Skoči na vsebino

Vožnja brez registracije


AREA

Priporočene objave

Danes je po dooolgem cajtu spet posijal sonček, čeprav ni najbolj toplo. Pravi dolgcajt je bil te dni, treba se nekaj dogajat! Pogledam na steno, na kateri je poster od mojega preljubega motorčka in se odločim da se bom podal na izlet...ampak hm...nimam tablice! :cry: Pač sem si reko, bom reskiral, nardil dobrih 31km, in zdaj sem čist happy :D :D 8) Mimo mene je šla celo policija s terenskim Puhom pa nič - ko da me niso vidli, jaz pa čist trdi bil :lol: No, pa še tank sem sprazno tak da ga lahko zdaj pripravim na prezimovanje :lol: :? Zanima me kolko se vas je že vozlo brez tablice in kak daleč? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kolko se vas je že vozlo brez tablice in kak daleč? :twisted:

Jaz ponavadi spomladi pred registracijo, ko je še premrzlo in pride kakšno lepo popoldne ... cca 70km ... standardni krog za ogrevanje... smeji se mi pa še en teden po tem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš tablice je dober približek njena barvna fotokopija. Do enga metra (če motor stoji) se sploh ne porajta da ni prava. Zgled lepo 3D :D

Se pa jaz s tem nebi špilu, ker če ni tablice ni zavarovanja in bog ne daj, da gre kaj narobe :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem se pred 3 leti po celi Slo vozu z nereg, pa sem mel srečo. Kako je zdej ne vem. Moped, neregistrirane imamo pa zato ker denarja ne serjemo. Itak da bi drugače vsi pustili prijavljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah... glede na to, da sem se vozil cca 3 leta brez tablice/izpita, ustavili so me 3x, poizkušali cca 5x, nikol nič plaču...

Kakšna je zdej sploh kazen za nereg. motor pelat?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem se pred 3 leti po celi Slo vozu z nereg' date=' pa sem mel srečo. Kako je zdej ne vem. Moped, neregistrirane imamo pa zato ker denarja ne serjemo. Itak da bi drugače vsi pustili prijavljene.[/quote']

Točno tako ! Jaz tudi ne serjem denarja, zato se mi škoda zdi da bi ga za kazni dajal :idea: Če se voziš, pa malo tudi na to možnost pomisliš, hitro zračunaš da se ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem se pred 3 leti po celi Slo vozu z nereg, pa sem mel srečo. Kako je zdej ne vem. Moped, neregistrirane imamo pa zato ker denarja ne serjemo. Itak da bi drugače vsi pustili prijavljene.

Točno tako ! Jaz tudi ne serjem denarja, zato se mi škoda zdi da bi ga za kazni dajal :idea: Če se voziš, pa malo tudi na to možnost pomisliš, hitro zračunaš da se ne splača.

Meni se je: brez karambola in kazni 3 leta = 3 × 100.000 = 300.000 kolikor je bil motor tudi vreden. Zdej mam pa mal več denarja bom pa seveda registriral, čeprav je vse skup svinsk drago. O odjavi bom pa še premislil. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes iz Dela: en model je vozil neregistriran kawasaki brez veljavnega vozniskega dovoljenja, spizdil policajem, ki so ga nato lovili (SG), se zabil v policijski avto in nato pihnil 1.24. Zmaga. Mandatna kazen: 240kSIT, sodnik za prekrske: 240kSIT in 22 dni zapora(!!!) ter zacasen zaseg motornega kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal pa bo še stroške za popravilo motorja in - ekhm, registracijo.

Tko da ga bo verjetno prišlo več kot bi ga kadarkoli, če bi registriral - pa še zavarovanega bi imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se peljala samo enkrat z nereg motorjem 15 km na tehničnega seveda,pa sem si dala gor tablico od fantovega motorja,pa me je bilo full strah da me ne dobijo in za las sem se zmazala.Motorja se pol sploh ne splača odjavit če se misliš furat brez tablice,lahko dobiš kazen,in če povzročiš nesrečo ga pa sploh najebeš.Jaz ga drugače ne odjavljam ker mi je lahko potem žal ko so lepi dnevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strom - bidak! :shock: :D

Area_51 - softić :wink: :lol:

OK, za vse ki se zgražate... kupil MZ 250, komej za mofo sprasku tistih 500DEM, pa itak nebi tehničnega naredil, pač preglasen pa vse. Za fjakanje po okolici je bil čist fajn.

Pa sem rekel da izpit itak treba, tko da sem potem se to spravil narest. Ampak glej ga zlomka, ko je bla omejitev na 350ccm. Pa sem staknil guzzija V35, pa ga reg. pa se vozil eno sezono... pa so me mal zajebal s kešom, pa je mogla zadeva it. No ja, finance so se v roku enega tedna potem razčistile, pa ker je bla tisto bolj švoh zadeva, samo en zic, SWMBO bi se pa tud pelala, pa sem kupil od kolega GPZ600R... se vozil slabi dve leti, seveda z izpitom do 350. Jebiga, glup zakon, ki mi ne bo preprečil moto užitkov. Pa so se spomnili spremenit zakon ravno ko mi je reg. potekla. Pa sem se še malo vozil brez registracije. No ja, zadevo prodal, sedaj imam XS1100, registriral bom drugo leto, če dobim seveda kej skonta za oldtimerja. Zato me pa tudi zanima kakšna je kazen. Registracija pride cca 140k, kolkrat v letu me lahko ustavijo? :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP iz daljnega leta '98 pravi, da te zaradi tega prekrska drzava olajsa za 25kSIT. Tastar ZVCP je na strani www.policija.si se vedno referenca, za druge ne vem. Ce je kazen mandatna (a je?), potem jim je vseeno, kolikokrat te dobijo. Pri sodnici pa za ponovljene prekrske maksimalno najebes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fantje, kaj bluzite koliko so kazni, ce se vozis brez registracije. Kaj pa na primer, ce s tvojim neregistriranim motorjem povzrocis nesreco. In potem oskodovani v tej nesreci najamejo advokata. Lahko kasiras: do konca zivljenja ti jemljejo 1/3 tvojega OD, laho ti zarubijo vse nepremicnine....

Npr: prehitevas avto, nasproti ti pravilno pripelje avtobus poln potnikov. Da bi se avtobus izognil nesreci zavije v desno, pri tem ga zanese in trci v pet avtomobilov, petnajst potnikov se hudo poskoduje,... Ne ga srat!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam, Tadej. Zanimivo je pa premlet vse moznosti. Npr: voznja neispravnega motorja, ki je sicer registriran po reglcih ampak nafriziran. En KTM-ov SM ma varianto brezplacne preureditve, ki znatno poveca moc motorja. Ce ga vozis in nabijes in zavarovalnica ve, da je friziran (s to 'frizuro' se ga registrirat vec ne da!!!), a se krije skodo proti tretji osebi ali se odloci, da bo slo to iz tvojega zepa??? Druga varianta: Vozis registrirano hard enduro po hosti, nabijes eno staro mamo, ki je sla nabirat borovnice in ji zlomis kolk. Vozil si se izven prometa (kar naj bi obvezno z. pokrilo). Kaj zdaj? V vsakem primeru si kazensko odgovoren za povzrocitev hude t. poskodbe iz malomarnosti. Kaj pa materialna odgovornost? Vse to so zadeve, ki bi jih morali poznat, zato me zanimajo iz druge roke, ne pa ce bo prepozno (bog ne daj).

P.S. V Motopuls-u je rubrika 'Pravnik vam savjetuje'.

P.P.S. Ali G Indahouse - zakon komedija, jst sem se posral od smeha skorej, ogled obvezen, ce vsaj priblizno poznas hip hop 'kulturo'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem se vozo! Iz službe sem po 12 urah prišo čist down zdaj pa sem tak happy :lol: :lol: :lol: In to prvič po gozdu! :D Tu me pa nimajo kje ustavit, razen na poti do njega...tisti kilometer...uff...še se bomo vozli :D 8) Glede kazni...25.000 oz. 12.500 v 8 dneh? Eh, to bom reskiral :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če se ti ravno na tem kilometru kaj pripeti?S takimi stvarmi se ni za igrat,še če imaš vse poštimano te lahko plavi jeb.... nekaj že najdejo če hočejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v četrtek prava policijska filmska akcija, ko so lovili motorista iz velenja brez registracije brez vozniškega brez čelade.....

pa so ga dobili? in če so ga... kakšne so ble kaj sankcije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lovili so ga spetimi službenimi avtomobili, jih je počakal, da so prišli do njega, pol pa gasa, na koncu se je moral zaleteti v službeno vozilo.

kazen ki so mu jo plavi naračunali je bila nekje 260 sit, sodnik za prekrške tudi tu nekje, pol pa še 22 dni aresta. toliko sem slišal od "neuradnih virov" :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bilo pa je objavljeno tudi v DELU (petek) ... 240kSIT+260kSIT+22 dni+začasno zaplenjen motor ... pa bom zloben in bom rekel: še premalo ...

... pa tip je napihal 1,24 na alkotestu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!