Skoči na vsebino

Elektronika & motocikli


transalp

Priporočene objave

Ti reed-i zdržijo neverjetno število preklopov (npr. 100 milijonov), tako da se ne boj. Ko pa enkrat crkne, odpreš ohišje in zamenjaš le reed cevko, kos stane cca. 200 SIT. Sem jih že menjal pri Sigma Sport senzorjih za rolerje, kjer so precej bolj izpostavljeni mehanskim poškodbam.

Tista brezžična povezava ima svoje težave, poleg tega, da baterije ne zdržijo prav dolgo. Preberi moje dolgovezenje tule:

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...nsalp&start=135

Blato senzorju ne bo škodilo, morda le voda, če bo zapolnila ohišje senzorja. Ko se bo posušila, bo spet delal. Reed kontakta sta v neprodušno zaprti stekleni cevki. Svetujem pa vsaj zatesnitev odprtine ohišja, kjer gre ven kabel, s termo lepilom iz pištole.

Epoksi (eposkidna smola) je dvokomponentno lepilo, smola in trdilec. Obe komponenti sta "smolasti" oz. poltekoči za razliko od metil-metakrilatnih lepil (Stabilit, Uhu Acrylit), kjer je trdilec v prahu. Epoksi se dobi v raznih oblikah - od hitrih, ki se pričnejo trditi že v nekaj minutah, do takšnih, ki rabijo 24 ur in več. Samo lepljenja na napero ("špriklo") ne priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Transalp!

Ali si že naredil tisti alarm iz Elektorja. Jaz že imam skupaj spacanega, pa nekaj glih ne dela. Mislim, da je kriv pilot, tega imam namreč še v ekspirementalni plati. Na sprejemnem picu na pinu 6 ni nobenega signala (preveril s pilotom od TV-ja, pa dobi signal). Nimam osciloskopa da bi preveril, ali kvarc na pilotu oscilira ali ne.

Bom javil, če kaj najdem.

LP

Zoki

PS

Če imaš mogoče angleški izvod Elektorja, bi se toplo priporočal za scan le tega - imam poskeniran nemški, pa mi ravno ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Da malo osvežim temo...sam sem naredil avtomat za žmigavce, kateri se sam ugasne,si podalšuje čas če stojiš na semaforju, primeren pa je tudi za led smernike in še nekaj funkcij

(strobo...)

Ravno tako modulator za luči, da podnevi ne kurim žarnic na polno, ima pa seveda tudi počasno prižiganje in avtomatski preklop dan/noč (s fotouporom)

zanima koga?

lp

lado

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

led-compatible timer s funkcijo hazard lights sem tudi jaz ravno danes dal v proizvodnjo (glede na to da imamo v sluzbi CNC stroj za izdelavo PCBjev se mi res ne da zezat s kemikalijami :) ), le da moj vsebuje se prikazovalnik prestave, quickshifter, shiftlight in piskac za smernike, vse funkcije pa so prosto programabljive preko USB porta in posebej napisane aplikacije (gre se za spreminjanje shranjenih vrednosti v EEPROMu - hitrost utripanja smernikov, individualna nastavitev frekvence utripanja hazard lights, st. obratov pri katerih se prizge shiftlight, delay prekinitve vziga pri shiftlightu, vklop/izklop piskaca ob vklopu smernikov itd itd...).

trenutno pa ze razvijam LCD modul za prikaz dolocenih parametrov, modul pa bo kombiniran z RFID koda-kljucem (samogradnja seveda), modula pa se bota medsebojno prepoznala po serijskih stevilkah... nekaj stvari je se v povojih tako da jih raje zaenkrat se ne bom omenil, ampak ko ze cutim potrebo po kompletni obnovi instalaciji mislim da bo tole kar dobra osvezitev.

Ce ze imam motor za duso, naj bo dusa tudi v motorju. vseh carov car - elektricar. :)

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!