Skoči na vsebino

Tehnika s presedanjem v ovinkih


MihaJ

Priporočene objave

Živjo!

Imam eno vprašanje, mogoče se bo zdelo totalno neumno, pa vseeno(bolje izpasti glup kot pa iz avijona ali motorja)

Ko gledam drsnike na kolenih, vidim da jih ima večina lepo pobrušene, torej naredi se samo ena ''odbrusna'' ploskev. Pri meni pa drsnike vedno pobrusi samo nekako po vogalih in jih moram potem konstantno obračat, ker se na enemu vogalu pač hitro predrsa.

Zdej, za drsnike mi je sicer vseeno kako se zdrsajo, ampak kar me zares zanima je to; ali je res, da če tako zdrsaš kolenčnike, da s tehniko vožnje nekaj ni v redu? Tako mi je bilo rečeno. Ker bi jasno to rad popravil.

Naj povem da imam motocikel ki je napisan tamle levo, visok sem pa malce čez 180, in mi je motor eno malenkost premajhen, ima to kakšno težo?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam eno vprašanje, mogoče se bo zdelo totalno neumno, pa vseeno(bolje izpasti glup kot pa iz avijona ali motorja)

Ko gledam drsnike na kolenih, vidim da jih ima večina lepo pobrušene, torej naredi se samo ena ''odbrusna'' ploskev. Pri meni pa drsnike vedno pobrusi samo nekako po vogalih in jih moram potem konstantno obračat, ker se na enemu vogalu pač hitro predrsa.

Zdej, za drsnike mi je sicer vseeno kako se zdrsajo, ampak kar me zares zanima je to; ali je res, da če tako zdrsaš kolenčnike, da s tehniko vožnje nekaj ni v redu? Tako mi je bilo rečeno. Ker bi jasno to rad popravil.

Naj povem da imam motocikel ki je napisan tamle levo, visok sem pa malce čez 180, in mi je motor eno malenkost premajhen, ima to kakšno težo?

Hvala.

ma..jest tut na nakedu sam vrhe odbrusim..

ne sekiraj se..

maš enega najboljših nakedov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam eno vprašanje, mogoče se bo zdelo totalno neumno, pa vseeno(bolje izpasti glup kot pa iz avijona ali motorja)

Ko gledam drsnike na kolenih, vidim da jih ima večina lepo pobrušene, torej naredi se samo ena ''odbrusna'' ploskev. Pri meni pa drsnike vedno pobrusi samo nekako po vogalih in jih moram potem konstantno obračat, ker se na enemu vogalu pač hitro predrsa.

Zdej, za drsnike mi je sicer vseeno kako se zdrsajo, ampak kar me zares zanima je to; ali je res, da če tako zdrsaš kolenčnike, da s tehniko vožnje nekaj ni v redu? Tako mi je bilo rečeno. Ker bi jasno to rad popravil.

Naj povem da imam motocikel ki je napisan tamle levo, visok sem pa malce čez 180, in mi je motor eno malenkost premajhen, ima to kakšno težo?

Hvala.

Enakomerno drsanje ploskve (bolje dotik, ker drugače jih maš lahko le za en dan) je možno le ob močnem nagibu (z normalnem presedanju ne z "spiderman varianto") ter potiskom kolena nazaj do motorja, takrat drsnik doseže vsporednost z asfaltom. Mislim, da je tako "drsanje" ali nagib možen (beri varen) le po pisti......................no seveda če ne greš na "spiderman" tehniko, tam pa itak tud v ovinek ne rabiš it. Tko, da mislim, da bo tvoja tehnika kr ok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer verjamem, da si že sam sprobal ampak ne škodi drsnike malo premikat. Včasih jih lahko pobere samo po delih, ker jih previsoko/prenizko/preveč naprej/nazaj pripopaš(glede na tvoj način presedanja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer verjamem, da si že sam sprobal ampak ne škodi drsnike malo premikat. Včasih jih lahko pobere samo po delih, ker jih previsoko/prenizko/preveč naprej/nazaj pripopaš(glede na tvoj način presedanja)

Sem poskusil premikat, in če jih namestim prenizko na nogi, potem podrsam s kombinezonom, kar ni prijetno ker; a) se uničuje kombinezon in B) ker te prav nemarno zabremza ob dotiku. Jih pa bom jasno še malce poskusil premikat.

Crusty: spiderman tehnika; najbrž visenje z motorja s celo ritjo? Zakaj pa s spiderman varianto ne bi bilo možno enakomerno drsanje? Ali sem pač narobe razumel.

Hvala vsem za odgovore.

P.S.: če pa ima še kdo kak nasvet za to tehniko oziroma kako drobno zvijačo, pa kar na plan z njo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drsnike namesti čimbolj na zunanjo stran kolena, višina ni tako pomembna, nekje na sredini, vendar naj bo levi drsnik čim bolj levo, desni pa desno nameščen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drsnike namesti čimbolj na zunanjo stran kolena, višina ni tako pomembna, nekje na sredini, vendar naj bo levi drsnik čim bolj levo, desni pa desno nameščen

Drsnike daš na žlajf mašino in jih lepo oblikuješ,če te moti ,da niso lepo podrsani je edina možnost........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam drsnike na kolenih, vidim da jih ima večina lepo pobrušene, torej naredi se samo ena ''odbrusna'' ploskev. Pri meni pa drsnike vedno pobrusi samo nekako po vogalih in jih moram potem konstantno obračat, ker se na enemu vogalu pač hitro predrsa.

Po cesti si nas večina mora obračat ščitnike!Če pustima pisto!Imajo po veliki večini tisti,ki imajo lepo pobrušene le zato,ker so nesposobni in se očitno tega sramujejo in jih doma z brusilko brusijo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se pozna razlika med levim in desnim drsnikom.

levi lepo pobrušen po celi površini, desni pa bolj pod kotom.. se vidi da mi levi ovinki bolj ležijo..

pa tudi obe pisti na katerih sem vozil sta levi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se pozna razlika med levim in desnim drsnikom.

levi lepo pobrušen po celi površini, desni pa bolj pod kotom.. se vidi da mi levi ovinki bolj ležijo..

pa tudi obe pisti na katerih sem vozil sta levi.

al si pa ti levi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem jih po pisti načeloma ravno pobrusiš, po cesti jih pa pač malo bol na zunanjo stran daš, ampak dvomim da ti rata celega pobrusit, ker nisi tako hiter in posledično nimaš takšnega kota nagiba, tako da podrsaš samo polovično ali manj. lastne izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MihaJ, kolikor sem te jst vidla vozit čez ovinke, ti lahko rečem samo :worship: :worship: :worship: !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa jaz, ko sploh ne znam po kolenu? :whistle:

Čakaj malo. Nekaj lepo normalno vprašam, pa se mora prec nekdo s popolnoma nekonstruktivnim odgovorom vmešat?

A to je zdej moderno? :headbang:

Vsem ostalim pa lepa hvala za odgovore, bom še naprej pridno obračal drsnike.

@domina: vedno se učimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo. Nekaj lepo normalno vprašam, pa se mora prec nekdo s popolnoma nekonstruktivnim odgovorom vmešat?

A to je zdej moderno? :headbang:

Vsem ostalim pa lepa hvala za odgovore, bom še naprej pridno obračal drsnike.

@domina: vedno se učimo...

po nekih lepih ovinkih in po večkratnem vožnji boš najlžje sprobal, to pa najlažje na kaki stezi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa jaz, ko sploh ne znam po kolenu? :whistle:

jaz bi tud rajš vidu dase nebi znov verjem :) Ker to te potem posledično skos vleče da se morš po kolenih furat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster maus,

jst ti jih zamenjam za zelo lepo, u bistvu pokazno - čist ravno - zdrsane... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!