponavadi sklene tokogrog, ki potem omogoči delovanje črpalke za gorivo (in ostalih zadev), ko je tačka pospravljena. Če je s stikalom kaj narobe, je potrebno oba kabla, ki gresta na stikalo, skleniti - ne pa odklopiti!

Tako je vsaj pri mojem Suzukiju, če pa ima BMW tu kaj drugače, pa ne vem (našel sem sicer servisna navodila, v katerem pa ni električne sheme povezav). :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tokokrog za pumpo sklene "senzor prestave".....če motor ni v nevtralni prestavi, pumpa ne zalaufa.Pa seveda "kill switch".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odklopil sem tudi stikalo tacke ki ponavadi povzroca probleme in prekine tok in motor ugasne .. atudi to ni nic pokazalo...

Kolikor je meni znano okvarjeno stikalo tačke rešiš le z zamenjavo stikala, ne moreš narediti bypassa ali ga preprosto odklopiti. Vsaj kolikor mi je to razložil eden izmed popotnikov ki je z GS650 obrnil svet in je imel to težavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. Če ne drugega bo premagana jezikovna bariera pa cenovno po zadeva sigurno najugodnejša če bo ''lokalc'' zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bob7!

Čekiraj tole temo, ker je napeljanih en kup povezav, ki se znajo tule stekati!

Pa tudi telefoni in PM-i bodo laufali.

Srečno!

LPM

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bob7!

Čekiraj tole temo, ker je napeljanih en kup povezav, ki se znajo tule stekati!

Pa tudi telefoni in PM-i bodo laufali.

Srečno!

LPM

počakajmo, da se oglasi in vidimo, če je kaj uredil... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počakajmo, da se oglasi in vidimo, če je kaj uredil... :naughty:

ti motoristek, si mel nekaj podobnega na 1150 GS-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel podoben primer k mi je crknu in je bila kriva elektronika benz pumpe.

Ja, točno to mi je rekel tudi Valentinčič! In sta v kontaktu.

Sicer pa bob7 pelje motor (s tovornjakom) v Aman.

LPM

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po izkušnjah nekaterih popotnikov probaj tole zamenat:

post-8779-1233228376_thumb.png

Drugače pa:

http://www.bmw-jordan.com/jo/en/

Ole Automotive Trading CoService Centre Address

Ole Automotive Trading Co.

Bayader Wadi El-seer

Industrial Zone

Amman 11118

Jordan

Phone: +962 (06) 580 2700

E-mail: BMWservice@sbigholdings.com

Postal Address Service Centre

Ole Automotive Trading Co.

P.O.Box 851703

Amman 11185

Jordan

Opening Hours:

Service Centre

Saturday to Wednesday 08.00 AM - 06.00 PM

Thursday 08.00 AM - 02.00 PM

The BMW Middle East Mobility Service

http://www.portal-me.com/BMW/me/bmw/jordan/jordan/home.htm

Srečno!

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej...

Lepo pozdravljeni in hvala za vaso pomoc...

Sem ravno kar prispel na bmw servis v Aman ki pa nimajo servisa za motorje a so mi obljubili da bodo pogledali in se nekako povezali z nemcijo. Problem je le v tem da moram pocakati do sobote ker jutri ne delajo danes so pa ze zakljucili...

Motor ma na parkiriscu pred bmw stavbo in bom se enkrat poskusil znova...

Glede stikala tacke sem ga po vodenju bmw avto selekta najprej odrezal nato se sklopil .. nisem siguren da je to lih ok ce ma kdo kaj vec informaci glede tega stikala ce se ga sploh da sklopiti ima pa tri zice.... To sem naredil kot zadnjo stvar!!!!

Danes zjutraj sem se enkrat obrnil klhjuc in pumpa ni dala nobenega glasu...

Skusal bom previriti vse kar ste mi napisali le da ne obvladam vsega ma bom nekaj skombiniral...

Kot sem ze napisal mi je motor kar na lepem ugasnil in ni nic cukal ali kazal kaksnih simptomov da bi bilo kaj zamaseno, filter ki je na crpalki je cist, pomoje gre kaj v zvezi z elektroniko le da mi racunalnik ne pokaze napake... vse je ugibanje pa tudi orodja za previrjanje toka nimam in si bom skusal nabavit nekaj primernega...

Do vecera bom brez interneta in ne bom mogel previriti poste tako da najbolje ce ima kdo konkreten nasvet da me kar poklice bo tudi zame lazje in bol enostavno...

Se enkrat hvala vsem skupaj ..... :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, da ni napaka v "kill switch-u", da je ostal kej v stiku.

"Kill switch" ti kot se mi zdi izklopi tudi pumpo.

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so v Novosibirsku na BMW servisu dva dni ugotavljali, če so sploh pristojni za popravilo motorja, potem so ga popravili v dveh urah... Bil je nevozen, rezervne dele sem imel pri sebi, tako da je bilo treba samo naredit. Bile je servis samo za avte.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ,ki dajate bedaste pripombe prosim da se vživite v kožo osebe s pokvarjenim motorjem v treh krasnih in PRENEHATE s tem !!! Hvala.

Drugače pa bob7 upam da ni šel kodirni ključ oz. da ga moped ne spozna več.Ali je motor čisto tiho? Ali štarter sploh zaganja?Ne vem pa kaj bi ti bilo storiti če je tako.

Obilo sreče pri popravilu in nadaljni poti!!Bambi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ni zvoka črpalke je mogoče vzrok pav tu. Okvara črpalke kako preizkusiti so že opisali.

Kill switch ali pa stikalo bočne opore sta tudi lahko vzrok, če na FID (Informacija o temp. motorja, količini goriva in pa št. trenutne prestave) ne gori nič. Preveriš tako, da pri kontaktu odpreš in zapreš bočno oporo ali vklopiš kill sw na krmilu, vsaj tako je na 1150.

Naj poskusi nekdo na 1200 v garaži in sporoči. Nabrž je zadeva podobna, da bob7 ne bo preveč rezal in flikal žice. ima lahko zaradi tega probleme kasneje.

Je pa o podobnih problemih (kodirni ključ) veliko na ADV napisanega, ko najdem prilimam bližnjico.

lp in srečno bob7

mina

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!