Skoči na vsebino

Pomlad 2009 - bo to drugačna pomlad?


RenoRaines

Priporočene objave

V Moto.SI-ju je kratek članek na temo varnosti motoristov oziroma spremembe na področju motorizma in moto varnosti. Zadeva pa se povleče še v druge vode - obdavčenje motociklov ipd. Kdo kaj več ve, kako je s tem? Kaj vi mislite o tem?

Na žalost nimam revije pri sebi, drugače bi tekst prepisal ali pa prilepil scan.

Med drugim naj bi cestarji tokratno pomlad in poletje in čez celo moto sezono bolj (vestno) odstranjevali pesek s cest. Tako je omenjeno tudi neke vrste obdavčenje motociklov. Poznalo naj bi se pri odmeri dohodnine, če sem prav razumel. Močnejši motocikel bi bil bolj obdavčen na nek način. Mlini se naj bi že vrteli v to (nesmiselno) smer.

Osebno se mi ne zdi korektno, da se za motoriste naredi tako malo (ni fer da rečem nič) in se nato veselo udriha po njih, z raznimi zakonskimi aparati. Premalo je dvojnih ograj, premalo je ozaveščanja motoristov in avtomobilistov, premalo se na cesti naredi za varnost dvo-koles.

Če ima kdo možnost prilepiti članek, bi ga lepo prosil, če lahko to naredi. Kdor bere Moto.SI ve o čem govorim, za ostale pa bi članek prišel prav. Bomo spet kot ovce požrli vse kar bomo dobili pred nos?

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glupi Amerikanci uvajajo popolno davčno olajšavo za nakup motocikla, naši vrli Evroslovenčki pa nove obdavčitve; država ma vas rada press :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glupi Amerikanci uvajajo popolno davčno olajšavo za nakup motocikla, naši vrli Evroslovenčki pa nove obdavčitve; država ma vas rada press :headbang:

To morda zato, ker imajo lastno fabrko H-D in želijo, da bi ta preživela recesijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RenoRaines se strinjam s tabo. Čeprav sem zapazil da so od vrhnike proti postojni postavili kar nekaj dvojnih ograj, še posebaj so se osredotočil na ride (planina) kar me je zelo razveselilo :worship:

Mogoče bomo mel pa od četrtka do nedelje zaprte ride za šteri+ kolesnike

Lp, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To morda zato, ker imajo lastno fabrko H-D in želijo, da bi ta preživela recesijo?

se 100% strinjam s teboj; bi se pa tudi v EU našla kakšna fabrika že če jo SLO nima.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pahor pravi, da vlada dela dobro, očitno pa bo še boljše... Glede na to, da so okol 80. leta njihovi predhodniki motorje ljudem pobiral nin ker vemo, da jabolko ne pade daleč od drevesa, se lahko očitno spet pripravimo na kej podobnega, bo že Potrč opravil umazano delo, da se Armani ne bo preveč usvinjal... Kar ste pred volitvami na vsa usta hvalili in potem tudi izvolili, to imate, sedaj pa požrite ta drek. :whistle:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Moto.SI-ju je kratek članek na temo varnosti motoristov oziroma spremembe na področju motorizma in moto varnosti. Zadeva pa se povleče še v druge vode - obdavčenje motociklov ipd. Kdo kaj več ve, kako je s tem? Kaj vi mislite o tem?

Na žalost nimam revije pri sebi, drugače bi tekst prepisal ali pa prilepil scan.

Med drugim naj bi cestarji tokratno pomlad in poletje in čez celo moto sezono bolj (vestno) odstranjevali pesek s cest. Tako je omenjeno tudi neke vrste obdavčenje motociklov. Poznalo naj bi se pri odmeri dohodnine, če sem prav razumel. Močnejši motocikel bi bil bolj obdavčen na nek način. Mlini se naj bi že vrteli v to (nesmiselno) smer.

Osebno se mi ne zdi korektno, da se za motoriste naredi tako malo (ni fer da rečem nič) in se nato veselo udriha po njih, z raznimi zakonskimi aparati. Premalo je dvojnih ograj, premalo je ozaveščanja motoristov in avtomobilistov, premalo se na cesti naredi za varnost dvo-koles.

Če ima kdo možnost prilepiti članek, bi ga lepo prosil, če lahko to naredi. Kdor bere Moto.SI ve o čem govorim, za ostale pa bi članek prišel prav. Bomo spet kot ovce požrli vse kar bomo dobili pred nos?

O dodatnem obdavčevanju v ZMKS nismo bili obveščeni.

Se bo pa letos snemal spot, ki bo opozarjal avtomobiliste na motoriste v prometu. Na isto temo se bo naredil tudi radijski oglas, internetna pasica, SMS obvestilo in Jumbo plakati.

Več o tem:

http://www.zmks.com/index.php/component/co...ju-ponudb-.html

Prav tako je Ministrstvo za promet v sodelovanju z vzdrževalci cest izdelalo obrazec za "prijavljanje" napak na regionalnih cestah (udarne jame, obrabljen asfalt, kolesnice, pesek na cestišču), katerega bodo izpolnjevali motoristi. Zadeva bo na podlagi prijave sanirana v mejah finančnih zmožnosti.

Popravljeno . Popravil ZMKS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se mene tiče, bo nova pomalad nek čist druzga. na vseh frontah.

@RenoRains: včasih se mi zdi, da bi država za nekatere lahko poskrbela le tako, da jim permanentno prepove uporabo cest. v dobro njih samih in nas, ostalih ogroženih.

tel sm rečt, pomagaj si sam in bog, khm, država ti bo pomagala.

Gospod Gustinčič zelo popmpozno/populistično piha na dušo labilnim osebam/motoristom . ponavadi precej neobjektivno.

@SF: Samo vprašal bi, kam je zginu ta silni proračunski presežek, ustvarjen v šterih letih silne gospodarske rasti, blaznih dobičkov in skoraj nečloveškega varčevanja? ker Borat pravi, da je stanje v blagajni kritično. . . . v 100 dneh pa ja niso vsega k hudiču pognali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delni odgovor na tvoje retorično vprašanje (www.mag.si):

1,3 milijona evrov bruto prejemkov so lani v žep pospravili štirje člani uprave Mercatorja z Žigo Debeljakom na čelu.

Pri nas je že tako, ta se na koncu vedno zaletiš v zid z napisom POLITIKA ... :headbang:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je izginil v nizki trošarini na goriva, ki je v času precejšnje bogatije a vseeno visoke cene goriv zelo razbremenil naše denarnice? Kje je pa ta denar, če pravijo da je vlada 100 dni delala dobro? Kolikor je meni znano, ga niso nikomur razdajali... Kje je šele ta presežek od tako svinjsko visokih trošarin?????

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEm prepričan, da bi predlog takega davka dobil podporo tudi pri ogromno ljudeh. Vsa ta gonja okoli motoristov je samo velikansko prenapihnjen balon. Stanje niti približno ni tako hudo na cestah in še vedno je več žrtev med avtomobilisti, pešci in podobnimi. Je pa kot sem že večkrat dejal nesreča motorista bol spektakularna in pripravna za zganjanje motofobije, neprilagojena hitrost pa večna mantra :rolleyes:

Torej, če nekdo že razmišlja v smeri takega davka bodite prepričani, da bomo plačali več na tak ali drugačen način.

:topic: ma sej je simpl SF...razumi, da presežka pač ni bilo (prirejena bilanca, izsiljeno glasovanje) in, da imajo desničarji srečo, da niso padli v ta zos, ki se dogaja po svetu in pri nas, so pa uspešno farbali rožice in slončke ter prikrivali dejansko stanje. Imajo precej lahko delo scat po levici, ki je pač nasledila sranje ustvarjeno pod JJ-jem zabeljeno s svetovno recesijo. Zna bit, da gre ogromno denarja za pokrivanje dejanske luknje, ki je ostala od Bajukovih mojstrovin. Neznosno lahko je bit desničar dandanes, sploh ker se levičarji kregajo med sabo ko v vrtecu. :rolleyes: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEm prepričan, da bi predlog takega davka dobil podporo tudi pri ogromno ljudeh. Vsa ta gonja okoli motoristov je samo velikansko prenapihnjen balon. Stanje niti približno ni tako hudo na cestah in še vedno je več žrtev med avtomobilisti, pešci in podobnimi. Je pa kot sem že večkrat dejal nesreča motorista bol spektakularna in pripravna za zganjanje motofobije, neprilagojena hitrost pa večna mantra :rolleyes:

Glede na število motorjev/avtov/čevljev, so motoristi najbolj krepabilni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sf: Kaj si že tel povedat? kam so šli €€? Kdo je nastavil ŽigaŽago Debeljaka? Kako točno, je JJ skrbel za mojo denarnico? Po debaklu z računskim sodiščem in proračunom, čakam še eno zgodbo o uspehu Darsova vinjetka. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva bo na podlagi prijave sanirana v mejah finančnih zmožnosti.

Pomeni....bolj slabo bo poštimana, gledajoč prejšnja leta.

@GorazdH: Kar se pa davkov tiče....Davek na t.i. "luksuz" pozna veliko držav (recimo na Hrvaški se plačuje takšen davek do starosti vozila 10let). Slej kot prej nas bo to žal udarilo. Davek na motor, davek na avto, davek na na na itd.....

Pa še nekaj....."-bo to drugačna pomlad?"...Po tem kar sem videl v nedeljo po cestah (stanje cestišča, kup nekih novih motorjev in njihovih prepotentnih lastnikov), bo letošnja pomlad, hujša od lanske...v vseh pogledih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O dodatnem obdavčevanju v ZMKS nismo bili obveščeni.

Se bo pa letos snemal spot, ki bo opozarjal avtomobiliste na motoriste v prometu. Na isto temo se bo naredil tudi radijski oglas, internetna pasica, SMS obvestilo in Jumbo plakati.

Več o tem:

http://www.zmks.com/index.php/component/co...ju-ponudb-.html

Prav tako je Ministrstvo za promet v sodelovanju z vzdrževalci cest izdelalo obrazec za "prijavljanje" napak na regionalnih cestah (udarne jame, obrabljen asfalt, kolesnice, pesek na cestišču), katerega bodo izpolnjevali motoristi. Zadeva bo na podlagi prijave sanirana v mejah finančnih zmožnosti.

Sliši se super, pohvalno. Ta del je tudi opisan v reviji, predvsem 'prijavljanje' napak. Čeprav na AC je bila udarna jama, čez katero sem/smo vozili vsaj 14 dni, če ne več. In vsakič je bila večja. Sedaj so jo zasuli, vendar se spet poglablja. Govorim o luknji pred izvozom za BTC iz smeri Golovca.

Upam, da bo uspel projekt in da se bo nadaljeval.

Pa vas je kdo dolžen obvestiti o morebitni nameri obdavčitve motociklov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še preden nekdo zatrdno potrdi informacijo z dokazi (hja, črno na belem), se vi že začnete politikanske igrice.....Pa saj niste resni.....Izgleda se čez vikend noben ni popeljal malo okoli, ko take sekate... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sf: Kaj si že tel povedat? kam so šli €€? Kdo je nastavil ŽigaŽago Debeljaka? Kako točno, je JJ skrbel za mojo denarnico? Po debaklu z računskim sodiščem in proračunom, čakam še eno zgodbo o uspehu Darsova vinjetka. . . . Men pa ni jasno zakaj odkar je nova vlada rubežniki sedijo v pisarnah, namesto da bi rubili... Si določeni lobiji povezani s sedanjo vlado mogoče delajo dolgo vrsto, da ne bi blo treba rubit kakih nepremičnin, ko ne bojo mogli plačat raznih obresti za kredite? Naprimer gradbeni lobi ima v lasti ogromno nepremičnin, katere noče dat na trg po normalni ceni, da bi se stvar prodala, ampak zadržujejo prodajo da umetno dvigujejo cene... Kdo je naprimer nastavil Draška Veselinovića da bo pokril dolgove tičev tipa Bavčar? So to uspehi te vlade? Očitno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To morda zato, ker imajo lastno fabrko H-D in želijo, da bi ta preživela recesijo?

..nekaj podobnega je naredil Reagan, ko je HD bil v krizi. Sicer malo drugačen ukrep, nekaj v smislu obdavčenja japonskih motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!