Skoči na vsebino

Supermoto 2009


bladzo

Priporočene objave

Kaj novega!?

Nastran PR!?

Najprej se oproščam glede strani,ampak jutri bo narejeno vse tako kot je treba. Tukaj spodaj je pa poročilo z dirke, ki sem ga poslal tudi na več medijskih naslovov. upam da ga kje objavijo.

Z mano je pa drugače vse vredu,imam le malo težav z desno ramo in pa malo modric.

NASTRANU ODVZELI ZMAGO NA INTERCUPU

Na drugi dirki prvenstva INTERCUP se je Uroš odločil pomeriti v obeh najmočnejših razredih.

Razredih S1 in S2.

Uroš ponavadi tekmuje samo v razredu S2, a želel je preizkusiti nove zavore podjetja SICOM in se pomeril tudi v razredu S1.

Glede na to, da Uroš ni nikoli prej vozil s karbonsko- keramičnimi zavorami, so se le-te izkazale za izredno učinkovite.

V razredu S2 je na obeh prostih treningih dosegel najboljši čas, čeprav je imel nekoliko težav z zadnjim delom motorja.

Tudi v razredu S1 se je odpeljal odlično. Prvi trening je končal na drugem mestu, tretje mesto pa mu je prinesel drugi trening.

Uroš je s kvalifikacijami najprej začel v razredu S2. v drugem krogu je naredil odličen čas, saj je imel pred zasledovalci kar 1,6 sekunde prednosti. Tekmovalci so videli, da se morajo bolj potruditi, če se mu želijo približati, tako, da so razliko v času do konca kvalifikacij zmanjšali na 8 desetink sekunde.

Na kvalifikacijskem treningu v razredu S1 se je Uroš ponovno odpeljal odlično. Njegov najboljši čas je na koncu uspelo preseči dvema sotekmovalcema, tako da je Uroš končal na tretjem mestu.

Rezultat je odličen glede na to, da je Uroš prvič vozil s karbonsko-keramičnimi zavorami. Najboljši rezultati se bodo pokazali po nekaj tednih trdih treningov.

Na prvi dirki razreda S2 je Uroš izgubil eno mesto na štartu, vendar si ga je že do konca prvega kroga privozil nazaj in vso dirko brez težav vodil. Na koncu je konkurentom ušel z osmimi sekundami prednosti.

Sledila je dirka razreda S1, katere Uroš ni odpeljal, saj je hranil moči za naslednjo dirko razreda S2, v katerem ima namen postati prvak.

Druga dirka razreda S2 je potekala brez večjih sprememb, saj je Uroš vodil do zadnjih dveh krogov pred koncem.

Kako se je zapletlo pa nam lahko pove Uroš sam:

»Imel sem veliko smolo pri prehitevanju tekmovalca, ki je za menoj zaostajal en krog. Sotekmovalcu so najprej pomahali z modro zastavo, kar pomeni, da se mora umakniti tekmovalcu, ki je za njim, saj ga je dohitel za en krog. Nekaj časa se ni umaknil, ko pa se je pripeljal do naslednjega redarja, ki mu sicer ni pomahal z modro zastavo, me je pogledal in nenadoma zavil vame, tako da sva oba padla. Za trenutek se nisem zavedal kaj se dogaja okrog mene in sem obležal.

Dirko so prekinili.

Razglasili so prve tri uvrščene. Ker sem vso dirko vodil, se mi je zdelo smiselno, da dobim pokal za prvo mesto. Prav tako obstanejo rezultati, ki veljajo do enega kroga pred prekinitvijo.

A avstrijski sotekmovalci so podali pritožbo proti meni. Zaradi tega sem ostal brez uvrstitve v drugi vožnji. Če bo ostalo pri tem, sem na avstrijskem prvenstvu nazadoval na četrto mesto.

Ne skrbi me, da mi ne bi uspelo priti do prvega, saj nazadujem le 7 točk.

Upam, da bomo vse skupaj ugodno rešili, saj sam nisem storil napake, ampak je za moj padec kriv sotekmovalec.

Če se bo vse skupaj rešilo tako kot se mora, bom vodil že z 21-imi točkami prednosti.

S svojo vožnjo sem zadovoljen, saj sem ponovno dokazal, da sem v odlični formi.

Naslednja dirka Uroša čaka že ta konec tedna v Puli. Dirka se bo štela za državno prvenstvo in za prvenstvo Alpe Adria . Uroš vodi v obeh kategorijah, tako da se bo potrudil,da obdrži vodstvo, kljub manjšim poškodbam, ki jih je dobil v Avstriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu da je use OK uroš legenda, gasa do dile pa spraš jim rit :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRODAM gume za supermoto...slick in dežne, nove in rabljene... več info na tel. 031 / 308-626 LP Igor & Niko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa dirka v Cerklah odpade?

Smo šli pogledat kako zgleda, drugač kar zanimivo, sam k trava z asvalta raste in take fore!

Škoda da nimamo kakšnga green gardna tud pr nas! :hmm:

Drugač je blo pa fenomenalno, jaz sem še dons čist hripava, k sem tok navijala za tiste k so si res zaslužil! Čestitke vsem! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa dirka v Cerklah odpade?

Smo šli pogledat kako zgleda, drugač kar zanimivo, sam k trava z asvalta raste in take fore!

Škoda da nimamo kakšnga green gardna tud pr nas! :hmm:

Drugač je blo pa fenomenalno, jaz sem še dons čist hripava, k sem tok navijala za tiste k so si res zaslužil! Čestitke vsem! :OK:

tej šwinga ne prbijej spet :yea1::kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A avstrijski sotekmovalci so podali pritožbo proti meni. Zaradi tega sem ostal brez uvrstitve v drugi vožnji. Če bo ostalo pri tem, sem na avstrijskem prvenstvu nazadoval na četrto mesto.

Ne skrbi me, da mi ne bi uspelo priti do prvega, saj nazadujem le 7 točk.

Upam, da bomo vse skupaj ugodno rešili, saj sam nisem storil napake, ampak je za moj padec kriv sotekmovalec.

Če se bo vse skupaj rešilo tako kot se mora, bom vodil že z 21-imi točkami prednosti.

Na čem je bazirala pritožba in kako se je potem razpletlo? Je 21 točk vodstva zdaj al ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KIRKBY MALLORY (GREAT BRITAIN), 30 May 2009 – Yesterday, during the FIM SuperMoto Grand Prix of Great Britain in Mallory Park, there was a meeting with the SuperMoto team owners and representatives in a very friendly atmosphere to discuss the future of the FIM SuperMoto World Championship.

Despite the very difficult economical situation everyone agreed on continuing the promotion of SuperMoto and finding a way to increase the show and reduce the costs.

The key points of the meeting were the following:

* Everyone agreed with the principle of a future with only one World Championship class (S1), the discussion is still open if it will be an ‘Open’ class or a ‘450’ class.

* Everyone agreed to reduce the tyre costs, to have the tyre compound much harder to provoke a longer life (meanwhile increasing the show with more sliding), and to use only two different tyre possibilities (one for dry and one for wet).

Giuseppe Luongo, the President of Youthstream, commented: “The goal of all parties is to continue developing the FIM SuperMoto World Championship, I am delighted with the atmosphere, with the understanding of all to continue with the professional promotion and to find a balance between the show and the costs. Of course it is not possible to cut the investment in television, in timing and especially in the safety, but it is important to find other compromises where we can reduce the costs for the teams, and everyone agrees that one of the main points is the tyres. This is why after this meeting and a discussion with our tyre contractual partner a plan has been studied in order to reduce the tyre costs and improve the show.”

Dr. Wolfgang Srb, the FIM/CMS President, ended: “That is exactly how a project has to be developed nowadays: all the relevant partners discuss about the important issues in an open and friendly atmosphere and work jointly on a solution. The reduction to one class was already on the agenda since last year and the issue of the tyres had also high priority. I trust that the best solution for the capacity of the S1 class as of 2010 will be identified shortly in order to give manufacturers, teams and riders the chance to prepare without stress for the next year. A much harder tyre compound will not only reduce the costs significantly, but will also bring back spectacular slides and drifts that have been so significant for SuperMoto.”

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko razumem je svetovno prvenstvo v veliki krizi. Po zadnji rezultatih iz Anglije se vidi najmanjša udeležba doslej v obeh kategorijah včasih smo v Sloveniji imeli 3 krat več tekmovalcev spomnite se časov dirka kvalificiranih ter dirka nekvaliciranih to so bili časi bi eni rekli. Upajmo da se stvar popravi Če bodo naredili eno klaso bo po moje usip še večji. Kaj bo naš Hlad potem storil ter ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Dirka je v soboto???

Vse se bo dogajal u soboto... Prosti trening, trening z merjenjem časa, pa obe derki :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DP rulz :worship::D

ja svaka jim čast, očitno bojo res samo 3 dirke ........................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!