Skoči na vsebino

Dan varne vožnje, Avto poligon Šempeter 4. in 5. 4.2009


kotzi

Priporočene objave

Bil z mojim Gromom tam in tudi bil na predavanju in izvedel da so policisti v bistvu naši prijatelji :worship: :headbang: :worship: :worship: :evilgrin: :naughty: :naughty: heheh

LP Mj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes B) , je blo kar zanimivo na začetku, ni blo nič ogrevanja gum :whistle:

Spoznal @jegrmajstra ;)

Bilo je pa kar veliko število tistih, ki so samo gledali :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name

mislim da bi lahko vsi vsako spomlad zaceli takole na poligonu med kegli itd, ko bi pa to obvladali sele na cesto :naughty:

Ja jst ne čakam na take akcije...se kr sam zapeljem na poligon (v izoli) pa tam treniram, par vikendov po urco ali dve pa je že viden napredek. Pa vse pohvale policistom. Dokler ne vidiš na lastne oči, kaj iztisnejo iz teh motorjev, ne verjameš. Vsaj jst sem bil zelo presenečen kako manevrirajo na majhnem prostoru. Pa izogibanje oviram...neverjetno. Nisem si mislu, da sploh gume kaj takega zdržijo. Ghost rider jim do gležnja ne seže...vsaj kar se poligona tiče :worship: Lahko bi gospodje na ministrstvu malo spregledali, pa financirali take akcije po vsej sloveniji! Ne pa da se morejo policisti samoiniciativno borit, da lahko en tak dogodek organizirajo. Splačalo se je prit pogledat, pa čeprav 200km stran...Hvala. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mojih pet centov....

bil danes na tem poligonu, ki pa me ni ravno impresioniral....pričakoval sem, da bo bolj raznolik in zahteven.Predvsem sem pogrešal pravilno zaviranje v sili in bolj zajeban (drugačen) izogib oviri (takšen, ki je prisoten v vsakdanjem življenju)

Sicer vsa čast policistom za to izpeljano akcijo. kakršnakoli akcija je boljša kot nobena.....

zanimivo, da se nas je za okoli 11.30 ure komaj prijavilo 6.kosov.....ampak smo pa zato imeli zelo lepo in številčno publiko v modernih kombinezonih...to pa tudi šteje, kajne?

nekaterim tam še vedno ni potegnilo, da to policaji ne počnejo zaradi sebe (oni to že znajo), temveč zaradi drugih......

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, da se nas je za okoli 11.30 ure komaj prijavilo 6.kosov.....

ja, ostalih 50-60 nas je bilo notri na predavanju in smo šli pol odpeljat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tem pozabljamo na bistvo. Upam trditi, da je 90 % udeležencev "trdih" motoristov, kar se je na vajah lepo pokazalo. Ne glede na vrsto motorja, se razlika med policisti in ostalimi vidi ! :trance_33_sleep: Seveda se vprašaš, kako potem z 300 km/h....če pa ne znaš. Očitno dokler gre, gre :headbang: .

Na forumu sem zasledil, da bi nekateri želeli na poligonu več. To, kar so nam prikazali in kar smo prevozili so osnove. Če to ne gre, ne vem kam bi silil....

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse v redu in prav, pohvalno. vendar, ko boš mel od države financiran motor, stalno usposabljanje na njemu tudi ne bo nobene panike ga mal zvrnit in podrsat na poligonu in boš prav gotovo ga zato tudi obvladal v nulo... brez publike in strahu, da boš polomil tisto drago plastiko...

še vedno pa ne razumem, zakaj ni 90% voženj v avtošoli namenjeno poligonom...zaviranje, spretnost sta osnovi na motorju, sploh pa vožnje po mokrem vozišču. mah brez veze...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nono. S supersport motorjem je mogoče malce težje delat osmico v majhnem prostoru in prav tako slalom, saj ma manjši radij obračanja. Sam sm v avtošoli za malo malco delu te vaje samo z 600 kubičnim nakedom, kot pa sedaj s to težko mrcino.

Sm začetnik. Mislim, da se tudi ti nisi rodil profi.

Res pa kapo dol policistom, kako lahka une težke krave tako lepo lahkotno premetavajo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želel bi si več vaje na poligonu. Ena serija osmic, 4x slalom in 5x izogib oviri je ravno toliko, da poskusiš vajo, natreniraš pa tudi slučajno ne. MAkSi delavnice so bile bolj naravne na to, da si vse vaje lahko relativno dobro natreniral. Sicer pa pohvala plicistom za preventivno akcijo.

So bili pa včeraj tudi na cesti kar aktivni... popoldan od Tepanja do Maribora 2 kontroli hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želel bi si več vaje na poligonu. Ena serija osmic, 4x slalom in 5x izogib oviri je ravno toliko, da poskusiš vajo, natreniraš pa tudi slučajno ne. MAkSi delavnice so bile bolj naravne na to, da si vse vaje lahko relativno dobro natreniral. Sicer pa pohvala plicistom za preventivno akcijo.

So bili pa včeraj tudi na cesti kar aktivni... popoldan od Tepanja do Maribora 2 kontroli hitrosti.

Vedno lahko greš v avtošolo, plačaš uro/inštruktorja, poveš, da bi rad vadil poligon in zagotovo ti bo to omogočil. Pa še sam boš tam, ne bo gneče, v dveh urah se boš dodobra zmatral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nono. S supersport motorjem je mogoče malce težje delat osmico v majhnem prostoru in prav tako slalom, saj ma manjši radij obračanja. Sam sm v avtošoli za malo malco delu te vaje samo z 600 kubičnim nakedom, kot pa sedaj s to težko mrcino.

Sm začetnik. Mislim, da se tudi ti nisi rodil profi.

Res pa kapo dol policistom, kako lahka une težke krave tako lepo lahkotno premetavajo. :worship:

Mislm da ma SS večji in ne manjši radij. Sej mislu si prav. Drugač je pa pr osmic sam tehnika važna. Morš težo na kontra stran dat pa jo tut z SSom lepo odpeleš.

Na cest jih je blo pa včeri full. Od Laškega pa do Prebolda 7 policistov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damn, da sem tole šele zdaj opazila. Bi prišla pogledat, ko v soboto bi imela lih cajt.

Ampak tole okrog Maksijevih delavnic mi pa zdaj ni čist jasno. prejšnji teden sem dobila okrožnico z opomnikom za plačilo članarine v katerem zatrjujejo, da bodo vsaj nekajkrat izpeljali delavnico kljub izpadu denarja od mestne občine Ljubljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno lahko greš v avtošolo, plačaš uro/inštruktorja, poveš, da bi rad vadil poligon in zagotovo ti bo to omogočil. Pa še sam boš tam, ne bo gneče, v dveh urah se boš dodobra zmatral.

... česar se tudi poslužim vsaj enkrat letno, ampak brez plačila ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tisti k ste tle z okol gorice je dol na železniški en mali poligonček, tam pr mejnem prehodu Solkan. daš par stožcev al karkoli na označena mesta in lahko vadiš. v soboto in nedeljo gotovo ni avtošole tam. pa tud med tednom se lepo da. pa še publike ni preveč če vas ta moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil tudi jaz in mi ni žal. Od moje avtošoleske vožnje s 125 ccm je že veliko let in to je bil sedaj prvič odpeljan poligon s tem motorjem. Sem imel kar tu in tam probleme. Sem se odločil, da bom šel kar na lastno roko malo na skrivaj vadit, da bo prihodnjič boljše.

Hja, policisti motoristi pa res obvladajo. Se vidi, da veliko vadijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damn, da sem tole šele zdaj opazila. Bi prišla pogledat, ko v soboto bi imela lih cajt.

Bil tam in v petih minutah spakiral, ker mi je šlo na kozlanje ob poslušanju soseda - približno pedeset let starega nastopajočega okoličana, oblečenega v kratko jakno z našitki, kakršno dobiš v Louisu za 24,95 EUR, ki je zraven stoječega ves čas prepariral, da ko bo pa kupil BMW, pa ne bo hotel imet ničesar več, češ da je to res zihr stroj... Prepotentnega tepca je blo nemogoče poslušat...

Sem šel raje na maričko gor pa dol, definitivno sem imel več od tega... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil tam in v petih minutah spakiral, ker mi je šlo na kozlanje ob poslušanju soseda - približno pedeset let starega nastopajočega okoličana, oblečenega v kratko jakno z našitki, kakršno dobiš v Louisu za 24,95 EUR, ki je zraven stoječega ves čas prepariral, da ko bo pa kupil BMW, pa ne bo hotel imet ničesar več, češ da je to res zihr stroj... Prepotentnega tepca je blo nemogoče poslušat...

Sem šel raje na maričko gor pa dol, definitivno sem imel več od tega... :whistle:

Se pa res hitro razjeziš, če te mnenje enga gospoda tolko vrže s tira. Če bi se udeležil teoretičnega in praktičnega dela, ti tega ne bi blo potrebno poslušat, in bi namesto tega slišal veliko pametnega s stani izkušenih policistov. Sory, mislim, da si poslušal napačne. Jst sem bil v nedeljo tam neki urc in sem vesel da sem prišu, in nisem naletel na niti eno negativno izkušnjo. Vsak, ki si je vzel 2 urci in jih porabu skupaj s policisti je zagotovo naredu precej pozitivnega zase. Jst se ne strinjam s tabo. Furca po marički ti ni dala nasvetov in izkušenj o vsakodnevnih pasteh, ki nas čakajo v prometu. Ampak to je le moje mnenje. Jst bom še naprej vadil sam na poligonu, in se rade volje udeležil še kakšne take akcije. Moje znanje in sposobnosti na motorju so zelo daleč tistemu, kar policisti motoristi zmorejo. Meni osebno, je ta udeležba dala vedet, da se z motorjem v dani situaciji, da precej več narediti, kot pa sem do zdej mislu. Zato pa morem še naprej vadit in vadit. Pa ne po marički gor in dol.

Če pa je marička v bistvu gospa/gospodična Marička...pol vzamem vse besede nazaj :P Srečno na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!