Skoči na vsebino

Do Kazakhstana in nazaj


mack

Priporočene objave

:D

1. Potrdilo, da nisi v sorodstveni, prijateljski, erotični ali kakršnikoli drugačni zvezi s Sacho Baronom Cohenom,

2. Še najmanj 6 mesecev veljaven potni list z ruskim in kazahstanskim vizumom (Dunaj ali Zagreb), če greš preko EU, Ukrajine in Rusije, pot okoli Kaspijskega jezera bolj komplicirana,

3. Mednarodno vozniško dovoljenje,

4. Prometno dovoljenje,

5. verjetno Carnet de Passages en Douane,

6. zbirko enodolarskih bankovcev novejšega letnika.

Morda še kaj. To je bilo takole na prvo žogo.

Moto rider?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko Labaš darkofj najdeš ga na forumu motori.hr. Lani v jeseni je bil nepalu mogoče bo imel najbolj sveže informacije kako v Kazakhstan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kakšni poti pa misliš it do tja?

Ali greš DO Kazakhstana ali V ?

Kolikor sam vem o Kazakhstanu je najbolj zanimiv JV del.

Za koliko časa pa planiraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je potrebno imeti za takšno pot (v glavnem dokumenti)??

Plan letos poleti.

Ajd

:topic:

Kako se rešujejo problemi sodobnih "visoko kompresijskih" motorjev, ko naletimo na zelo nizko oktanski bencin, kot je napisal Darko, citiram: Šesto: podnosi svaki benzin, čak i onaj od 72 oktana- Kazahstan! Markusov BMW je umro kada su nam u Mauritaniji natankali dizel, a moja Yamaha je sa 50 posto dizela išla dalje!!! Doduše teško, ali je išla! Se niža kompresija, z debelejšimi dihtungami cilinder - glava? V tako odročnih krajih, najbrž res nimajo tako kvalitetnega goriva kot v Evropi.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je potrebno imeti za takšno pot (v glavnem dokumenti)??

Plan letos poleti.

Ajd

mogoče....kardan....pa amortizerje .... :naughty:

to verjetno že veš, da v Rusiji po novem velja naša zelena karta, zato ne rabiš plačati njihovega oderuškega zavarovanja! Karneta za Rusijo ne rabiš!

L.P. Bambi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja plan je tak da gremo letos avgusta zaenkrat nas gre 6 ni še sigurno če gremo v istem terminu.

Je pa zadeva kar: 6-motorjev, 6-oseb, 3-ženske :whistle:

Plan je jit na Aral pa okrog Aralskega jezera in nazaj po skoraj isti poti nazaj.

Vse skupaj bi bilo 9500km ter 3 tedni poti in avanture!

Dve Ani, ena Ema, en Rok, pa Gregor pa en Borut

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja plan je tak da gremo letos avgusta zaenkrat nas gre 6 ni še sigurno če gremo v istem terminu.

Je pa zadeva kar: 6-motorjev, 6-oseb, 3-ženske :whistle:

Plan je jit na Aral pa okrog Aralskega jezera in nazaj po skoraj isti poti nazaj.

Vse skupaj bi bilo 9500km ter 3 tedni poti in avanture!

Dve Ani, ena Ema, en Rok, pa Gregor pa en Borut

ajd

No, jaz sem to že prevozil in bom spet letos maja... Enkrat motor, enkrat avto, letos grem verjetno z motorjem. Če imaš konkretna vprašanja, ti lahko pomagam...

Drugače je pa lani Bambi planiral nekaj podobnega. Tam imaš kar nekaj uporabnega.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojan živjo,

KAko je z bencinskimi črpalkami po Kazakstanu, ponekod sem zasledil informacije da zna včasih biti kriza ker so črpalke posejane bolj na redko.

Da ne bomo pol s sabo kot moroni vozili kanistre, bencinske bodo pa nasejane kot po BIH :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojan živjo,

KAko je z bencinskimi črpalkami po Kazakstanu, ponekod sem zasledil informacije da zna včasih biti kriza ker so črpalke posejane bolj na redko.

Da ne bomo pol s sabo kot moroni vozili kanistre, bencinske bodo pa nasejane kot po BIH :)

Odvisno kje hodiš. Načeloma nisem imel problema s tem, razen po zahodu Uzbekistana, kjer sem pa nosil kante s seboj. Tudi zahod Kazahstana ni ravno našpikan s pumpami, posebej če greš dol iz glavnih cest. Tam je treba kar pazit. Ampak v nobenem primeru (skoraj) se ti ne more zgodit, da bi ostal na cesti, če boš šel tankat ko boš imel pol tanka bencina. Zelo bi me čudilo, če bi porabil cel tank in da ne bi srečal nobene pumpe.

Večji problem je kazahstanski Altaj in puščavski predeli na vzhodu Uzbekistana. Tam je kar treba kako kantico. Za motor pomeni kak liter ali največ 2 na motor.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj če smo po en na motorju, se tudi za kakšno kantico plac najde... sploh pa, ker bo toplo, ne bo treba ta dolgih gat s seboj vlačit.

Placa dost.

Me pa malo skrbi kakšno župo bomo notri nalivali, saj ne vem, do koliko oct mojemu mačku še paše. Kolikor sem italijana pogldeal je številka na pumpah prilezla do 93. Na jurtah pa cifer niso kazali.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 90 gre brez problema naprej bo treba pa še stestirat.

Bojan še eno vprašanje zate. Kaj se poleg Arala še splača videti v Kazakhstanu, proti Mongoliji ne bomo rinili tako da tisti del itak odpade....žal.

LP

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Kako se rešujejo problemi sodobnih "visoko kompresijskih" motorjev, ko naletimo na zelo nizko oktanski bencin, kot je napisal Darko, citiram: Šesto: podnosi svaki benzin, čak i onaj od 72 oktana- Kazahstan! Markusov BMW je umro kada su nam u Mauritaniji natankali dizel, a moja Yamaha je sa 50 posto dizela išla dalje!!! Doduše teško, ali je išla! Se niža kompresija, z debelejšimi dihtungami cilinder - glava? V tako odročnih krajih, najbrž res nimajo tako kvalitetnega goriva kot v Evropi.

Dobijo se sredstva ki zvišujejo oktansko število, ponavad je to čisti alkohol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojan še eno vprašanje zate. Kaj se poleg Arala še splača videti ...

Ne razumet narobe toda: Kaj se pa pri Aralu sploh še splača videti ??? Poleg opustošenja

Odgovor na tvoje vprašanje o Z Kazak. v obliki slik: http://www.trekearth.com/gallery/Asia/Kazakhstan/West/

Ne vem js bi šel na vzhod, če bi že šel do tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil: desno ( vzhodno ) od Arala je Ruski vesoljski center. Mogoče bi bilo to lahko zanimivo, če se da sploh not pridet.

Pokrajina je kolikor jaz vem bolj kot ne monotona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil: desno ( vzhodno ) od Arala je Ruski vesoljski center. Mogoče bi bilo to lahko zanimivo, če se da sploh not pridet.

Pokrajina je kolikor jaz vem bolj kot ne monotona.

Baikonur ja. Ponekod je zaslediti da je obisk možen, drugje spet da te ne spustijo niti zraven. Bomo šli tja pa videli kaj bo.

Drugače pa razmišljamo da bi jo od Arala potegnili do Toshkenta in nato malce zabluzili po Uzbekistanu ter počasi nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobijo se sredstva ki zvišujejo oktansko število, ponavad je to čisti alkohol.

Leteči, če se ne motim, greš skupaj z RRRR. On me je precej podrobno zaslišal okrog teh stvari. Seveda je bila za podlago krigla, hehehe.

No, vseeno. Mislim, da ne boš nič zamudil, če se izogneš Arala. Eno samo veliko odlagališče kemičnih odpadkov, zastrupljeno,... Skratka nič prijeten pogled. Raje pojdite cca 200 km naprej, do Astane. Tam je osamljena skupina jezer. Cca 2000 km okrog ni nobene druge stoječe vode, zato je tam zbirališče vseh ptic selivk iz osrednje in vzhodne Azije prito Evropi. Race, gosi, plamenci,... V sezoni ti dobesedno zastrejo sonce, toliko jih je...

No, pa če boste že tam. Smrtni greh boste naredili če ne greste v Samarkand. V srednjem veku je bilo najpomembnejše mesto na Svileni cesti, bogato mesto, v oazi sredi puščave. Polno vodometov, center mesta je velik kakih 500 m. In v centru so vse stavbe narejene iz svetlo plavih mozaikov.

Da ti povem dodatno težavo, to je v Uzbekistanu, ni pa tako daleč, da bi bilo problem. Ups, opazil sem , da si vmes paisal, da gledate Uzbekistan. Jaaaaaaaaaaaaaa bistveno boljša izbira kot tiste mlake. Tam imaš pa cel kup zanimivosti in znamenitosti. Država bistveno bolje urejena kot marsikatera evropska, z zgodobvino bistveno daljšo kot tisto kar pri ns prodajajo kot zanimivosti.

Ko sem odgovarjal Bambiju, sem napisal pa še nekaj točk, tako da bi bilo dobro, da poiščeš tisto debato.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil: desno ( vzhodno ) od Arala je Ruski vesoljski center. Mogoče bi bilo to lahko zanimivo, če se da sploh not pridet.

Pokrajina je kolikor jaz vem bolj kot ne monotona.

Vse spoštovanje do drugačnih mnenj, ampak kaj boš videl v Bajkonurju? Ja, vodeni izleti so po izstrelišču, ampak če si ogledaš slike na internetu, je to vse, kar boš videl tam. Česa res zanimivega ti pa itak ne bodo pokazali.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse spoštovanje do drugačnih mnenj, ampak kaj boš videl v Bajkonurju? Ja, vodeni izleti so po izstrelišču, ampak če si ogledaš slike na internetu, je to vse, kar boš videl tam. Česa res zanimivega ti pa itak ne bodo pokazali.

lp

bv

Sem se spomnil: desno ( vzhodno ) od Arala je Ruski vesoljski center. Mogoče bi bilo to lahko zanimivo, če se da sploh not pridet.

Pokrajina je kolikor jaz vem bolj kot ne monotona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Leteči, če se ne motim, greš skupaj z RRRR. On me je precej podrobno zaslišal okrog teh stvari. Seveda je bila za podlago krigla, hehehe.

...

Bojanv: Amapk fotke boš pa še pokazal, ane, samo da se zmenimo.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojanv: Amapk fotke boš pa še pokazal, ane, samo da se zmenimo.

rrrr

Kar sem rekel sem rekel. Tudi film boste lahko videli, če pridete... Kot sem povedal, je na amaterski ravni, ampak da se občutit kaj vas čaka...

Tudi kaj tekočega bom našel kej v kakem kotu :whistle:

Dogovorite se in mi sporočite, samo malo prej, tako da bom doma, Počasi se mi začenja sezona...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!