Skoči na vsebino

Homologacija 25kW - 18 let


MotoristSlo

Priporočene objave

Pozdravljeni,

sem začetnik na priljubljenem portalu in me zanima nekaj vprašanj. Star sem 18 let in nimam vozniškega dovoljenja za motorna kolesa - nimam motorja. Zanima me nekaj preprostih in enostavnih odgovorov, in sicer:

V kolikor sem pravilno seznanjen lahko jaz pričnem z opravljanjem vozniškega dovoljenja za motorna kolesa, in sicer za 600ccm:

- ali lahko opravim izpit za 600ccm in potem vozim motorno kolo, ki ima 600ccm (zanima me nekakšna homologacija - 25kW, ki mi omogoča, da lahko vozim takšen motor?

- ali so z homologacijo - "blokiranje" motorja na 25kW težavne in ali imaš lahko potem probleme z policijo? Ali je to dovoljeno?

- če 600ccm motor "blokiraš" na 25kW, ali to pomeni, da bo motor šel počasi in da ga lahko z tem poškodujem - uničim?

Prosil bi za enostavne odgovore, saj sem čisti začetnik.

Zanimalo bi me pa tudi to:

- približno kolikor ur moraš imeti pri opravljanju izpita za 600ccm?

- približno, kolikor ur moraš imeti najmanj odvoženi, da lahko imaš izpit?

- z kakšnim motorjem opravljaš izpit - mislim po ccm?

Zahvaljujem se za vse odgovore,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema o blokadah:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=16867

Namen blokade je da bo šel motor počasneje in ne bo se uničil.

približno kolikor ur moraš imeti pri opravljanju izpita za 600ccm?

Mislim da okol 15 ur al manj.

z kakšnim motorjem opravljaš izpit - mislim po ccm?

Odvisno kakšnega imajo v avtošoli, lahko pa tudi s svojim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema o blokadah:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=16867

Namen blokade je da bo šel motor počasneje in ne bo se uničil.

Mislim da okol 15 ur al manj.

Odvisno kakšnega imajo v avtošoli, lahko pa tudi s svojim.

Hvala. Ali to pomeni, da lahko vozim z 18 leti 600ccm motor? Zanima me še ali spada med 600ccm tudi Kawasaki ninja 636 in ali je možna blokada na ta motor in pa Yamaha R6?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Ali to pomeni, da lahko vozim z 18 leti 600ccm motor? Zanima me še ali spada med 600ccm tudi Kawasaki ninja 636 in ali je možna blokada na ta motor in pa Yamaha R6?

Hvala.

Možna je na obeh in ja lahko voziš zablokirano R6 ali ninjo 636.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Hvala še enkrat. Ampak, kaj Kawasaki ninja 636 je 636ccm? A to pomeni, da ga ne bi mogel voziti, če bi imel izpit do 600ccm? Ali to še vanda šteje pod 600ccm? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Hvala še enkrat. Ampak, kaj Kawasaki ninja 636 je 636ccm? A to pomeni, da ga ne bi mogel voziti, če bi imel izpit do 600ccm? Ali to še vanda šteje pod 600ccm? :rolleyes:

lahko daš tudi na 1000ccm blokado na 25kW, se pravi lahko daš na R1, cbr 1000rr, zx10r, gsxr1000.......tu niso več važni kubiki, temveč moč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Hvala še enkrat. Ampak, kaj Kawasaki ninja 636 je 636ccm? A to pomeni, da ga ne bi mogel voziti, če bi imel izpit do 600ccm? Ali to še vanda šteje pod 600ccm? :rolleyes:

Ni izpita do 600ccm, ampak je izpit do 25kw in vsak motor, ki je zablokiran na 25kw in ima pravo razmerje, lahko voziš.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se pa tiče ur jih je obveznih 8, po dveh letih dobiš neomejeno kategorijo. Ampak pazi, z oktobrom stopijo v veljavo novi predpisi, tako, da se pozanimaj kako in kaj. Vem samo to, da boš šel po novem direktno za neomejeno lahko delat šele po dopolnjenem 24. letu (sedaj je bila omejitev 21)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovore. Sedaj mi je jasno mnogo stvari :worship: . Zanima me še koliko približno stane izpit za motorna kolesa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovore. Sedaj mi je jasno mnogo stvari :worship: . Zanima me še koliko približno stane izpit za motorna kolesa?

Pomoje ga lahko z nekim normalnim št. ur narediš za nekje 600, z vsem (zdravniški, teorija,....), neka povprečna cena pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovore. Sedaj mi je jasno mnogo stvari :worship: . Zanima me še koliko približno stane izpit za motorna kolesa?

Lani avgust - september,me je vse skup prišlo 550 ojrov! 11sta ura je bla izpitna. Ure so bile lani po 35 eur. Koroška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično :yes:

Ja, Kawasaki ninja 636 mi je priljubljen, prav tako bi lahko med priljubljene uvrščal R1 in R6 pa tudi ostali bi se našli ;)

Previdno na cestah, sezona se bo kmalu pričela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično :yes:

Ja, Kawasaki ninja 636 mi je priljubljen, prav tako bi lahko med priljubljene uvrščal R1 in R6 pa tudi ostali bi se našli ;)

Previdno na cestah, sezona se bo kmalu pričela.

Saj se v bistvu nikoli ne konča, k sreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Kawasaki ninja 636 mi je priljubljen, prav tako bi lahko med priljubljene uvrščal R1 in R6 pa tudi ostali bi se našli ;)

Previdno na cestah, sezona se bo kmalu pričela.

Ko že tako pozivaš k previdnosti, bi ti svetoval, da kupiš kak primernejši motor, ne pa 'cestne rakete' ki jo zablokiraš na 25 kW ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se v bistvu nikoli ne konča, k sreči.

Se popolnoma strinjam. Ko je zima se je po vsej verjetnosti tudi lepo vozit, če le ni snega na cestišču... :)

Ko že tako pozivaš k previdnosti, bi ti svetoval, da kupiš kak primernejši motor, ne pa 'cestne rakete' ki jo zablokiraš na 25 kW ...

Po eni strani imaš prav, ker pomen blokiranja na 25kW ni kar tako in je za začetnike več kot pomemben. Jaz... jaz pa sem nor bolj na težje motorje... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani imaš prav, ker pomen blokiranja na 25kW ni kar tako in je za začetnike več kot pomemben. Jaz... jaz pa sem nor bolj na težje motorje... :D

Pol si pa kup čoperja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!