Skoči na vsebino

Red Bull Flugtag Dubrovnik 2002


loyo

Priporočene objave

19.9. četrtek

Z boljšo polovico osedlava TCja s tanktorbo, napolnjeno vrečko od spalke,

"naši" pa sem naložil še majhen nahrbtnik pol pa hajd proti Dubrovniku. Jutranja megla

se je kar hitro razkadila, gneče na cesti ni bilo pretirane, skratka 4 ure in pol

čistega užitka, ko prispeva v Vodice (cca 400km), kjer sva planirala nočitev. Presenečena nad

udobnostjo motorja se sprašujeva zakaj ne nadaljujeva proti Dubrovniku !?!

20.9. petek

Lepo jutro okrog 23 stopinj, v kombinezonu že kar vroče, zato kar hitro nadaljujeva pot.

Ustaviva se v Splitu, spijeva kavico, pogled levo desno .... "Sve puno djevojka u ljetnim haljinama"

Split je zakon, hajd na motor pa dalje. Ob magistrali vse polno lepih zalivov. Ponekod se ustavima,

napravima kakšno fotko, ... Po magistrali se da vozit kar hitro, prehitevanje počasnih tovornjakov

in kolon ... sanjsko.

Ne vem točno kdaj sva prispela v Split, vsekakor nihče naju ni prehitel :) Najdeva sobo nad

starim gradom cca 2400 SIT/oseba s fajn ograjenim dvoriščem za motor. Zvečer pohajkovanje po

Dubrovniku, "opet puno djevojka u ljetnih haljinama". Ogledava si prizorišče kjer se bo odvijalo

tekmovanje in naštudirama strateski položaj za jutri.

21.9. sobota

Dopoldan dežuje, slabo kaže, vendar se do opoldne vse zbistri in posveti sonce. Okoli 14h si

na Stradunu ogledava leteče naprave. Zanimivo kot le malokaj.

18:30 začetek tekmovanja. Mislim da okoli 24 nastopajočih, vmes pristajanje padalcev, preleti letal,

zmajev, mogoce se česa ... Tekmovanje malo zares, malo za šalo (Prva nagrada potovanje okrog sveta).

Smeha ogromno. Edino grenak priokus

je bilo izžvižgavanje enega Beograjskega tekmovalca. Hrvati sramota :(

V jutranjih urah spat, spet celo noč lije in samo upava da bo proti jutru lepo.

22.9 nedelja

Jutro sicer oblačno, cesta mokra, vendar vsaj ne dežuje. Hitro spakirava in nazaj proti Vodicam.

Pri Opuzenu (takoj ko prečkaš mejo z Bosno - vreme še vedno naklonjeno) zavijema še proti

Mostarju. Na poti tja se ustavima v Međugorju nato pa čez neke hribe do Mostarja. Ravno uspeva

fotografirati Neretvo, že je začelo rositi. Hitro nazaj proti obali (oblaki so prihajali iz notranjosti),

morava se ustaviti in navleči dežne kombinezone. Po 10 minutah spet pobegneva dežju in jih pred

Makarsko celo slečeva. Celo pot sveti sonce, cesta pa mokra ko hudič. Včasih nasproti vozeči

avtomobili celo brišejo šipe. Popoldan prispeva nazaj v Vodice, kjer se 5 min. po parkiranju ulije kot

iz skafa. Celo noč dežuje.

23.9. ponedeljek

7:00 še vedno dežuje, zato se nama nikamor ne mudi, zato še malo poleživa. Do 9h dež poneha in malo

prikuka sonce. Hajd na motor in domov. Vreme se počasi slabša, spet vozima po mokri cesti, vendar

nad nama še ne dežuje. Velebit v totalni temi, vendar treba nakako domov. Na vrhu tega frdamanega hriba

pa začne močno deževati. Oblečeva kombinezone in previdno naprej.

Po prvi ovinkih po dežju vozim kot po jajcih, kasneje pa se navadiš. Gume Dunlop D207 zdrzijo v kar

fajn dežju brez aqua-plannina do 130km-h ne morem verjeti, več v dežnem kombinezonu ni ravno

prijetno. Po plitvicah do Karlovca precej gneče,

vendar prehitevanje ni problem. Na avtocesti proti Krapini sem že dodobra premočen, sopotnica

pa niti ne. Pralo naju je dobrih 300km, kar je največ v moji karijeri :)

No toliko od tega kar sva midva prevozila. Naredila sva 1680km, v 4h voznih dneh z enim dnem pauze.

Potrošnja TCja 5.5 pri solidno hitri vožnji. Prehitel naju je samo en Mercedes na avtocesti, midva

samo do 180km/h, kar je še čisto kewl s toliko opreme.

Kot sem že povedal motor je udoben kot le kaj. Prej sem vozil ZZR 250 pa sem bil po 1 uri vožnje pol zjeban

kot na tem po 5h.

No skratka naslednje leto pa kam drugam, ampak niti slučajno pod 2000 km.

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!