Skoči na vsebino

Nekje je treba začeti...


Peci

Priporočene objave

Hello!

No, kot že v naslovu teme, naekje se vse skupaj začne. Mene pa najbolj zanima, kdaj, kako, kam, s kakšnim motorjem in s podobnimi vprašanji... ste vi začeli svoje cestne pustolovščine. Tu ciljam predvsem na daljše izlete ali počitnice. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Nordkapp so že s 50 ccm skuterji hodili... Če je volja, je vsak motor pravi. Pa saj že imaš Yamaho600, ... :whistle:

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek je bil dober tudi skuter in nahrbtnik,samo da ni bil bicikel.V principu je važno samo da ima dve-tri kolesa pa da ni treba gonit.

LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

kdo me bo skenslal in od kod :whistle:

Ja, z motorjem pa mi je jasno, saj to mi je bila poanta vprašanja, hehe!!! :winkiss: Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in tretje: "Z motorjem"!!! :yes:

vseen naredu 15 000 km v enem letu

Popravljeno . Popravil Žarko G.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

No, kot že v naslovu teme, naekje se vse skupaj začne. Mene pa najbolj zanima, kdaj, kako, kam, s kakšnim motorjem in s podobnimi vprašanji... ste vi začeli svoje cestne pustolovščine. Tu ciljam predvsem na daljše izlete ali počitnice. :rolleyes:

Kdaj?

Pri 16 letih. Čez pol leta bo dve leti, odkar imam izpit za A1 kategorijo.

Kako?

Še sam ne vem, kaj točno me je zagrabilo. Najbrž je svoje storila, do takrat še neodkrita neizmerna ljubezen do vožnje in potovanj.

S kakšnim motorjem?

Začel sem z MZ RT 125 '05, to je novodobni MZ s štiritaktno zasnovo. Še vedno vozim ta mali moped.

Kam?

Marsikam:

- Dolomiti

- Grossglockner

- Okoli Velebita

- pokušina Bosne in Hercegovine

- ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

Če se malo oprem na prejšnje poste, sem ravno kakšno Grčijo imel v mislih za letošnji september. Je pa res, da bova z drago verjetno šla z motorjemvred na trajekt in pol malo naokoli po Grčiji. Enostavno več kot 10-max. 14 dni dopusta ne bo na razpolago, zato...

No, saj sem sam kot smrkavec tudi z raznimi mopedi delal kilometre, sedaj pa zadnja leta tudi z motorjem tam okoli 10 jurjev... Samo na dopust pa še nisem šel z njim, zato sem vse skupaj začel vrteti po mislih. :rolleyes:

Par let nazaj smo šli isto varianto v Grčijo, s to razliko, da smo bili z avtom... Pa je bilo fajn...hehe, zdaj bi pa rqada z motorjem kaj takega ponovila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da imam izpit za motor(A1) šele dobre pol leta sem vse ture naredil po sloveniji in to maksimalno 150 km.

Pol k bo pa prostornina motorja večja bomo šli pa tut km dl. Pa seveda k bo tut motor bol za to primern k moj tomo sm 125 ni glih za kilometre naberat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z tomos avtomatikom sem se zacel zent

pol sem z rotax krosom raj kosti lomu :P

umirjeno kupu fazerko za divjo voznjo in prelepe izlete

upam pa se na R1 cez leto al dve, ko recesija zbezi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo pa šli hrvaška, bosna, črna gora, albanija, grčija, makedonija, bolgarija, romunija, mađarska in nazaj domov..

preeveč km za 10 dni... sem si želela lederno ali pa jekleno rit... so pa šle 3 yamahe...

meni je bila čist kriza, kaj sem kot sopotnica samo spala...v albaniji sem že rekla, da ne grem naprej, ko ne morem več...pa pol sem spala na motorju še naprej...pa poslušala musko in pela in pila tista krila in kaj vem kaj še vse ne...pa ni nič zaleglo... :doze: me je fant zbujal z bremzanjem....ko sem malo v čeladu ruknila, je on vedel, da sem spala, jaz sem pa vedela, da sem se zbudila... zato kot copilot ne več....

je pa žal negativna korelacija med spremenljivkama veliko km in veliko videti... ali eno ali drugo po moje...

pač moraš sprobat, da se naučiš za naprej... tako da letos je v planu italija ampak ni sigurno.. sicer sem skoraj prepričana da Buell gre letos tja :rolleyes: sigurno bo vodilo več videti in doživeti, kot pa veliko se peljati, peljati... ampak kaj moreš, ko si enkrat na turški meji ti skoraj ne ostane drugo kot da tiraš malo več km na dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel pa prvič na morje s skuterjem Aprilia Leonardo 125. Sicer samo do Vrsarja v Istri, je pa bilo cca 220 km v kosu v eno smer. Bilo je pa 27.4.-2.5.2005.

LJ-Godovič-Col-Štanjel-Lipica-Piran-Poreč-Vrsar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo! Jst, pa moja boljša polovica...hehe....sva predlani šla z motorjem po celi jadranski magistrali, večinoma spala po kampih, hehe, 2 noči sva si celo privoščila po sobah, drugače pa vse do

Dubrovnika pa nazaj, Knin, Senj, Ogledala sva si izvir Krke, cel Split, 3X sva šla v Zadar, Paklenica, .......ni da ni, letos pa nameravava iti v Grčijo,......še mal študiramo kako in kaj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm začel z Piaggio Typhoon 50 (70ccm), pri svojih 14 letih in se vozil kar precej po dolenjski, štajerski, kdaj v srednjo šolo za hec iz Sevnice čez Planino v Celje...ture so bile bolj v 100km a sem bil vesel, da je blo joj.

Potem je sledil Daelim Daystar 125 classic :) hehe. To so padali kilometri - cela Slovenija je bila obrnjena po večkrat počez - Najbolj všeč mi je bil Vršič, pa kdaj na morje, pa čez Cerkniško jezero in Kočevje nazaj domu v Sevnico, pa na MB Pohorje...tujine videl revček z menoj ni nikoli, brat pa je s svojo ženico pičil tudi na Krk, pa Istro...se spomnim da je bil maximu okoli 500km/dan, tako da kakemu Igorrju samo spoštovanje.

Potem je bila moja Yamaha XVS Drag Star 250 - sem jo imel samo 2 meseca, ker je bil tako slabo vozen motor, da nisem zdržal z njim (najslabše bremze na svetu), tako da z njo nisem ugledal drugega, kot kake Gorjance in Kolpe, Rogle...dosti dlje ni šlo.

Nabavil Suzuki SV 650s - mislil, da sedaj pa bomo pičili daleč..pa so roke preveč bolele, tako da do kakega morja pa Gradza pa 3/4 SLO sem že obredel, a za kaj več roke niso dovolile.

Zato je bilo nujno nabaviti pravi potovalnik - BMW R 1150 GS - to pa bomo sedaj pičili in smo res, s kolegom po Italiji, večkrat na morje, do Splita kar tako, po SLO kakopak...pa je vseeno šel od doma, ker je bil preobavtna kobila :naughty:

In sedaj je pri meni spet pravi "potovalnik" Suzuki SV 650n :whistle: hehe. To pa je narejeno za potovanja (pač ja) in tako smo spet pičili - Pireneji, Provansa, Švica, Avstrija, večkrat morje, Jadranka kar tako...

Kot sem že večrat zapisal - ni hec v motorju, hec je samo v glavi (no pa če roke bolijo pa rit, pol boli a ne? :)). Tako da tud z Daelimom se da daleč daleč (kolega Deki je prefural večdnevne dolomite, Igorr s podobnim strojem tudi...), tako da samo gasa pa na pivo ne pozabit :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm začel z Piaggio Typhoon 50 (70ccm), pri svojih 14 letih in se vozil kar precej po dolenjski, štajerski, kdaj v srednjo šolo za hec iz Sevnice čez Planino v Celje...ture so bile bolj v 100km a sem bil vesel, da je blo joj.

Potem je sledil Daelim Daystar 125 classic :) hehe. To so padali kilometri - cela Slovenija je bila obrnjena po večkrat počez - Najbolj všeč mi je bil Vršič, pa kdaj na morje, pa čez Cerkniško jezero in Kočevje nazaj domu v Sevnico, pa na MB Pohorje...tujine videl revček z menoj ni nikoli, brat pa je s svojo ženico pičil tudi na Krk, pa Istro...se spomnim da je bil maximu okoli 500km/dan, tako da kakemu Igorrju samo spoštovanje.

Saj midva že veva, kako je to. Jaz skačem s petnajst konjskim mopedom na enodnevne vožnje po sosednjih državah, ti pa polno natovorjen (v pravem pomenu besede!) z malo kobilico čez pol Evrope.

Respect, somišljenik. :worship:

In ja, strinjal bi se s teboj. Motor ne naredi motorista, motorist se naredi sam.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S FZR 1000 leta 95 v Pariz, nato do atlantske obale namočit krempelj v vodo. Bruselj, Amsterdam, Koln, Munchen in Salzburg nazaj v Ljubljano. V desetih dneh sva s kolegom naredila 4000 km. Nato l. 98 s T-Ace v Nemčijo na Bavarsko pogledat kvaliteto piva. Ta tura je vodila čez Obertauern mimo Ebna s postankom v Eisreisenwelt-u v ledeni jami, nato pa v Nemčijo do Kraljevega jezera in naprej do Munchna, ter nazaj. Narejenih cca 1500 km. In pa seveda prekrižarjena Slovenija.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj midva že veva, kako je to. Jaz skačem s petnajst konjskim mopedom na enodnevne vožnje po sosednjih državah, ti pa polno natovorjen (v pravem pomenu besede!) z malo kobilico čez pol Evrope.

Respect, somišljenik. :worship:

In ja, strinjal bi se s teboj. Motor ne naredi motorista, motorist se naredi sam.

ja, tole lahko potrdim tudi jaz, ker ti si se sam naredil in to si mi tudi dokazal sam, zato do tebe samo spoštovanje ! :worship:

dokazuješ ravno to, da srčnost in želja te pripelje kamor hočeš s takim motorjem kot ga imaš ti, smejem se sedaj raznim strahovom ostalih fantov, ko se ne upajo ven iz kure, sploh pa ne sami !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj p'rjatu in punca sta šla z Vespo v Španijo. Pa v Grčijo... pa še nekam, pa sem pozabu!

V bistvu, je pa tudi prvo dvoje dost. :grim :OK:

Zato Peci kar korajžno!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

Hja, hvala za vzpodbudo, pa z vsem spoštovanjem do Vas starih jahačev... No, za začetek mi je uspelo punco navdušit, tak da je že skoraj ziher :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!