Skoči na vsebino

On the road do Švedske!


herbieflower

Priporočene objave

Živjo!

S punco želiva to poletje do Švedske (LJ-Švedska-LJ). Prosil bi za kakršnekoli nasvete, kakšne vmesne točke (ki so "obvezne oz priporočljive" za ogled), čemu se izognit, kakšne pasti na poti... uglavnem kakršno koli pomoč v zvezi s potjo. Predvideno je okoli 4-5 dni poti do tja (jug pokrajine Smaland, blizu kraja Växjö) ni pa nujno.. če bo nekje lepo se bo časovna premica prilagodila.

Aha, še to... verjetno bi se izogibala avtocestam - razen če ni druge možnosti. Pa če so kakšna prenočišča na poti že testirana in OK, tudi poročajte.

Torej... hvala za odzive...

LP, Luka

Popravljeno . Popravil herbieflower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Če ima kdo še kakšne up-to-date infos, ali pa če gre mogoče letos kaj na sever...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem bil parkrat gor,samo ne z motorjem.Dežela je res idilična,cel kup jezer.Gor sem šel ponavadi iz nemčije s trajektom (Rostock - Trelleborg),firma trajektov je Scandlines,po netu rezerviraš karto,ko prideš gor plačaš in se ukrcaš.Na trajektu sem imel sobo s tuš,ter dva obroka(vožnja s trajektom traja cca.6,5ur).Nazaj sem pa hodil čez most (Kobenhaven-Danska).Drugače se pa do gor pomoje naješ avtoceste (nemčija) :( , gor po švedski pa poj imaš cel kup starih cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil parkrat gor,samo ne z motorjem.Dežela je res idilična,cel kup jezer.Gor sem šel ponavadi iz nemčije s trajektom (Rostock - Trelleborg),firma trajektov je Scandlines,po netu rezerviraš karto,ko prideš gor plačaš in se ukrcaš.Na trajektu sem imel sobo s tuš,ter dva obroka(vožnja s trajektom traja cca.6,5ur).Nazaj sem pa hodil čez most (Kobenhaven-Danska).Drugače se pa do gor pomoje naješ avtoceste (nemčija) :( , gor po švedski pa poj imaš cel kup starih cest.

prek Rostocka do Trelleborga mislva tut mi2 it. Ful mi manjkajo informacije, kje se kej ustavlat, pa kej dobrga pogledat.. kje naj to iščem... verjetno res odvisn od najinih interesov... Res mava pa plan da greva uizi - "špilat turista" pa pol kukr bo trajal pa bo... od 5 do 7 dni recimo... lohka pa tut manj al pa več - sej pravm greva dejansko na riderske-počitnce za 20 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo naju kakšne top znamenitosti k se res splača pogledat, pa pokrajina, lepa cesta, narava...

sej neki sm na googl maps že gledu, k lohka gledaš slikce iz določene destinacije - in je kr uporabn... ampak me zanima če je res kej "ej, tuki se morš pa res ustavt!" placov.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo naju kakšne top znamenitosti k se res splača pogledat, pa pokrajina, lepa cesta, narava...

sej neki sm na googl maps že gledu, k lohka gledaš slikce iz določene destinacije - in je kr uporabn... ampak me zanima če je res kej "ej, tuki se morš pa res ustavt!" placov.

LP

Če se bosta ustavla v Stockholmu se splača pogledat menjavo straže na kraljevem dvoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš na voljo dovolj časa, potem ti priporočam tudi "oglede" mest, kar lahko povlečeš tudi v tako luštno turco. Kaj videt v mestih, ti najbolj pomaga Lonely planet.

Malmö, Lund, Helsinbourg, Jönköping, ob Vättern jezeru do Linköping, Stockholm. Potem pa razmisli če si že dovolj severno, ali bi rad šel še višje.

Severno je pomojem fino pogledat do Umeå, čeprav za pot do tja ne vem kakšna je. Gledenato da železnica fura levodesno, zna bit da je cesta speljana ob njej in verjetno zna bit pot izjemno luštna. Bom poročal čez kakšen mesec, če mi uspe zrealizirat pot do tja.

Ko si v Umeå, pa spet razmisliš če si že preveč na severu al ne. Malo višje gor je če Luleå, še višje od tega pa Kiruna. (od tam se magari vrneš nazaj čez Finsko).

Če se v Stockholmu odločiš obrnit nazaj, se vrneš do Vätterna in po drugi strani do Göteburga (Via Karlstad).

V Karlstadu se ti "splača" razmislit o skoku do Osla (od oka 200km stran) in je MUST SEE vsaj za eno popoldne (za kaj več je predrag). Če boš tam si poglej Vigeland park :)

Göteburg je tudi vreden kakšnega dneva. Kaj videt ti sicer ne morem svetovat, ker sem bil tam v predbožičnem času in je že sprehod čez mesto fleten.

Iz Göteburga nazaj čez Halmstadt in Helsinbourg do Malma in potem Trellebourg.

Če boš izbral vse skupaj imaš pa pred sabo okoli 5000 km vožnje :)

Furat čez Dansko se ti ne splača, ker te bo mostnina obrala za okoli 60 eur v eno smer. Se ti pa splača pustit motor parkiran v Malmu in it z vlakom do Kopenhagna za en dan (vožnja tja je 20 minut, povratna karta je od oka 280 SEK). Z motorjem tja ne-bi rinil.

V Malmu tud kaj dosti ni za videt, razen turning torsa in pa starega jedra. Je Lund lepši in starejši.

Pazi na cene bencina, ker varira od pumpe do pumpe. Cene lahko preverjaš tudi na www.bensinpris.se

Pravtako pričakuj redne dnevne plohe (vsaj v Skåne regiji). Avgusta smo si lahko po njih ravnali uro (prva ob 9ih zjutraj, druga ob 2 popoldne :D ).

Na Švedskem je dovoljeno neškodljivo kampiranje, tako da načeloma lahko na vsakemu travniku postaviš šotor in prespiš noč.

Ko se boš vozil po večjih mestih pazi na kolesarje, ker jih je ogromno in bezljajo naokoli kot mravlje. Futr ni pretirano dražji kot pri nas, storitvena dejavnost pa je. Prekrške menda tudi drago plačaš, tako da se ti splača vozit po omejitvah.

Popravljeno . Popravil McFerrari
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, pa super tole... sveži napotki...

Tole bo zlo koristno.. Lonely Planet pa še kej pametnga raziskovanja zravn, pa bo.... počas informacij za eno turco kr dost... Sicer je pa ta turca planirana nekak tkole..

cca 5. July pičiva (več k nas gre bolš je - zaenkrat sva samo dva) -plan je cca 5dni do Švedske/Bolmso.

A je pametn izogibat se autobahnu čez A in D? Kakšna je izbira, posledice, cesta itd... a se res ful vleče vse skp al je kej za vidt umes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: Tudi mene mika Švedska, predvsem bi si ogledal mostove med Dansko in Švedsko. Samo še tega ne vem kdaj bo to. Imam namreč toliko planov :whistle: ,da enostavno niso uresničljivi v kratkem.

Kar se tiče Avstrije je moj nasvet avtocesta, da jo čimprej prečkaš. Po Nemčiji ti pa ni potrebno voziti po AC, ker so magistralke zelo dobre in v večini je bolj malo prometa. Drugače pa en nasvet, če imaš navigacijo. Določiš cilj kamor bi rad prispel, in se prepustiš najkrajši poti do cilja ob tem pa izločiš avtoceste in makadam. Nato se prepustiš vodenju po vaseh, čez gozdove in uživaš v vožnji. Nemčija ima namreč izredno dobre ceste. Pa še najcenejše kazni za prehitro vožnjo imajo.

Tudi motohotelov je ravno na tistem koncu največ.

tolk.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, pa super tole... sveži napotki...

Tole bo zlo koristno.. Lonely Planet pa še kej pametnga raziskovanja zravn, pa bo.... počas informacij za eno turco kr dost... Sicer je pa ta turca planirana nekak tkole..

cca 5. July pičiva (več k nas gre bolš je - zaenkrat sva samo dva) -plan je cca 5dni do Švedske/Bolmso.

A je pametn izogibat se autobahnu čez A in D? Kakšna je izbira, posledice, cesta itd... a se res ful vleče vse skp al je kej za vidt umes?

Midva sva šla po AC čet A in D in je to gotovo najhitrejša in najenostavnješa pot. Od doma do malo mimo Berlina 1. dan. Drugi dan si že na Švedskem brez panike. Pa tudi če greš čez Dansko in most in tunel ni frke. Ceste OK, pokrajina na jugu lepa , na severu pa "severna" (nekje prav ko mesečeva površina). Stocholm definitivno najlepše Sakndinavsko mesto (Oslo, Helsinki, Kobenhaven). Vzemi si vsaj dav ali raje tri dni za uživancijo. Domov pa spet po AC čez D in A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva šla po AC čet A in D in je to gotovo najhitrejša in najenostavnješa pot. Od doma do malo mimo Berlina 1. dan. Drugi dan si že na Švedskem brez panike. Pa tudi če greš čez Dansko in most in tunel ni frke. Ceste OK, pokrajina na jugu lepa , na severu pa "severna" (nekje prav ko mesečeva površina). Stocholm definitivno najlepše Sakndinavsko mesto (Oslo, Helsinki, Kobenhaven). Vzemi si vsaj dav ali raje tri dni za uživancijo. Domov pa spet po AC čez D in A.

verjetno res dobr it po AC, pol pa plan narest kje se odključit in pogledat kaj attraktivnega (kar bi nau pač zanimal - zato bi se blo fajn pozanimat kje je kej lepga za pogledat). Naj bi šla pa vrjetn čez Češko pa tm čez (ni pa nujn, odvisn od preostanka financ)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...čas beži... še vedno nimava nobenga da bi šel zravn... če koga mika, gremo na pirček pa se zmenmo...

družbica vedno paše, vsaj za pol poti ali kakorkoli...

trip je na približno zasnovan... mal po AC pa mal po okolici... cca 4 dni do Švedske (Ljungby). Še nekaj mest sem gledal kje bi se blo fajn ustavt pa mal zažurat, al pa u bazen namočit k bo itak lep vreme :whistle: .

A ma kdo kakšen napotek glede nočitev... mi2 bi šla kr tko na blef... pač bi si vsak dan vzela kakšno urco cajta pa po poti poiskala kje za spat... men se zdi to o.k. pa me zanima, če ima kdo karkoli za pripomnit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...čas beži... še vedno nimava nobenga da bi šel zravn... če koga mika, gremo na pirček pa se zmenmo...

družbica vedno paše, vsaj za pol poti ali kakorkoli...

trip je na približno zasnovan... mal po AC pa mal po okolici... cca 4 dni do Švedske (Ljungby). Še nekaj mest sem gledal kje bi se blo fajn ustavt pa mal zažurat, al pa u bazen namočit k bo itak lep vreme :whistle: .

A ma kdo kakšen napotek glede nočitev... mi2 bi šla kr tko na blef... pač bi si vsak dan vzela kakšno urco cajta pa po poti poiskala kje za spat... men se zdi to o.k. pa me zanima, če ima kdo karkoli za pripomnit.

lp

Glede nočitve je najina praksa taka - tam nekje od 18,00 dalje gledava za spanje: lepo vreme je kamp, slabo vreme je brunarica v kampu ali soba, tudi motel na Finskem je bil poceni - zvezdice pa pozabi. Cene v kampu na višini lepe naše -č kampi pa pet zvezdic više, brunarice sprejemljiva cena (ko pada, potem pada zares in rabiš malo sušenja, brunarice imajo vse gretje). Severno od Stcholma škoda časa, raje južno in zahodno od Osla po fjordih - imaš kaj videti pa ceste za vijugat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nočitve je najina praksa taka - tam nekje od 18,00 dalje gledava za spanje: lepo vreme je kamp, slabo vreme je brunarica v kampu ali soba, tudi motel na Finskem je bil poceni - zvezdice pa pozabi. Cene v kampu na višini lepe naše -č kampi pa pet zvezdic više, brunarice sprejemljiva cena (ko pada, potem pada zares in rabiš malo sušenja, brunarice imajo vse gretje). Severno od Stcholma škoda časa, raje južno in zahodno od Osla po fjordih - imaš kaj videti pa ceste za vijugat.

mene bolj zanima za Nemčijo, ker bova spala samo v Nemčiji. A se bolj splača spat v kampih - brunarice, al raje pri kakšnih domačinih ?? verjetno odvisno kok se zmeniš za ceno, al kako?

kako naj se pa pripraviva na to, da noben od naju ne govori nemško??? :headbang:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj zanima za Nemčijo, ker bova spala samo v Nemčiji. A se bolj splača spat v kampih - brunarice, al raje pri kakšnih domačinih ?? verjetno odvisno kok se zmeniš za ceno, al kako?

kako naj se pa pripraviva na to, da noben od naju ne govori nemško??? :headbang:

lp

nemci niso makaronarji in večina razume angleško..

drgač pa je sob in kempov več kot dovolj..tko da lahk tut na slepo greš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!