Skoči na vsebino

Vožnja brez registracije


AREA

Priporočene objave

Frend se je vozu letos pol leta brez registracije,brez zavarovanja in brez izpita...naredu priblizno 2k km...brez bliznjega srecanja z policaji....namesto tablice si je dal gor fotokopijo prevleceno z folijo...sploh se ni videlo razlike....

Zanima me pa,ce bi slucajno povzrocil nesreco,kjer bi bil kdo hudo poskodovan...ali pride potem v postev tudi moznost zasebnih tozb? Poleg seveda tozb od zavarovalnic udelezencev...

Upam da ja čerav sem se tudi jaz kar nekaj prevozil na tak način pa še moj motor ni bil pa še 7x je bil močnejši od mojega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že dost prevozil brez reg. :D sam ni tistga filinga kot če imaš reg.tablico gor. Edino če si tolk trčen da te b...k... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že dost prevozil brez reg. :D sam ni tistga filinga kot če imaš reg.tablico gor. Edino če si tolk trčen da te b...k... :?

K si skoz trt pa se čist userješ če videš kakšega škifa. Vsega tega s tabelco ni :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frend se je vozu letos pol leta brez registracije,brez zavarovanja in brez izpita...naredu priblizno 2k km...brez bliznjega srecanja z policaji....namesto tablice si je dal gor fotokopijo prevleceno z folijo...sploh se ni videlo razlike....

Zanima me pa,ce bi slucajno povzrocil nesreco,kjer bi bil kdo hudo poskodovan...ali pride potem v postev tudi moznost zasebnih tozb? Poleg seveda tozb od zavarovalnic udelezencev...

ne samo v tem primeru....... v vsakem primeru, ko bi bil udeležen v najmanjši prometni nesreči, kjer bi se pisalo evropsko poročilo ali zapisnik policije, je nastradal tisti, ki ni imel registrirano vozilo.......

lp

jest že nimam tolk dnarja, da bi si to lahk prvošla

pa tud ne tolk dobrih živcev, da bi lahko posledice normaln prenašala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frend se je vozu letos pol leta brez registracije,brez zavarovanja in brez izpita...naredu priblizno 2k km...brez bliznjega srecanja z policaji....namesto tablice si je dal gor fotokopijo prevleceno z folijo...sploh se ni videlo razlike....

Zanima me pa,ce bi slucajno povzrocil nesreco,kjer bi bil kdo hudo poskodovan...ali pride potem v postev tudi moznost zasebnih tozb? Poleg seveda tozb od zavarovalnic udelezencev...

ne samo v tem primeru....... v vsakem primeru, ko bi bil udeležen v najmanjši prometni nesreči, kjer bi se pisalo evropsko poročilo ali zapisnik policije, je nastradal tisti, ki ni imel registrirano vozilo.......

lp

jest že nimam tolk dnarja, da bi si to lahk prvošla

pa tud ne tolk dobrih živcev, da bi lahko posledice normaln prenašala

Itak...zalostno pa je,da se folk ne zaveda,da ce povzrocis nesreco kjer je kdo poskodovan in da nimas vseh papirjev porihtanih te lahko z dobrim advokatom spravijo se ob gate :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pa,ce bi slucajno povzrocil nesreco,kjer bi bil kdo hudo poskodovan...ali pride potem v postev tudi moznost zasebnih tozb? Poleg seveda tozb od zavarovalnic udelezencev...

Če komu kako kost zlomš (pa niti ni nujno, da je zlo hudo), te to lahko stane nekaj MIO. Lahko se maš za srečneža, saj ti v takem primeru še pred smrtjo uspe neumnost plačat.

Pri kaki hujši poškodbi pa lahko znesek hitro pride tudi na nekaj 10MIO. V tem primeru pa lepo vse življenje za enga "srečneža", ki ga sploh poznaš ne, delaš.

Ne vem, če se sploh zavedate, s čim se igrate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Jst upam, da sm to napisu v taprav topic.

Meni bo konc marca potekla registracija in denarja na vidiku, vsaj za zdej, žal ni.

Konec marca bo sigurno (vsaj upam) topleje in jst tudi brez registracije ne bom zdržal doma zato bi prosil, da mi priporočate eno od naslednjih možnosti, oziroma dodate še kako že vam pade na pamet ;)

1) odjavim dokler ne pride denar (sam jst tega tko nebiiii... :cry: )

2) si sposodim denar in potem vračam (ta bi bla še najboljša, samo edina oseba od katere si lahko sposodim denar je oče in njegovi kreditni pogoji so skor slabši kot pri banki :? )

3) se vozm naprej kot da ni nič in podaljšam ko bodo cekini

Pa še to: če se jst pojavim x dni/mesecev po poteku, so kake kazni? Oziroma tko: Kaj se zgodi? So stroški dosti večji al ne?

Neki sm tudi bral na vecer.si (link na home strani) o tem, ampak pise bolj za mopede. Velja isto za motorje?

Prosim ne mi nč o tem, da vozit brez registracije ni varno/pametno ker se tega sam zavedam in sem itak proti voznji brez registracije, sam kadar ni druge moznosti... :roll: :oops:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi zgornji post najprej če ga še nisi!

Ponavadi najprej preiščem sam vse možne vire da dobim odgovore na moja vprašanja in šele potem vprašam druge. In kot se mi ponavadi zgodi dobim sam odgovor TIK za tem ko postavim vprašanje drugim. :evil:

Namreč:

10. člen Pravilnika o registraciji motornih in priklopnih vozil (Uradni list SFRJ,št.4/82). :shock:

Upravni organ po uradni dolžnosti sproži postopek odvzema registerskih tablic, če prošnja za podaljšanje veljavnosti registracije vozila ni vložena v tridesetih dneh po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja, se vozilo črta iz evidenc registriranih vozil, registrske tablice pa vzamejo.

Je to to? :(

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec meni je potekla registracija na motorju 23.10.2002 in sem ga šel odjavit pred tremi dnevi. Problemov nič, tablico so deponirali, plačal sem pa 2200 SIT za odjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Upravni organ po uradni dolžnosti sproži postopek odvzema registerskih tablic, če prošnja za podaljšanje veljavnosti registracije vozila ni vložena v tridesetih dneh po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja, se vozilo črta iz evidenc registriranih vozil, registrske tablice pa vzamejo.

Je to to? :( LP duhec

Ce tablice deponiras na upravni enoti jih hranijo se set mesecev, potem pa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[10. člen Pravilnika o registraciji motornih in priklopnih vozil (Uradni list SFRJ,št.4/82). :shock:

Ta pravilnik že zdavnaj ne velja več. Trenutno veljavna zadevščina:

Pravilnik o registraciji motornih in priklopnih vozil (Uradni list Republike Slovenije 95/2001)

Med tistim tvojim in sedanjim je bil pa še eden (Ur. l. SFRJ 74/89).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Upravni organ po uradni dolžnosti sproži postopek odvzema registerskih tablic, če prošnja za podaljšanje veljavnosti registracije vozila ni vložena v tridesetih dneh po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja, se vozilo črta iz evidenc registriranih vozil, registrske tablice pa vzamejo.

Je to to? :( LP duhec

Ce tablice deponiras na upravni enoti jih hranijo se set mesecev, potem pa....

Baje po novem 9 mesecov.(slišal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Upravni organ po uradni dolžnosti sproži postopek odvzema registerskih tablic, če prošnja za podaljšanje veljavnosti registracije vozila ni vložena v tridesetih dneh po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja, se vozilo črta iz evidenc registriranih vozil, registrske tablice pa vzamejo.

Je to to? :( LP duhec

Ce tablice deponiras na upravni enoti jih hranijo se set mesecev, potem pa....

Baje po novem 9 mesecov.(slišal)

Na mojem listku piše 9 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da tisto o 30 dneh še vedno velja! Če pa ti v teh 30 dneh lahko policaj kazen napiše pa ne vem! Mojmu fotru so jeseni poslali pošto da mora vrniti tablico ker mi naredil polletnega tehničnega! Bilo pa je samo nekaj dni preko 6+1 mesec! Lepo je moru avto odjavit pobrat zavarvalnino in avto na novo registrirat! Do lani ga niso nikoli zvohali lani pa so ga najdli! Marja mogoče v Šk.L še nimajo takega rač. programa da bi jim to avtomatsko javljal kar pa dvomim! Pred dnevi je mojemu vragecu potekla reg. pa me prav zanima kdaj me bodo porufali! Tle mate tablico in na žalost jo zaenkrat lahko kar uničijo! :evil:

Ti pa vsekakor odsvetujem vožnjo brez reg. ker se zna zgoditi da boš potem nekja let brez denarja, ne samo nekaj mesecev! Pa verjemi da ti ne želim tega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje po novem 9 mesecov.(slišal)

Meni je "teta" na AMZS neprijazno pojasnila, da bo tablica deponirana le 6 mesecev - če zamudim le dan, jo bodo dali stran... :( Sem ji nekaj tvezil o podaljšanju roka deponiranja, pa mi je zabrusila, da jim z Mačkove niso poslali nobenega dokumenta o tem. :evil: Letos jeseni tablice gotovo ne bom deponiral pri AMZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem imel opravke na Mačkovi. Nalašč sem šel vprašat "teto" na informacijah, za koliko časa je lahko tablica deponirana. Odgovor: "Za tablice 'vozil sezonskega značaja' (če sem jo prav razumel), kamor spadajo tudi motocikli, velja 9-mesečni rok deponiranja! Novi predpis je bil objavljen lani v Uradnem listu. Predpisa se MORAJO držati tudi vse delavnice tehničnih pregledov, kjer je možno deponirati tablice." Za osebne avtomobile pa naj bi še vedno veljal 6-mesečni rok deponiranja.

AMZS torej proti predpisom določa 6-mesečni rok deponiranja za tablice motociklov in grozi z uničenjem tablic ob prekoračitvi tega roka. Tudi izjava delavke AMZS, da "niso dobili z Mačkove nobenih navodil o spremembi s 6 na 9 mesecev", nima podlage, saj so dolžni spremljati objave v Uradnem listu in se jih držati. Že danes sem klical AMZS, pa se ni na podaljšanju registracij nihče oglasil. Spet bom klical jutri in jih opozoril na ta predpis, sicer bom prosil za ukrepanje na UE LJ... :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Odgovor: "Za tablice 'vozil sezonskega značaja' (če sem jo prav razumel), kamor spadajo tudi motocikli, velja 9-mesečni rok deponiranja! Novi predpis je bil objavljen lani v Uradnem listu. ...:

Meni so pa na AMZS lepo povedali (enkrat decembra), da lahko deponiram tablice za 9 mesecev... :?

Mogoce si naletel na "neprijazno teto".... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem zvleku motor ven in si reku, grem en krog. Ko sem se pripelju iz stranske ulice na glavno, sta bila čez cesto dva policaja. Ker nista prej vidla, da nimam tablce sta samo gledala kako sem se lepo odpelju mimo. Kasneje pa je bilo že prepozno, saj sem bil že daleč. pa kiblo sta imela. Imam naštudiran krog cca 5km in ni panike- getaway.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem zvleku motor ven in si reku, grem en krog. Ko sem se pripelju iz stranske ulice na glavno, sta bila čez cesto dva policaja. Ker nista prej vidla, da nimam tablce sta samo gledala kako sem se lepo odpelju mimo. Kasneje pa je bilo že prepozno, saj sem bil že daleč. pa kiblo sta imela. Imam naštudiran krog cca 5km in ni panike- getaway.

Getaway in Črnuče :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po vsaj 20 klicih le uspel dobiti AMZS - podaljšanje registracij. Baje imajo toliko dela, da težko odgovarjajo še na telefonske klice. Ne vem, ali imam samo jaz vedno "srečo", ampak spet sem nabasal na eno "teto Pehto". Živčno mi je povedala, da je rok "kajpak 9 mesecev, jasno, saj je tako vendar v 'novem zakonu', oni pa ne morejo delati v nasprotju z njim". Ko sem ji povedal, da je ta predpis veljal že ob moji lanski odjavi motorja (oktober), pa takrat za 9 mesecev še slišati niso hoteli, je sitno povedala, da "najbrž še ni bilo obvestila z Mačkove". Ampak predpis je predpis - če je takrat že (preverjeno) veljal na Mačkovi, bi moral tudi na AMZS. In nepoznavanje predpisov ni opravičilo, kot vedo povedati pravniki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!