Skoči na vsebino

BMW 650gs vs. TRANSALP vs. PEGASO


Robi 30

Priporočene objave

Zdravo

odločam se za nakup motorja.

v izbor sta mi prišla transalpka in bmw sedaj pa še pegaso

kakšne so vaše izkušnje katerega mi bolj priporočate,

glede okvar pokvarljivosti, servisov itd

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transalpa še nisem vozil, Pegasa in BMW-ja pa ja. Približno glih sta, samo Aprilia mi deluje, da ima bolj "jelly suspension" kot pa BMW. Udobna sta oba, čeprav me je pri GS-u motilo, da mi je topel zrak pihal direkt v jajca. Dokler so prazniki in Velika noč je to še sprejemljivo, ko pa je 30° zunaj pa postane moteče. Meni so vse tri zadeve prepodhranjene s sorazmerno visoko porabo (slabih 6 litrov), se pa po naših razmajanih cestah lepo vozijo. Če si bolj potovalni uživač in ne misliš tu pa tam ožemat ročke za plin so ti pisane na kožo. Poglej si še V-Stroma 650, ki ima blizu 70 ihahajev. Če ne drugo je za prehitevanje lepše, sploh, če si naložen. Za 3500€ se ga že da dobit pomojem, toliko bi pa dal tudi za BMW-ja. Aprilia je še najbolj poceni izmed vseh in nudi precej motorja za majhen denar. Jaz bi na tvojem mestu vzel V-Stroma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor poglej še Kawasakija Versysa. Jaz sem najprej imel v mislih BMW-ja F650, tud Pegasota, pa me je Versys prepričal in prevzel. Je zelo udoben, poskočen in okreten. Tudi cena je ugodna! Servis, kjer mora zamenjati olje in filter, vse podmazati in pregledati, stane dobrih 80 eur. Okvar in težav do sedaj nisem imel!

LP

D.

Popravljeno . Popravil geozadet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem imel BMW 650GS (1.motor) in sem bil zelo zadovoljen... 1 leto :) izjemno vodljiv motor. Ker pa sva se v večini vozila 2, je postal premajhen in prešvoh.

Poraba je par litrčkov.. skratka zelo ekonomična vožnja.. s 17l tankom narediš ca 500km... Motil me je 1 celinder zaradi tresljajev...

pa pri bočnem vetru mi je ful sprednji del dvigovalo zaradi "kljun-blatnika"..

To je motor za "drajsanje okoli", skratka idealen za krajše vožnje, tudi po slabem terenu.

Pegaso je dvojček, ampak baje slabše kvalitete.

Transalp pa nisem vozil. baje fini motor... Samo meni se ne dopade..

od teh navedenih sem vozil še V-stroma.. to pa je že motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

jaz sem imel BMW 650GS (1.motor) in sem bil zelo zadovoljen... 1 leto smile.gif izjemno vodljiv motor. Ker pa sva se v večini vozila 2, je postal premajhen in prešvoh.

Poraba je par litrčkov.. skratka zelo ekonomična vožnja.. s 17l tankom narediš ca 500km... Motil me je 1 celinder zaradi tresljajev...

pa pri bočnem vetru mi je ful sprednji del dvigovalo zaradi "kljun-blatnika"..

To je motor za "drajsanje okoli", skratka idealen za krajše vožnje, tudi po slabem terenu.

Pegaso je dvojček, ampak baje slabše kvalitete.

Transalp pa nisem vozil. baje fini motor... Samo meni se ne dopade..

od teh navedenih sem vozil še V-stroma.. to pa je že motor smile.gif

Torej porabi 3,4l na 100km? Kak liter bo še treba dodat, saj ni skuter ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej porabi 3,4l na 100km? Kak liter bo še treba dodat, saj ni skuter ;)

Meni se zdi,da vsi omenjajo F650GS v stari izvedbi(enocilindraš),ni slab je pa daleč od novejšega Twina,ki ga vozim tudi jaz,800 kubični motor,75 konjičev ,mala teža in če vozim lepo naredim z17l...400km...moja pa še kak km več...motor je varčen ,lahek,udoben in tudi slučajno mu ne primankuje moči v vožnji z dvema,jaz imam 110kg,žena 70 pa gre ko puščica......in je tudi veliko bolj odziven proti mojemu drugemu motorju R1200GSA....toplo priporočam...po testih pa je boljši od vseh zgoraj omenjenih podobnih motorjev.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basko 30!

Če si pameten, upoštevaj nasvet od Kmet2!

Osebno pa ti dam lahko izkušnjo s transalpko.

Je odličen, nekoliko "manj" enduro, kot F 650 GS, ki je bolj terensko vozilo, a je (TA) kot ur'ca brezhiben. Uporabljal sem ga tudi za dolge poti in vedno me je kot poslušna žival pripeljal do doma. Jaz sem bil z njim (pa sem imel v življenju veliko motorjev) ZELO zadovoljen! Je pa takšen, kakršen je. Morda mu manjka kakšna KM, kar pa še je vedno dovolj za pametnega voznika.

Motor je toliko vreden, kolikor je brezhiben!!!

Kar se tiče Pegasa, ti ga pa ODLOČNO ODSVETUJEM (čeprav bodo imeli nekateri kaj proti!). Imel ga je sosed. Imel ga je prijatelj in moram ti reči, da sta se mi oba kar smilila, ko ga je bilo potrebno zagnati. (Start spray itd. itd...) To je bilo verglanja, in nikoli nisi vedel, ali bo kresnil, ali ga bo potrebno spustiti po klancu navzdol. Mehanik (uradni) je bil tudi moj prijatelj) in mi o njem ni kaj prida pametnega povedal.

Zaključek (če hočeš);

Vzemi F 650 GS! Če želiš nekoliko bolj cestni enduro, pa Trans Alp, ker enega, ne drugega nakupa ne boš obžaloval.

Če kupuješ rabljen motocikel pa pazi, kar je potrebno paziti ob takšnem nakupu. Upam, da tega ni potrebno posebej poudarjati.

Če je motocikel v osnovi kvalitetna zadeva, je vse ostalo odvisno od lastnika, ki ga je vozil, "mesaril" in negoval!!!

Pa srečno izbiro! :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto rider pozdrav. Basko30 je najbrž motor v tem času že kupil.

Sicer pa se s tvojim zapisom in seveda Kmet-ovim popolnoma strinjam.

Mirč

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje skromno mnenje... Pegaso je res "drvarnica"... BMW zelo varčen in "terensko" udoben, najbolj vozen pa gotovo Versys. Pri testih je pa tako... če malo pobrskaŠ boŠ ugotovil, da je BMW zmagovalec v bolj "enduro" primerjavi, v cestni uporabi pa Versys... v vseh primerjalnih testih pa je zraven Še "stari Vstrom"... od poletja dalje, je nov model verjetno veliko bolj prepričljivejŠi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!