Skoči na vsebino

honda prodajne številke


ELO

Priporočene objave

berem marčevsko (2009) revijo motorist, št. 117. kjer je na 16. strani tabela s številom prodanih modelov lanskega leta.

tabela navaja cca 2500 prodanih motociklov, torej obravnava samo slovenski trg, glede na to, da je po statističnem uradu leta 2007 bilo registiranih 4700 novih mopedov (nova vozila v lasti fizičnih oseb)

gledam tabelo in v oči mi je padla predvsem honda...

in delam primerjavo:

106 prodanih Hond CBR 1000R, ter recimo zgolj 46 Yamah R1 ter 13 Kawasakijev ZX10R.

pa da nadaljujem...

97 Hond CBF1000 napram 11 Yamaham TDM?

57 Hond 1000 VA Varedero??? ter 9 R1200RT in 5 K1200GT, kot bmwjevih potovalnih alternativ...

41 prodanih Goldwingov 1800???

ne spremljam ravno scene, ampak te hondine številke se mi zdijo neresnične!

se morda motim? ali gre za klobasanje in basanje s strani revije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse drugo bi še šlo. Vendar 41 Goldwingov?? Ne vem če...

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne izstopajo samo absolutne številke, v oči bode tudi razmerje.

9:1 v korist honde napram yamahi (pri modelih cbf, tdm).

hmmm???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si o reviji Motorist že ustvaril svoje mnenje, saj si ga boste tudi ostali... :naughty:

Mislim, da so ti podatki kdo ve od kod. Pač kar neke številke. Pa četudi držijo, mi ne pomenijo nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni sedež revije čez cesto uvozniku Hond?

To bi pojasnilo marsikaj. Lahko pa da so frizirali prodajno statistiko z enodnevnimi registracijami motociklov, pa pridejo take cifre. Isto počnejo že kar nekaj časa največji uvozniki avtomobilov( primer, v Novem mestu so v enem dnevu registrirali 150 novih škod octavij na eno osebo) Naslednji dan so jih odjavili in prodajali kot rabljene. Statistika prodaje pa v nebo.Take stvari podrejo vsako pravo sliko o pravih prodajnih številkah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem marčevsko (2009) revijo motorist, št. 117. kjer je na 16. strani tabela s številom prodanih modelov lanskega leta.

tabela navaja cca 2500 prodanih motociklov, torej obravnava samo slovenski trg, glede na to, da je po statističnem uradu leta 2007 bilo registiranih 4700 novih mopedov (nova vozila v lasti fizičnih oseb)

gledam tabelo in v oči mi je padla predvsem honda...

in delam primerjavo:

106 prodanih Hond CBR 1000R, ter recimo zgolj 46 Yamah R1 ter 13 Kawasakijev ZX10R.

pa da nadaljujem...

97 Hond CBF1000 napram 11 Yamaham TDM?

57 Hond 1000 VA Varedero??? ter 9 R1200RT in 5 K1200GT, kot bmwjevih potovalnih alternativ...

41 prodanih Goldwingov 1800???

ne spremljam ravno scene, ampak te hondine številke se mi zdijo neresnične!

se morda motim? ali gre za klobasanje in basanje s strani revije?

Številke držijo.

Lanski Fireblade je bil 'hot hot hot' zadeva, Yamaha R1 2008 je bila pa 'stara gajba'.

CBF1000 je ultra priljubljen allrounder povsod, TDM je 'stara gajba'.

Varadero ni v isti klasi kot R1200RT ali K1200GT - oba ta dva sta razred višje ...

Goldwingi gredo za med, ja ... Veliko se jih pripelje 'na sivo' iz ZDA in drugod, zato pa ima sedaj Honda pravo oglaševalsko akcijo, v kateri svarijo pred tako 'uvoženimi' motocikli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so ti podatki kdo ve od kod. Pač kar neke številke. Pa četudi držijo, mi ne pomenijo nič.

A ne piše v tekstu, od kod so ti podatki?

O Motoristu pa ima vsak svoje mnenje ... nekateri pa celo podobnega. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni sedež revije čez cesto uvozniku Hond?

To bi pojasnilo marsikaj. Lahko pa da so frizirali prodajno statistiko z enodnevnimi registracijami motociklov, pa pridejo take cifre. Isto počnejo že kar nekaj časa največji uvozniki avtomobilov( primer, v Novem mestu so v enem dnevu registrirali 150 novih škod octavij na eno osebo) Naslednji dan so jih odjavili in prodajali kot rabljene. Statistika prodaje pa v nebo.Take stvari podrejo vsako pravo sliko o pravih prodajnih številkah.

Če ima revija sedež na isti lokaciji, to ne pomeni nujno, da ima to kaj opraviti s prodajnimi številkami.

Dejstvo je, da je uvoznik za Hondo eden najbolj aktivnih pri nas. In tudi 'neki zelo znani sivi uvoznik' je na področju Hond naredil največ. No, zdaj je menda še vedno v preiskovalnem zaporu, a številke ostajajo ... tudi z njegovo pomočjo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem marčevsko (2009) revijo motorist, št. 117. kjer je na 16. strani tabela s številom prodanih modelov lanskega leta.

PS: a ni to blo v februarski številki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Številke držijo.

Tukaj bi se popravil - jaz številkam verjamem. Kakšne so pa 'v resnici', pa ne vem, k nism biu zravn pri prodaji vseh teh motorjev. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem motorista ze zdavnaj nehal kupovati. Ceprov sem bil reden kupec od prve stevilke dalje. Nekak se mi zdi,da to ni to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem motorista ze zdavnaj nehal kupovati. Ceprov sem bil reden kupec od prve stevilke dalje. Nekak se mi zdi,da to ni to...

In kaj ima veza revija Motorist s prodajnimi številkami-razen objave :? , eni pač ne morete sprejeti dejstva, da je Honda še vedno No1 :yea1: :OK:

fronta je odprta-lahko začnete :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ima veza revija Motorist s prodajnimi številkami-razen objave :? , eni pač ne morete sprejeti dejstva, da je Honda še vedno No1 :yea1: :OK:

fronta je odprta-lahko začnete :grim

Pridi kako jutro na pumpo,ti plačam :kava:

:P .)

Nema veze kaj je, samo da je Honda. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem marčevsko (2009) revijo motorist, št. 117. kjer je na 16. strani tabela s številom prodanih modelov lanskega leta.

41 prodanih Goldwingov 1800???

ne spremljam ravno scene, ampak te hondine številke se mi zdijo neresnične!

se morda motim? ali gre za klobasanje in basanje s strani revije?

imam skoraj isto statistiko iz vira ki nikakor nebi poveličeval številk honde (konkurenca) in statistika drži z eno izjemo, v moji statistiki piše 51 in ne 41 goldwingov, 41 pa je yama FJR.

eni pa res vidite zarote povsod :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašal sem, ker v tem delu pa res ne poznam scene!

zato sem vprašal in na koncu zmazka postavil vprašaj. če bi bil prepričan bi postavil narobe obrnjen i :)

in ker GLk nikoli nisem videl dosti na cesti me je še toliko bolj zbodlo v oči.

p.s:

katerih znamk in tipov pa je ostalih 2000+ motociklov, ki si ne zaslužijo biti objavljeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s:

katerih znamk in tipov pa je ostalih 2000+ motociklov, ki si ne zaslužijo biti objavljeni?

Ne zaslužijo? Morda so avtorji objavili samo najbolje prodajane modele? Sej veš - top 3, pa to ... ?

Verjetno je vse drugo 'malo mešano' ... stavim, da je kaka multistrada tud med njimi ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam skoraj isto statistiko iz vira ki nikakor nebi poveličeval številk honde (konkurenca) in statistika drži z eno izjemo, v moji statistiki piše 51 in ne 41 goldwingov, 41 pa je yama FJR.

eni pa res vidite zarote povsod :headbang:

To je Elota zmotilo, ker vozi Yamaho :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če pogledaš maj je bilo prvič registriranih 8 Goldwingov. Med njimi tudi letnika 1982 in 1983. Istega meseca 180 Hond od tega bi lahko sklepal 73 rabljenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zaslužijo? Morda so avtorji objavili samo najbolje prodajane modele? Sej veš - top 3, pa to ... ?

hmmm,

vzeli so si čas in na tabelo kot samostojne znamke uvrstili:

5 1200nighsterjev

4 dyna street bobov

2 road king classica

2 ultra classic electri

2 vrscaw vroda

2 sportsterja

od harlijev

ter:

4 v7 classic 750

4 griso 1200

torej skupaj 8 motoguzzijev. verjamem, da je bilo prodanih več hyosungov, pa jih ni v tabeli...

klinc, pa taka strokovnost in kvazi nepristranskost.

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo kompletne statistike od MNZ, ki jo je zbral avto triglav, tako da ne bo kdo rekel da jo je honda frizirala. obilo užitka :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem na hitro pregledal zadevo z linka mnz.

iz računalniškega procesorja se še vedno kadi, toliko je imel za obrnit ;)

številke registriranih goldwingov vsaj v grobem držijo, tako da se posujem s pepelom in opravičujem vsem prizadetim... tudi tistim, ki so zgolj tratili čas s prebiranjem :)

s prodajami in povezanimi registracijami, katerih namen je vpliv na statistiko pa se ne bi ukvarjal... dejstvo je da so prisotne, jebiga...

res pa je, da je bilo registriranih kar dosti več korejcev kot guzzijev ali harlijev pa jih ni v tabeli... brezmadežni vseeno niso, kot tudi jaz ne, hehe

pervy, zanimiva in uporabna tabela!

če se komu da, lahko sedaj naredi primerjavo prodani/registrirani :)

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take prodajne številke a mi govorimo o recesiji :lol1: :lol1:

Podatkom ne verjamem najbolj,ker ne zajemajo samo popolnoma nove motorje ,ampak kot zgleda je pomembno le to,da so prvič registrirani o SLO!

Pa še kot je že ELO omenil so pristranski do proizvajalcev in ne kažejo realne slike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!