Skoči na vsebino

Nakup v ITA


OrangePower

Priporočene objave

Namen imam iti v ITA po motor, ker ga pri nas enostavno ne najdem. Ker sam ne vem govorit IT, ne vem kako bi se lahko dogoovril z prodajalcem. Vem da so levi kar se tiče drugih jezikov. Sem tudi poslal par e-mailov na oglase pa tudi ni nobenega odgovora.

Od par ljudi sem slišal da se je tudi težko kaj zmeniti z njimi po telefonu, da je najbolje da greš tam in se pogovoriš.

Skrbi me edino da bom prišel tja (lahko tudi 600km daleč) iin da motorja ne bo več...

Ali kdo ve kako bi se lahko dogovoril z prodajalcem? Je tukaj kakšen primorec ki bi mi lahko pomagal?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Italijani so zmeri problemi,

poklič ga pa upraš če govori anglešk tok da preverš če še ma motor. Pol mu pa reč za mejl pa, da ga nej prečekira čez pol ure. In mu pošleš neki tazga:

Bon giorni,

per importare il motore devo avere: carta di circolazione con il timbro annualto, ACI- automobile club d'Italia), contratto di vendita con la tua firma (signature). La tua firma dere essere verificata. Contratto di vendita facio io, tu deri solo completare con gli dati e dare verifiticare. ACI e il documente quale devi avere, dove e scritto: "Annotata cessazione della circolazione per esportazione." Questo, e timbrio annualto, puoi ricevere nello stesso ufficio.

Ciao, Urban.

Tuki je sam razložen kere paperje ti more on zrihtat.

Vso srečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej kaj rabiš pa ti bom prevedel, samo s pisanjem boš težko kaj dosegel, najboljše da tipa pokličeš po telefonu pa magari angleško, vsaj toliko da se zmeniš osnovne stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znano je že da Italjani ne znajo angleško skoraj nič! Predlagam ti da dobiš nekoga ki zna italjansko in ga prosiš

da pokliče namesto tebe. Na mail noben ne odgovori ker noben ne zna niti brat kaj šele govort po angleško.

Buče italjanske :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kje v italiji misliš kupovati, trgovine v bližini meje imajo po večini že kar nekaj časa tudi enega prodajalca na smeno, ki zna slovensko, ker smo kar veliki potrošniki tam doli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa še zmeri dost znajo da ti da mejl. Pa ga pol spet pokličš pa se mu derš mej mejl mejl pa bo že šu prevert kaj je dubu.

Drgač pa ja, ponavadi res ne znajo anglešk,

en mi je napisu: sori no spik inglis :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše, da ti nekdo ki zna italijansko uredi zadevo. Kakšen forumaš, kaj vem...

Z Italijani je hudič, če ne znaš italijansko. Ampak se da. Spomnim se mojega prvega ''izleta'' tja. Za Laverdo mi je manjkal en del (tepec sem kupil nekompletno), nekje izbrskam naslov servisa v Udinah, pa z avtom in italijansko-slovenskim slovarjem dol. Jaz ne besedice njihovo, GianCarlo naše ni znal, ali angleško, niti nemško... Ko sem bil tam ene petič, sva se že kar v redu ''pogovorila'', brez uporabe slovarja...

V glavnem, kolega ki zna italijansko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Italijani so zmeri problemi,

poklič ga pa upraš če govori anglešk tok da preverš če še ma motor. Pol mu pa reč za mejl pa, da ga nej prečekira čez pol ure. In mu pošleš neki tazga:

Bon giorni,

per importare il motore devo avere: carta di circolazione con il timbro annualto, ACI- automobile club d'Italia), contratto di vendita con la tua firma (signature). La tua firma dere essere verificata. Contratto di vendita facio io, tu deri solo completare con gli dati e dare verifiticare. ACI e il documente quale devi avere, dove e scritto: "Annotata cessazione della circolazione per esportazione." Questo, e timbrio annualto, puoi ricevere nello stesso ufficio.

Ciao, Urban.

Tuki je sam razložen kere paperje ti more on zrihtat.

Vso srečo

Da mu ne bom mamico j***l :yea1:

Kaj tole pomeni?

Ja, drugač pa rabim enga primorca ki bi se znal pogovorit...

Kje ste fantje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem isti problem ...

Motor katerega sem hotel pri nas ni bil na razpolago ali pa je bil "Bog pomagaj" :headbang:

Ker znam italijansko večinoma samo jesti in piti sem se obrnil na Moto Hit v Krškem, dobil v dveh mesecih željeno zadevo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tole pomeni?

Da uvozim motor potrebujem: prometno dovoljenje z žigom odjavljeno, dokument ACI- italijanska avtomobilska zveza, kupoprodajno pogodbo s tvojim podpisom, ki mora biti overjen, kar lahko storiš na upravni enoti. Na ACI-ju mora pisati, da je pripravljen na izvoz.

Neki tazga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so ti že povedali je najbolje, da imaš nekoga, ki zna vsaj malo osnov oz. da se vsaj po telefonu zmeni oz. povpraša. Najbolj enostavno je če kupiš pri kakšni firmi saj potem ne potrebiješ pogodbe ampak zadostuje račun s tvojimi podatki. Vendar pa mora biti firma lastnik kot v mojem primeru in ne oseba, ki je bila lastnik trgovine. Za dokumente imaš v temi uvoz motorja vse opisano drugače pa vprašaš tam kjer se opravlja homologacija. Prej Avtoplus Koper zdaj menda Lpp. Zna pa biti problem saj Italijani še sami včasih ne vejo kaj narediti mislim na uradu. V šestih primerih uvoza pri katerih sem sodeloval je samo eden stvar vnaprej vprašal in je stvar stekla v petih minutah drugače pa jim včasih na uradu razlagaš njihove zakone in pravila.. Pri njih pač določenih stvari ni treba ampak ti moraš pač vztrajat. Drugače pa kot so ti že rekli ACI (izdaja agencija podobno kot AMZ) pri nas in ponavadi traja dan dva , prometna, ki je odjavljena (annulato) in račun oz. kupoprodajna pogodba overjena. Pa na ACI mora pisat, da je zadeva pripravljena na izvoz.. Se pa najde tudi kakšna izjema čeprav retko. ki zna angleško potem je vse bolj enostavno. Pa veliko sreče pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mejle v italijanščini pisal s pomočjo babelfish iz ang v it, pobral italjanske fraze iz oglasov in web strani in porabil ene pol ure na mejl. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si tudi že poskusil poklicati in se zmeniti? Ali si samo slišal od par ljudi in je to dovolj dobra garancija, da so levi, kar se tiče tujih jezikov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Italijani tud,ko se dogoviriš ga potem vseeno proda,ali ti ga noče prodati,zaradi....ali ti ne dvigne več....ali reče,da si je premislil....zelo,zelo pogosto neki brez veze komplicirajo ali zmutijo!Tako,da ne misli,da ni možno,da boš šel prazen nazaj!

Kateri motor pa iščeš?

Pa ne,da te strašim ali karkoli...ker velikokrat gre vse ok!Vendar se ne reče zastonj,da so italijani cigani!

Imel sem isti problem ...

Motor katerega sem hotel pri nas ni bil na razpolago ali pa je bil "Bog pomagaj" :headbang:

Ker znam italijansko večinoma samo jesti in piti sem se obrnil na Moto Hit v Krškem, dobil v dveh mesecih željeno zadevo....

Nisi kontaktiral pravega! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical par številk,po vsakem Do you speak english sem dobil odgovor tutututututu... :headbang:

Klical v motohit, naslednji uvoz če bo, bo šele čez 3 tedne ali več...

Mah, jebeno je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej rečeš bon đorno pa da si iz slovenije pa da kličeš glede motorja po italijansko, pol pa angleško naprej če se da.

Če ne pomojem izpadeš kot en iz dominikanske republike ali pa nigerije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical par številk,po vsakem Do you speak english sem dobil odgovor tutututututu... :headbang:

Ti nisi nek talent za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomnu na enega kolega iz Kopra ki kar dobro govori ITA, smo o motorjih ne ve skoraj nič, tako da se je bolj slabo pomenu. V glavnem možakar je reku da nima nič cajta do drugega vikenda. Ali je v ITA tudi praznik 1.maj.? Katere dneve so fraj oni?

Ne vem ali bo hotel prodati ali ne, je privat. Ne vem tudi ali bi mu ponudil aro ali kaj takega ker motor me res zanima.

Kaj menite?

Popravljeno . Popravil OrangePower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti nisi nek talent za to.

Kaj pa naj mu rečem? :rolleyes:

Dej idejo pa bom tako naredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina jih ne zna noben tuj jezik!Tud večina tistih,ki pa znajo in niso imeli nobenih izkušenj z prodajo v tujino,pa jih moraš še prepričevati,pa razlagati kako je to....Trd in nezaupljiv narod so!

Pa še to potem pri njih pomeni,da takrat mogoče pride motor.Potem pa je potrebno še do naslednjič počakat za papirje-vsaj v večini primerov :whistle:

Res je!A nihče ne zna tega cenit-vsi bi samo imeli motorje (po možnosti celo od najcenejšega v tujem oglasniku)plus 300eu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praznik imajo 24.4 - Praznik osvoboditve, ter 1.5 - Praznik dela

Kako to misliš, da ne veš ali bo hotel prodati? A ga ni dal v oglas za ga prodat? Aro pa jst ne bi ponujal, če motorja še v živo nisi vidu. Za kateri motor se pa gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ga nebi prodal Slovencu? Če prideš s kešem (evri) bo prodal takoj.

Samo moraš mu dopovedati, da potrebuješ kupoprodajno pogodbo, overjeno na upravni enoti. Ker tega drugače oni ne poznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi,da se mi je že parkrat zgodilo,da mi niso hoteli prodati,pa čeprav sem pokazal denar!

Drugače pa sva se prek P.M zmenla in sem klical.Tip pač nima časa pred koncem naslednjega tedna!Aci pa je odprt in tipu je jasno kak pa kaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!