Skoči na vsebino

Nevarna mesta na cesti


musaschi64

Priporočene objave

Zdravo!

Pred dvema tednoma sem se po desetih letih vrnil na motor, ker sem bil malo v dilemi na kaj se naj spravim kot povratnik(pri 37 letih) sem veliko pametnih namigov dobil prav na tem forumu, no tudi na splošno se tukaj marsikaj izve, nisem pa zasledil temo o nevarnih odsekih za nas motoriste.Mislim da vsak od vas pozna vsaj en ovinek ali pa odsek ceste, ki je na tak ali drugačen način(asfalt, lukne, grbine, čudni ovinki...) nevaren ali pa vsaj čuden.Siguren sem da bo ta tema dovolj zanimiva tudi za druge ne samo za mene kot novinca na dveh kolesih.Za vse namige se vam že vnaprej zahvaljujem.

Fejst bodte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Zame je najbol zoprna cesta ko grem na morje Črni kal;

Ima veliko zalivk (ki zelo drsijo)

Veliko lukenj (pri hamburgerju ko se pelješ proti kopru je ogromna luknja sredi ovinka)

Proti koncu črnega kala ko se bližaš cepkom pa je asfalt pobrušen zato gre sprednje in zadnje kolo po svoje.

Veliko varnih kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Zame je najbol zoprna cesta ko grem na morje Črni kal;

Ima veliko zalivk (ki zelo drsijo)

Veliko lukenj (pri hamburgerju ko se pelješ proti kopru je ogromna luknja sredi ovinka)

Proti koncu črnega kala ko se bližaš cepkom pa je asfalt pobrušen zato gre sprednje in zadnje kolo po svoje.

Veliko varnih kilometrov

sploh ni tako hudo to kar si napisal je že vsaj 5 let na istem mestu in ko enkrat daš to v kompjuter sploh ne obstaja, drgač pa za gor 120 komot pa še kej zraven, za dol pa malo bolj počas pa bo vse o.k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....asfalt, lukne, grbine, čudni ovinki..wink.gif nevaren ali pa vsaj čuden....

Vsi ovinki čez limit "so čudni"!

Pa filing po desetih letih na motorju bo tud' čuden!... Pazi!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevarni odseki:

trbovlje-zagorje-litija: padanje kamenja na cesto, skozi celotno leto, velja za odsek renke-zagorje. kamenje (velikosti od 1-20cm) te lahko preseneti v kakem ovinku.

sava-litija: divjad prečka cesto.

trojane-izlake: zaradi tovornjakov dostikrat nafta na vozišču, zlasti v strmih ovinkih.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Bernardek vidiš zato se mi pa ta tema zdi smiselna, ti namreč to že maš v glavi-marsikdo med njimi tudi jaz pa ne, ker se tam z motorjem še nisem peljal.

Moto rider, glede filinga pa vem kaj misliš se že mal furam, samo se vozim z drugačnimi mislimi v glavi kot pa pred 10l(baba pa froc)

Drugač pa sem porajtu da so teli kanali od tovornjakov v asfaltu na cesti Želodnik-Prevoje če greš v prehitevanje kar za upoštevat.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Bernardek vidiš zato se mi pa ta tema zdi smiselna, ti namreč to že maš v glavi-marsikdo med njimi tudi jaz pa ne, ker se tam z motorjem še nisem peljal.

Moto rider, glede filinga pa vem kaj misliš se že mal furam, samo se vozim z drugačnimi mislimi v glavi kot pa pred 10l(baba pa froc)

Drugač pa sem porajtu da so teli kanali od tovornjakov v asfaltu na cesti Želodnik-Prevoje če greš v prehitevanje kar za upoštevat.

Pa boš zdaj, ko ti je povedal kje je ta luknja, vedel kje je to??Oz. ali se boš sploh spomnil na to, ko se boš vozil tam čez?

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa boš zdaj, ko ti je povedal kje je ta luknja, vedel kje je to??Oz. ali se boš sploh spomnil na to, ko se boš vozil tam čez?

Prej ja kot ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Bernardek vidiš zato se mi pa ta tema zdi smiselna, ti namreč to že maš v glavi-marsikdo med njimi tudi jaz pa ne, ker se tam z motorjem še nisem peljal.

In kaj misliš da si bodo na Motosvetu izpisali zadevo inpol med vožnjo gledali na road-map, kot na rallyju? :naughty:

Vsak naj vozi svoji percepciji primerno ... pa bo najbolj varno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji že itak podzavestno veš, da je veliko lukenj na cesti. Torej vsake pa res ne moreš zabeležiti in potem paziti na njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od table Slovenija do Table konec Slovenije.

se ve zakaj...

Popravljeno . Popravil Barracuda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Bernardek vidiš zato se mi pa ta tema zdi smiselna, ti namreč to že maš v glavi-marsikdo med njimi tudi jaz pa ne, ker se tam z motorjem še nisem peljal.

se popolnoma strinjam :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rimske Toplica-Laško zadnji ovinek pred Laškem preden zagledaš varilnico infuzije!

Tebi tud ni všeč tisti ovinek :) zanimivo ne.

1. Pa iz Rimskih toplic proti Laškemu je takoj za tablo (ene 20m) v desnem ovinku na sredi ena gigantska luknja že 2 leti! Pa skoraj vedno nabašem na njo, me dodobra pretrese!

2. Peska je velik iz Mozirja proti Logarski dolini.

3. Cesta zna presenetiti za Mirno - relacija Sevnica - Tržišče. Sedaj je še mrzla ko šus in tudi poleti tu pa tam na enem ovinku (najbolj oster, ki se sredi tudi precej zapre - ko se vračaš nazaj proti Sevnici) vedno pesek

4. Ne ga preveč žgat na relaciji Mokronog - Škocjan - veliko ovinkov še neočiščenih....

počakaj še kake par dni, da se ogreje pa se bomo vsi malo več zapeljali pa napisali kako novo luknjo. Čeprav dvomim da boš vsrkal vse tole :)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara cesta proti Postojni, uni divji ovinki... itak.

hehe misliš kačje ride :worship: :worship:

:whistle: tm pa ni nevarnosti ker se itak pelš z kolenom komolcom in glavo bliz asfalta pa še s tačko...tako da ne padš delč na tla :worship: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvidevaj, da za vsakim ovinkom lezi skala na cesti, da za vsakim ovinkom lezi policaj na prezi, da za vsakim ovinkom pelje traktor na cesto.

ali pozabi na vse skupaj, naberi rutine in uzivaj.

BTW podobne teme ze obstajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!