Skoči na vsebino

Prvi maj je praznik d.p.d...rrrrrrrrrr


rrrr

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Midva s fantom bi za 1. maj malo prevozila Italijo, vendar pri nas ni resnih kandidatov za udeležbo.

Tura A ima 1900 km, tura B pa 1750 km, postanki so ogled znamenitosti.

Termin: 27.04.2009-03.05.2009

Tura A: SLO, Trst, Padova, Ravenna, Rimini, San Marino, Firence, San Gimignano, Siena, Pisa, Genova, Verona, SLO

Tura B: SLO, Trst, Padova, Ravenna, Rimini, San Marino, Firence, San Gimignano, Siena, Pisa. Modena, Verona, SLO

Obe poti sta speljani izključno po navadnih cestah, tako da ni stroškov cestnine. Spanje v Italiji v manjših hotelih je cca. 35-40 EUR na osebo/noč+zajtrk, zasedenost pa v tem času ni problem baje.

Izkušnje, mnenja, interes do soudeležbe,... piši.

LP, Ala

Zanimiva turca, samo ni se treba bat dat tistih par ojrčkov za AC - se ne splača šparat!

Bolš izkoristit pršparan cajt za ogled kaj bolj zanimivega kot pa semaforjev na stranskih cestah. Aja, pa na kombinezone, ki ne prepuščajo vode, ne pozabt doma! V tistmu cajtu je lahko mal fajhtno vreme v Toscani :yes:

Drgač pa, kr korajžno :yea1: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva turca, samo ni se treba bat dat tistih par ojrčkov za AC - se ne splača šparat!

Bolš izkoristit pršparan cajt za ogled kaj bolj zanimivega kot pa semaforjev na stranskih cestah. Aja, pa na kombinezone, ki ne prepuščajo vode, ne pozabt doma! V tistmu cajtu je lahko mal fajhtno vreme v Toscani :yes:

Drgač pa, kr korajžno :yea1: !

Ma ne gre se za denar! Ko se odločiš za motor in izlete v tujino ne šparaš!!!! Avtocesteze ne maram, ker grem na izlet in hočem nekaj videt, ne da bulim kako pokrajina drvi mimo mene, na semaforjih pa običajno paše pretegnit noge!!! :naughty:

Uživaj na svojih poteh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne gre se za denar! Ko se odločiš za motor in izlete v tujino ne šparaš!!!! Avtocesteze ne maram, ker grem na izlet in hočem nekaj videt, ne da bulim kako pokrajina drvi mimo mene, na semaforjih pa običajno paše pretegnit noge!!! :naughty:

Uživaj na svojih poteh!

sliši se idilično in romantično. . .po starih cestah. . . ampak opisan a ruta ni bnevem kako spektakularna. niti slikovita. Kaca1 ima prav. prišparajta dan z vožnjo po AC in prost dan jo užgita še v LaSpezio in na Cinque terre, bo lepš. to je moje mnenje, prepričan pa sm, da se bote zabavali v vsakem primeru. Srečno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš kak bolj podroben travelplan?

mam 14dni dopusta za 1. maj, tko da bi se dal zment...

lpm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi šel kdo na Sardinijo? Jaz bi šla, pa mi ni lih sami za se vozit.

Morda celo ja, lani sem bil že pripravljen na to destinacijo pa pol nisem mogu it. Za koliko dni pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš kak bolj podroben travelplan?

mam 14dni dopusta za 1. maj, tko da bi se dal zment...

lpm :)

Zaenkrat še ga nimam, plana namreč. Imam pa kar nekaj priporočil kam vse je treba iit na Sardiniji.

Morda celo ja, lani sem bil že pripravljen na to destinacijo pa pol nisem mogu it. Za koliko dni pa?

Štartali bi 25.4. in se vračali najkasneje 3.3. Torej 9 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da navržem en primer plana, da je bolj konkretno:

  1. 25.4 - ob 8h trajekt iz Livorna, prihod v Golfo Aranci ob 14.30. Do večera furca v kamp recimo na Sever otoka in namestitev.
  2. 26.4 -furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  3. 27.4 - premik iz kampa, furca do naslednjega kampa kje na Zahodu otoka, in namestitev
  4. 28.4 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  5. 29.4 - premik iz kampa, furca do naslednjega kampa na Vzhod otoka, in namestitev
  6. 30.4 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  7. 1.5 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  8. 2.5 - premik iz kampa, furca do Golfo Aranci, odhod trajekta ob 21.00
  9. 3.5- prihod trajekta v Livorno ob 7.00, izlet morda do firenc in pize, že ki je na poti, ter počasi domou.
Lani smo predvidevali štiri strateške točke kjer bi kampirali in se pol od tam furali in raziskovali po otoku, ampak v 14 dneh. Pomoje za 9 dni bi blo dovolj v 3 točkah in tudi prefurat manj, ker ni tolko cajta na razpolago. Če se prav spomnem, je največ stvari za si ogledat na severni obali (baje je tam en najlepših delov na svetu -La Maddalena), zahodni obali in vzhodni obali. Dol južni del otoka, sploh okrog Cagliarija najbrž nima preveč smisla obiskat zaradi gneče, prometa...izguba casa. Morda bi prislo tudi v upoštev bit samo v dveh kampih, pa delat pol daljse fure za si ogledat stvari. Najprej bi blo treba videt kaj vse se splača videt in kje se te stvari nahajajo. :naughty:

Za ta termin je trajekt Livorno-G.Aranci-Livorno (Corsica-ferries) za motor in 1 osebo 55€. Moby lines je isti termin 78€.

Tko, glih ena ideja, boste še drugi dodali svoje mnenje in ideje. Jst sem za prenočitve dal primer kampiranje, ker imam opremo, lahko pa tudi kej drugega če imate že kej v mislih. Aja pa še to: do livorna je iz kopra okoli 550km avtoceste. Tako da je treba štartat zelo zgodaj zjutraj. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to: do livorna je iz kopra okoli 550km avtoceste. Tako da je treba štartat zelo zgodaj zjutraj. :whistle:

Ja, iz Maribora pa še dodatnih 300.

Drugače pa se mi zdi okvirni plan OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat kot kaže smo vsaj 3je :OK: .

Termin naj bi ostal isti. Glede nastanitve, pa bo najbrž prišu v upoštev kak poceni bungalov v eni strateški točki (najbolje kje pri sredini otoka), od koder se bomo furali po otoku brez prtljage in skrbi. Če bi bli nekje na sredini bi pomenlo, da bi bla najdaljša možna furca dolga okrog 450km, kar pa ni pretirano za celodnevno vožnjo. Tako si prihranimo prtljago (šotore ipd.), nevšečnosti v primeru slabšega vremena...predvsem pa čas, ki ga lahko izkoristimo v raziskovanju otoka in njegovih znamenitosti. Če še koga zanima, naj se kr javi...več nas bo, boljše bo (pa ceneje tudi ) :grim

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Midva s fantom bi za 1. maj malo prevozila Italijo, vendar pri nas ni resnih kandidatov za udeležbo.

Tura A ima 1900 km, tura B pa 1750 km, postanki so ogled znamenitosti.

Termin: 27.04.2009-03.05.2009

Tura A: SLO, Trst, Padova, Ravenna, Rimini, San Marino, Firence, San Gimignano, Siena, Pisa, Genova, Verona, SLO

Tura B: SLO, Trst, Padova, Ravenna, Rimini, San Marino, Firence, San Gimignano, Siena, Pisa. Modena, Verona, SLO

Obe poti sta speljani izključno po navadnih cestah, tako da ni stroškov cestnine. Spanje v Italiji v manjših hotelih je cca. 35-40 EUR na osebo/noč+zajtrk, zasedenost pa v tem času ni problem baje.

Izkušnje, mnenja, interes do soudeležbe,... piši.

LP, Ala

svetujem vama, da gresta do benetk po avtocesti, potem pa na navadne. čeprav je cesta od benetk do ravenne , razrukana do amena pa dolgocajtna.

drugače je fajn tura.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Riječi ti se pozlatile. Pa bom vseeno preveril.

Ti pa preveri špuro tam čez Kosovo. Lahko je vse ok, lahko pa je malo zoprnije in je smiselno malo bolj vzhodno v Makedonijo vstopiti.

rrrr

Na Kosovo ni problem prit! Plačaš zavarovanje pa je vse O.K.smo zelo dobrodošli: :worship: Z Kosovega v Srbijo,pa ne gre gre:headbang: So na vrnili in smo morali v SCG v BOSNO ,proti domu :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat kot kaže smo vsaj 3je :OK: .

Termin naj bi ostal isti. Glede nastanitve, pa bo najbrž prišu v upoštev kak poceni bungalov v eni strateški točki (najbolje kje pri sredini otoka), od koder se bomo furali po otoku brez prtljage in skrbi. Če bi bli nekje na sredini bi pomenlo, da bi bla najdaljša možna furca dolga okrog 450km, kar pa ni pretirano za celodnevno vožnjo. Tako si prihranimo prtljago (šotore ipd.), nevšečnosti v primeru slabšega vremena...predvsem pa čas, ki ga lahko izkoristimo v raziskovanju otoka in njegovih znamenitosti. Če še koga zanima, naj se kr javi...več nas bo, boljše bo (pa ceneje tudi ) :grim

LP

Z vsem, razen s tazadnjim se strinjam. :hmm: Mal me tole rajca, priznam :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da navržem en primer plana, da je bolj konkretno:

  1. 25.4 - ob 8h trajekt iz Livorna, prihod v Golfo Aranci ob 14.30. Do večera furca v kamp recimo na Sever otoka in namestitev.
  2. 26.4 -furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  3. 27.4 - premik iz kampa, furca do naslednjega kampa kje na Zahodu otoka, in namestitev
  4. 28.4 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  5. 29.4 - premik iz kampa, furca do naslednjega kampa na Vzhod otoka, in namestitev
  6. 30.4 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  7. 1.5 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  8. 2.5 - premik iz kampa, furca do Golfo Aranci, odhod trajekta ob 21.00
  9. 3.5- prihod trajekta v Livorno ob 7.00, izlet morda do firenc in pize, že ki je na poti, ter počasi domou.
Lani smo predvidevali štiri strateške točke kjer bi kampirali in se pol od tam furali in raziskovali po otoku, ampak v 14 dneh. Pomoje za 9 dni bi blo dovolj v 3 točkah in tudi prefurat manj, ker ni tolko cajta na razpolago. Če se prav spomnem, je največ stvari za si ogledat na severni obali (baje je tam en najlepših delov na svetu -La Maddalena), zahodni obali in vzhodni obali. Dol južni del otoka, sploh okrog Cagliarija najbrž nima preveč smisla obiskat zaradi gneče, prometa...izguba casa. Morda bi prislo tudi v upoštev bit samo v dveh kampih, pa delat pol daljse fure za si ogledat stvari. Najprej bi blo treba videt kaj vse se splača videt in kje se te stvari nahajajo. :naughty:

Za ta termin je trajekt Livorno-G.Aranci-Livorno (Corsica-ferries) za motor in 1 osebo 55€. Moby lines je isti termin 78€.

Tko, glih ena ideja, boste še drugi dodali svoje mnenje in ideje. Jst sem za prenočitve dal primer kampiranje, ker imam opremo, lahko pa tudi kej drugega če imate že kej v mislih. Aja pa še to: do livorna je iz kopra okoli 550km avtoceste. Tako da je treba štartat zelo zgodaj zjutraj. :whistle:

Jaz mislim, da je bolsa varjanta nocna voznja s trajektom. Traja cca 8 ur, spis na barki in zjutraj si tam spocit....Tako kot si naredil za nazaj, imas takoj 2 spanja manj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da navržem en primer plana, da je bolj konkretno:

  1. 25.4 - ob 8h trajekt iz Livorna, prihod v Golfo Aranci ob 14.30. Do večera furca v kamp recimo na Sever otoka in namestitev.
  2. 26.4 -furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  3. 27.4 - premik iz kampa, furca do naslednjega kampa kje na Zahodu otoka, in namestitev
  4. 28.4 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  5. 29.4 - premik iz kampa, furca do naslednjega kampa na Vzhod otoka, in namestitev
  6. 30.4 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  7. 1.5 - furca brez prtljage in ogled zanimivih točk
  8. 2.5 - premik iz kampa, furca do Golfo Aranci, odhod trajekta ob 21.00
  9. 3.5- prihod trajekta v Livorno ob 7.00, izlet morda do firenc in pize, že ki je na poti, ter počasi domou.
Lani smo predvidevali štiri strateške točke kjer bi kampirali in se pol od tam furali in raziskovali po otoku, ampak v 14 dneh. Pomoje za 9 dni bi blo dovolj v 3 točkah in tudi prefurat manj, ker ni tolko cajta na razpolago. Če se prav spomnem, je največ stvari za si ogledat na severni obali (baje je tam en najlepših delov na svetu -La Maddalena), zahodni obali in vzhodni obali. Dol južni del otoka, sploh okrog Cagliarija najbrž nima preveč smisla obiskat zaradi gneče, prometa...izguba casa. Morda bi prislo tudi v upoštev bit samo v dveh kampih, pa delat pol daljse fure za si ogledat stvari. Najprej bi blo treba videt kaj vse se splača videt in kje se te stvari nahajajo. :naughty:

Za ta termin je trajekt Livorno-G.Aranci-Livorno (Corsica-ferries) za motor in 1 osebo 55€. Moby lines je isti termin 78€.

Tko, glih ena ideja, boste še drugi dodali svoje mnenje in ideje. Jst sem za prenočitve dal primer kampiranje, ker imam opremo, lahko pa tudi kej drugega če imate že kej v mislih. Aja pa še to: do livorna je iz kopra okoli 550km avtoceste. Tako da je treba štartat zelo zgodaj zjutraj. :whistle:

To ti je ena taka nocna varjanta (1 moto + 2 osebi povratna)

Your choice

Inward Livorno / G.Aranci, Saturday 25/04/09 23:00 Arr.Time 07:00 - Ship : M.EXPRESS1 1euros.png 59.72 €

2 adults 36.90 €

1 motorcycle 1.00 €

Going taxes 8.32 €

Insurance 10.00 €

Handling fees 2.50 €

Service charge 1.00 € Return G.Aranci / Livorno, Saturday 02/05/09 21:00 Arr.Time 07:00 - Ship : M.EXPRESS1 1euros.png 74.72 €

2 adults 60.80 €

1 motorcycle 1.00 €

Return taxes 8.32 €

Security Taxes 3.60 €

Service charge 1.00 € Je choisis l'assurance Annulation, Bagages et Assistance Total price 134.44 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malček smo napredovali s planom. Štart trajekta je v soboto 25.april pozno zvečer, tako da bomo ta dan porabli za pot do Livorna. Naslednji dan smo ob 7.00 v Olbii, in krenemo po otoku do bungalovov malo pod Arbataxom, kjer bomo spali vse noči. Od tu se bomo vozili po otoku in raziskovali. Odhod je v soboto 2.maj pozno zvečer iz Olbie, tako da bo ta dan tudi porabljen za zadnjo turco po otoku in vkrcanje na ladjo. Prihod v Livorno ob 7.00 ter počasi (morebiti čez firence in pizo) do doma.

Skupno bo torej 7 celih dni furanja po otoku. Povsem dovolj za prefurat cel otok.

Izbrani bungalovi so cenovno zelo ugodni. Nudijo posteljnino, wc+tuš, kuhinjco, elektriko, toplo vodo...vse kar je nujno potrebno. Okvirna cena bo nekje 210€/bungalov/teden. Bungalov je sicer do 4 oseb. Imajo tudi večje bungalove in bi bla cena po osebi podobna, če bi nas šlo še več.

V kratkem se dobimo nekje v Ljubljani da se spoznamo, pa pomenimo dalje.

@bica

Ful hvala za nasvet. Tudi Mačica je predlagala tole varianto, pa ne pride dosti dražje. Se mi zdi, da je našla za 65€ povratna (motor + oseba). Jst samo molim boga, da ne bo pihal mocen veter, sicer bomo naslednji dan vsi polomljeni in zaspani. No, vsaj jst .) . 1x sem bil na relaciji livorno-corsica, ko je pihalo za znoret, in je bla voznja krajsa, pa sem se vseeno 4 ure boril sam s sabo da nisem porucal vsega okrog mene. Sploh ko gledas ostale, ko to počnejo :slap: . Še to sem zdržal samo zunaj na zraku, na odprtem, pa čeprav nas je zalivala voda čisto ma krmi, na najvišjem decku. Tako da...nočna vožnja je ful kul, ma samo v primeru dobrega vremena. Razen za tiste seveda, ki nimajo problemov z velikimi valovi. Morem pa poskusit tablete proti slabosti, takrat jih nisem imel s sabo, morda pomagajo? :evilgrin: (mam tudi neki slikc, ma ne bi rad strašu) Je pa blo za nazaj vse drugo, mirno morje ko olje.

LP,

Miha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malček smo napredovali s planom. Štart trajekta je v soboto 25.april pozno zvečer, tako da bomo ta dan porabli za pot do Livorna. Naslednji dan smo ob 7.00 v Olbii, in krenemo po otoku do bungalovov malo pod Arbataxom, kjer bomo spali vse noči. Od tu se bomo vozili po otoku in raziskovali. Odhod je v soboto 2.maj pozno zvečer iz Olbie, tako da bo ta dan tudi porabljen za zadnjo turco po otoku in vkrcanje na ladjo. Prihod v Livorno ob 7.00 ter počasi (morebiti čez firence in pizo) do doma.

Skupno bo torej 7 celih dni furanja po otoku. Povsem dovolj za prefurat cel otok.

Izbrani bungalovi so cenovno zelo ugodni. Nudijo posteljnino, wc+tuš, kuhinjco, elektriko, toplo vodo...vse kar je nujno potrebno. Okvirna cena bo nekje 210€/bungalov/teden. Bungalov je sicer do 4 oseb. Imajo tudi večje bungalove in bi bla cena po osebi podobna, če bi nas šlo še več.

V kratkem se dobimo nekje v Ljubljani da se spoznamo, pa pomenimo dalje.

@bica

Ful hvala za nasvet. Tudi Mačica je predlagala tole varianto, pa ne pride dosti dražje. Se mi zdi, da je našla za 65€ povratna (motor + oseba). Jst samo molim boga, da ne bo pihal mocen veter, sicer bomo naslednji dan vsi polomljeni in zaspani. No, vsaj jst .) . 1x sem bil na relaciji livorno-corsica, ko je pihalo za znoret, in je bla voznja krajsa, pa sem se vseeno 4 ure boril sam s sabo da nisem porucal vsega okrog mene. Sploh ko gledas ostale, ko to počnejo :slap: . Še to sem zdržal samo zunaj na zraku, na odprtem, pa čeprav nas je zalivala voda čisto ma krmi, na najvišjem decku. Tako da...nočna vožnja je ful kul, ma samo v primeru dobrega vremena. Razen za tiste seveda, ki nimajo problemov z velikimi valovi. Morem pa poskusit tablete proti slabosti, takrat jih nisem imel s sabo, morda pomagajo? :evilgrin: (mam tudi neki slikc, ma ne bi rad strašu) Je pa blo za nazaj vse drugo, mirno morje ko olje.

LP,

Miha.

Midva s slabim vremenom nisva imela tezav, prisla na barko in zaspala, drugi dan pa gasa. Sam misva sva prestavljala sotor vsake 2 dni.

Nazaj pa sva se vracala preko Korzike. Najine slike. http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=595

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kam se še odpravljate za prvomajski vikend?

Sam bi se nekam zapeljal pa še ne vem kam. Verjetno bova šla z boljšo polovico po jadranki za 2 ali tri dni, se pravi petek - nedelja.

Kakšen konkreten predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem, razen s tazadnjim se strinjam. :hmm: Mal me tole rajca, priznam :evilgrin:

Hm, upam, da ti je že pošteno žal, kajti imeli smo se enkratno. Pa dežja tudi ni blo veliko. Razen en dan, ko pa smo pač v bungalovu izležavali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, upam, da ti je že pošteno žal, kajti imeli smo se enkratno. Pa dežja tudi ni blo veliko. Razen en dan, ko pa smo pač v bungalovu izležavali.

:alien1:

Upaš da mi je žal :hmm:

Odločil sem se pač tako kot sem se, sem pa vesel, da ste se vi imeli fajn in da vam je vreme služilo .

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!