Skoči na vsebino

Poškodbe in ovire na cesti - ODGOVORNOST


Andrej777

Priporočene objave

Sem malo preletel forum pa nisem našel še nobene teme ki bi pokrivala tole vprašanje.

No prejšnji teden sem imel eno manjšo nesrečo. V ovinku me je pri cca 90 kmh naenkrat snelo iz motorja. Jaz sem zahvaljujoč opremi cel, motor pa ni imel take sreče saj je naredu ene dve salte. Ker ni bilo hudo in ni bilo smisla klicati kakšnih policajev jih seveda nisem. Sem pač sprejel da sem si sam kriv za svojo nesrečo, naložil motor na prikolico in šel domov.

Sedaj se že cel teden vozim po cesti kjer se je to zgodilo in bolj kot se čudim kako je to ratalo opazim na cesti kar konkretno jamo sredi ovinka, ki je 100% vzrok za moj padec. Pravtako sem mislil da je bila na mestu padca omejitev 50 kmh a sem opazil da je tabla za naselje brez roba. se pravi omejitev je 90 kmh.

Jezi me to da če omenjeni zelo pregleden ovinek sekaš, ga zvoziš brez problemov z mnogo višjo hitrostjo. Jaz ki sem pa "turistično" po svojem pasu pripeljal v ovinek pa fašem jamo in padem.

Ja vem da iščem izgovor, in da kompliciram ampak a ni dejansko dolžnost upravitelja ceste da cesto zrihta ali pa (v sloveniji bolj pogosto) postavi signalizacijo, ki označuje določene situacije na cesti.

Slišal sem za primere da so ljudje dobivali odškodnine za poškodbe zaradi dreves na cesti...in podobno

JE KDO ŽE PROBAL IZTERJATI DENAR ZA MOTOR OD UPRAVITELJA CEST ALI ŠE NI BILO HEROJA??? Še večja fora v mojem primeru je da ni bilo nobene prijave in policije.

JA vem......POZABI.....zrihtaj motor in se vozi........ampak za predebatirat je pa vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da ni bilo nobene prijave in policije.

Še če bi imel vse poslikano in prijavljeno bi težko kaj dobu, neki šans bi imel...tako je pa znanstvena fantastika. Drugače pa vsaj v eni temi neki že piše o tem. Nekateri so se že pritoževali (seveda z dokazi). No, lahko greš pa ta nazaj na ovinek, položiš motor na cesto in kličeš policijo, da si ravnokar padu...da pa bo bolj šokantno, potresi še malo peska po ovinku :evilgrin: (da ne bo kak naivnež milsu, da mislim resno :grrr ) Bi pa blo prav, da bi nekdo odgovarjal za malomarnost...ampak smo v "recesiji" :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi ne prvi ne zadnji okrog te debate... tudi na forumu je že tema o tem kakšne mamo ceste v sloveniji in sm na koncu ugotovil da se je še med motoristi brez veze pogovarjat, ker je bolše da so luknje in pesek po cestah kot da bi kaj ukrenili in skupaj kaj sporžili. Odgovor je zmeraj bil si prehiter oz. prilagodi hitrost, ali se pa vozi 5km/h in upaj da te ne zbije avto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, naj bi se letos rihtalo vozne površine po Sloveniji ...

Sm vidu ja kako rihtajo... samo pokazalo se je sonce pa imamo od Hotedrščice do Kalc nasut pesek na robu cestišča, kjer jih vozniki avtov in kamionov spravijo na sredino ceste. Tudi iz strani motoristov je bilo opozorjeno pa leta letijo dalje, motoristi pa v jarke :headbang:

In takih primerov je vsak dan več... če kličeš pa policijo, ni pa nobenden kriu -> odgovor je zmeraj, prilagodi hitrost :rolleyes:

Popravljeno . Popravil PETARDA46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm vidu ja kako rihtajo... samo pokazalo se je sonce pa imamo od Hotedrščice do Kalc nasut pesek na robu cestišča, kjer jih vozniki avtov in kamionov spravijo na sredino ceste. Tudi iz strani motoristov je bilo opozorjeno pa leta letijo dalje, motoristi pa v jarke :headbang:

In takih primerov je vsak dan več... če kličeš pa policijo, ni pa nobenden kriu -> odgovor je zmeraj, prilagodi hitrost :rolleyes:

juf ritka tu se pa podpišem, moji taleopi ovinki so vsako pomlad pa jesen pouni peska :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj se že cel teden vozim po cesti kjer se je to zgodilo in bolj kot se čudim kako je to ratalo opazim na cesti kar konkretno jamo sredi ovinka, ki je 100% vzrok za moj padec. Pravtako sem mislil da je bila na mestu padca omejitev 50 kmh a sem opazil da je tabla za naselje brez roba. se pravi omejitev je 90 kmh.

Podobna zgodba, vendar z avtom. Priletel v udarno jamo in presekal gumo. Luknja na cesti ni bila označena, oz. ni bilo nikakršne dodatne omejitve hitrosti, delo na cesti ali kaj podobnega.Poslikal, prijavil na policiji, prijavil na zavarovalnici. Po enem letu dobil izplačano škodo za to eno gumo - moral sem predložit račun za gumo.

V tvojem primeru bi lahko naredil enako, ampak zaradi škode in vsega še odvetnika vključil + veliko živcev. Žal pa si zamudil.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj tole itk bolj teoriziram kot da bi res kaj brcal.

Moraš bit že res siguren da ti rata, drugače ne boš klical policajev ki ti na mestu 100% napišejo kazen.

Pa itk je motor "samo" 3 jurje vreden. Če ga nisem zvil ga mogoče še zrihtam, drugače gre pa v kose.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestari imajo zavarovano za takšne in podobne primere (luknja v cesti ni enako kot pesek na cesti).

Če ni kakšnega posebnega opozorila itd, lahko dobiš povrnjeno škodo. Res pa je, da je trajalo....celo leto, sem že mislil, da neu nič. V tvojem primeru, ti tudi kazen načeloma ne bi mogel stisnit...samo dobrega odvetnika;)

PS.: moje mnenje :P

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to je itak kar neki....jaz sem lansko sezono skoraj naletel na kamen ki je odpadel v Ajbi(soška dolina) najbolj žalostno pa je da sem čez par kilometrov pripeljal za kamjonček cestne službe ki se je prau tako peljala po isti cesti(če niso prišli iz kakega dovoza kar dvomim)pa jim ni bilo da bi se ustavili in ga umaknili ker avtomobilistov ni "tako zelo" oviral če bi pa jaz priletel na njega bi bila kriva nprilagojena hitrost ker bi moral iti 50 kjer je 90 ker je bil kamen če bi me pa z boka zbil je pa bil "splet okoliščin" tak...kar nekaj namesto da bi se take reči porihtalo so zmeraj krivi tisti ki jih doleti "smola"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bo pomagalo če se bo kdaj kakšen policaj na motorju zložu pa povedu kaj se dogaja na cestah :rolleyes:

nobenemu seveda ne prvoščim kakršnekoli poškodbe hujše ali lažje :trance_33_sleep:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ovinku me je pri cca 90 kmh...

...sem opazil da je tabla za naselje brez roba. Se pravi omejitev je 90 kmh.

:wacko:

a ni dejansko dolžnost upravitelja ceste da cesto zrihta ali pa (v sloveniji bolj pogosto) postavi signalizacijo, ki označuje določene situacije na cesti.

Misliš, da bi jo Slovenceljni znali prebrati ? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prizna da tudi če bi bila tabla je nebi hudo šmerglal ker jih je itk povsod en kup. Ampak tukaj je ni bilo in je ni.

Prvi citat pa nevem kaj bi rad povedal. Tabla za naselje brez črnega roba je informativna tabla ki označuje kraj, omejitev pa je nespremenjena. Se pravi 90 kmh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tabla za naselje brez črnega roba je informativna tabla ki označuje kraj, omejitev pa je nespremenjena. Se pravi 90 kmh.

Tako je :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, naj bi se letos rihtalo vozne površine po Sloveniji ...

jih bodo koncno na novo preorali ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jih bodo koncno na novo preorali ?!

ne, največ bodo popravljali drugo poletje ker so jeseni županske volitve in se morejo župani kazat na odtvoritvah novih cest in rondojev :evilgrin:

spomni se kako si gledal debelo koliko se je delalo pred 3 leti ko sva se vozila po kozjanskem dokler ti nisem povedal da je 1 mesec do volitev :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, največ bodo popravljali drugo poletje ker so jeseni županske volitve in se morejo župani kazat na odtvoritvah novih cest in rondojev :evilgrin:

spomni se kako si gledal debelo koliko se je delalo pred 3 leti ko sva se vozila po kozjanskem dokler ti nisem povedal da je 1 mesec do volitev :whistle:

:blink: ijaaaaa......... pa res.

men se je pa fajn zdelo, da so zame vse na novo preplastili. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pr ns urihtajo cesto (1km ravnice) iz Notranjih Goric do Podpeči: Malo poflikajo tam kjer je že velika luknja od zime in postavjo tablo: poškodba na cestišču in omejitev: 40! Halo 40???? :headbang: Kva vm ni jasn a prej je blo 90 zdj pa kr na 40??? in pol ko dejansko prideš v vas Podpeč imaš normalno 50! WTF??? Čez vas se lahk hitrej vozm kot izven naselja? Sam še vprašanje časa je zdj da se bodo policaji na sredo postavl in merl v obe smeri! :headbang:

ps.: Še danes ne gre noben dejansko tm 40. Tudi busar ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezveze. nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti. si motorist. si avtomatično kriv. sprijazni se :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se je pa najdu model (modeli), ki so tablo 40 posprejal na črno!

A lej ga zlomka čez 2 dni je bla že očiščena! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezveze. nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti. si motorist. si avtomatično kriv. sprijazni se :closedeyes:

Sem se takoj sprijaznil. Ampak je pa vprašanje kaj bi nekdo, ki se nebi pustil dosegel pri takšni ali pa podobni situaciji. Ker poznam primere ki so dobivali odškodnina na podlagi poškodovanega cestišča. Poznam tudi primer ko je nekdo povozil špegu od kamiona na cesti in terjal odškodnino......IN JO DOBIL !!!!

Kar se tiče flikanja cest so pa res heroji ja. Na cesti kjer se vozim vsak dan je bila kakšna dva meseca nazaj ena konkratna jama da se je že vidu pesek spodaj in ena manjša kjer je bil "samo" grdo razpokan asvalt. Enega lepega dne cestari vržejo dve lopate asvalta v taveliko jamo malo pa pustijo. Čez 3-4 tedne so prišli spet in vrgl še dve lopate asvačta v drugo jamo ker je očitno tudi tista ratala že dovolj velika :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pr ns urihtajo cesto (1km ravnice) iz Notranjih Goric do Podpeči: Malo poflikajo tam kjer je že velika luknja od zime in postavjo tablo: poškodba na cestišču in omejitev: 40! Halo 40???? :headbang: Kva vm ni jasn a prej je blo 90 zdj pa kr na 40??? in pol ko dejansko prideš v vas Podpeč imaš normalno 50! WTF??? Čez vas se lahk hitrej vozm kot izven naselja? Sam še vprašanje časa je zdj da se bodo policaji na sredo postavl in merl v obe smeri! :headbang:

ps.: Še danes ne gre noben dejansko tm 40. Tudi busar ne.

Kje pa je znak? Sploh ga nisem videl :D Jaz tam zmeraj pelem 90km/h. Ali pa cesta Podpeč-Borovnica :headbang: Krizaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!