Skoči na vsebino

Nakup v ITA


OrangePower

Priporočene objave

Za najbolj sigurno potrebuješ ta papir ki je kot nekakšna pogodba ovirjena pri notarju.Baje pa da ko ga on odjavi imajo v italiji tak zakon da ga v svoji državi ne morejo več registrirat in se da če si svinja pol zbivat ceno :naughty: .Tko je reku moj posrednik pri uvozu iz itaije tko da so to info.iz druge roke. Prilagam sliko če bo kaj pomagala.

post-20134-1240323541_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje pa da ko ga on odjavi imajo v italiji tak zakon da ga v svoji državi ne morejo več registrirat in se da če si svinja pol zbivat ceno :naughty: .Tko je reku moj posrednik pri uvozu iz itaije tko da so to info.iz druge roke.

Ja to je res!Zato pa piše pri večih motorjih,da so samo za izvoz.Sam ponavadi hočejo,da jim preden tam podpišejo daš denar.Se tud zgodi,da hoče prvo it na banko,da preverijo denar...Če pa imaš bankovce po 500 pa je :slap:

A na euro je tako lahko ugotovit a gre za pravega ali ne...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne poznaš nobenega, ki bi znal italijansko?

Ko sem šel prvič dol, je prodajalec znal angleško, drugič, ko pa ni, sem vzel s seboj kolega.

Sicer sedaj nisem rabil papirjev (racing), ampak sem jih vseeno hotel. Tam so mi prodajalka in vsi ostali okoli zatrjevali, da zagotovo ne potrebujem overjene pogodbe, da je kao podpis v kombinaciji z ACI dovolj in da se je to letos spremenilo.

Je kaj na tem, ali je bila buča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kaj pa ene 20 km od meje (točneje od gorice) bi bila možnost da vejo tile italjančki tudi slovensko?

sem našel en primeren moped za mene pa bi bilo fino če bi se znal zmenit z lastnikom :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ene 20 km od meje (točneje od gorice) bi bila možnost da vejo tile italjančki tudi slovensko?

A ti resno hočeš od nas neko zagotovilo, al si samo prelen, da bi vzel telefon v roko in poklical in vprašal sam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsega po malem :hmm:

v bistvu sem mislil da mi odgovori kak primrec, ki včasih zahaja čez mejo pa se meni z njimi slovensko

ker vem iz lastnih izkušenj da se v sosednji avstriji potrudijo in pomenijo če majo kaj za prodat, na mađarskem pa odvisno kam prideš so eni trdi mađari :slap: ... seveda mislim vse v neki normalni razdalji od meje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure:

lej ... če ne boš sam preveril, ne boš vedel ... ker jaz, ali tudi kak Primorec, ne more vedeti, od koga boš ti to kupoval, a ne? Lahko bo kak zamejski slovenc, lahko bo kak zadrt makaron ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ene 20 km od meje (točneje od gorice) bi bila možnost da vejo tile italjančki tudi slovensko?

sem našel en primeren moped za mene pa bi bilo fino če bi se znal zmenit z lastnikom :whistle:

ni šans...zelo redki italijani znajo slovensko...pa tudi , če bo znal, ne bo govoril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Iščem nekoga, ki je pošten, zna italijansko in ve katere papirje je treba uredit za uvoz motorja. Če ima kombi in se mu ni problem zapeljati do Rima še toliko boljše. Vse stroške plačam, tudi v primeru nenakupa (gorivo, cestnine, čas). Čim prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Taljančki so res razred zase,se je pa že zgodilo ko sem šoferju v taljanskem avtu po taljansko mamo jeb@l,da sem moral preklopit na balkanščino...

Drugače mate pa tukaj kar nekaj izbire oz.informacij:

http://www.moto.it/index.html

rubrike pa so:novi, rabljeni,veterani,oprema

prevajalnik je pa itak za se usr@t dober

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A je kaj novega sedaj z uvozom iz IT? Kako je pa npr. če kupim motor v trgovini v IT? Kako je pa s homologacijo pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kaj novega sedaj z uvozom iz IT? Kako je pa npr. če kupim motor v trgovini v IT? Kako je pa s homologacijo pri nas?

Nekatere pa res nerazumem ! pri tako veliki ponudbi pri nas, kupujete motorje v Italiji in vas vse povrsti "nategnejo" sam noben potem neprizna.Sam sem spomladi 2012 prodal(komaj) ženin motor z garantiranimi 16K kilometri,z veliko orig. dodatne opreme(ca 700€),nikoli natleh kupljen v SLO,servisna knjiga,nove gume (Metzeler)itd. za 3400€ nova cena enakega modela z ABS 6.5 K ampak brez dodatne opreme! Kar pomeni 5 let star motor dobiš v SLO z 16K kil. točno za 1/2 cene,v Italiji boš dobil mačka v žaklu mogoče 10% ceneje in ko si boš izračunal vse stroške in peripetije(davki,prevoz,izguba časa,A-test itd) te bo nazadnje stal več kot enak motor v SLO.

Veliko sreče in čim manj zajebancije z nakupom v IT !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem malo ogledoval GSje od 2011 naprej. Tamale, 650-800ccm, izključno "odlično" (pogojno dobro) ohranjene, 100%oprema, kakor da realni kilometri za dve leti star moped,.....

Pri posrednikih, kateri prodajajo mopede baje uvožene iz Italije sem jih detaljno pregledal 8 kom.

Sicer ne vem, ali sem samo jaz te slabe sreče, ali je to praksa. Ampak 6kom jih je bilo primernih za odpad! Popoln klump, drek nevozen na dveh kolesih, na treh celo korozija na prednjih vilicah, in to globoka (!!!) po dobrem letu in pol-dveh letih starosti! Vsi so imeli manj kot 20kkm! Dva nista ob ogledu vžgala. Akumulator hin pri dveh letih..

Ne rečem, da so vsi uvoženi modeli sranje, ampak nekateri preprodajalci hočejo na sekret-mopedih zaslužiti veeeeeeeeeeliko preveč.

LP, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bremzer hvala za mnenje. Trenutno še nisem še nič kupil - samo zbiram informacije kje dobiti najboljše za ponujeno vsoto denarja.

Italijo imam takorekoč na vhodnih vratih, pa še par primerkov je v moji bližini (pri pooblaščencih - nima veze), vsaj glede na slike lepo ohranjenih, cena lepo opremljenega motorja pa cca. €1000 manj kot pri nas neopremljenega. €1000 pa dvomim, da mi ne stal uvoz in vse kolobocije okrog tega.

Ne vem kaj si prodajal, ampak očitno res nisi imel sreče. Mogoče pa si prodajal v obdobju, ko je vse skrbelo kaj bo s to recesijo ;)

 

Kot sem že omenil. Iščem informacije kje bi dobil najboljše za ponujen denar - za končen nakup pa je še kak mesec na voljo tako, da ni vrag, da ne bom dobil dobrega primerka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!