Skoči na vsebino

Nakup motorja cez zimo


Virtus

Priporočene objave

Zdravo!

Zanima me predvsem za koliko priblizno padejo cene motorjev, ce motor kupujemo cez zimo, se pravi po sezoni. Bom dal primer. CB 600 Hornet letnik 2003, dobro ohranjen drži trenutno ceno 3.000 evrov plus minus 200 evrov. Koliko denarja bi recimo dali vi, za omenjen motor po sezoni ob predpostavki, da je motor dobro ohranjen in da ma prevoženih približno od 20-30k km? Zanimajo me mnenja, da dobim obcutek kaj je nategovanje in kaj je dobra socialna cena ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točna ta motor in letnik bo imel tudi po koncu sezone nekje takšno ceno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz spremljal cene v jeseni in čez zimo nisem opazil nekega občutnega padca cene na koncu sezone. Mogoče v povprečju tam 100€ kaj več pa niti ne. Se pa da mogoče najde kakšen tip, ki da motor rahlo pod ceno, da se ga pač prej znebi, ker v tem letnem času ni takšnega povpraševanja. Sam to je še dodatnih kakšnih 100 do 200 eurov popusta kaj več pa težko. Pa še to so bolj redki in moraš imet srečo, da naletiš na tak motor. Res je pa da nisem gledal hornetk in ostalih (pol)nakedov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanima me predvsem za koliko priblizno padejo cene motorjev, ce motor kupujemo cez zimo, se pravi po sezoni. Bom dal primer. CB 600 Hornet letnik 2003, dobro ohranjen drži trenutno ceno 3.000 evrov plus minus 200 evrov. Koliko denarja bi recimo dali vi, za omenjen motor po sezoni ob predpostavki, da je motor dobro ohranjen in da ma prevoženih približno od 20-30k km? Zanimajo me mnenja, da dobim obcutek kaj je nategovanje in kaj je dobra socialna cena ;)

Tisti ki bi se rad znebil motorja ga bo dal tudi sredi sezone za ugodno ceno. Maš pa veliko takih

ki nabijejo ceno in če bo kdo za tak denar kupil, proda, drugače se vozi še naprej.

Solidne cene za kupca ni (vsaj zame ne). Vsak bi hotel motor dobiti najceneje in v odličnem

stanju, ampak takih primerov je malo oz. jih skoraj ni.

Kakor sem že rekel, moje mnenje je če se prodajalec hoče znebit motorja oz. ima tak razlog

ga dobiš ugodno. Tako da se splača nekaj časa šnofat po oglasih in iskat oglase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi cene po sezoni padejo, vsaj tako je pri smucah... :D Je pa res, da so razprodaje po trgovinah za take stvari, pr motorjih pa tega ni in se ocitno pri ceni pozna sele ko pretecejo kasna tri leta. Vseeno sm pa mislu, da je kaj cenejse po sezoni heh. Ja, najbols bi blo, ce bi naletu na kasno damo, k je mela hornetko sam do trgovine pa nazaj, pa da jo prodaje ker nujno rabi denar :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najdeš zelo ugodne motorjev, ki jih pobere leasing vendar moraš redno spremljat, meni je lani tip ponujal Hondo Shadow leto dni staro za 5000€ kar je bilo skoraj 2000€ manj od tržne cene :whistle:, kar pa se sezonskih cen tiče se to najbolj pozna pri novih motorjih "starega" letnika, ki so ostali po trgovinah od lani

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa tja se najde kakšen ugoden motor, drugače je pa bolj navito vse skupaj.

Predvsem mi ne gre v račun da se par let stari cestaki prodajajo za kakšnega jurja manj ali pa še to ne, kot je pa nov lanski letnik . :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar dobro držijo ceno tile motorji, če hočeš poceni motor, potem si moraš res eno staro kanto nabavit. Tako to je, nimamo kaj. Je pa fajn, ker so novi motorji dokaj poceni... Mi je pa večina novih motorjev grdih, preveč šminke, prestiža, po domače povedano preseravanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanima me predvsem za koliko priblizno padejo cene motorjev, ce motor kupujemo cez zimo, se pravi po sezoni. Bom dal primer. CB 600 Hornet letnik 2003, dobro ohranjen drži trenutno ceno 3.000 evrov plus minus 200 evrov. Koliko denarja bi recimo dali vi, za omenjen motor po sezoni ob predpostavki, da je motor dobro ohranjen in da ma prevoženih približno od 20-30k km? Zanimajo me mnenja, da dobim obcutek kaj je nategovanje in kaj je dobra socialna cena ;)

Računaj na padec cen nekje za 200€-300€ max, ker v tem primeru kot si ga navedel je že toliko star motor da letnik počasi ne bo igral glavne vloge pri ceni, ta bo predvsem odvisna od ohranjenosti motorja (lepi motorji običajno držijo ceno). Poglej cene starih motorjev pa boš videl da je lahko precej star pa še kar drži ceno, če je lepo ohranjen. Če kupuješ tak motor samo glej da ne boš kupil kakšnega zjahanega.

Za mojega vem, da ga trenutno ne dam pod 3200€, kot si navedel ti ceno, jeseni pa ne pod 3000€, če bo še v takem stanju kot je, je pa tak kot si ga ti dal za primer samo kilometrov ima premalo :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi da ni neke ful razlike, edino da je izven sezone malce več izbire. Je pa en prijatelj tako kupil motor ¨ceneje¨ decembra, in spomladi ko se je začela sezona je ugotovil da ni tretje prestave, tako da niti ni bilo tako poceni :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa tja se najde kakšen ugoden motor, drugače je pa bolj navito vse skupaj.

Predvsem mi ne gre v račun da se par let stari cestaki prodajajo za kakšnega jurja manj ali pa še to ne, kot je pa nov lanski letnik . :fredy:

Poglej si šele choperje kako držijo cene. Včasih 5 let star pa samo 20% cenejši od cene novega(to orginalno stanje brez kakšnih ornamentov gor ali dodatne opreme, ki jo lastnik dražje cenijo, kot lastno ledvico).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad manjšega zanimanja se da bl pogajat, js sm zbiu ceno za 500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej motorji se tud zdej prodajajo zlo slabo...pa čeprav je začetk sezone. Motorjem so cene glede na zimo še malo padle kukr jst spremljam. Tko de tud zdej ni tko slab cajt za nakup (čeprav po logiki nikoli ni bil ta čas)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa ravno nasproten vtis. Od novembra sem redno spremljal cene treh primerljivih naked modelov - enake kubikaže, isti letnik(a) proizvodnje in približno enkaka ohranjenost - vsaj po oglasih. Mal tu pri nas, v glavnem pa pri zahodnih sosedih. Nekje do februarja so bile cene enake novembrskim, v začetku marca so pa šle gor za na pamet 15%.

Ampak..gre samo za tri modele, treh različnih proizvajalcev iz D. vzhoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem se pozna pri ceni in splača kupovat jeseni samo pri novih motociklih, tam nekje po sredini avgusta, navadno cene malo padejo, pa še morda decembra... pri rabljenih pa omembe vredne razlike ni... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor spremlja prodaja rabljenih motorjev je opazil da je dejstvo da se rabljeni motorji prodajajo z hudo zasoljenimi cenami. Ampak dejstvo je da se res samo prodajajo - ne pa tudi prodajo. Prodajalci kateri ne spustijo konkretno cene jih ponavadi lahko gledajo v svoji garaži še kakšno sezono in si mislijo da je pač neprimičnina. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si šele choperje kako držijo cene. Včasih 5 let star pa samo 20% cenejši od cene novega(to orginalno stanje brez kakšnih ornamentov gor ali dodatne opreme, ki jo lastnik dražje cenijo, kot lastno ledvico).

Sa se tudi težje ločijo od njega kot pa o ene ledvice.

lp JEST

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj pa vem....lih cene nakedov so padle...

hornetke 07 so držale čez zimo ceno 5500€, zdaj pa jo majo okol 5000€

z750 je pribilžno obdržal ceno

gsr-u je cena spet padla...recmo 2006 letnik,4500 čez zimo, zdej fa dobiš za manj

pa tud drugim motorjem cena počas pada...vsaj tistim ki se prodajo (kot je nekdo omenil v postu prej). Če hočeš tačas prodati motor, moraš pač postavit razumno ceno...sicer motorji ostajajo doma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal se pozna na ceni, itak so pa vse cene višje kokr je motor v resnici vredn. Sej ob ogledu lahk glihaš pa postavš neko razumno ceno,če ga pa noče prodat je pa itak še dost drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal se pozna na ceni, itak so pa vse cene višje kokr je motor v resnici vredn. Sej ob ogledu lahk glihaš pa postavš neko razumno ceno,če ga pa noče prodat je pa itak še dost drugih.quote]

Če iščeš ravno en določen tip motorja za ceno, ki si jo postaviš kot zgornji limit, se tvoja trditev zna mal podret.

Vsaj meni se je...ko sem samo firbcal po oglasih, je blo motorjev kot toče. Ko pa sem šel konkretno v nakup, kot da bi izpuhteli....tu pa tam kak primerek. :rolleyes:

Kot pri zobarju. Cel teden te zob boli za znoret :headbang: ...ko se vsedeš pri zobarju v čakalnico...ne boli več...[/

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tedybear ''Vsaj meni se je...ko sem samo firbcal po oglasih, je blo motorjev kot toče. Ko pa sem šel konkretno v nakup, kot da bi izpuhteli....tu pa tam kak primerek. rolleyes.gif

''

...tudi pri meni je bilo tako. Potem sem si pa rekel ''klinc gleda vse skupaj'', malo premislil in kupil novo...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!